Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 209 290 PLN
„Modernizacja magazynu ZZM przy ulicy Kościuszki 138 w Katowicach” - 2
Zamawiający
ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
ul. Tadeusza Kościuszki 138
40-523 Katowice, Śląskie
NIP: 6340015570
REGON: 003545711
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| DOM-REM Sp. z o.o. | Katowice | NIP:6342760177 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | DOM-REM Sp. z o.o. (Katowice) | Umowa podpisana | - | 209 290 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45110000-1)
Najniższa cena
55 000 PLN
Średnia cena
4 095 134 PLN
Najwyższa cena
49 041 614 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| DM Multiservice Daniel Michałek Hażlach | 2 | 55 000 PLN | 55 000 PLN |
| CZĘSTOBUD Sp. z o. o., Częstochowa | 2 | 49 041 614 PLN | 28 837 636 PLN |
| PPHU KRIS-BRUK Rybnik | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe FOXMET Monika Czaplińska Czerwionka - Leszczyny | 2 | 57 687 PLN | 57 687 PLN |
| PPUH HYDROBUD Sp. z o.o. Chorzów | 2 | 232 224 PLN | 232 224 PLN |
| Tomasz Kudzia Usługi Budowlane Mysłowice | 1 | - | - |
| POWERLIFT Sp. z o.o. Ustroń | 1 | 590 400 PLN | 590 400 PLN |
| Kluczewski Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza | 1 | 87 330 PLN | 87 330 PLN |
| Vestrum Sp. z o.o. Kraków | 1 | 170 500 PLN | 170 500 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego „MOSTKOL” Sp. z o.o. Moskorzew | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Remont pomieszczeń szkolnych w I LO i IV LO w Rudzie Śląskiej w ramach projektu Młodzi Innowatorzy Rudy Śląskiej” (...).
2026-09-03 05:35:14Z
„Modernizacja magazynu ZZM przy ulicy Kościuszki 138 w Katowicach” - 2
2026-09-02 11:51:35Z
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Nędzy - etap I, zadanie 2
2026-08-27 12:40:41Z
„Remont pomieszczeń szkolnych w I LO i IV LO w Rudzie Śląskiej w ramach projektu Młodzi Innowatorzy Rudy Śląskiej” (...).
2026-08-27 10:48:12Z
ROZBIÓRKA BUDYNKÓW PRZY UL. BUCHENWALDCZYKÓW 17 i 19 W ZABRZU
2026-08-24 09:50:40Z
Wykonywanie robót budowlanych polegających na rozbiórce budynku magazynowego z rampą oraz magazynu nawozów - hangaru położonych na terenie WOLOiZOL w Gorzycach przy ulicy Zamkowej 8 w Gorzycach
2026-08-20 08:36:50Z
Rozbiórka budynku mieszkalnego uszkodzonego w wyniku pożaru oraz budynku gospodarczego wraz z usunięciem skutków pożaru i uporządkowaniem terenu przy ul. Górny Bór 3A w Skoczowie.
2026-08-06 10:59:35Z
Wykonanie robót budowlanych w pomieszczeniach Rektoratu - I piętro segment A
2026-07-31 09:59:45Z
„Rybnik - w kierunku zielonej przyszłości - Budowa Centrum Aktywności Lokalnej w dzielnicy Rybnicka Kuźnia" - realizacja w formule zaprojektuj i wybuduj
2026-07-31 08:39:04Z
Rozbiórka budynku przy ul. Górny Bór 3A w Skoczowie
2026-07-31 06:38:57Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418717 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja magazynu ZZM przy ulicy Kościuszki 138 w Katowicach” - 2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-523
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja magazynu ZZM przy ulicy Kościuszki 138 w Katowicach” - 22.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f60e0640-40a7-4b64-8423-58a9586ca973
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418717
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00106503/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 „Modernizacja magazynu ZZM przy ulicy Kościuszki 138 w Katowicach”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
1. Ogłoszenie o zamówieniu o numerze 2026/BZP 00316020/01 w dniu 2026-07-01 zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych.
2. W wyznaczonym terminie tj. do dnia 23 lipca 2026 roku nie wpłynęła żadna oferta w przedmiotowym postępowaniu.
3. Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie Art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2026r. poz. 793 z późn. zm.), tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono (…) żadnej oferty”.
4. W związku z brakiem rozstrzygnięcia oraz wyłonienia wykonawcy na realizację przedmiotowego zadania w ogłoszonym postępowaniu, Zamawiający przystąpił do udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji z jednym wykonawcą na podstawie art. 304 w związku z art.305 pkt 2 ustawy Pzp (tj. Dz. U. z 2026r. poz. 793 z późn. zm.)
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-e1439864-f5bd-4d54-bed5-366d850d41a5
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZI.261.25.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.:
„Modernizacja magazynu ZZM przy ulicy Kościuszki 138 w Katowicach” - 2
2. Celem zadania jest modernizacja magazynu Zakładu Zieleni Miejskiej przy ulicy Kościuszki 138 w Katowicach, z uwzględnieniem zaleceń konserwatorskich Miejskiego Konserwatora Zabytków, umożliwiająca dostęp do strefy magazynowej, usprawnienie załadunku i rozładunku towarów za pomocą sprzętu mechanicznego, zabezpieczenie towarów przed warunkami atmosferycznymi, usunięcie zagrzybień ścian i pylenia posadzki.
3. Zakres robót obejmuje:
- wykonanie prac rozbiórkowych, nadproży, nowego wejścia i bramy wjazdowej;
- wykonanie utwardzenia terenu,
- zakup i montaż wiaty,
- ułożenie posadzki wraz z nowymi tynkami, zabezpieczonymi przed zagrzybieniem po uprzednim usunięciu starych tynków,
- wykonanie częściowe nowych powłok malarskich ścian.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DOM-REM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP:6342760177
7.3.3) Ulica: Dębowa 16A
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-103
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209290,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-168.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 209 290 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE