Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 696 167 PLN
„Modernizacja nawierzchni dwóch odcinków dróg gminnych w Zgierzu, stanowiących ciąg ul. Dubois oraz połączenie ul. Dubois I ul. Zegrzanki, przebiegających w części przez teren PKP” w (...)
Zamawiający
Gmina Miasto Zgierz
Plac Jana Pawła II 16
95-100 Zgierz, Łódzkie
NIP: 7322037248
REGON: 472057721
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE "EKOINŻBUD" PIOTR PERAJ | UNIEJÓW | 8280001274 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE "EKOINŻBUD" PIOTR PERAJ (UNIEJÓW) | Umowa podpisana | 696 167 PLN | 696 167 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)
Najniższa cena
61 500 PLN
Średnia cena
1 430 027 PLN
Najwyższa cena
9 151 200 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| USŁUGOWY ZAKŁAD KOMINIARSKI PIOTR ROJEK Konstantynów Łódzki | 5 | - | - |
| EL-MOT Józef Znojek Tuszyn | 2 | 5 300 000 PLN | 5 300 000 PLN |
| AP ELEKTRO-TECH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Piotrków Trybunalski | 2 | 135 450 PLN | 270 900 PLN |
| PHU LARIX Lubliniec | 2 | - | - |
| ŚLIW-BRUK Sebastian Śliwiński Sp. z o.o. Małecz | 2 | - | - |
| ''ANDROS'' Andrzej Adamek Barkowice | 2 | 194 494 PLN | 388 988 PLN |
| Usługi Remontowo-Budowlane NICIAK Mirosława Niciak Sięganów | 2 | 252 153 PLN | 504 307 PLN |
| NORM-HAUS Żółtaszek Olesik Spółka Jawna Kolonia Biskupska | 2 | 2 014 000 PLN | 4 028 000 PLN |
| BADURON Paweł Badura Studzianna | 2 | 366 990 PLN | 366 990 PLN |
| Zakład Robót Inżynieryjno-Drogowych Grażyna Buchalska Piotrków Trybunalski | 2 | 160 425 PLN | 320 851 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa części pomieszczeń szpitalnych na pracownię badań endoskopowych w „Kutnowskim Szpitalu Samorządowym” Sp. z o.o.
2026-09-03 07:17:10Z
„Przystosowanie pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu w celu zorganizowania w obiekcie miejsca doraźnego schronienia”
2026-09-03 07:00:36Z
Przebudowa gminnej drogi wewnętrznej w Lubiankowie (działka nr 59, obręb Lubianków)
2026-09-03 06:33:04Z
Adaptacja pracowni szkolnych w ramach realizacji projektu pn.: „Absolwent ZS nr 2 w Wieluniu – nowe umiejętności w transformacji”,
2026-09-02 19:27:07Z
Modernizację kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” Edycja 2025 przy ul. A. Mackiewicza 9 – Szkoła Podstawowa nr 55 w systemie zaprojektuj i wybuduj
2026-09-02 12:43:33Z
„Modernizacja nawierzchni dwóch odcinków dróg gminnych w Zgierzu, stanowiących ciąg ul. Dubois oraz połączenie ul. Dubois I ul. Zegrzanki, przebiegających w części przez teren PKP” w (...)
2026-09-02 09:13:06Z
„Remont istniejącego boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Trębaczew”
2026-09-02 05:53:54Z
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Litewskiej w Aleksandrowie Łódzkim
2026-09-01 14:22:28Z
„Przebudowa drogi powiatowej Nr 1134E”
2026-09-01 10:56:53Z
"Modernizacja dachu budynku DPS w Ozorkowie"
2026-09-01 10:54:05Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417877 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja nawierzchni dwóch odcinków dróg gminnych w Zgierzu, stanowiących ciąg ul. Dubois oraz połączenie ul. Dubois I ul. Zegrzanki, przebiegających w części przez teren PKP” w (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 16
1.5.2.) Miejscowość: Zgierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 427143200
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zgierz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13654161.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja nawierzchni dwóch odcinków dróg gminnych w Zgierzu, stanowiących ciąg ul. Dubois oraz połączenie ul. Dubois I ul. Zegrzanki, przebiegających w części przez teren PKP” w (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a246e28c-37cf-4ac8-a66e-9a90fc6c1fad
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417877
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie przepisu art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 – ustawy Prawo zamówień publicznych. tj. „w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości”
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-86aa233b-3a01-11ef-880f-0e435a8a43bc
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PŚ.271.27.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 565989,43 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja nawierzchni drogi gminnej stanowiącej ciąg ul. Dubois oraz drogi stanowionej połączenie ul. Dubois i Zegrzanki w Zgierzu przebiegających w części przez teren PKP. Każde z zadań składa się z dwóch odcinków.
Zadanie I: Modernizacja nawierzchni drogi gminnej stanowiącej ciąg ul. Dubois w Zgierzu, składające się z dwóch odcinków:
Odcinek I od strony ulicy Republikańskiej do przejazdu kolejowego o długości ok. 60 m
Odcinek II od strony przejazdu PKP do ulicy Dubois o długości ok. 31 m
Zadanie II: Modernizacja nawierzchni drogi gminnej stanowiącej połączenie ul. Dubois i Zegrzanki w Zgierzu, składające się z dwóch odcinków:
Odcinek I od strony ulicy Dubois do przejazdu kolejowego o długości ok. 161 m
Odcinek II od przejazdu PKP do ul. Zegrzanki o długości ok. 89 m
zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, w którym został szczegółowo opisany zakres rzeczowy i stanowiący załącznik nr 1 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia oraz aktualnie obowiązującymi przepisami.
Program Funkcjonalno-Użytkowy (załącznik nr 1) pozwoli określić wszystkie wymagania dotyczące dokumentacji projektowej, a także przebudowy drogi w formule "zaprojektuj-wybuduj".
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 696167,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 696167,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 696167,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE "EKOINŻBUD" PIOTR PERAJ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8280001274
7.3.3) Ulica: TARGOWA 54
7.3.4) Miejscowość: UNIEJÓW
7.3.5) Kod pocztowy: 99-210
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 696167,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość szacunkowa
- 565 989 PLN
- Wartość umowy
- 696 167 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE