Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Modernizacja oświetlenia – wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie gminy Polkowice
Zamawiający
GMINA POLKOWICE
Polkowice, Dolnośląskie
NIP: 6922253936
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| KRZ Rafał Zdyb | Oleśnica | REGON: 367486136 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | KRZ Rafał Zdyb (Oleśnica) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 11 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45316100-6)
Najniższa cena
54 120 PLN
Średnia cena
742 160 PLN
Najwyższa cena
2 195 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ENERGOKAB Tomasz Kabata Lubań | 1 | - | - |
| Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych MIGACZ Leszek Migacz Krzeszów | 1 | - | - |
| WICHARY TECHNIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Zabrze | 1 | 280 408 PLN | 280 408 PLN |
| Usługi Elektryczne Robert Król Dobromierz | 1 | - | - |
| VELES NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o. Poznań | 1 | 439 110 PLN | 439 110 PLN |
| Dabro-BAU Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski Świdnica | 1 | 2 195 000 PLN | 2 195 000 PLN |
| Twój Elektryk 24 Katarzyna Zając Kąty Wrocławskie | 1 | 54 120 PLN | 54 120 PLN |
| FHU MIKAR MIŁOSZ RUSZEL OLEŚNICA | 1 | - | - |
| ENEA Oświetlenie sp. z o.o. Szczecin | 1 | - | - |
| KRZ Rafał Zdyb Oleśnica | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa oświetlenia terenu parku w Cieszkowie
2026-08-03 10:40:16Z
Rozbudowa oświetlenia drogowego zasilanego ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Lubin.
2026-07-23 13:54:27Z
Wykonanie oświetlenia boiska sportowego przy ul. Świętochowskiego 2A, na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Jelcz-Laskowice
2026-07-07 09:46:38Z
Modernizacja oświetlenia – wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie gminy Polkowice
2026-06-18 09:40:45Z
„Modernizacja oświetlenia na Orliku wraz z budową boiska treningowego do piłki nożnej w Piławie Górnej”
2026-06-17 12:15:07Z
„Modernizacja oświetlenia na Orliku wraz z budową boiska treningowego do piłki nożnej w Piławie Górnej”
2026-06-17 12:15:07Z
Budowa oświetlenia na boisku przy ul. P. Ściegiennego w Kamiennej Górze w formule "zaprojektuj i wybuduj"
2026-06-08 08:11:58Z
Budowa oświetlenia drogowego na działkach nr: 527, 528/1, 528/2, 541/2, 239, 249, 266/1, 266/2 j.e. 022603_2.0001 Czaple gmina Pielgrzymka
2026-05-20 09:24:37Z
Budowa oświetlenia drogowego na działkach nr: 983/3, 983/4, 985/1, 986, 979, 981, 975/1, 965, 938/2, 978, 459/7 j.e. 022603_2.0004 Pielgrzymka
2026-05-20 08:13:23Z
"Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie gminy Wąsosz"
2026-03-12 12:54:43Z
Cała Polska — 94 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296696 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia – wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie gminy Polkowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA POLKOWICE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647618
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 1
1.4.2.) Miejscowość: Polkowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 59-100
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.4.7.) Numer telefonu: 768474159
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: a.stepien@gmina.polkowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polkowice.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c316ccfc-3866-49df-8189-228b3eb0d49d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296696
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00477200
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja oświetlenia – wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie gminy Polkowice
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja oświetlenia – wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie gminy Polkowice.
Realizacja w oparciu o opisy pozycji przedmiaru robót i załączone dokumenty inwestycji.
Finansowanie zadania odbywać się będzie ze środków własnych budżetu gminy oraz z dotacji zewnętrznych. Na realizację zadania gmina Polkowice uzyskała wstępną promesę dotyczącą dofinansowania inwestycji z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja9RP/2023/640/PolskiLad. Z uwagi na zasady finansowania ze wskazanego programu Wykonawca zobowiązany będzie do finansowania inwestycji w okresie poprzedzającym wypłatę środków z tego funduszu, w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, wg. zasad określonych w §10 projektu umowy.
1) Szczegółowy zakres i opis przedmiotu umowy i wymagania Zamawiającego zostały określone w dokumentach inwestycji stanowiących integralną część niniejszej umowy, które składają się z:
a) specyfikacja warunków zamówienia (SWZ) z uwzględnieniem rozstrzygnięć, zmian i wyjaśnień wynikających z odpowiedzi udzielanych przez Zamawiającego na pytania wykonawców w postępowaniu, o którym mowa w ust. 1,
b) opisów pozycji przedmiarów robót,
c) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB)),
d) dokumentacji technicznej, w skład której wchodzą m.in.: audyt oświetleniowy wraz z elementami składowymi (raport z klasami oświetleniowymi, obliczenia fotometryczne, wykaz punktów objętych modernizacją, załączniki mapowe, dobór mocy nowych opraw), opracowanej przez firmę Gradis Spółka z o.o., ul. Jasnogórska 9B, 31-358 Kraków,
e) w przypadku, w którym rozstrzygnięcia, zmiany i wyjaśnienia wynikające z udzielonych na zapytania wykonawców odpowiedzi nie zostały wprowadzone do dokumentów inwestycji wskazanych w lit. od a) do d) niniejszego ustępu są one wiążące dla Wykonawcy do stosowania,
f) rozstrzygnięcia, zmiany i wyjaśnienia wynikające z udzielonych na zapytania wykonawców odpowiedzi mają nadrzędne znaczenie w odniesieniu do pierwotnych zapisów dokumentów inwestycji.
2) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane i prace instalacyjno-inżynieryjne obejmujące:
a) montaż nowych energooszczędnych opraw LED dostosowanych do włączenia do systemu sterowania – zgodnie z dokumentami inwestycji,
b) demontaż elementów istniejącej infrastruktury oświetleniowej podlegającej modernizacji - zgodnie z dokumentami inwestycji,
c) obróbka i podłączenie przewodów / kabli elektroenergetycznych 0,4 kV,
d) pomiary i sprawdzenia,
e) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej.
3) Dla zakresu modernizacji objętego umową Zamawiający wymaga uzyskania efektu oszczędności energii na poziomie powyżej 50% - zgodnie z warunkami Programu Rządowego Funduszu Polski Ład. Zamawiający wymaga aby oprawy zostały dostosowane do włączenia do systemu sterowania kompatybilnego (umożliwiającego pełną migrację i zachowanie funkcjonalności) z systemem funkcjonującym w gminie Polkowice - OWLET IoT. Opis funkcjonalności systemu sterowania zawarty został w treści audytu. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych kosztów związanych z konfiguracją, wdrożeniem i eksploatacją w związku z włączeniem do systemu sterowania nowych opraw po modernizacji będącej przedmiotem umowy (w tym także kosztów związanych z użytkowaniem interfejsu, licencji, opłat serwerowych itp.) w okresie udzielonej gwarancji – zgodnie ze złożoną ofertą.
4) Wymagania dla materiałów / produktów.
a) wszystkie zamontowane i wbudowane urządzenia, materiały i produkty muszą spełniać wymogi określone w obowiązujących w tym zakresie przepisach oraz normach. Ponadto cały przedmiot zamówienia bezwzględnie musi zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, oraz zgodnie z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną,
b) oprawy oświetleniowe podlegające wbudowaniu muszą posiadać certyfikaty ENEC, ENEC+. Muszą być wyposażone w gniazdo umożliwiające włączenie oprawy do systemu inteligentnego sterowania (opis funkcjonalności systemu – zgodnie z dokumentami inwestycji), np. gniazdo typu NEMA albo typu Zhaga w standardzie D4i,
c) zmodernizowane oświetlenie drogowe musi być dostosowane do dobranych klas oświetleniowych (zgodnie z dokumentami inwestycji) oraz spełniać wymagania obowiązujących norm oświetleniowych, w tym, dla dróg, normy PN-EN 13201,
d) zmodernizowane oświetlenie (moc opraw) z uwzględnieniem zdalnego sterowania musi spełnić wymóg redukcji zużycia energii elektrycznej o co najmniej 50% w stosunku do mocy zinwentaryzowanej,
e) oprawy montowane na obszarze parku w Suchej Górnej, wpisanym do rejestru zabytków, podlegają akceptacji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu (opinia DWKZ nr L/Z.5183.37.2024.JW z dnia 16 maja 2024 r.),
f) przed wbudowaniem materiału na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów i urządzeń odpowiedni dokument wymieniony w §7 ust. 2 lub 3 projektu umowy,
g) Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania zatwierdzenia przez Zamawiającego wyborów, materiałów i urządzeń planowanych do dostarczenia/wbudowania,
h) nazwy własne wskazane w dokumentach inwestycji należy traktować jako przykładowe. Ich użycie jest niezbędne dla wprowadzenia danych do obliczeń fotometrycznych potwierdzających prawidłowy dobór opraw. W dokumentach inwestycji wykazano spełnienie warunków technicznych oświetlenia dla różnych opraw kilku różnych producentów,
i) Zamawiający dopuszcza zastosowanie produktów innych niż przyjęte w dokumentacji – równoważnych, pod warunkiem jednak zapewnienia parametrów użytkowych i technicznych nie gorszych niż produkty przyjęte w dokumentach inwestycji,
j) Zaproponowane oprawy muszą zapewniać zgodne z normami oświetlenie dla zidentyfikowanych sytuacji i wyznaczonych klas oświetleniowych. Istotne parametry opraw oraz dopuszczalny margines odstępstwa zostały wskazane w STWiORB.
5) W opisie przedmiotu zamówienia uwzględniono wymagania w zakresie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami tak aby zapewnić spełnienie co najmniej minimalnych wymagań, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2022.2240). Przedmiot zamówienia został zaprojektowany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
2. Wykonawca udzieli minimum 72 miesięcy gwarancji jakości i rękojmi za wady na wykonany przedmiot zamówienia.
3.9.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KRZ Rafał Zdyb
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 367486136
4.3.3.) Ulica: Sokołowice 12e
4.3.4.) Miejscowość: Oleśnica
4.3.5.) Kod pocztowy: 56-400
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2471726,84 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00671339/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-17
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Mając na uwadze interes społeczny Zamawiający objął wymianą oświetlenia obszar osiedla, które nie było uwzględnione w zakresie podstawowym, co wiązało się z wymianą dodatkowych 58 szt. opraw oraz zwiększeniem wynagrodzenia wykonawcy o kwotę 133 975,83 zł brutto. Jednocześnie tym samym aneksem, na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1) pzp (§25 ust. 3 i ust. 6 umowy) dokonano sprostowania oczywistej omyłki, tj. z zakresu dokumentacji powykonawczej usunięto inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększenie ilości opraw podlegających wymianie o 58 szt., tj. do 1 443 szt. opraw
5.4.6.) Wartość zmiany: 133975,83
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne i gruntowe. Nowy termin zakończenia – do 23 lutego 2026 r.
Podstawa prawna zmiany: art.455 ust. 1 pkt 1) pzp (§15 ust.1 lit.a) umowy).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Nowy termin zakończenia – do 23 lutego 2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu ze względu na niezależne od wykonawcy okoliczności – przedłużający się termin dostaw opraw oświetleniowych. Nowy termin zakończenia – do 17 marca 2026 r.
Podstawa prawna zmiany: art.455 ust. 1 pkt 1) pzp (§15 ust.1 lit.a) umowy).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Nowy termin zakończenia – do 17 marca 2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2605702,67 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
1. Zweryfikowanie wymiany opraw w terenie w zakresie potwierdzenia ilości wymienionych opraw oraz kontrola ich działania (sprawności) – dla 1 443 szt. opraw.
2. Zweryfikowanie w systemie sterowania ilości opraw oraz kompletności danych technicznych.
3. Zweryfikowanie przygotowanej przez wykonawcę dokumentacji powykonawczej.
4. Zweryfikowanie uzyskania wymaganego efektu rzeczowego (oszczędność zużywanej energii elektrycznej o ponad 50%) – weryfikacja w formie audytu powykonawczego.
Ze względu na szeroki zakres objęty weryfikacją oraz czynności kontrolne (audyt) prowadzone przez podmiot zewnętrzny, czynności odbiorowe rozpoczęte 30 marca 2026 r. zakończyły się 3 czerwca 2026 r. Czynności odbiorowe zakończono podpisaniem protokołu odbioru przedmiotu umowy bez uwag w dniu 3 czerwca 2026 r.
Zadanie objęte zostało dofinansowaniem z Programu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja9RP/2023/640/PolskiLad.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 18.06.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE