Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Modernizacja pomieszczenia serwerowni – Zadanie I: Poznań dla Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00028862

Numer referencyjny: ZP/P/G/4/26

Zamawiający

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznychz ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu

Sowińskiego 5

44-100 Gliwice, Śląskie

NIP: 6310200771

REGON: 000027542

Opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja pomieszczenia serwerowni – Zadanie I: Poznań dla Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
IT-One Sebastian Jasnoch Purda 6412393414

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 IT-One Sebastian Jasnoch (Purda) Umowa podpisana 390 000 PLN -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 39 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach)

Najniższa cena

22 099 PLN

Średnia cena

738 955 PLN

Najwyższa cena

6 592 800 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
TEODOR BADIURA PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACYJNO-BUDOWLANE "BAD-BUD" Chorzów 5 43 922 PLN 219 612 PLN
ELEKTRO-INSTAL Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 3 656 789 PLN 1 313 578 PLN
"INSTALSERWIS" Sebastian Kucharzyk Gromnik 3 24 082 PLN 72 246 PLN
Exeles Sp. z o.o. Chorzów 2 38 691 PLN 38 691 PLN
PS INSTALACJE SPÓŁKA CYWILNA Gliwice 2 - -
"BG SYSTEM" Sp. Jawna B. Boczek, G. Dębski, Ł. Dębski Zabrze 2 34 170 PLN 68 340 PLN
Corail TS sp. z o.o. Warszawa 1 - -
PWI Wojciech Piech Miasteczko Śląskie 1 - -
MAXTO Technology Sp. z o.o. Modlniczka 1 4 363 055 PLN 4 363 055 PLN
MAXTO Technology Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Modlniczka 1 6 592 800 PLN 6 592 800 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego: "Modernizacja SSP, SSWiN, CCTV wraz z montażem systemu detekcji wycieków - O/Zabrze, ul. Szczęść Boże 18".

MAXTO Technology Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 6 592 800 PLN

2026-08-24 06:21:33Z

Modernizacja pomieszczenia serwerowni – Zadanie I: Poznań dla Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

IT-One Sebastian Jasnoch 390 000 PLN

2026-07-26 18:43:04Z

Wykonanie iluminacji elewacji budynku Admiralspalast zlokalizowanego w Zabrzu przy ul. Wolności 305

Warbud SA 412 050 PLN

2026-07-17 09:37:53Z

Modernizacja instalacji cwu poprzez wymianę gazowych podgrzewaczy na bojlery elektryczne wraz z dostosowaniem instalacji elektrycznej oraz wymiana drzwi zewnętrznych w Domu Aktora Teatru Rozrywki.

FS INSTALACJE SP. Z O.O. 97 416 PLN

2026-07-07 19:37:41Z

Drugie zamówienie, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp w sprawie umowy nr DZPZ.284.70.2025.HP (...). Znak sprawy: DZPZ.284.34.2026.HP

ELEKTRO-INSTAL Sp. z o.o. 870 205 PLN

2026-07-01 11:12:49Z

ROZWÓJ ENERGETYKI ROZPROSZONEJ POPRZEZ ZASTOSOWANIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W BUDYNKACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W MIEŚCIE KALETY.

WURGA Sp. z o.o. 1 309 212 PLN

2026-06-29 09:50:10Z

Wykonanie instalacji hydrantowej oraz systemu sygnalizacji pożaru wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Starostwa Powiatowego w Częstochowie – 2 części

Kompleksowe Usługi Hydrauliczne EJKA Mateusz Urbańczyk 209 100 PLN

2026-06-11 09:25:50Z

Wykonanie instalacji hydrantowej oraz systemu sygnalizacji pożaru wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Starostwa Powiatowego w Częstochowie – 2 części

DIGITEC Grzegorz Kowalik 366 540 PLN

2026-06-11 09:25:50Z

Wykonanie rozdziału instalacji wody bytowej i wody dla celów przeciwpożarowych wraz z wymianą odcinka instalacji wodociągowej w budynku Laboratorium Budownictwa. Znak sprawy: DZPZ.284.11.2026.MW

INSTALSERWIS Sebastian Kucharzyk 56 756 PLN

2026-06-01 06:34:45Z

Wykonanie trakcji przestawnej

Corail TS sp. z o.o. -

2026-05-22 08:50:27Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 81 PLN Średnia: 1 110 323 PLN Max: 10 024 500 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja pomieszczenia serwerowni – Zadanie I: Poznań dla Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznychz ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000027542

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sowińskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@claio.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.claio.poznan.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Jednostka naukowa w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pomieszczenia serwerowni – Zadanie I: Poznań dla Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30461fc4-04bb-46b0-b41e-7d5265788af9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00028862

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Składając ofertę w postaci elektronicznej Wykonawca zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy dokumenty podpisane przez osoby umocowane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/P/G/4/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja pomieszczenia serwerowni – Zadanie I: Poznań dla Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

4.2.6.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

42961100-1 - System kontroli dostępu

35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

31211100-9 - Tablice do aparatury elektrycznej

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert podanymi poniżej. Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie Oferta wykonawcy, która uzyska największą liczbę punktów.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

zdolność techniczna lub zawodowa:

a) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres
prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował roboty polegające na budowie, / rozbudowie /
modernizacji serwerowni na kwotę co najmniej 100.000,00 zł w ramach jednego kontraktu.

b) Wykonawca musi wykazać dysponowanie następującymi osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji
zamówienia publicznego, odpowiedzialnymi za kierowanie robotami budowlanymi:
- minimum jedną osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe i uprawnienia budowlane do kierowania robotami
budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
Osoba ta będzie pełnić funkcję Kierownika robót branży elektrycznej.
Osoby te muszą posiadać aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego oraz
uprawnienia budowlane wymagane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub równoważne uprawnienia
uzyskane na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, dla poszczególnych branż

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: - Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: - oświadczenie, z którego wynika, które elementy przedmiotu zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy – w przypadku
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;

- wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i
podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty;

- wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za
kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i
wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

- Formularz ofertowy – według Załącznika nr 2 do SWZ,

- odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania,

- pełnomocnictwo – jeżeli dotyczy,

- Zobowiązanie podmiotu trzeciego – jeżeli dotyczy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1) oferta musi być podpisana w taki sposób, aby zobowiązywać wszystkich Wykonawców występujących wspólnie -
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy w
sprawie zamówienia publicznego;

2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w
niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia lub do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie
zamówienia oraz zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. W związku z powyższym do oferty
składanej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy załączyć pełnomocnictwo dla
ustanowionego pełnomocnika, z którego powinien wynikać zakres umocowania.

3) w miejscu na wpisanie Wykonawcy należy wpisać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Wszelkie istotne dla stron postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-01-30 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem: https://platformazakupowa.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-01-30 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-03-28

2026-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.01.2026
Termin składania ofert
30.01.2026 10:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45314320-0 (Instalowanie okablowania komputerowego) 45314300-4 (Instalowanie infrastruktury okablowania) 42961100-1 (System kontroli dostępu) 35125300-2 (Kamery bezpieczeństwa) 45311100-1 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego) 31211100-9 (Tablice do aparatury elektrycznej) 45331220-4 (Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych) 45343200-5 (Instalowanie sprzętu gaśniczego) 45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania 42961100-1 - System kontroli dostępu 35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 31211100-9 - Tablice do aparatury elektrycznej 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych 45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

Okres realizacji

60 dni