Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 306 516 PLN
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Szpaki-Kolonia
Numer referencyjny: BUZ.271.9.2026
Zamawiający
GMINA STARA KORNICA
191
08-205 Stara Kornica, Mazowieckie
NIP: 4960213725
REGON: 030237724
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Zał. nr 5 - Formularz oferty dodatkowej
Zał. nr 5 do SWZ - Formularz oferty dodatkowej.DOC
Zał. 1.2 - Instalacje - Przedmiar
Przedmiar_swietlica_wiejska_Szpaki_Kolonia.ath.pdf
Zał. nr 2 - wzór umowy
Zał. nr 2 do SWZ - wzór umowy.docx
SWZ
SWZ.BES.pdf
Zał. 1.4 - Przedmiar - cz. budowlana
PRZEDMIAR_ADAPTACJA_SZPAKI_KOL.pdf
Zał. 1.3 - Rzut przyziemia
SZPAKI_KOL_KONCEPCJA_09_06_2026.pdf
Zał.1.1 - Projekt instalacji gazu
Proj_inst_gazowa_zbiorn_swietlica_Szpaki.pdf
Zał. nr 3 - Formularz oferty
Zał. nr 3 do SWZ - Formularz oferty.DOC
Zał. nr 4 - Ośw. dot. podst. wyklucz.
Zał. nr 4 do SWZ - ośw. dot. pods. wyklucz.DOC
informacja z otwarcia ofert
informacja z otwarcia ofert.pdf
Informacja o wyborze oferty
Informacja o wyborze oferty.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| KRYMAR Marta Mikucewicz | Janów Podlaski | 5372278409 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | KRYMAR Marta Mikucewicz (Janów Podlaski) | Umowa podpisana | 306 516 PLN | 306 516 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)
Najniższa cena
23 233 PLN
Średnia cena
484 318 PLN
Najwyższa cena
9 541 006 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| REMAR Marek Mielcarz Sulejówek | 8 | 111 103 PLN | 895 856 PLN |
| Lider - Firma Remontowo – Budowlana Adam Pyl Warszawa | 4 | 67 566 PLN | 270 262 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budowlane Paweł Królikowski Dębe Wielkie | 4 | 59 568 PLN | 238 274 PLN |
| PS-BUD Piotr Śmietański Warszawa | 3 | 45 567 PLN | 108 309 PLN |
| Usługi Ogólnobudowlane Instalatorstwo Sanitarne i Gazowe, Jacek Stroiński Warszawa | 3 | 125 343 PLN | 250 687 PLN |
| Odnowax Aleksandra Karpińska Warszawa | 3 | 34 308 PLN | 102 925 PLN |
| RB4U.PL Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 343 900 PLN | 1 031 699 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE ”BUDO-INSTAL” EWA BRZOSTOWSKA Nadarzyn | 3 | 63 012 PLN | 126 024 PLN |
| ART DOM ARTUR PLEWIK Warszawa | 2 | 58 919 PLN | 117 838 PLN |
| MAGNUS Tadeusz Okulicz Warszawa | 2 | 78 331 PLN | 156 663 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Remont dachu w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Topolowej 10 w Pruszkowie
2026-09-02 08:17:27Z
Remont budynku administracyjno-biurowego RZGW Bydgoszcz - ponowienie
2026-09-01 09:43:31Z
Remont poszycia dachowego w budynku mieszkalnym w Bielawach
2026-09-01 06:28:09Z
Wymiana stolarki okiennej na budynku Szkoły Podstawowej w Nadarzynie
2026-08-31 13:07:14Z
Adaptacja gabinetów medycznych w budynku SPZOZ w Górze Kalwarii – roboty remontowe
2026-08-30 17:56:41Z
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Szpaki-Kolonia
2026-08-28 13:10:41Z
Modernizacja pomieszczeń świetlicy osiedlowej przy ul. Piekiełko 66 na terenie osiedla Piekiełko w Mławie
2026-08-28 09:18:06Z
Wykonanie prac konserwatorskich i robót budowlanych w prześwicie bramowym budynku Mała 10 wraz z robotami towarzyszącymi. Oznaczenie sprawy: DNZP.260.31.2026
2026-08-28 08:44:19Z
Remont 3 pustostanów (Skaryszewska 15, Mińska 28, Stanisławowska 3) – powtórka część II.
2026-08-27 12:35:04Z
Remont pustostanów lokali mieszkalnych: część nr 1: al. ”Solidarności” 66 m 92, część nr 2: C. Śniegockiej 3 m 7, część nr 3: al. ”Solidarności” 60 m 90
2026-08-26 14:38:02Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371366 z dnia 2026-07-30 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Szpaki-Kolonia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STARA KORNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237724
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 191
1.5.2.) Miejscowość: Stara Kornica
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-205
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kornica.org
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kornica.org
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Szpaki-Kolonia
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5c88fd4-fee7-4938-928c-20a4e336cec7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371366
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028326/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Szpaki-Kolonia
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b5c88fd4-fee7-4938-928c-20a4e336cec73.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, e-mail: gmina@kornica.org. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na adres email wskazany w zdaniu 1. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/) - § 12. Warunki techniczne świadczenia Usług.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), dalej RODO, informuję, iż:
2. Administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Stara Kornica, Stara Kornica 191, 08-205 Stara Kornica, adres e-mail: gmina@kornica.org, nr tel. 83 358 78 22.
3. Kontakt z wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych w sprawach dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz realizacji przysługujących Państwu praw związanych z ich przetwarzaniem możliwy jest pod adresem e-mail: iod@data-partners.pl. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na:
„Budowa strefy aktywności przy ZPPO w Starej Kornicy” prowadzonego w trybie podstawowym z możliwością prowadzenia negocjacji.
4. Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania na podstawie art. 18 oraz art. 74 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych dalej „Ustawa Pzp” oraz podmioty, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Odbiorcą danych może być także podmiot dostarczający korespondencję.
5. Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 Ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia. Jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekracza 4 lata, dane osobowe przechowywane będą przez cały okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. Posiadają Państwo:
• na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących*;
• na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych Państwa dotyczących**;
• na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych***;
• prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy Państwo uznają, że przetwarzanie danych osobowych dotyczących Państwa narusza przepisy RODO.
7. Nie przysługuje Państwu:
• w związku z art. 17 RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
8. Podanie przez Państwa danych osobowych jest niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Niepodanie danych osobowych wyłącza możliwość udziału w wyżej wymienionym postępowaniu
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: BUZ.271.9.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
- Prace rozbiórkowe istniejących ościeżnic, wylewek betonowych, drewnianych podłóg na legarach,
- Przekucia otworów drzwiowych,
- Wykonanie ścian działowych w celu wydzielenia sanitariatów oraz pomieszczeń pomocniczych,
- Wykonanie nowych warstw podłogi na gruncie, tj. podbudowy piaskowej, chudego betonu,
- izolacji przeciwwilgociowych pionowych ścian fundamentowych od wewnątrz oraz poziomych
- posadzkowych, izolacji termicznej ze styropianu, wylewek betonowych oraz okładzin podłogowych,
- Remont ścian istniejących poprzez zeskrobanie warstwy starej farby, odgrzybienie, gruntowanie,
- prace wyrównawcze tynkami gipsowymi, malowanie,
- Prace okładzinowe pomieszczeń sanitariatów, kuchni oraz pomieszczeń pomocniczych,
- Montaż nowych ościeżnic oraz skrzydeł drzwiowych,
- Prace naprawcze dachu, obejmujące demontaż istniejącej obróbki blacharskiej wraz z deską okapową od strony wschodniej oraz montaż nowych elementów desek, obróbek blacharskich oraz orynnowania.
- Dostawa i montaż butli na gaz płynny wraz z płytą fundamentową, wykonaniem uziemienia, pomiarami, wykonaniem przyłącza do budynku, montaż reduktorów ciśnienia
- Montaż kotła gazowego wraz z niezbędnymi zabezpieczeniami oraz system odprowadzania spalin ponad dach budynku,
- Wykonanie instalacji c.o. grzejnikowej z rozprowadzeniem przewodów z rur z PP w posadzce z zaizolowaniem,
- Wykonanie instalacji gazowej wewnętrznej do kotła i kuchni z rur stalowych spawanych,
- Dostawa i montaż zasobnika cwu wraz z zabezpieczeniem,
- Dostawa i montaż armatury do łazienek w tym jednej dla osób niepełnosprawnych,
- Wykonanie instalacji wod-kan do łazienek i kuchni.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262522-6 - Roboty murarskie
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45261420-4 - Uszczelnianie dachu
45261320-3 - Kładzenie rynien
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45231222-7 - Roboty w zakresie zbiorników gazu
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocena ofert dokonana zostanie w/g następujących zasad:
Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach:
1) „Łączna cena ofertowa brutto(z podatkiem VAT) ” – C;
2) „Okres gwarancji”- G
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający nie będzie wzywał Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający nie będzie wzywał Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga w przedmiotowym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:1) Formularz ofertowy – do wykorzystania wzór (druk), stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach).
2) Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ
3) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby:
a) zamawiający w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, żąda złożenia wraz z ofertą odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru;
b) wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów;
c) jeżeli w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), zamawiający żąda od wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy.
4) Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych i 00/100);2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
4. Wadium w formie pieniądza należy wpłacić na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Łosicach, nr rachunku 59 8035 0000 0000 1658 2000 0170 z dopiskiem:
„Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Szpaki-Kolonia”
5. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
- musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp.
- z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
- powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
- termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
- w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
- beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Stara Kornica
- w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Pzp), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 Pzp, zostanie odrzucona.
8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenia o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ składa z ofertą każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia.
3. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZZakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p..
Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-14 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-14 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-12
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:
Zamawiający nie korzysta z uprawnienia, o jakim stanowi art. 288 ust. 1 p.z.p.Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 30.07.2026
- Termin składania ofert
- 14.08.2026 08:00
- Wartość umowy
- 306 516 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
2 miesiące