Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 59 778 PLN

Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu termomodernizacji budynku Urzędu Skarbowego w Słupsku, ul. Szczecińska 59

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00184437

Numer referencyjny: 2201-ILZ.260.6.2026

Zamawiający

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Długa 75/76

80-831 Gdańsk, Pomorskie

NIP: 5831237173

REGON: 001021197

Opis przedmiotu zamówienia

nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu termomodernizacji budynku Urzędu Skarbowego w Słupsku, ul. Szczecińska 59

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
„Smartco” Wojciech Orlik Gdynia 5842019994

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 „Smartco” Wojciech Orlik (Gdynia) Umowa podpisana 59 778 PLN 59 778 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 35 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego)

Najniższa cena

5 904 PLN

Średnia cena

77 927 PLN

Najwyższa cena

348 090 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
DS-BUD Usługi Inżynierskie Dawid Stasiak Ostaszewo 3 - -
Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ALFA Przemysław Marszałkowski Banino 2 247 500 PLN 495 000 PLN
Nadzory Budowlane inż. Eugeniusz Gryczewski Bolszewo 2 23 063 PLN 46 125 PLN
"ATR" Sławomir Rytlewski Tczew 2 6 150 PLN 6 150 PLN
Obsługa Inwestycji Patrycja Fons Łapalice 2 49 743 PLN 99 487 PLN
OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH ANDRZEJ DOMERACKI MĄDRZECHOWO 2 13 478 PLN 29 955 PLN
Biuro Obsługi Inwestycji INWEST-WYBRZEŻE Sp. z o.o. Gdynia 1 - -
SMARTCO WOJCIECH ORLIK Gdynia 1 - -
SMARTCO Wojciech Orlik Gdynia 1 36 531 PLN 36 531 PLN
„Smartco” Wojciech Orlik Gdynia 1 59 778 PLN 59 778 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa oczyszczalni ścieków komunalnych w Trąbkach Wielkich”

Costa Project sp. z o.o. 267 648 PLN

2026-08-25 17:27:02Z

Pełnienie usługi inspektora nadzoru nad projektem pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynków oświatowych na terenie Gminy Sierakowice

Obsługa Inwestycji Patrycja Fons 59 748 PLN

2026-08-19 11:21:30Z

Pełnienie usługi inspektora nadzoru nad projektem pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynków oświatowych na terenie Gminy Sierakowice

Obsługa Inwestycji Patrycja Fons 39 738 PLN

2026-08-19 11:21:30Z

05/2026 Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego - Inspektorzy nadzoru

NBQ Sp. z o.o. Siedziba: ul. Tadeusza Wendy 10C; 70-655 Województwo: Zachodniopomorskie Adres e-mail : oferty@nbq.pl -

2026-07-21 17:01:03Z

Wielobranżowy nadzór inwestorski dla realizacji zadania pn. Termomodernizacja budynku Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie

MANAGEMENT Roman Billot 86 100 PLN

2026-07-21 06:14:18Z

DZP/45/25 PEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW INSPEKTORÓW NADZORU INWESTORSKIEGO NAD ROBOTAMI BUDOWLANYMI PN." UTWORZENIE CENTRUM SENIORALNEGO W DZIERŻĄŻNIE - BUDOWA PAWILONU NR 3"

PM4C JAROSŁAW MŁYŃSKI -

2026-07-13 07:10:06Z

SR.272.u.20.2025.PW Nadzór inwestorski nad inwestycją pn.: „Przebudowa budynku filialnego przynależnego do Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Gdańskim.”

DS-BUD Usługi Inżynierskie Dawid Stasiak -

2026-07-08 13:03:04Z

Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu termomodernizacji budynku Urzędu Skarbowego w Słupsku, ul. Szczecińska 59

„Smartco” Wojciech Orlik 59 778 PLN

2026-07-08 10:00:38Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. Budowa budynku magazynu Obrony Cywilnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu

Obsługa Inwestycji Budowlanych Andrzej Domeracki 24 600 PLN

2026-07-03 09:32:26Z

SR.272.u.40.2025.PW Nadzór inwestorski nad inwestycją pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2325G ul. Morska w Stegnie w zakresie budowy zatok parkingowych”

"ATR" Sławomir Rytlewski -

2026-07-01 08:25:50Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 208 PLN Średnia: 137 912 PLN Max: 1 072 871 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu termomodernizacji budynku Urzędu Skarbowego w Słupsku, ul. Szczecińska 59

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001021197

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 75/76

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-831

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.gdansk@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pomorskie.kas.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu termomodernizacji budynku Urzędu Skarbowego w Słupsku, ul. Szczecińska 59

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f8364aa-0c25-4f3c-8d7a-0a8ddcb30802

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184437

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Skarbowego w Słupsku”, nr FENX.01.01-IW.01-0288/24, umowa z dn. 7 listopada 2025 r. z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7f8364aa-0c25-4f3c-8d7a-0a8ddcb30802

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Maksymalny rozmiar plików
przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako
załączniki do jednego formularza). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług
Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na
stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce
„Centrum Pomocy”

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 2201-ILZ.260.6.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi
polegającymi na wykonaniu termomodernizacji
budynku Urzędu Skarbowego w Słupsku, ul. Szczecińska 59

4.2.6.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Warunek zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający określa warunek w ww. zakresie.
Wykonawca spełni warunek zdolności zawodowej jeżeli wykaże, że dysponuje:
a) inspektorem nadzoru (w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane), który będzie odpowiedzialny za nadzór merytoryczny i organizacyjny nad realizacją przedmiotu zamówienia ze strony Wykonawcy, kontrolę i koordynacje zespołu Wykonawcy, kontakty z Zamawiającym, przygotowanie raportów – osoba ta musi posiadać następujące kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz uprawnienia:
− uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń w odniesieniu do konstrukcji oraz architektury obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa lub ważne uprawnienia budowlane wydane według wcześniejszych przepisów lub uprawnienia równorzędne według przepisów kraju ich uzyskania,
− aktualne zaświadczenie o wpisie do właściwej izby samorządu zawodowego lub równoważne według przepisów kraju ich uzyskania,
− minimum 3 lata doświadczenia jako kierownik budowy,
b) inspektorem nadzoru robót sanitarnych (w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane) – osoba ta musi posiadać następujące kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz uprawnienia:
− uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa lub ważne uprawnienia budowlane wydane według wcześniejszych przepisów lub uprawnienia równorzędne według przepisów kraju ich uzyskania,
− aktualne zaświadczenie o wpisie do właściwej izby samorządu zawodowego lub równoważne według przepisów kraju ich uzyskania,
− minimum 3 lata doświadczenia jako kierownik robót sanitarnych,
c) inspektorem nadzoru robót elektrycznych (w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane) – osoba ta musi posiadać następujące kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz uprawnienia:
− uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa lub ważne uprawnienia budowlane wydane według wcześniejszych przepisów lub uprawnienia równorzędne według przepisów kraju ich uzyskania,
− aktualne zaświadczenie o wpisie do właściwej izby samorządu zawodowego lub równoważne według przepisów kraju ich uzyskania,
− minimum 3 lata doświadczenia jako kierownik robót elektrycznych.
Pozostały opis spełnienia warunku w SWZ.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie o braku
podstaw do wykluczenia – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Załącznik nr 7 – Wykaz osób

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile składa pełnomocnik;
2. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia- dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na
potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując
zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia.
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków udziału w
postępowaniu Wykonawcy wykazują łącznie.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia, nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust.1 oraz art. 109 ust. 1 pkt
5 i 8 pzp.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy określa Załącznik nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-14 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-zamówienia (elektronicznie)

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-14 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-05-13

2026-04-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.04.2026
Termin składania ofert
14.04.2026 08:00
Wartość umowy
59 778 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego)

Okres realizacji

6 miesiące