Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 9 990 984 PLN

Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej z podziałem na 4 obszary utrzymaniowe Obszar 1

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00412300

Zamawiający

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Centralna 53

31-586 Kraków, Małopolskie

NIP: 6792597429

REGON: 357116163

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
R.D.M. Śródmieście Sp. z o. o. Kraków 6761031483

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 R.D.M. Śródmieście Sp. z o. o. (Kraków) Umowa podpisana 9 990 984 PLN 9 990 984 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 168 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233142-6)

Najniższa cena

1 692 PLN

Średnia cena

560 302 PLN

Najwyższa cena

9 990 984 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna Dębica 5 541 027 PLN 2 705 136 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych DROTECH Andrzej Domagała Tomice 4 67 804 PLN 271 215 PLN
MarMasz Rafał Maryjosz Grzawa 3 - 335 175 PLN
Firma Handlowo Usługowa KADBUD Kazimierz Dudzik Mszana Dolna 3 182 937 PLN 548 811 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO – MOSTOWE "LIMDROG" SP. Z O.O. Limanowa 3 1 159 904 PLN 762 612 PLN
PUH TRANSDRÓG KACZMARCZYK SP J ZAWOJA 3 42 847 PLN 128 541 PLN
WIK-POL Wiesław Kurzawa Usługi transportowe Sułów 2 193 747 PLN 193 747 PLN
"Drogbud" Staśko Stanisław Słopnice 2 320 281 PLN 640 562 PLN
FIRMA "STM" USŁUGI TRANSPORTOWO-SPRZĘTOWE I OGÓLNOBUDOWLANE Stanisław Maśnica Piekielnik 2 75 276 PLN 75 276 PLN
PODHALAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE S.A. Nowy Targ 2 729 507 PLN 729 507 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Utrzymanie stałych szlaków zrywkowych w leśnictwach Nadleśnictwa Gromnik z podziałem na dwie części

Firma Transportowo- Handlowa Tadeusz Łazarek 114 191 PLN

2026-09-03 08:23:25Z

Remont drogi gminnej 200624K w km od 0+000 do km 1+800,00 w miejscowości Żurowa, Gmina Szerzyny

Usługi Budowy i Modernizacji Dróg Łagosz spółka jawna -

2026-09-03 06:47:55Z

Remont drogi gminnej 290965K (Mystków - Kamionka – Mystków) w km od 0+460,00 do km 1+433,00 w miejscowości Mystków, Gmina Kamionka Wielka – w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe "LIMDROG" Sp. z o.o. -

2026-08-28 13:46:30Z

Poprawa infrastruktury drogowej w Gminie Kamionka Wielka

ZBD Sp. z o.o. Sp. k. -

2026-08-28 11:42:59Z

Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej z podziałem na 4 obszary utrzymaniowe Obszar 1

R.D.M. Śródmieście Sp. z o. o. 9 990 984 PLN

2026-08-28 10:25:07Z

Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Biecz w 2026 r.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle 498 387 PLN

2026-08-28 07:37:41Z

Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Biecz w 2026 r.

Firma Handlowo - Usługowa TRANSROL Antoni Romańczuk 183 165 PLN

2026-08-28 07:37:41Z

Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Biecz w 2026 r.

Firma Handlowo - Usługowa TRANSROL Antoni Romańczuk 92 754 PLN

2026-08-28 07:37:41Z

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych

F.U.H. „TRANSKOP” s.c. J.Janos, S.Janos 249 455 PLN

2026-08-28 06:11:21Z

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych

GRUPA STACHOŃ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 274 783 PLN

2026-08-28 06:11:21Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 909 PLN Średnia: 1 228 999 PLN Max: 14 888 144 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez Zarząd Dróg Miasta
Krakowa oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie
infrastruktury drogowej z podziałem na 4 obszary utrzymaniowe Obszar 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Centralna 53

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 126167416

1.5.8.) Numer faksu: 126167417

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez Zarząd Dróg Miasta
Krakowa oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie
infrastruktury drogowej z podziałem na 4 obszary utrzymaniowe Obszar 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b789cbd-d7ca-4b29-837a-b23819fbf78b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412300

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: Zamówienie udzielone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne: Przedmiotową robotę budowlaną zleca się dotychczasowemu Wykonawcy na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamówienie polega na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, które były przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3/VII/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 8128067,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na utrzymaniu i remontach dróg, przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, wykonywanie robót: interwencyjnych, robót utrzymaniowych, zabezpieczających, remontów cząstkowych, remontów, budowy, rozbudowy, przebudowy obiektu umożliwiających uzyskanie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie oraz użytkowanie go zgodnie z jego przeznaczeniem. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą przedmiaru robót, specyfikacji technicznej oraz projektowanych postanowień umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9990983,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9990983,73 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9990983,73 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: R.D.M. Śródmieście Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6761031483

7.3.3) Ulica: Nad Strugą 7a

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-411

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9990983,73 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
8 128 067 PLN
Wartość umowy
9 990 984 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233142-6
45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233140-2 (Roboty drogowe)