Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 07:00 (4 dni)
Obsługa serwisowa urządzeń diagnostycznych oraz terapeutycznych do radioterapii posiadanych przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie
Numer referencyjny: Postępowanie nr 48 ZP.261.8-AM.2026
Zamawiający
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie
Szopena 2
35-055 Rzeszów, Podkarpackie
NIP: 8132919313
REGON: 690724114
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Podkarpackie — na podstawie 39 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego)
Najniższa cena
49 PLN
Średnia cena
20 723 PLN
Najwyższa cena
350 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Servsystems Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Tyczyn | 10 | 324 PLN | 723 600 PLN |
| PLS SERVICES SPÓŁKA Z O.O. Białystok | 3 | 13 521 PLN | 15 410 PLN |
| VARIMED Sp. z o. o., Wrocław | 3 | 4 086 PLN | 12 382 PLN |
| ANMEDIQ Sp. z o.o Wola Mrokowska | 2 | 7 020 PLN | 11 167 PLN |
| CIRRO Sp. z o.o., Białystok | 2 | 25 067 PLN | 16 438 PLN |
| Diatec Polska sp. z o.o. Warszawa | 2 | 2 549 PLN | 9 137 PLN |
| SK-MED. SYSTEMS SP. Z O.O., Poznań | 2 | 11 772 PLN | 23 544 PLN |
| Getinge Polska Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 10 298 PLN | 182 101 PLN |
| EM-MED Sp. z o.o., Kraków | 1 | 6 928 PLN | 1 944 PLN |
| Sterimed Sp. z o.o., Stanisławów | 1 | 6 458 PLN | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
na usługę serwisowania aparatu GE INNOVA IGS 540 Omega
2026-06-16 12:16:53Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Wykonywanie przeglądów technicznych sprzętu medycznego SP ZOZ w Sanoku
2026-06-08 11:47:00Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410641 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Obsługa serwisowa urządzeń diagnostycznych oraz terapeutycznych do radioterapii posiadanych przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690724114
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szopena 2
1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 35-055
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@szpital.rzeszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szpital.rzeszow.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Obsługa serwisowa urządzeń diagnostycznych oraz terapeutycznych do radioterapii posiadanych przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db81d52b-d67f-48e3-9bb1-ae86f7d9de36
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410641
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019738/30/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.10 Obsługa serwisowa urządzeń medycznych diagnostycznych oraz terapeutycznych produkcji Varian
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://usk.ezamawiajacy.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://usk.ezamawiajacy.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez
System zapewniający obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej,
zwany dalej Systemem. Oferta wraz z załącznikami musi być podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Szczegóły opisano w SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegóły Klauzuli informacyjnej z art. 13 RODO zastosowanej przez zamawiającego w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego opisano w SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: Postępowanie nr 48 ZP.261.8-AM.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi obsługi serwisowej urządzeń:
a) Akcelerator TrueBeam SN H194781 - 1 szt.;
b) Akcelerator TrueBeam SN H192853 - 1 szt.;
c) Akcelerator TrueBeam SN H193880 - 1 szt.;
d) System RGSC SN HGS2269 – 1 szt.;
e) System Aria SN HIT2783 – 1 szt.
2. Zakres czynności serwisowych, wymagania dla Wykonawcy przedstawiono w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do SWZ, będącym integralną częścią SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
a) Cena brutto oferty w zł : 60%.
b) Autoryzacja producenta aparatury medycznej lub jego upoważnionego przedstawiciela na wykonanie obsługi serwisu: 40%.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Autoryzacja producenta aparatury medycznej lub jego upoważnionego przedstawiciela na wykonanie obsługi serwisu
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Warunek zdolności technicznej lub zawodowej: O zamówienie publiczne mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że dysponują osobami skierowanymi do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnymi za świadczenie usług, posiadającymi kwalifikacje zawodowe uprawniające do wykonania obsługi serwisowej aparatury medycznej posiadanej przez Zamawiającego, wymienionejw Opisie przedmiotu zamówienia tj.:
a) Akceleratora TrueBeam SN H194781,
b) Akceleratora TrueBeam SN H192853,
c) Akcelerator TrueBeam SN H193880,
d) Systemu RGSC SN HGS2269,
e) Systemu Aria SN HIT2783,
które odbyły szkolenie organizowane przez producenta aparatury medycznej z obsługi serwisowej urządzeń objętych przedmiotem zamówienia lub przez podmioty niezależne od producenta uprawnione do szkolenia inżynierów serwisowych w zakresie obsługi serwisowej urządzeń objętych przedmiotem zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykaz podmiotowych środków dowodowych aktualnych na dzień złożenia potwierdzających brak podstaw wykluczenia opisano SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wzór wykazu osób stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Wykaz wymaganych przedmiotowych środków dowodowych opisano w SWZ.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Wykaz wymaganych przedmiotowych środków dowodowych, które podlegają uzupełnieniu opisano w SWZ.5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów opisano w SWZ.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia opisano w SWZ.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Do umów o zamówienie publiczne stosuje się przepisy DZIAŁU VII Pzp - UMOWA W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO I JEJ WYKONANIE.Zamawiający przedstawia projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego – jako Załącznik nr 8 do SWZ w oparciu o który zostanie zawarta umowa.
Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę projektowanych postanowień umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami/dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://usk.ezamawiajacy.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 27.08.2026
- Termin składania ofert
- 07.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
1 miesiące