Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 5 308 181 PLN

Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Mosina oraz Prowadzenie PSZOK w 2024 r.

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00320266

Zamawiający

Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie

Pl. 20 Października 1

62-050 Mosina, Wielkopolskie

NIP: 7773154370

REGON: 631258626

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie Mosina 7773274111

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie (Mosina) Umowa podpisana - 5 308 181 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 26 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90511000-2)

Najniższa cena

13 140 PLN

Średnia cena

267 574 PLN

Najwyższa cena

1 456 164 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa Poznań 3 224 826 PLN 674 477 PLN
REGIONALNE CENTRUM GOSPODARKI ODPADAMI RESORT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Leszno 2 27 444 PLN 54 888 PLN
"ZGO-NOVA" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Witaszyczki 1 13 140 PLN 13 140 PLN
Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. Kalisz 1 253 392 PLN 291 401 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH Spółka Akcyjna Kalisz 1 77 407 PLN 77 407 PLN
Firma Usługowa EKO-KAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Raszków 1 208 954 PLN 208 954 PLN
Zakład Oczyszczania Terenu BAKUN Andrzej Bakun Krzymów 1 313 541 PLN 313 541 PLN
Budzisław Kościelny Budzisław Kościelny 1 373 766 PLN 373 766 PLN
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie Mosina 1 - 5 308 181 PLN
REMONDIS SANITECH POZNAŃ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Poznań 1 36 092 PLN 36 092 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

„ODBIÓR I TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH WRAZ Z DZIERŻAWĄ POJEMNIKÓW”

Budzisław Kościelny 373 766 PLN

2026-08-04 05:35:19Z

Odbiór i transport odpadów komunal. pochodzących od właścicieli nieruch. zamieszk. oraz właścicieli nieruch. w części zamieszk., a w części niezamieszk., z terenu m.Konina oraz prowadzenie 2 PSZOK...

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. -

2026-07-28 12:17:53Z

Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Mosina oraz Prowadzenie PSZOK w 2024 r.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie 5 308 181 PLN

2026-07-02 11:51:24Z

Odbiór odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zagórów w roku 2026

Zakład Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych Spółka z o.o. 1 456 164 PLN

2026-07-02 09:29:29Z

Odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) i zbieranych selektywnie

Firma Usługowa EKO-KAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa 208 954 PLN

2026-06-16 06:41:26Z

Świadczenie usług w zakresie odbioru, wywozu i utylizacji odpadów komunalnych z obiektów OSRiR w Kaliszu

Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. 253 392 PLN

2026-05-28 09:03:22Z

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych oraz segregowanych (plastik i szkło) wytworzonych przez Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Zakład Oczyszczania Terenu BAKUN Andrzej Bakun 313 541 PLN

2026-05-28 07:29:12Z

Usługi wywozu odpadów (obornika, nieczystości płynnych, odpadów komunalnych), z terenu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa 220 968 PLN

2026-05-15 12:54:29Z

Usługi wywozu odpadów (obornika, nieczystości płynnych, odpadów komunalnych), z terenu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa 291 082 PLN

2026-05-15 12:54:29Z

Usługi wywozu odpadów (obornika, nieczystości płynnych, odpadów komunalnych), z terenu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa 162 428 PLN

2026-05-15 12:54:29Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 732 PLN Średnia: 214 806 PLN Max: 1 457 327 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Mosina oraz Prowadzenie PSZOK w 2024 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258626

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. 20 Października 1

1.5.2.) Miejscowość: Mosina

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-050

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@mosina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mosina.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Mosina oraz Prowadzenie PSZOK w 2024 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cfe6a0c6-0e3c-42cf-bf5f-987c816cf5c6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320266

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00058438/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminie Mosina w roku 2024

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 00784664-2023

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie przeprowadzone na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 Pzp. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Mosinie spełnia warunki określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych. Organem założycielskim Spółki jest Gmina Mosina. Spółka została utworzona na podstawie Uchwały Nr XXXVII/328/16 Rady Miejskiej w Mosinie z dnia 29 września 2016 r. w sprawie utworzenia jednoosobowej spółki prawa handlowego, działającej pod firmą „Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie”. Spółka powstała w celu realizacji zadań własnych gminy. Gmina Mosina objęła wszystkie udziały, które zostały pokryte w całości wkładem pieniężnym. W związku z powyższym w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych sp. z o.o. w Mosinie nie występuje udział kapitału prywatnego. Ponadto ponad 90% działalności PUK sp. z o.o. dotyczy wykonywania zadań realizowanych na rzecz Gminy Mosina. Pozostała treść uzasadnienia zawarta jest w dokumentach postępowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.46.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest : 1) odbieranie odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenów nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w Gminie Mosina do punktu przeładunkowego odpadów komunalnych Luboniu, 2) odbieranie odpadów komunalnych selektywnie zebranych pochodzących z terenów nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w Gminie Mosina do punktu przeładunkowego oraz instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, 3) odbiór i transport przeterminowanych leków, 4) transport odpadów segregowanych ze stacji przeładunkowej wskazanej przez Zamawiającego do Instalacji wskazanej przez Zamawiającego w zakresie kodów odpadów: 15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 20 01 08, 20 03 07, 5) prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Mosinie przy ul. Sowinieckiej 6 G (dalej PSZOK) oraz transport odpadów komunalnych z PSZOK do Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – sp. z o.o. w Jarocinie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7773274111

7.3.3) Ulica: Sowiniecka 6G

7.3.4) Miejscowość: Mosina

7.3.5) Kod pocztowy: 62-050

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5308181,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-01-08 do 2024-01-31
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
5 308 181 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 90511000-2
90511000-2 (Usługi wywozu odpadów) 90512000-9 (Usługi transportu odpadów) 90513100-7 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)