Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach położonych na terenie Gminy Bielsk Podlaski
Zamawiający
Gmina Bielsk Podlaski
Bielsk Podlaski, Podlaskie
NIP: 5432063174
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| KOMA Białystok Sp. z o.o. | Białystok | 9662119087 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | KOMA Białystok Sp. z o.o. (Białystok) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Podlaskie — na podstawie 12 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90513100-7)
Najniższa cena
499 500 PLN
Średnia cena
595 975 PLN
Najwyższa cena
692 450 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| BiomTrans Sp. z o.o. Jaświły | 2 | 692 450 PLN | 692 450 PLN |
| BiomTrans spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dolistowie Starym, NIP 5461398167 Dolistowo Stare | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Usługowo - Asenizacyjne "ASTWA" Sp. z o.o. Białystok | 1 | 499 500 PLN | 499 500 PLN |
| Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Hajnówka | 1 | - | - |
| BiomTrans sp. z o.o. z siedzibą w Dolistowie Starym Dolistowo Stare | 1 | - | 738 689 PLN |
| BiomTrans spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dolistowie Starym Dolistowo Stare 44 | 1 | - | - |
| KOMA Białystok Sp. z o.o. Białystok | 1 | - | - |
| BiomTrans spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dolistowie Starym, NIP 5461398167 Dolistowo Stare 144 | 1 | - | - |
| Biomtrans Spółka z o.o. Dolistowo Stare | 1 | - | 702 810 PLN |
| BiomTrans Sp. z o.o. z siedzibą w Dolistowie Starym Dolistowo Stare | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Realizację usług podobnych polegających na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Orla
2026-08-12 07:06:11Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Bargłów Kościelny
2026-07-14 09:36:52Z
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach położonych na terenie Gminy Bielsk Podlaski
2026-07-13 12:14:15Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Bargłów Kościelny
2026-07-01 09:16:25Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Bargłów Kościelny
2026-06-12 14:54:12Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Goniądz
2026-04-01 14:30:45Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Goniądz
2026-03-23 14:03:02Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Augustów
2026-03-20 10:32:30Z
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Goniądz
2026-03-05 13:07:57Z
ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH W GMINIE KLESZCZELE
2026-03-03 07:00:32Z
Cała Polska — 75 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339743 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach położonych na terenie Gminy Bielsk Podlaski
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bielsk Podlaski
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659007
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mickiewicza 46
1.4.2.) Miejscowość: Bielsk Podlaski
1.4.3.) Kod pocztowy: 17-100
1.4.4.) Województwo: podlaskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.4.7.) Numer telefonu: 857306851
1.4.8.) Numer faksu: 857302015
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@bielskpodlaski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bielskpodlaski.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87135dbf-e46c-4e6f-9555-08fbee0ad615
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339743
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: OJ S 76/2025 251635-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach położonych na terenie Gminy Bielsk Podlaski
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych powstających na nieruchomościach na terenie Gminy Bielsk Podlaski gromadzonych w kontenerach lub pojemnikach, obiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach (w tym cmentarzach) na terenie Gminy Bielsk Podlaski gromadzonych selektywnie, odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury gromadzone w kontenerach, pojemnikach lub workach,odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe gromadzone w kontenerach, pojemnikach lub workach, odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła bez podziału na szkło białe i kolorowe gromadzone w kontenerach, pojemnikach lub workach,odbiór i zagospodarowanie bioodpadów gromadzonych w kontenerach lub pojemnikach, odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych gromadzonych w kontenerach, pojemnikach lub workach, odbiór i zagospodarowanie odpadów mineralnych typu: popiół, żużel powstających na nieruchomościach na terenie Gminy Bielsk Podlaski gromadzonych w kontenerach, pojemnikach lub workach,odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych (w tym opon o wielkości do 20” pochodzących z samochodów osobowych) powstających na nieruchomościach na terenie Gminy Bielsk Podlaski,odbiór i zagospodarowanie odpadów elektrycznych i elektronicznych kompletnych i niekompletnych (tzw. elektrośmieci) powstających na nieruchomościach na terenie Gminy Bielsk Podlaski,odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych leków z nieruchomości na terenie Gminy Bielsk Podlaski,odbiór i zagospodarowanie odpadów tekstylnych i odzieży z nieruchomości na terenie Gminy Bielsk Podlaski, wyposażenie, na okres świadczenia usługi, nieruchomości objętych zamówieniem w kontenery, pojemniki oraz/lub worki na poszczególne rodzaje odpadów, wyposażenie dwóch szkół na terenie Gminy Bielsk Podlaski w pojemniki na zużyte baterie i akumulatorki. Przedmiotem zamówienia są objęte nieruchomości zamieszkałe, niezamieszkałe (w tym cmentarze) oraz czasowo wykorzystywane (letniskowe), na których powstają odpady komunalne z terenu administracyjnego Gminy Bielsk Podlaski. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 9 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KOMA Białystok Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9662119087
4.3.3.) Ulica: Gen. Georgea Smitha Pattona 8
4.3.4.) Miejscowość: Białystok
4.3.5.) Kod pocztowy: 15-688
4.3.6.) Województwo: podlaskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2420280,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: S 131/2025 453934-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wprowadzenie podwykonawcy przez Wykonawcę przedmiotowego zamówienia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zamawiający zgodnie z paragrafem 5 umowy dopuszcza zlecenie podwykonawcom, wykonanie części zamówienia. Zamawiający nie zastrzegał w SWZ obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zamówienia.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zwiększenie ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych z terenu Gminy Bielsk Podlaski o 81,73 Mg w okresie realizacji umowy do łącznej ilości 1881,73 Mg.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dotychczasową maksymalną kwotę wynagrodzenia wynoszącą: 2 420 280,00 zł brutto (słownie: dwa miliony czterysta dwadzieścia tysięcy dwieście osiemdziesiąt złotych 00/100), zwiększa się o kwotę: 109 894,16 brutto (słownie: sto dziewięć tysięcy osiemset dziewięćdziesiąt cztery złote 16/100), wynikającą z przemnożenia 81,73 Mg przez umowną stawkę za 1 Mg odpadów wynoszącą 1 344,60 zł brutto.
Nowe maksymalne wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizacji umowy wynosi 2 530 174,16 zł zł brutto (słownie: dwa miliony pięćset trzydzieści tysięcy sto siedemdziesiąt cztery złote 16/100).
Zmiana umowy, nie powoduje zmiany o charakterze istotnym i mieści się w granicach określonych w art. 455 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych – wartość modyfikacji wynosi ok. 4,54% wartości pierwotnej umowy, co nie przekracza progu 10% wartości zamówienia na usługi.
5.4.6.) Wartość zmiany: 109894,16
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2530174,16 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 13.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE