Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 06:00 (5 dni)

Odbiór odpadów komunalnych z Zakładu Karnego we Wronkach

Aktywny Usługi 2026/BZP 00421089

Numer referencyjny: U/8/zp/2026

Zamawiający

Zakład Karny we Wronkach

Partyzantów 1

64-510 Wronki, Wielkopolskie

NIP: 7631081000

REGON: 000320302

Opis przedmiotu zamówienia

Niesegregowane odpady komunalne (Kod odpadu 20 03 01) 1600,00 m3 Opakowania ze szkła (kod odpadu 15 01 07) 5,0 m3 Odpady kuchenne ulegające biodegradacji 50,0 m3

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
termin płatności 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 26 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów)

Najniższa cena

13 140 PLN

Średnia cena

267 574 PLN

Najwyższa cena

1 456 164 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa Poznań 3 224 826 PLN 674 477 PLN
REGIONALNE CENTRUM GOSPODARKI ODPADAMI RESORT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Leszno 2 27 444 PLN 54 888 PLN
"ZGO-NOVA" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Witaszyczki 1 13 140 PLN 13 140 PLN
Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. Kalisz 1 253 392 PLN 291 401 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH Spółka Akcyjna Kalisz 1 77 407 PLN 77 407 PLN
Firma Usługowa EKO-KAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Raszków 1 208 954 PLN 208 954 PLN
Zakład Oczyszczania Terenu BAKUN Andrzej Bakun Krzymów 1 313 541 PLN 313 541 PLN
Budzisław Kościelny Budzisław Kościelny 1 373 766 PLN 373 766 PLN
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie Mosina 1 - 5 308 181 PLN
REMONDIS SANITECH POZNAŃ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Poznań 1 36 092 PLN 36 092 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

„ODBIÓR I TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH WRAZ Z DZIERŻAWĄ POJEMNIKÓW”

Budzisław Kościelny 373 766 PLN

2026-08-04 05:35:19Z

Odbiór i transport odpadów komunal. pochodzących od właścicieli nieruch. zamieszk. oraz właścicieli nieruch. w części zamieszk., a w części niezamieszk., z terenu m.Konina oraz prowadzenie 2 PSZOK...

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. -

2026-07-28 12:17:53Z

Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Mosina oraz Prowadzenie PSZOK w 2024 r.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie 5 308 181 PLN

2026-07-02 11:51:24Z

Odbiór odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zagórów w roku 2026

Zakład Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych Spółka z o.o. 1 456 164 PLN

2026-07-02 09:29:29Z

Odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) i zbieranych selektywnie

Firma Usługowa EKO-KAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa 208 954 PLN

2026-06-16 06:41:26Z

Świadczenie usług w zakresie odbioru, wywozu i utylizacji odpadów komunalnych z obiektów OSRiR w Kaliszu

Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. 253 392 PLN

2026-05-28 09:03:22Z

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych oraz segregowanych (plastik i szkło) wytworzonych przez Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Zakład Oczyszczania Terenu BAKUN Andrzej Bakun 313 541 PLN

2026-05-28 07:29:12Z

Usługi wywozu odpadów (obornika, nieczystości płynnych, odpadów komunalnych), z terenu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa 220 968 PLN

2026-05-15 12:54:29Z

Usługi wywozu odpadów (obornika, nieczystości płynnych, odpadów komunalnych), z terenu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa 291 082 PLN

2026-05-15 12:54:29Z

Usługi wywozu odpadów (obornika, nieczystości płynnych, odpadów komunalnych), z terenu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Henryk Sienkiewicz Alkom Firma Handlowo Usługowa 162 428 PLN

2026-05-15 12:54:29Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 732 PLN Średnia: 214 806 PLN Max: 1 457 327 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych z Zakładu Karnego we Wronkach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Karny we Wronkach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000320302

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Partyzantów 1

1.5.2.) Miejscowość: Wronki

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-510

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_wronki@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

zakład karny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór odpadów komunalnych z Zakładu Karnego we Wronkach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d7e043f-433e-4b4d-a378-0bb971a7fd51

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421089

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074607/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Odbiór odpadów komunalnych z Zakładu Karnego we Wronkach

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zk_wronki

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/zk_wronki

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl (zwana w dalszej części Platformą) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zk_wronki.
2. W celu ułatwienia oraz przyspieszenia komunikacji, preferuje się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia i informacje, przekazywane były w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy formularza „Wyślij wiadomość” znajdującego się na stronie danego postępowania. Za datę przekazania (wpływu) oświadczenia, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość”, po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
3. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na zapytania, wyjaśnienia, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w zakładce „Komunikaty”.
4. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego Wykonawcy.
5. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania, akceptuje warunki korzystania z Platformy określone w zakładce „Regulamin” oraz zapoznał się i stosuje się do Instrukcji składania ofert dostępnej na Platformie. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
6. Komunikacja ustna jest dopuszczalna wyłącznie w sprawach/ informacjach, które nie są istotne, w szczególności nie dotyczą ogłoszenia o zamówieniu lub dokumentów zamówienia oraz ofert; treść komunikacji ustnej wymaga udokumentowania – podstawa prawna art. 61 ust. 2 Pzp.
7. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: U/8/zp/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Niesegregowane odpady komunalne (Kod odpadu 20 03 01) 1600,00 m3
Opakowania ze szkła (kod odpadu 15 01 07) 5,0 m3
Odpady kuchenne ulegające biodegradacji 50,0 m3

4.2.6.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-11-02 do 2027-11-02

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin płatności

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z niniejszego postępowania, a także na podstawie art. 112 ustawy Pzp spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
a) Wykonawca musi posiadać aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733, z 2026 r. poz. 912).
b) Wykonawca musi posiadać zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie transportu i zbierania odpadów, wydane przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.).
c) Wykonawca musi posiadać wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (rejestr BDO) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.).
2) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca musi wykazać, że do wykonania zamówienia dysponuje następującym potencjałem technicznym:
a) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania odpadów komunalnych. Pojazdy winny spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. 2013 poz. 122).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

11. Zamawiający, zgodnie z art. 455 ustawy PZP przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następującym zakresie:
a) dopuszczalne są zmiany postanowień umowy, które wynikają ze zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie postanowień umowy do nowego stanu prawnego
b) Zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz zmiany stawek opłat celnych wprowadzonych odrębnymi przepisami. Wykonawca jest obowiązany powiadomić Zamawiającego o zmianie w/w stawek z 7-dniowym wyprzedzeniem. W przypadku zmiany stawki VAT nastąpi odpowiednia zmiana ceny poprzez doliczenie do/odliczenie od podstawy opodatkowania (ceny netto) podatku VAT w stawce wynikającej ze zmiany.
12. W sytuacji, o której mowa w pkt. 11 Wykonawca składa Zamawiającemu pisemny wniosek o zmianę umowy w tym zakresie. Wniosek musi zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne oraz stosowne dokumenty potwierdzające zaistnienie zmiany.
13. Zamawiający po zaakceptowaniu wniosku, o którym mowa w pkt. 12 wyznacza datę podpisania aneksu do umowy, zawierającego zmianę i informuje o tym Wykonawcę.
14. Dopuszcza się zwiększenie przez Zamawiającego ilości realizowanej usługi, jednak nie więcej niż 9% wartości brutto przedmiotu umowy określonej w §3 ust. 1 umowy.
15. Dopuszcza się zmniejszenie przez Zamawiającego ilości realizowanej usługi, jednak nie więcej niż 70% wartości brutto przedmiotu umowy określonej w §3 ust. 1 umowy.
16. Wszelkie zmiany umowy, o których mowa w ust. 14 i 15 nie wymagają zawierania aneksu w formie pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/zk_wronki

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 08:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

2026-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.09.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 06:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90511000-2 (Usługi wywozu odpadów)

Okres realizacji

02.11.2026 - 02.11.2027