Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)
„Odtworzenie zabytkowych przestrzeni na parterze w „Domu Esterki” wraz z dostosowaniem ich do potrzeb Muzeum”
Numer referencyjny: DAT-271-8/26
Zamawiający
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. SEWERYNA UDZIELI
ul. Krakowska 46
31-066 Kraków, Małopolskie
NIP: 9441503752
REGON: 000277492
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.I_proj_PZT_AB
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.I_proj_PZT_AB.pdf
Załącznik nr 2 - STWIOR
Załacznik nr 2 - STWIOR.pdf
Załącznik nr 11 - Oświadczenie wykonawcy_podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Załącznik nr 11 - Oświadczenie wykonawcy_podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.docx
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.IV_PT_inst. sanitarne
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.IV_PT ins sanitarne.pdf
Załącznik nr 5 - Przedmiary
załacznik nr 5 - Przedmiary.pdf
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.VI_PW_konstrukcja
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.VI_PW konstrukcja.pdf
Załącznik nr 7 - Formularz ofertowy
Załącznik nr 7 - Formularz ofertowy.docx
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.V_PW_architektura
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.V_PW architektura.pdf
Załącznik nr 6 SWZ - Projekt umowy
Załącznik nr 6 SWZ - Projekt umowy.docx
Załącznik nr 15 - Wzór oświadczenia o aktualności informacji
Załącznik nr 15 - Wzór oświadczenia o aktualności informacji.docx
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.III_PT_inst. elektryczne
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.III_PT ins elektryczne.pdf
Załącznik nr 4 - Decyzja o pozw. na budowę
Załacznik nr 4 - Decyzja o pozw. na budowę.pdf
Załącznik nr 13 - Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia art. 117 ust. 4 pzp
Załącznik nr 13 - Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia art. 117 ust. 4 pzp.docx
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.VIII__PW_inst. sanitarne
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.VIII__PW ins sanitarne.pdf
Załącznik nr 9 - Wykaz osób
Załącznik nr 9 - Wykaz osób.docx
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.VII_PW_inst. elektryczne
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.VII_PW ins elektryczne.pdf
Załącznik nr 8 - Wykaz robót
Załącznik nr 8 - Wykaz robót.docx
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.II_PT_konstrukcja
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.II_PT konstrukcja.pdf
Załącznik nr 3 - Pozwolenie MWKZ
Załacznik nr 3 - Pozwolenie MWKZ.pdf
Załącznik nr 12 - Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby art. 125 pzp
Załącznik nr 12 - Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby art. 125 pzp.docx
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.IX__projekt ornamentów
Załącznik nr 1 do SWZ-cz.IX__projekt ornamentow.pdf
Załącznik nr 10 - Oświadczenie podmiotu trzeciego o udostępnieniu zasobów
Załącznik nr 10 - Oświadczenie podmiotu trzeciego o udostępnieniu zasobów.docx
Załącznik nr 14 - Wzór oświadczenia w przedmiocie grupy kapitałowej
Załącznik nr 14 - Wzór oświadczenia w przedmiocie grupy kapitałowej.docx
Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ)
SWZ..pdf
Odpowiedzi na wnioski o wyjaśnienie treści SWZ z 27.08.2026 r.
Odpowiedzi na wnioski o wyjaśnienie treści SWZ z 27.08.2026 r..pdf
Przedmiar robót branży sanitarnej-poprawiony (do Załącznika nr 5)
PR.San_Muzeum Etno_pop.pdf
Odpowiedź na wniosek o wyjaśnienie treści SWZ z 26.08.2026r.
Odpowiedź na wniosek o wyjaśnienie treści SWZ z 26.08.2026r..pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)
Najniższa cena
5 412 PLN
Średnia cena
259 443 PLN
Najwyższa cena
8 725 062 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| VERA Agnieszka Chrzanowska-Major Kraków | 13 | 51 959 PLN | 724 178 PLN |
| Ir-Plast Kraków Spółka Cywilna Kraków | 12 | 54 957 PLN | 659 481 PLN |
| Zakład Remontowo-Budowlany Marek Głuc Kraków | 12 | 32 619 PLN | 391 429 PLN |
| P.B.H. IDEAL-BUD Kraków | 7 | 63 317 PLN | 443 218 PLN |
| M-BUD Monika Duda Pogórska Wola | 6 | 45 297 PLN | 226 487 PLN |
| KRAK-MAX Sp. z o.o. Kraków | 5 | 39 027 PLN | 195 133 PLN |
| Master Craft Daniel Browarnik Skała | 3 | 21 690 PLN | 65 069 PLN |
| BLU PROJECT Sp. z o.o. Kraków | 3 | 30 567 PLN | 91 700 PLN |
| Firma Budowlano- Usługowa „ELEKTROTECH” Jacek Faliszek Olszyny 26 | 3 | 65 269 PLN | 195 808 PLN |
| Grzegorz Duśko USŁUGI REMONTOWO - WYKOŃCZENIOWE "GREGOR" Kraków | 3 | 116 977 PLN | 350 931 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Prace budowlano-remontowe w budynku remizy OSP Zubrzyca Dolna na potrzeby świetlicy wiejskiej realizowanego w ramach zadania „Małopolskie świetlice wiejskie 2026.
2026-08-28 10:53:38Z
Rewitalizacja Pałacu Dąmbskich w Wojniczu — etap 4 — powtórzenie
2026-08-28 10:22:40Z
„REMONT KORYTARZA AOS”
2026-08-27 07:38:59Z
Modernizacja pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem
2026-08-25 06:25:44Z
Remont pomieszczeń Remizy OSP w Zubrzycy Górnej w ramach realizacji gminnego programu przeciwdziałania alkoholizmowi.
2026-08-20 14:42:21Z
Remont budynku Remizy OSP w Chyżnem.
2026-08-19 12:47:21Z
Prace remontowo-modernizacyjne budynków: hydroforni przy ul. Podhalańskiej i garaży przy ul. Szaflarskiej
2026-08-14 06:23:41Z
81/2026 Remont 4 lokali mieszkalnych zasobu Gminy Miejskiej Kraków, w podziale na 4 części.
2026-08-13 10:26:21Z
81/2026 Remont 4 lokali mieszkalnych zasobu Gminy Miejskiej Kraków, w podziale na 4 części.
2026-08-13 10:26:21Z
81/2026 Remont 4 lokali mieszkalnych zasobu Gminy Miejskiej Kraków, w podziale na 4 części.
2026-08-13 10:26:21Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400488 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Odtworzenie zabytkowych przestrzeni na parterze w „Domu Esterki” wraz z dostosowaniem ich do potrzeb Muzeum”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. SEWERYNA UDZIELI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000277492
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 46
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-066
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@etnomuzeum.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.etnomuzeum.eu
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Odtworzenie zabytkowych przestrzeni na parterze w „Domu Esterki” wraz z dostosowaniem ich do potrzeb Muzeum”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ece3d4ba-3c72-49e3-9cdc-80f0929d7366
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400488
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036135/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 „Odtworzenie zabytkowych przestrzeni na parterze w „Domu Esterki" wraz z dostosowaniem do potrzeb Muzeum".
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ece3d4ba-3c72-49e3-9cdc-80f0929d73663.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy e-zamówienia, która jest dostępna pod adresem : https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający informuje, na podstawie art. 13 oraz art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), że: Administratorem przekazanych przez Państwa danych osobowych jest Zamawiający. Inspektorem ochrony danych osobowych jest Barbara Kołacz iod@barbarakolaczschule.pl
Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
Państwa dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, bankom, operatorom pocztowym, podmiotom świadczącym dla Administratora usługi prawne, doradcze, podatkowe oraz podmiotom obsługującym systemy teleinformatyczne oraz innym podmiotom uprawnionym na mocy ustawy Prawo zamówień publicznych (art. 74) przez określony czas (art. 78);
Dane osobowe przechowywane są przez Administratora dla celów archiwizacyjnych, zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami, jak również do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub obrony przez ewentualnymi roszczeniami;
W przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO, przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z postępowaniem o udzielenie zamówienia,
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia. Decyzje dotyczące przetwarzania danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany.
Administrator nie profiluje danych osobowych, Państwa dane osobowe nie będą przekazywane poza terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu z zastrzeżeniem, że:
a) Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą,
b) W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania,
c) Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, str. 1, z późn. zm.)), zwanego dalej „rozporządzeniem 2016/679”, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w SWZ, do upływu terminu na ich wniesienie.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: DAT-271-8/26
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 1262567,37 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń na parterze wraz z instalacjami wewnętrznymi elektrycznymi, niskoprądowymi, remontem elewacji frontowej budynku „Esterki” – siedziby Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, na podstawie dokumentacji projektowej, pozwoleń i decyzji.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-28
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 10
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Kryterium osobowe: doświadczenie kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych (pełniącego funkcję kierownika budowy)
4.3.6.) Waga: 30
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu w tym dotyczące zdolności technicznych i zawodowych oraz którzy nie podlegają wykluczeniu.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, (Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, (Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej)
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, (Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku sytuacji ekonomicznej lub finansowej)
3. Zdolność techniczna lub zawodowa – o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy wykażą, że dysponują i skierują do realizacji przedmiotowego zamówienia osoby spełniające wymogi określone Pozwoleniem nr ZN.I.5142.351.2026 z dnia 22.05.2026 r Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a także Decyzją Prezydenta Miasta Krakowa o pozwoleniu na budowę nr 391/6740.2/2026 z dnia 03.08.2026 r., w tym:
1) do kierowania robotami budowlanymi (Kierownik Budowy - jedna osoba) - osoba posiadająca uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834 z późn. zm.), spełniająca wymagania, o których mowa w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1292 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 r. poz. 831 z późn. zm.) oraz posiadająca doświadczenie polegające na:
a) co najmniej 18-miesięcznym udziale w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonym przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, zgodnie z art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opieki nad zabytkami;
b) kierowaniu robotami budowlanymi przy minimum dwóch zamówieniach (dwóch odrębnych inwestycjach) o wartości min. 750 000,00 zł brutto każde, które dotyczyły obiektu budowlanego użyteczności publicznej - czynnego (przez obiekt czynny Zamawiający rozumie budynek, w którym w czasie wykonywania robót budowlanych była prowadzona dotychczasowa działalność i w którym przebywały osoby trzecie (użytkownicy/klienci/pracownicy) niebędące personelem budowlanym wykonawcy), wpisanego do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonym przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, w ramach których wykonano roboty budowlane polegające na remoncie, przebudowie lub adaptacji budynku z instalacjami wewnętrznymi sanitarnymi, elektrycznymi, niskoprądowymi.
2) do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej (kierownik robót -jedna osoba), osoba posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
3) do prowadzenia nadzoru uprawnionego badacza architektury dla wszystkich robót budowlanych ingerujących w historyczne mury i stropy budynku (zgodnie z Decyzją Prezydenta Miasta Krakowa o pozwoleniu na budowę nr 391/6740.2/2026).
4) do kierowania pracami konserwatorskimi – osoba z kwalifikacjami, o których mowa w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2024r. poz.1292 z późn. zm.),
5) w zakresie doświadczenia wykonawców - wykażą, że w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonali:
a) minimum dwa zamówienia (dwie odrębne inwestycje) o wartości min. 750 000,00 zł brutto każde, które dotyczyły obiektu budowlanego budowlanego użyteczności publicznej - czynnego (przez obiekt czynny Zamawiający rozumie budynek, w którym w czasie wykonywania robót budowlanych była prowadzona dotychczasowa działalność i w którym przebywały osoby trzecie (użytkownicy/klienci/pracownicy) niebędące personelem budowlanym wykonawcy), wpisanego do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonym przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, w ramach których wykonano roboty budowlane polegające na remoncie, przebudowie lub adaptacji budynku z instalacjami wewnętrznymi sanitarnymi, elektrycznymi, niskoprądowymi.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z załącznikiem nr 11 oraz załącznikiem nr 12 do niniejszej SWZ oraz uproszczony kosztorys o którym mowa w rozdziale XI ust.3.
2. Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3. Dokumenty składane na wezwanie: Zamawiający wzywa wykonawcę na podstawie art. 274 ust.1 ustawy Pzp, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
1) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Zamawiający nie wymaga ich złożenia jeśli Wykonawca w ofercie wskaże ogólnodostępną i bezpłatną bazę danych, z której możliwe jest ich pobranie przez Zamawiającego. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych.
2) Wykaz robót budowlanych zrealizowanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie porównywalnych z pracami stanowiącymi przedmiot zamówienia, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te prace zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego prace zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty - zgodnie z warunkami określonymi w Rozdziale V ust. 3.; załącznik nr 8 do niniejszej SWZ;
3) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami -zgodnie z warunkami określonymi w Rozdziale V ust. 3.; załącznik nr 9 do niniejszej SWZ.
Zgodnie z SWZ
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 18.000,00 zł (słownie: osiemnaście tysięcy złotych 00/100) i utrzymać je nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą z wyjątkiem przypadków, o których mowa art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy.2. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu – wpłacane przelewem na rachunek Zamawiającego nr konta 91 1240 4722 1111 0000 4850 2890 z dopiskiem „Wadium - Dom Esterki” - tak, aby przed upływem terminu składania ofert wadium znajdowało się na ww. rachunku. (UWAGA: W przypadku wnoszenia wadium na rzecz Wykonawcy przez inny podmiot, w tytule przelewu należy wyraźnie wskazać na rzecz jakiego Wykonawcy wnoszone jest wadium);
2) w gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 419 z późn. zm.) – w oryginale, wnoszone, przed upływem terminu składania ofert w postaci elektronicznej – dla zachowania formy elektronicznej konieczne jest opatrzenie dokumentu wyłącznie kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób uprawnionych do reprezentowania gwaranta lub poręczyciela. Treść dokumentu nie może zawierać postanowień o jego automatycznym wygaśnięciu w przypadku zwrotu do wystawcy. Wadium w postaci elektronicznej musi być złożone wraz z ofertą.
3. Dopuszczalne jest złożenie wadium w więcej niż jednej formie.
4. Wadium wnoszone w formie gwarancji i poręczeń musi spełniać następujące wymogi:
1) musi być wystawione na Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, ul. Krakowska 46, 31-066 Kraków;
2) musi zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp;
3) okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą.
5. Zamawiający zwróci wadium w sposób odpowiadający formie wnoszenia w przypadkach wymienionych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp.
6. W przypadku wadium wniesionego w pieniądzu Zamawiający zwróci kwotę wadium wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszoną o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz o prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
7. Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.
8. Zamawiający zwraca wadium w terminach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy.
9. Zamawiający zatrzyma wadium w wypadku, gdy zajdzie jedna z okoliczności wymienionych w art. 98 ust. 6 ustawy
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z treścią SWZ, Załącznika nr 6 do SWZ - projektowe postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy składać za pośrednictwem Platformy: ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:45
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 20.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.15
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-12-28