Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00417445

Zamawiający

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

Gdańsk, Pomorskie

NIP: 5840203274

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

80-401 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Kremer Graf Sebastian Kremer Gdańsk 583-247-14-51

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Kremer Graf Sebastian Kremer (Gdańsk) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 64 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71000000-8)

Najniższa cena

51 906 PLN

Średnia cena

239 218 PLN

Najwyższa cena

537 550 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Pniewski Architekci Sp. z o.o. Gdynia 2 - 215 250 PLN
Biuro Drogowe Sp. z o.o. Gdynia 2 - -
Forma Vera Sp. z o.o. Lublin 2 171 994 PLN 343 988 PLN
Stanisław Sandomierski DROG Puck 2 103 566 PLN 206 835 PLN
FPHO sp. z o.o. Trzebieszów 1 121 155 PLN 121 155 PLN
HS ARCHITEKCI S.SIKORSKI, M.HUSZCZO S.C. TCZEW 1 - -
TBIARCHITEKCI SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Gdańsk 1 258 300 PLN 258 300 PLN
MBI spółka z o.o. Włocławek 1 - -
Green Cities Infrastructure sp. z o.o. Gdańsk 1 - -
OptemConsult Sp. z o.o Gdańsk 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO

Kremer Graf Sebastian Kremer -

2026-09-02 07:31:43Z

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na przebudowę drogi dojazdowej, parkingu i ogrodzenia po wznowieniu granic na terenie Akademickiego Ośrodka Szkoleniowego

BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI PIOTR KASZUBOWSKI -

2026-09-02 07:08:13Z

Projektowanie placu zabaw w miejscowości Kostkowo i Słuszewo w Gminie Gniewino.

Stanisław Sandomierski DROG 155 226 PLN

2026-08-31 08:48:15Z

Projektowanie placu zabaw w miejscowości Kostkowo i Słuszewo w Gminie Gniewino.

Stanisław Sandomierski DROG 51 906 PLN

2026-08-31 08:48:15Z

Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla zadania: Budowa bezkolizyjnego przekroczenia magistrali kolejowej E65 (linii kolejowej nr 9) w rejonie ul. Bocznej w Gdańsku

Green Cities Infrastructure sp. z o.o. -

2026-08-28 12:34:37Z

Opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy układu ulic Polna-Przemysłowa-Spółdzielcza wraz ze skrzyżowaniem ulic Spółdzielcza–Pucka–Kazimierska.

Grenn Cites Infrastructure sp. z o.o. -

2026-08-27 07:11:17Z

Opracowanie projektu budowlanego dla inwestycji obejmującej przebudowę, rozbudowę i termomodernizację bazy harcerskiej w Rekowie

Pontar sp. z o. o. 105 780 PLN

2026-08-25 14:03:14Z

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa budynku administracji urzędu gminy.

BOŃCZA STUDIO Bożena de Bończa Tomaszewska -

2026-08-24 08:42:24Z

Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku przy ul. Lawendowe Wzgórze 5”

AKINT Sp. z o.o. 321 730 PLN

2026-08-18 07:55:02Z

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont pomieszczenia z przeznaczeniem na pracownię Audio- Video 119A/5

METRICAL STUDIO Sp. z o.o. -

2026-08-07 11:55:40Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 845 PLN Średnia: 188 084 PLN Max: 678 330 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.4.7.) Numer telefonu: 50 320 51 00

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-065d7036-4b7b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417445

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00278279/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO w Gdańsku, przy ul. Pestalozziego 11/13”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację dwóch zadań:
1) ZADANIE 1
a) kompleksowe dostosowanie budynku do wymogów pożarowych z zapewnieniem drogi pożarowej uwzględniając realizację nakazów służb KMPSP zgodnie z ekspertyzą pożarową, opracowaną w ramach niniejszego zamówienia w zakresie ochrony pożarowej budynku wraz z ewentualnym pozyskaniem odstępstw KWPSP od przepisów;
b) włączenie drogi pożarowej w istniejący ciąg jezdny w ulicy Pestalozziego;
c) budowę wiat śmietnikowych dla obu szkół;
d) rozdzielenie wspólnej instalacji wodociągowej z budową nowego przyłącza wodociągowego i nowymi poziomami w piwnicy dla II LO;
e) usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną, urządzeniem terenu i zielenią na terenie działki drogowej i kompleksowe dostosowanie budynku do wymogów pożarowych z zapewnieniem drogi pożarowej z szkolnej.
2) ZADANIE 2
a) modernizację węzłów sanitarnych wraz zapleczem dla uczniów w XIX LO, zlokalizowanych przy bocznej klatce schodowej na wszystkich kondygnacjach.
3. Zakres prac projektowych obejmuje wszystkie prace i czynności konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym m.in. następujące elementy:
1) Inwentaryzację budynku, terenu i zieleni w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia wraz z inwentaryzacją przyrodniczą i operatem dendrologicznym;
2) Ekspertyzę pożarową wraz z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej;
3) Projekt budowlany wymagany przez Prawo Budowane dla uzyskania pozwolenia na budowę;
4) Projekt techniczny;
5) Projekt wykonawczy - należy wykonać w formie odrębnych opracowań branżowych i w podziale na etapy realizacyjne:
a) projekt branży architektury i konstrukcji,
b) projekt wyposażenia,
c) projekt branży sanitarnej i przyłącza wody,
d) projekt branży elektrycznej i teletechnicznej, w tym instalacji SAP oraz jeżeli zajdzie taka konieczność również projekt przyłącza energii elektrycznej,
e) projekt drogowy,
f) projekt zagospodarowania terenu z elementami małej architektury,
g) projekt usunięcia kolizji z projektowanym uzbrojeniem i urządzeniem terenu,
h) projekt zieleni z projektem gospodarki drzewostanem i planem nasadzeń zastępczych, (w miarę potrzeb) wykonany na podstawie inwentaryzacji przyrodniczej i operatu dendrologicznego zgodnie z uwzględnieniem zasad postępowania z zielenią na terenie GMG (Dz. U. Woj. Pom. poz. 3332 - Uchwała nr XXXVIII/976/21 RMG z dnia 26 sierpnia 2021r.),
i) projekt tymczasowej organizacji ruchu w pasie drogowym,.
6) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - wykonać w podziale na etapy realizacyjne;
7) Przedmiary robót - sporządzić w podziale na etapy realizacyjne;
8) Kosztorysy inwestorskie – należy sporządzić w podziale, jak przedmiary robót;
9) Zbiorcze zestawienie kosztów.

3.9.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-18

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

10 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Kremer Graf Sebastian Kremer

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 583-247-14-51

4.3.3.) Ulica: Al. Gen. J. Hallera 14

4.3.4.) Miejscowość: Gdańsk

4.3.5.) Kod pocztowy: 80-401

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 210760,50 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00064166/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-02-20

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Z uwagi na opóźnienie w zakresie wydania wytycznych z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni dotyczących drogi pożarowej oraz w zakresie wydania wytycznych konserwatorskich dotyczących budynku, dotrzymanie terminu zakończenia prac związanych z wykonaniem ekspertyzy pożarowej wraz z decyzją KW PSP okazało się niemożliwe.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłużenie terminu uzyskania ekspertyzy pożarowej wraz z decyzją KW PSP do 29.09.2022 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność sporządzenia ekspertyzy technicznej konstrukcji stropu, ujawnionej w trakcie prac projektowych realizowanych przez Wykonawcę na etapie innego postępowania o udzielenie zamówienia prowadzonego przez Zamawiającego (w ramach zadania „Przebudowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w XIX LO w Gdańsku, przy ul. Pestalozziego 11/13), której konsekwencją jest konieczność wstrzymania się Wykonawcy z aktualną realizacją przedmiotu umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłużenie terminu:
- Ekspertyza pożarowa wraz z decyzją KW PSP do 29.11.2022 r.,
- Etap 1- Projekt budowlany, Projekt techniczny do 20.02.2023 r.,
- Etap 2- Projekty wykonawcze w układzie branżowym, Specyfikacje
Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Kosztorysy inwestorskie – odrębnie dla budynków kubaturowych XIX i II LO oraz zagospodarowania terenu do 20.02.2023 r.,
- Zbiorcze zestawienie kosztów dla zadania 1 i zadania 2 do 20.02.2023 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Opóźnienie, jakie powstało w związku z przedłużającym się procesem pozyskania decyzji/uzgodnienia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na zastosowanie rozwiązań zamiennych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłużenie terminu:
- Ekspertyza pożarowa wraz z decyzją KW PSP do 29.12.2022 r.,
- Etap 1- Projekt budowlany, Projekt techniczny do 22.03.2023 r.,
- Etap 2- Projekty wykonawcze w układzie branżowym, Specyfikacje
Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Kosztorysy inwestorskie – odrębnie dla budynków kubaturowych XIX i II LO oraz zagospodarowania terenu do 22.03.2023 r.,
- Projekt budowlany niezbędny do zgłoszenia robót Projekty wykonawcze w układzie branżowym, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Kosztorysy Inwestorskie do 18.01.2023 r.,
- Zbiorcze zestawienie kosztów dla zadania 1 i zadania 2 do 22.03.2023 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 208915,50 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71000000-8
71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne) 71248000-8 (Nadzór nad projektem i dokumentacją) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71355000-1 (Usługi pomiarowe)