Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu”.
Zamawiający
GMINA SKOCZÓW
Skoczów, Śląskie
NIP: 5482404967
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PROINŻYNIERIA Sp. z o.o. | Brzeg | REGON: 383676500 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PROINŻYNIERIA Sp. z o.o. (Brzeg) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 148 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71320000-7)
Najniższa cena
22 140 PLN
Średnia cena
172 898 PLN
Najwyższa cena
780 141 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| AMM Investments Sp. z o.o. Warszawa | 5 | 25 707 PLN | 102 828 PLN |
| Biuro Projektowe SPK PROJEKT Krzysztof Polaczek Lubliniec | 4 | 65 805 PLN | 202 950 PLN |
| USŁUGI PROJEKTOWE MICHAŁ KORAL KOZY | 3 | - | - |
| Inżynieria Jerzy Sowa Trzebinia | 3 | 545 051 PLN | 1 090 101 PLN |
| Promost-Wisła Sp. z o.o. 43-460 Wisła, ul. Radosna 8a NIP 5482408994 Wisła | 3 | - | - |
| Biuro Inżynierskie MK Spółka Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk Oświęcim | 2 | - | - |
| Infra Projekty Michał Szweda Katowice | 2 | 122 693 PLN | 245 385 PLN |
| TRA-SA Arkadiusz Stachurski Kluczbork | 2 | - | - |
| Albis Biuro Budowlane Sp. z o.o. Bielsko-Biała | 2 | 149 900 PLN | 299 800 PLN |
| Firma Projektowo-Usługowa PLANPROF inż. Michał Kubiński Sierakowice | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej 670320Sul. Szyszkowej w Bojszowach” oraz „Przebudowa drogi gminnej 670800S ul. Jodłowej w Świerczyńcu”.
2026-09-03 08:41:15Z
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej 670320Sul. Szyszkowej w Bojszowach” oraz „Przebudowa drogi gminnej 670800S ul. Jodłowej w Świerczyńcu”.
2026-09-03 08:41:15Z
Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu”.
2026-09-03 07:58:21Z
Wykonanie dokumentacji projektowej skweru rekreacyjnego na dz. 1175/5 obręb Sośnica, zintegrowanego z boiskiem sportowym przy ul. Jesiennej (dz. 1175/7 obręb Sośnica) (1)
2026-08-31 09:26:58Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Ratunkowe prace remontowo – budowlane komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach””
2026-08-27 07:36:44Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00419931 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o zmianie umowy
Usługi
Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadania
inwestycyjnego pn.: „Modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOCZÓW
1.3) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182522
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 1
1.4.2.) Miejscowość: Skoczów
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-430
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.4.7.) Numer telefonu: 33/ 82 80 171
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.skoczow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skoczow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy zmiany:
Umowy
2.2.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bd300d6-c2f8-4d77-b54f-3bad3d62c6f3
2.3.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419931
2.4.) Wersja ogłoszenia: 01
2.5.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA/UMOWA RAMOWA
3.1.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
3.1.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00574877
3.2.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
3.4.) Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy3.5.) Rodzaj zamówienia:
Usługi3.6.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadaniainwestycyjnego pn.: „Modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu”.
3.7.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania polegającego na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego obiektu na rzece Bładnicy w ciągu drogi gminnej ul. Rozdroże w Międzyświeciu na podstawie przeprowadzonych badań, uzyskanych warunków technicznych, uzgodnień koniecznych do realizacji projektu. Zamówienie obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych badań i na ich podstawie opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie wymaganym do uzyskania w imieniu inwestora wszystkich decyzji administracyjnych i wykonania robót budowlanych związanych z zadaniem inwestycyjnym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowy. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zasadą uniwersalnego projektowania oraz obowiązującymi przepisami – ustawami i rozporządzeniami obowiązującymi na dzień sporządzenia dokumentacji projektowej. W opracowaniach Wykonawca nie może wskazać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli nie można opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, wskazując w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru autorskiego, w rozumieniu art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z pózn. zm.) – dalej ustawa Prawo Budowlane, przez osoby wymienione w dokumentacjach dla każdej z branż jako projektant - na podstawie odrębnej umowy.
3.8.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
3.9.) Dodatkowy kod CPV: 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA IV - PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE/UMOWIE RAMOWEJ
4.1.) Data zawarcia umowy/umowy ramowej: 2024-12-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PROINŻYNIERIA Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 383676500
4.3.3.) Ulica: Armii Krajowej
4.3.4.) Miejscowość: Brzeg
4.3.5.) Kod pocztowy: 49-300
4.3.6.) Województwo: opolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147990 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP: 2025/BZP 00003554/01
SEKCJA V - ZMIANA UMOWY/UMOWY RAMOWEJ
5.1.) Data zmiany umowy/umowy ramowej): 2026-08-28
5.2.) Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy5.3.) Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej:
W trakcie realizacji umowy na opracowanie dokumentacji projektowej, zaistniały niezależne od Projektanta okoliczności formalno-prawne i techniczne, uniemożliwiające dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia prac.Na etapie uzgadniania dokumentacji, z uwagi na wnioski właścicieli działek położonych na terenie Gminy Goleszów, zaistniała konieczność wprowadzenia istotnych zmian w przygotowanym projekcie. Zmiany te obejmują korektę zaakceptowanego wcześniej przebiegu drogi oraz zaprojektowanie nowego zjazdu.
Modyfikacja założeń projektowych powoduje konieczność ponownego opracowania kluczowych elementów dokumentacji technicznej, unieważnienia dotychczas uzyskanych opinii i uzgodnień branżowych, wystąpienia z nowymi wnioskami i ponownego przejścia procedur uzgodnieniowych:
Powyższe fakty stanowią okoliczności o charakterze zewnętrznym, których Projektant nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty, ani którym nie mógł zapobiec.
5.4.) Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej:
Zmianie ulega termin etapu 2 i 3 wykonania umowy, tj.do 26 miesięcy od dnia zawarcia umowy:
2) opracowanie dokumentacji projektowej budowlanej rozbiórki i budowy mostu, dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i hydrologicznej, projektu tymczasowej i docelowej organizacji ruchu, projektu zabezpieczenia, przebudowy sieci gazowej, projektu korekty drogi na dojazdach do obiektu mostowego itd. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa niezbędnej do uzyskania wszystkich decyzji administracyjnych, skuteczne złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na rozbiórkę i budowę mostu
3) opracowanie dokumentacji projektowej technicznej rozbiórki i budowy mostu, projekt zabezpieczenia, przebudowy sieci gazowej, projekt korekty drogi na dojazdach do obiektu mostowego, przedmiarów, kosztorysów oraz uzyskanie prawomocnej decyzji administracyjnej na rozbiórkę i budowę mostu oraz dostarczenie do Zamawiającego wielobranżowej dokumentacji projektowej budowlanej i technicznej wraz z prawomocną decyzji.
5.5.) Wartość zmiany umowy
5.5.3.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.6.) Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy: Nie
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE