Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 178 755 PLN

„Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl”.

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00126478

Numer referencyjny: 6/WZI/26/WPiR

Zamawiający

WOJSKOWY ZARZĄD INFRASTRUKTURY

ul. Kościuszki 92/98

61-716 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 7781408023

REGON: 630153003

Opis przedmiotu zamówienia

Część I: Opracowanie Programu Inwestycji dla zadania I „Budowa infrastruktury systemu alarmowego, systemu kontroli dostępu oraz telewizyjnego systemu nadzoru w kompleksie wojskowym w m. Turek”.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
termin 40%

Część 2

Cena 60%
termin 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
TELBUD S.A Poznań 7790000681
Synchroneo Sp. z o.o. Niemcz 5542996903

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 TELBUD S.A (Poznań) Umowa podpisana 45 300 PLN 45 300 PLN
2 Synchroneo Sp. z o.o. (Niemcz) Umowa podpisana 133 455 PLN 133 455 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Najniższa cena

22 509 PLN

Średnia cena

247 876 PLN

Najwyższa cena

596 550 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Usługi Ogólnobudowlane, Projekty, Kosztorysy „PREMBUD”, Przemysław Jan Cesarz Chodzież 2 74 108 PLN 148 215 PLN
Zakład Projektowania i Nadzoru "EFEKT-BUD” Antoni Cieśla Bydgoszcz 1 91 512 PLN 91 512 PLN
Zakład Projektowania i Nadzoru EFEKT-BUD Antoni Cieśla Bydgoszcz 1 89 790 PLN 89 790 PLN
Synchroneo Sp. z o.o. Niemcz 1 133 455 PLN 133 455 PLN
BUDWIM Tomasz Wysogląd Kalisz 1 - -
CYFROWA FABRYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Kalisz 1 477 778 PLN 477 778 PLN
Primtech Szymon Kita Tarnowskie Góry 1 378 840 PLN 378 840 PLN
PEKABUD Piotr Kulczewski Słupca 1 22 509 PLN 22 509 PLN
Dr inż. Przemysław Bodzak Projekty Budowlane Łódź 1 - -
P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski Poznań 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Opracowanie dokumentacji projektowej dla realizacji zadania pn: Budowa nowego magazynu ochrony ludności w gm. Swarzędz.

WK Architekci sp. z o.o. sp.k. 299 505 PLN

2026-07-29 07:53:03Z

Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa

AC Droga Adam Chmielewski 442 800 PLN

2026-07-14 07:39:09Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej prac konserwatorskich/renowacyjnych na terenie Ogrodu Botanicznego (zamówienie podstawowe) oraz w ramach opcji sprawowanie nadzoru autorskiego

P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski -

2026-06-23 10:34:33Z

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zdania pn. ,,Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

Hydro-Gaz Swarzędz Sp. z o. o. 596 550 PLN

2026-06-23 06:54:30Z

Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiających realizacje zadania: Budowa boiska do piłki nożnej wraz z zapleczem oraz budowę ul. Kasztanowej w Uzarzewie,gm. Swarzędz.

Primtech Szymon Kita 378 840 PLN

2026-06-08 11:48:48Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru - Racjonalne zagospodar. wód opadowych i roztopowych z terenu miasta i gminy Golina–zagospodar. placu ul. Piaskowa w Golinie wraz z rozbud. kanalizacji deszczowej

BUDWIM Tomasz Wysogląd -

2026-05-26 11:10:58Z

Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa

Biuro Projektów AC DROGA Adam Chmielewski -

2026-05-22 11:25:00Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dot. przebudowy komunikacji wraz z sąsiadującymi pomieszczeniami Coll.Maius przy ul. Fredry 10 w Poznaniu oraz w ramach prawa opcji sprawowanie nadzoru autorskiego

"Pracownia Architektoniczna 1997" Sp. z o.o. -

2026-05-20 06:46:52Z

„Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl”.

TELBUD S.A 45 300 PLN

2026-05-13 11:15:29Z

„Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl”.

Synchroneo Sp. z o.o. 133 455 PLN

2026-05-13 11:15:29Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 845 PLN Średnia: 192 453 PLN Max: 678 330 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
„Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJSKOWY ZARZĄD INFRASTRUKTURY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630153003

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 92/98

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-716

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzi.szp@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wzipoznan.wp.mil.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6b0d0eb-6c09-4fc1-a294-f17c117c0a3a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00126478

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027540/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wzipoznan_wp

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu środków komunikacji elektronicznej poprzez platformę zakupową WZI: https://platformazakupowa.pl/pn/wzipoznan_wp
3. Ofertę, oświadczenia, podmiotowe środki dowodowe, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, środki dowodowe, pełnomocnictwa, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r.
w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
4. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawca winien posługiwać się numerem sprawy określonym w SWZ

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Wykonawca składa ofertę pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Zamawiający rekomenduje złożenie oferty w formacie danych .doc, .xls, .pdf opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, profilem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym. W celu ewentualnej kompresji danych zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip, .7z.
3. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Rozdz. XXVI SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 6/WZI/26/WPiR

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 218460,00 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: Opracowanie Programu Inwestycji dla zadania I „Budowa infrastruktury systemu alarmowego, systemu kontroli dostępu oraz telewizyjnego systemu nadzoru w kompleksie wojskowym w m. Turek”.

4.2.5.) Wartość części: 62460,00 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II: Opracowanie Programu Inwestycji dla zadania II „Dostosowanie (przebudowa, remont, modernizacja)infrastruktury kompleksu wojskowego w m. Nowy Tomyśl”.

4.2.5.) Wartość części: 156000,00 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że
 dla Części I i II w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: wykonał, co najmniej 1 dokumentację projektową lub program inwestycji dotyczący przebudowy, rozbudowy lub remontu budynków wraz z systemami alarmowymi i kontroli dostępu oraz telewizyjnym systemem nadzoru budynków o wartości robót budowlano-montażowych min. 5 mln zł brutto.
 Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje nw. osobami należącymi do Izby Inżynierów Budownictwa oraz legitymującymi się aktualnymi uprawnieniami budowlanymi bez ograniczeń do projektowania w specjalności:
dla Części I : instalacyjnej w zakresie sieci , instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych -1osoba.
dla Części II: -konstrukcyjno- budowlanej – 1 osoba,
-instalacyjnej w zakresie sieci , instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych- 1 osoba,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych- 1 osoba,
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych- 1 osoba,
- inżynieryjnej drogowej- 1 osoba.
- Wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa musi spełniać warunki ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych- zgodnie z wymogami określonymi przez Pion Ochrony Informacji Niejawnych WZI.
Pracownicy skierowani przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego muszą posiadać ważne poświadczenie bezpieczeństwa upoważnienie KJO do klauzuli „ZASTRZEŻONE”, upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą tajności „ZASTRZEŻONE” oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie przeszkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych.
Dla Części I i II:
 Wykonawca spełni warunek, jeżeli spełni wymogi Ustawy o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. 2019.742) w zakresie ochrony informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE”, w tym:
- zatrudnia pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych;
- zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW administratora niejawnego systemu teleinformatycznego;
- zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego;
- posiada akredytowany system teleinformatyczny do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE” w tym do obsługi geodezyjnej,
- posiada obsługę kancelaryjną dokumentów niejawnych oznaczonych klauzulą „ZASTRZEŻONE”.
UWAGA: Dla Części I i II:
Zakaz polegania na potencjale i zasobach podmiotów trzecich w przypadku spełnienia wymogów Ustawy o ochronie informacji niejawnych z dnia
5 sierpnia 2010 r. Powyższe wymogi musi spełnić Wykonawca tylko osobiście.
W przypadku konsorcjum powyższe wymogi musi spełniać przynajmniej jeden z członków konsorcjum.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
Każdy wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia jest zobowiązany złożyć stosowne oświadczenie.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją podstawie dysponowania tymi osobami – załącznik nr 9 do SWZ.
2. Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu wymogów przepisów o ochronie informacji niejawnych – załącznik nr 3 do SWZ.
3. Wykaz wykonanych zamówień – załącznik nr 5 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

XIII SWZ Wadium może być wniesione w formach przewidzianych w art. 97 ust.
7 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

wzór umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-05 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/wzipoznan_wp

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-05 11:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

2026-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.02.2026
Termin składania ofert
05.03.2026 10:00
Wartość umowy
178 755 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne)

Okres realizacji

120 dni