Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 596 550 PLN

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zdania pn. ,,Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00215656

Numer referencyjny: SZW/DZP/33/2026

Zamawiający

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

ul. Juraszów 7/19

60-479 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 7811618944

REGON: 000292209

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zdania pn. ,,Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów 7/19 (Budynku Rotundy, Budynku Diagnostycznego oraz Budynku Łóżkowego) - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony w załączniku nr 2 do SWZ - Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz/i na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie 25%
Termin wykonania zamówienia / termin realizacji 15%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Hydro-Gaz Swarzędz Sp. z o. o. Zalasewo 7773259330

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Hydro-Gaz Swarzędz Sp. z o. o. (Zalasewo) Umowa podpisana 596 550 PLN 596 550 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Najniższa cena

22 509 PLN

Średnia cena

247 876 PLN

Najwyższa cena

596 550 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Usługi Ogólnobudowlane, Projekty, Kosztorysy „PREMBUD”, Przemysław Jan Cesarz Chodzież 2 74 108 PLN 148 215 PLN
Zakład Projektowania i Nadzoru "EFEKT-BUD” Antoni Cieśla Bydgoszcz 1 91 512 PLN 91 512 PLN
Zakład Projektowania i Nadzoru EFEKT-BUD Antoni Cieśla Bydgoszcz 1 89 790 PLN 89 790 PLN
Synchroneo Sp. z o.o. Niemcz 1 133 455 PLN 133 455 PLN
BUDWIM Tomasz Wysogląd Kalisz 1 - -
CYFROWA FABRYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Kalisz 1 477 778 PLN 477 778 PLN
Primtech Szymon Kita Tarnowskie Góry 1 378 840 PLN 378 840 PLN
PEKABUD Piotr Kulczewski Słupca 1 22 509 PLN 22 509 PLN
Dr inż. Przemysław Bodzak Projekty Budowlane Łódź 1 - -
P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski Poznań 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Opracowanie dokumentacji projektowej dla realizacji zadania pn: Budowa nowego magazynu ochrony ludności w gm. Swarzędz.

WK Architekci sp. z o.o. sp.k. 299 505 PLN

2026-07-29 07:53:03Z

Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa

AC Droga Adam Chmielewski 442 800 PLN

2026-07-14 07:39:09Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej prac konserwatorskich/renowacyjnych na terenie Ogrodu Botanicznego (zamówienie podstawowe) oraz w ramach opcji sprawowanie nadzoru autorskiego

P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski -

2026-06-23 10:34:33Z

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zdania pn. ,,Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

Hydro-Gaz Swarzędz Sp. z o. o. 596 550 PLN

2026-06-23 06:54:30Z

Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiających realizacje zadania: Budowa boiska do piłki nożnej wraz z zapleczem oraz budowę ul. Kasztanowej w Uzarzewie,gm. Swarzędz.

Primtech Szymon Kita 378 840 PLN

2026-06-08 11:48:48Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru - Racjonalne zagospodar. wód opadowych i roztopowych z terenu miasta i gminy Golina–zagospodar. placu ul. Piaskowa w Golinie wraz z rozbud. kanalizacji deszczowej

BUDWIM Tomasz Wysogląd -

2026-05-26 11:10:58Z

Przebudowa ciągu dróg gminnych nr: G 600 389 P - ul. Piłsudskiego w Śremie i G 600 701 P - ul. Śremska w Zbrudzewie - dokumentacja projektowa

Biuro Projektów AC DROGA Adam Chmielewski -

2026-05-22 11:25:00Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dot. przebudowy komunikacji wraz z sąsiadującymi pomieszczeniami Coll.Maius przy ul. Fredry 10 w Poznaniu oraz w ramach prawa opcji sprawowanie nadzoru autorskiego

"Pracownia Architektoniczna 1997" Sp. z o.o. -

2026-05-20 06:46:52Z

„Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl”.

TELBUD S.A 45 300 PLN

2026-05-13 11:15:29Z

„Opracowanie Programów Inwestycji dla zadań w m. Turek i w m. Nowy Tomyśl”.

Synchroneo Sp. z o.o. 133 455 PLN

2026-05-13 11:15:29Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 845 PLN Średnia: 192 453 PLN Max: 678 330 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zdania pn. ,,Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Wojewódzki w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000292209

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Juraszów 7/19

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-479

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: watral@lutycka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.lutycka.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zdania pn. ,,Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-025af71e-219d-416a-bb03-730210d91b97

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215656

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00114771/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.15 Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania "Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.lutycka.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://e-propublico.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z rozdziałem 13 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SZW/DZP/33/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zdania pn. ,,Wykonanie odwodnienia oraz nowej izolacji fundamentów budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów 7/19 (Budynku Rotundy, Budynku Diagnostycznego oraz Budynku Łóżkowego) - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony w załączniku nr 2 do SWZ - Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz/i na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: zgodnie z rozdziałem 21 SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie

4.3.6.) Waga: 25,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia / termin realizacji

4.3.6.) Waga: 15,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Wykaz osób
1) Zamawiający wymaga od Wykonawcy lub podwykonawcy przyjmujących do realizacji zamówienie zapewnienia, aby wśród osób bezpośrednio uczestniczących przy wykonywaniu zamówienia zatrudniona była co najmniej jedna osoba realizująca zamówienie w zakresie prac projektowych w branżach: budowlanej- konstrukcyjna, sanitarnej wod-kan , drogowej posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń.
2) Osoba, o której mowa w ppkt. 1 musi posiadać imienny dyplom lub inny dokument potwierdzający, iż posiada kwalifikacje zawodowe do pełnienia w/w funkcji.
3) Wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia z co najmniej 5 letnim doświadczeniem w projektowaniu dla obiektów użyteczności publicznej -preferowana obiekty służby zdrowia.
2. Wykaz dostaw lub usług
- wykaz usług projektowych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału
w postepowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy- w tym okresie,
wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów wykonania usług, określających czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty: co najmniej 2 usługi polegającej na wykonaniu dokumentacji projektowej dotyczącej izolacji fundamentów i /lub odwodnienia w zakresie konstrukcji instalacji sanitarnych, drogowych, itp. dotyczącego obiektu użyteczności publicznej (preferencyjnie: obiektów ochrony zdrowia) i wartości dokumentacji każdej z nich min 400 000,00 złotych netto.
Każda wymieniona w tabeli usługa powinna być poparta dokumentem potwierdzającym, że została wykonana należycie bądź stosownym oświadczeniem o którym mowa w treści jak wyżej
3. Oświadczenie o zatrudnieniu osób na podstawie umowy o pracę - zgodnie
z załącznikiem nr 8 do SWZ
4. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
w całym okresie obowiązywania Umowy Wykonawca zobowiązany jest utrzymywać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej związanej z wykonywaniem działalności projektowej i pełnieniem nadzoru autorskiego, obejmujące odpowiedzialność za szkody wyrządzone działaniem lub zaniechaniem Wykonawcy oraz osób, którymi posługuje się przy wykonywaniu Umowy, z sumą gwarancyjną nie niższą niż 500.000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć:
1. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału - zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ
2. Pełnomocnictwo do podpisania oferty (jeśli dotyczy)
3. Formularz ofertowy - zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ/załącznik nr 1 do umowy
4. Zobowiązanie do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ
5. Wykaz doświadczenia (dodatkowych zrealizowanych usług – w celu przyznania punktów w kryterium oceny ofert K-2)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

zgodnie z rozdziałem 12 SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-05-08 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę, wraz z załącznikami, należy złożyć za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-05-08 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-06-06

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie: 6 miesięcy od daty zawarcia umowy, nie później niż do dnia 2026-11-30.
2. Obowiązkowa wizja lokalna:
Zamawiający wyznacza termin wizji na dzień 29 kwietnia 2026 r. Zbiórka o godzinie 09:00 w szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, ul. Juraszów 7/19, 60-479 Poznań przed portiernią w Rotundzie.
2026-04-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.04.2026
Termin składania ofert
08.05.2026 07:00
Wartość umowy
596 550 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne)

Okres realizacji

do 2026-11-30