Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Opracowanie projektu planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego dla gminy Nowe.

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00374115

Zamawiający

Gmina Nowe

Nowe, Kujawsko-pomorskie

NIP: 5591426287

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

86-300 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Biuro Urbanistyczne Artur Składanek Grudziądz 876-114-09-54

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Biuro Urbanistyczne Artur Składanek (Grudziądz) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79421000-1)

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Biuro Urbanistyczne Artur Składanek Grudziądz 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 21 przetargów

Min: 6 396 PLN Średnia: 247 073 PLN Max: 500 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie projektu planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego dla gminy Nowe.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowe

1.2.) Oddział zamawiającego: Gmina Nowe

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351038

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Plac Św. Rocha 5

1.4.2.) Miejscowość: Nowe

1.4.3.) Kod pocztowy: 86-170

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminanowe.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminanowe.pl/?lang=PL

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d4dceb4a-5e13-4c37-8b98-07d98129b05a

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374115

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00501724

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w Inwestycji A1.3.1 KOMPONENT A. „Odporność i Konkurencyjność Gospodarki

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie projektu planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego dla gminy Nowe.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Zakres zamówienia: Opracowanie planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 ze zm.) zwanej dalej ustawą o PiZP, a w szczególności z przepisami art. 13a, 13b, 13c, 13d, 13e , 13f, 13 g, 13 i, 13 j, 13 k, 13m, które weszły w życie w dniu 24 września 2023 r. a także przepisami wykonawczymi do tej ustawy w tym:
1) dokonanie analizy materiału wyjściowego, obejmującego w szczególności obowiązujące akty planowania przestrzennego, wnioski o sporządzenie zmiany aktów planowania przestrzennego, istniejące uwarunkowania (w tym środowiskowe, geologiczne, dziedzictwa kulturowego itd.);
2) przygotowanie merytoryczne dokumentów formalno-prawnych (wymaganych ustawowo pism, zawiadomień, ogłoszeń i obwieszczeń: o przystąpieniu do opracowania planu, o przystąpieniu do konsultacji społecznych nad projektem planu i innych niezbędnych w ramach przedmiotu zamówienia, komunikatów dotyczących opracowania projektu planu, zestawień opinii i uzgodnień oraz do współpracy przy prowadzeniu procedury oraz dokumentacji prac planistycznych;
3) przygotowanie materiałów i pism w celu uzyskania wymaganych opinii i uzgodnień, w tym gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej;
4) wprowadzenie ewentualnych zmian wynikających z uzgodnień, powtórzenie procedury w niezbędnym zakresie, jeśli będzie to konieczne, w razie potrzeby przygotowania treści zażaleń na postanowienia;
5) zamieszczanie w prasie wymaganych ogłoszeń i ponoszenia kosztów ich publikacji;
6) udział fizyczny w: spotkaniach otwartych, panelach eksperckich lub warsztatach, spotkaniach plenerowych, spacerach studyjnych, dyżurach projektanta, przeprowadzaniu wywiadów, przygotowania ankiet i geoankiet, zbieraniu uwag, prowadzeniu punktu konsultacyjnego (miejsce: siedziba Zamawiającego lub inne miejsce wskazane przez Zamawiającego, sposób i termin ustalony z Zamawiającym) związanych z rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu w ramach prowadzonych konsultacji społecznych, w tym składania wyjaśnień osobom zainteresowanym (pisemnych lub ustnych);
7) przygotowanie (w porozumieniu z Zamawiającym) dokumentów, pism, ankiet, geoankiet, ogłoszeń, obwieszczeń, zawiadomień i innych w procedurze sporządzenia planu, określonej w art. 13i ust. 3 wyżej wymienionej ustawy o PiZP, w tym w konsultacjach społecznych, o których mowa w art. 8il 8j i 8k ustawy o PiZP,
8) prezentacja projektu planu i uczestnictwa w konsultacjach społecznych na temat rozwiązań przyjętych w projekcie (udział fizyczny), podczas posiedzeń gminnej komisji urbanistyczno - architektonicznej (udział fizyczny) oraz uczestnictwo w spotkaniach z udziałem radnych (komisjach rady gminy oraz sesjach - udział fizyczny);
9) sporządzenie uzasadnienia planu zgodnie z art. 13h ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i opracowanie danych przestrzennych do planu zgodnie z art. 67a ustawy (na różnych etapach opracowania planu),
10) przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w tym sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko projektu planu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024r. poz. 1112 ze zm.),
11) wykonanie opracowania ekofizjograficznego,
12) wprowadzenia do uchwały zatwierdzającej plan, zmian wynikających z rozstrzygnięć nadzorczych wojewody, ustosunkowania się do tych rozstrzygnięć (ewentualnie powtórzenie procedury w zakresie wymaganym przez wojewodę),
13) ustosunkowanie się do skarg wniesionych do wojewódzkiego sądu administracyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego;
2. Plan będący przedmiotem zamówienia, należy wykonać zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, w tym w szczególności z:
- ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024r. poz. 1130 ze zm.) zwanej dalej „ustawą",
- rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. z 2023 r. poz. 2758 ze zm.),
- ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2024 r. poz. 1112 ze zm.),
- zgodnie z aktami prawa miejscowego,
- z uwzględnieniem uwag zgłaszanych przez Zamawiającego w trakcie realizacji umowy i aktualnego orzecznictwa sądowego dotyczącego zagospodarowania przestrzennego,
- innymi przepisami wynikającymi z odpowiednich aktów prawnych, mających odniesienie do przedmiotu zlecenia, m. in. dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony zabytków, prawa wodnego, ochrony gruntów rolnych i leśnych, dróg.
Powierzchnia objęta planem 10 666 ha.
Liczba mieszkańców – 9 207 (stan na dzień 17.06.2024 r.),
Lesistość – 2 643,13 ha

3. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z poszczególnymi etapami wskazanymi w HARMONOGRAMIE RZECZOWO-FINANSOWYM stanowiącym załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (załącznik nr 7 do SWZ).

3.9.) Główny kod CPV: 79421000-1 - Usługi zarządzania projektem inne niż w zakresie robot budowlanych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

15 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Biuro Urbanistyczne Artur Składanek

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 876-114-09-54

4.3.3.) Ulica: Chełmińska 103/8

4.3.4.) Miejscowość: Grudziądz

4.3.5.) Kod pocztowy: 86-300

4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 192500,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00547452/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-23

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przedłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy wynika ze zmiany przepisów w zakresie planowania przestrzennego, a co przekłada się bezpośrednio na realizację umowy.
W dniu 22 kwietnia 2025 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw ustawa z dnia 4 kwietnia 2025 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2025 r. poz. 527).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W wyniku zmian ustalono nowy termin realizacji zamówienia wynoszący 20 miesięcy I 20 dni od dnia podpisania umowy, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2026 r., zgodnie z Harmonogramem rzeczowo – finansowym, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność ponowienia uzgodnień oraz uzyskania pozytywnych opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Zarządu Województwa kujawsko – pomorskiego w Toruniu oraz Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody polskie w Gdańsku.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W wyniku zmian ustalono nowy termin realizacji zamówienia wynoszący 21 miesięcy I 21 dni od dnia podpisania umowy, jednak nie dłużej niż do 31 lipca 2026 r., zgodnie z Harmonogramem rzeczowo – finansowym, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 192500 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 79421000-1
79421000-1 (Usługi zarządzania projektem inne niż w zakresie robot budowlanych)