Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 345 808 PLN

Prace konserwacyjne na obiekcie mostowym w ciągu DW 948 w m. Łęki

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00337334

Numer referencyjny: DN-4.26.81.2026

Zamawiający

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie

Głowackiego 56

30-085 Kraków, Małopolskie

NIP: 6772085382

REGON: 000588890

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych obejmujących prace konserwacyjne na obiekcie mostowym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 (odc. 030 km 0+037) w miejscowości Łęki polegających w szczególności na wykonaniu naprawy nawierzchni kap chodnikowych, powierzchni betonowych, odtworzenia umocnień przy podporach, naprawy uszkodzonego odcinka jezdni wraz z dylatacjami, ciągów pieszych oraz elementów bezpieczeństwa ruchu. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Firma Budowlana Q-BUD Janusz Kułach Balin 276114391

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Firma Budowlana Q-BUD Janusz Kułach (Balin) Umowa podpisana 345 808 PLN 345 808 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 21 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych)

Najniższa cena

316 590 PLN

Średnia cena

2 402 483 PLN

Najwyższa cena

5 096 595 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Usługowo – Inżynieryjne BUDMOST Rafał Jędrzejek Laskowa 2 - -
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. Mogilno 1 - 111 684 PLN
Firma Budowlana Q-BUD Janusz Kułach Balin 1 345 808 PLN 345 808 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe GODROM Sp. z o.o. Gorlice 1 3 436 576 PLN 3 436 576 PLN
PRODIM SP. Z O.O. Kraków 1 4 253 527 PLN 4 253 527 PLN
PRIMOST SERWIS SPÓŁKA Z O.O. BĘDZIN 1 3 195 033 PLN 3 195 033 PLN
PHU MOST- BUD Jerzy Męte Zawoja 1 796 068 PLN 796 068 PLN
”REMOST” S.C. BUDOWA I REMONTY MOSTÓW, PROJEKTY, EKSPERTYZY, ADAM DRYGAŁA Czernichów 1 316 590 PLN 316 590 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH KORZENNA SP. Z O.O. MOGILNO 1 - -
FIRMA USŁUGOWA LOG-BUD DIANA BOGUCKA KRYNICA ZDRÓJ 1 669 217 PLN 669 217 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Prace konserwacyjne na obiekcie mostowym w ciągu DW 948 w m. Łęki

Firma Budowlana Q-BUD Janusz Kułach 345 808 PLN

2026-09-03 12:16:50Z

Rozbudowa i budowa drogi powiatowej nr 1692 K od km 4+135 do km 4+267 wraz z: rozbiórką istniejącego mostu w km 4+200 i dojazdami oraz budową nowego obiektu mostowego ... w m. Zawoja i Skawica- II

REMOST SC Budowa i Remonty Mostów, Projekty, Ekspertyzy 3 375 707 PLN

2026-08-26 07:50:48Z

Remont obiektu mostowego w miejscowości Harklowa w Gminie Nowy Targ

”REMOST” S.C. BUDOWA I REMONTY MOSTÓW, PROJEKTY, EKSPERTYZY, ADAM DRYGAŁA 316 590 PLN

2026-08-25 11:56:21Z

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 2009K w km 6+328,00 – 6+559,00 relacji Targowisko – Węgrzce Wielkie wraz z rozbiórką przepustu i budową obiektu na potoku Podłężanka w m. Staniątki.”

Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz 2 504 560 PLN

2026-08-19 06:56:37Z

Budowa kładki dla pieszych w ciągu DP 1357K na granicy m. Szynwałd-Zalasowa

FIRMA USŁUGOWA LOG-BUD DIANA BOGUCKA 669 217 PLN

2026-07-30 12:10:38Z

Wykonanie remontu dwóch mostów na rzece Serafa w Krakowie w/c autostrady A4 w km 425+798

PRIMOST SERWIS SPÓŁKA Z O.O. 3 195 033 PLN

2026-07-23 06:59:46Z

Odbudowa mostu w ciągu drogi gminnej „Czatoża Piwniczki Markowa (II)"

PHU MOST- BUD Jerzy Męte 796 068 PLN

2026-07-15 10:43:20Z

Przebudowa DP 1224K w km od 14+350 do km 15+200 (obiekt mostowy w km 14+665 do km 14+690, skrzyżowanie z DP 1221K w km 15+107) w m. Dziaduszyce i Słaboszów, Powiat Miechowski.

PRODIM SP. Z O.O. 4 253 527 PLN

2026-07-13 09:42:01Z

Przebudowa drogi gminnej K362862 w km od 0+000,00 do km 0+128,00 wraz z przebudową obiektu mostowego w ciągu drogi gminnej Osiedle za Wodą w miejscowości Długopole, gmina Nowy Targ

Firma Budowlano-Usługowa ECO-STAN Stanisław Kułach -

2026-06-08 08:32:27Z

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1657K Gronków – Bukowina Tatrzańska od km 2+437 do 2+524 wraz z rozbudową mostu w km 2+475

MOST-BUD – Jerzy Mętel 2 437 629 PLN

2026-05-22 07:05:28Z

Cała Polska — 124 przetargów

Min: 149 507 PLN Średnia: 1 470 659 PLN Max: 5 629 826 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Prace konserwacyjne na obiekcie mostowym w ciągu DW 948 w m. Łęki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000588890

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Głowackiego 56

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-085

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: i.gesiarz@zdw.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.krakow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace konserwacyjne na obiekcie mostowym w ciągu DW 948 w m. Łęki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61e2677b-2c42-4912-8fca-0c95ec025391

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337334

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055571/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.42 Prace konserwacyjne na obiekcie mostowym w ciągu DW 948 w m. Łęki

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-61e2677b-2c42-4912-8fca-0c95ec025391

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Składanie ofert (wraz z załączonymi do niej dokumentami, w tym m.in. oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP) – w ramach modułu składania ofert systemu e-Zamówienia. Komunikacja w pozostałym zakresie - za pośrednictwem poczty e-mail (adres: postepowanie81.26@zdw.krakow.pl).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W niniejszym postępowaniu wszelka komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej (drogą elektroniczną): a) systemu e-Zamówienia (moduł składania ofert), b) poczty elektronicznej (adres e-mail: postepowanie81.26@zdw.krakow.pl). Szczegółowe informacje na temat trybu komunikacji pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami zawarte są w cz. IV SWZ. Zamawiający wymaga, aby dokumenty składane w postępowaniu przez Wykonawców były opatrywane wymaganym podpisem elektronicznym (kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym) - zgodnie z informacjami określonymi w SWZ. Nie dopuszcza się złożenia oferty (formularza ofertowego, formularza kosztorysu ofertowego) w postaci scanów / zdjęć dokumentów papierowych (sporządzonych w formie pisemnej – podpisanych własnoręcznie)– bez względu na ewentualne opatrzenie ich dodatkowo podpisem elektronicznym. Przekazanie scanu dokumentu papierowego (nawet opatrzonego podpisem elektronicznym) nie będzie uznawane za skuteczne złożenie oferty – taka oferta podlegać będzie odrzuceniu jako niespełniająca wymagań wynikających z SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w cz. VI SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w cz. VI SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DN-4.26.81.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych obejmujących prace konserwacyjne na obiekcie mostowym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 (odc. 030 km 0+037) w miejscowości Łęki polegających w szczególności na wykonaniu naprawy nawierzchni kap chodnikowych, powierzchni betonowych, odtworzenia umocnień przy podporach, naprawy uszkodzonego odcinka jezdni wraz z dylatacjami, ciągów pieszych oraz elementów bezpieczeństwa ruchu. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert: cena – 60 % oraz okres gwarancji i rękojmi – 40 %.
W kryterium okres gwarancji i rękojmi ocenie podlegać będzie długość okresu gwarancji jakości i rękojmi za wady zaoferowana przez Wykonawcę na wykonany przedmiot umowy – w stosunku do długości przedziału określającego dopuszczalne limity okresu gwarancji i rękojmi określone przez Zamawiającego, tj. minimalny okres gwarancji i rękojmi, który może zaoferować Wykonawca, wynosi 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy, natomiast maksymalny okres gwarancji i rękojmi, który może zaoferować Wykonawca, wynosi 60 miesiące licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie;
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie;
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie;
4. zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający w tym zakresie określa następujące minimalne poziomy zdolności:
Wykonawca spełnia warunek jeżeli wykaże, że dysponuje osobą na stanowisko KIEROWNIKA ROBÓT MOSTOWYCH / DROGOWYCH, która posiada odpowiednie względem przedmiotu zamówienia wykonawcze uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej lub drogowej (lub uprawnienia równoważne).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP – w zakresie określonym w cz. II pkt 2.1. SWZ. Przedmiotowe oświadczenie winno zostać złożone wraz z ofertą na formularzu udostępnionym w ramach SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP – w zakresie określonym w cz. II pkt 3.1. SWZ. Przedmiotowe oświadczenie winno zostać złożone wraz z ofertą na formularzu udostępnionym w ramach SWZ. 2) WYKAZ OSÓB skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykonawca w przedmiotowym wykazie wskaże osoby w zakresie określonym w warunku wskazanym w cz. II pkt 3.1.4. SWZ oraz poda informacje ich dotyczące (w zakresie określonym w tym wykazie) niezbędne celem weryfikacji spełniania przez Wykonawcę tego warunku. Przedmiotowy wykaz winien zostać złożony na formularzu udostępnionym w ramach SWZ i w trybie tam wskazanym (na wezwanie Zamawiającego).

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Dokumenty składane wraz z ofertą (oprócz dokumentów wskazanych wyżej) - zgodnie z zapisami SWZ: a) oświadczenie wstępne dotyczące podmiotu trzeciego (jeżeli dotyczy), b) zobowiązanie podmiotu trzeciego (jeżeli dotyczy), c) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy), d) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie osoby (osób) reprezentujących Wykonawcę /Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia / podmiot trzeci (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zawarte są w SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Przewiduje się możliwość dokonywania zmian umowy w zakresie dopuszczalnym zgodnie z regulacjami ustawy PZP oraz postanowieniami umownymi zawartymi w zał. nr 7 SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-27 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-61e2677b-2c42-4912-8fca-0c95ec025391)

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-27 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-25

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. W ramach strony postępowania na platformie e-Zamówienia zapewniony jest bezpłatny, pełny, bezpośredni i nieograniczony dostęp do SWZ i ogłoszenia o zamówieniu, jak również wszelkich ewentualnych zmian i wyjaśnień treści SWZ i ogłoszenia o zamówieniu oraz innych dokumentów zamówienia bezpośrednio związanych z niniejszym postępowaniem – w ramach odesłania za pomocą /poprzez link (adres): https://www.zdw.krakow.pl/zamowienia-publiczne/dn-4-26-81-2026/.
2. Termin wykonania zamówienia: 100 dni od daty zawarcia umowy.
2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
27.07.2026 08:00
Wartość umowy
345 808 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
45221111-3 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych) 45233140-2 (Roboty drogowe) 45233140-2 - Roboty drogowe

Okres realizacji

100 dni