Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 06:00 (5 dni)
Przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego stanowiącego leśniczówkę Góra.
Numer referencyjny: SA.270.1.5.2026
Zamawiający
LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO JAROCIN
ul. Tadeusza Kościuszki 43
63-200 Jarocin, Wielkopolskie
NIP: 6170003319
REGON: 250027749
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
29 521 PLN
Średnia cena
1 623 329 PLN
Najwyższa cena
18 867 087 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| SKONIECZNY KRZYSZTOF FIRMA BUDOWLANA CEGBUD Chlebów | 5 | 1 756 285 PLN | 8 781 425 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud” - Gostyń Sp. z o.o. Gostyń | 3 | 574 815 PLN | 1 724 445 PLN |
| Mardo Sport Sp. z o.o. Puszczykowo | 2 | 543 074 PLN | 1 086 149 PLN |
| MAT-POL Mateusz Podraza Przysieka | 2 | 717 050 PLN | 1 434 100 PLN |
| Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. Kępno | 2 | 388 447 PLN | - |
| Summit Polska SA Gdańsk | 2 | - | - |
| VIABUD Sp. z o.o. Sp. k. Czarnków | 2 | 2 157 227 PLN | 4 314 453 PLN |
| P.H.U TK INSTALACJE Krzysztof Tchorzewski Gniezno | 2 | 233 572 PLN | 233 572 PLN |
| BUDOWNICTWO DROGOWE KRUG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Rabowice | 2 | - | - |
| Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Krobia | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie przebudowy elewacji wraz z robotami towarzyszącymi w budynku UMP przy ul. J. Matejki 50
2026-09-03 09:01:06Z
Remont pomieszczeń w Pałacu im. Kościelskich w Miłosławiu w ramach programów „Kulisy Kultury” i „Szatnia na Medal"
2026-09-03 08:08:37Z
Remont pomieszczeń w Pałacu im. Kościelskich w Miłosławiu w ramach programów „Kulisy Kultury” i „Szatnia na Medal"
2026-09-03 08:08:37Z
Docieplenie budynku świetlicy wiejskiej w Nowej Wiosce wraz z zagospodarowaniem terenu.
2026-09-03 08:06:20Z
„Budowa gminnego budynku magazynowego w miejscowości Boruja Kościelna w formule zaprojektuj i wybuduj”
2026-09-03 07:56:17Z
„Budowa miejsc postojowych przy ul. Wiatrakowej w Nowym Tomyślu”
2026-09-03 07:50:07Z
Zaprojektowanie i wykonanie odcinka sieci wodociągowej oraz nowego przyłącza zimnej wody użytkowej do budynku usytuowanego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 396 w Poznaniu.
2026-09-03 07:38:50Z
Utwardzenie dróg gminnych
2026-09-02 13:25:50Z
Utwardzenie dróg gminnych
2026-09-02 13:25:50Z
Utwardzenie dróg gminnych
2026-09-02 13:25:50Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395264 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego stanowiącego leśniczówkę Góra.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO JAROCIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250027749
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 43
1.5.2.) Miejscowość: Jarocin
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jarocin@poznan.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://jarocin.poznan.lasy.gov.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego stanowiącego leśniczówkę Góra.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adb0ddcf-6fc0-4970-86ee-6ba6c1677133
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395264
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110697/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 przebudowa budynku mieszkalnego Góra
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-adb0ddcf-6fc0-4970-86ee-6ba6c16771333.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: www.ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z Regulaminem: www.ezamowienia.gov.pl
3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: www.ezamowienia.gov.pl
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: SA.270.1.5.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa budynku mieszkalnego leśniczówki Góra polegać będzie na:
• Zmianie układu pomieszczeń wewnątrz budynku poprzez wyburzanie i budowę ścianek działowych
• Wymianę stolarki okiennej na bardziej energooszczędną
• Wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej
• Wykonaniu nowej elewacji budynku połączonej z ociepleniem ścian
• Wykonanie nowego pokrycia dachowego z papy
• Rozbiórce istniejących okładzin ceramicznych ścian i podłóg oraz wykonaniu nowych w wybranych pomieszczeniach
• Przebudowie istniejących instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej.
• Rozbiórce istniejących utwardzeń wokół budynku i wykonaniu nowych.
1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ, na który składa się:
Dokumentacja projektowa (zawierająca projekt zagospodarowania terenu, Projekt architektoniczno-budowlany wraz z decyzja - pozwolenia na budowę)
STWiOR,
Przedmiar robót
2. Szczegółowe postanowienia dotyczące warunków realizacji zamówienia zawarto we wzorze umowy, która stanowi integralną część niniejszej specyfikacji warunków zamówienia.
3. Wymagania dotyczące gwarancji - na wykonane roboty budowlane Wykonawca udzieli gwarancji PODSTAWOWEJ na co najmniej 36 - miesięcy. Gwarancja będzie udzielona zgodnie z treścią załączonej karty gwarancyjnej, która będzie stanowiła załącznik do Umowy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: DODAKTOWA GWARANCJA
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedną robotę budowlaną o wartości min. 350 000,00 zł brutto, polegającą na budowie (w tym rozbudowie) lub przebudowie budynku lub jego części.5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych t.j. wykaz robót budowlanych wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty– według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu określony w pkt 7.1.4 SWZ zostanie uznany za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia samodzielnie wykaże spełnianie tego warunku w całości.Zamawiający nie dopuszcza sumowania doświadczenia poszczególnych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w celu wykazania spełniania warunku, o którym mowa w pkt 7.1.4 SWZ.
Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, który wykazuje spełnianie warunku określonego w pkt 7.1.4 SWZ, jest zobowiązany do wykonania robót budowlanych, do realizacji których wymagane doświadczenie jest niezbędne.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Określone we wzorze Umowy7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 08:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Jarocin
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 09:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-01
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 18.08.2026
- Termin składania ofert
- 09.09.2026 06:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
90 dni