Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 219 454 PLN
Zaprojektowanie i wykonanie odcinka sieci wodociągowej oraz nowego przyłącza zimnej wody użytkowej do budynku usytuowanego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 396 w Poznaniu.
Zamawiający
ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Jana Matejki 57
60-770 Poznań, Wielkopolskie
NIP: 2090002942
REGON: 302538131
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| SOBEX Sobiesław Bereta | Krosinko | 7772244740 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SOBEX Sobiesław Bereta (Krosinko) | Umowa podpisana | - | 219 454 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)
Najniższa cena
29 521 PLN
Średnia cena
1 623 329 PLN
Najwyższa cena
18 867 087 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| SKONIECZNY KRZYSZTOF FIRMA BUDOWLANA CEGBUD Chlebów | 5 | 1 756 285 PLN | 8 781 425 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud” - Gostyń Sp. z o.o. Gostyń | 3 | 574 815 PLN | 1 724 445 PLN |
| Mardo Sport Sp. z o.o. Puszczykowo | 2 | 543 074 PLN | 1 086 149 PLN |
| MAT-POL Mateusz Podraza Przysieka | 2 | 717 050 PLN | 1 434 100 PLN |
| Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. Kępno | 2 | 388 447 PLN | - |
| Summit Polska SA Gdańsk | 2 | - | - |
| VIABUD Sp. z o.o. Sp. k. Czarnków | 2 | 2 157 227 PLN | 4 314 453 PLN |
| P.H.U TK INSTALACJE Krzysztof Tchorzewski Gniezno | 2 | 233 572 PLN | 233 572 PLN |
| BUDOWNICTWO DROGOWE KRUG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Rabowice | 2 | - | - |
| Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Krobia | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie przebudowy elewacji wraz z robotami towarzyszącymi w budynku UMP przy ul. J. Matejki 50
2026-09-03 09:01:06Z
Remont pomieszczeń w Pałacu im. Kościelskich w Miłosławiu w ramach programów „Kulisy Kultury” i „Szatnia na Medal"
2026-09-03 08:08:37Z
Remont pomieszczeń w Pałacu im. Kościelskich w Miłosławiu w ramach programów „Kulisy Kultury” i „Szatnia na Medal"
2026-09-03 08:08:37Z
Docieplenie budynku świetlicy wiejskiej w Nowej Wiosce wraz z zagospodarowaniem terenu.
2026-09-03 08:06:20Z
„Budowa gminnego budynku magazynowego w miejscowości Boruja Kościelna w formule zaprojektuj i wybuduj”
2026-09-03 07:56:17Z
„Budowa miejsc postojowych przy ul. Wiatrakowej w Nowym Tomyślu”
2026-09-03 07:50:07Z
Zaprojektowanie i wykonanie odcinka sieci wodociągowej oraz nowego przyłącza zimnej wody użytkowej do budynku usytuowanego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 396 w Poznaniu.
2026-09-03 07:38:50Z
Utwardzenie dróg gminnych
2026-09-02 13:25:50Z
Utwardzenie dróg gminnych
2026-09-02 13:25:50Z
Utwardzenie dróg gminnych
2026-09-02 13:25:50Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00419834 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie odcinka sieci wodociągowej oraz nowego przyłącza zimnej wody użytkowej do budynku usytuowanego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 396 w Poznaniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302538131
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Matejki 57
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-770
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkzl.poznan.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie odcinka sieci wodociągowej oraz nowego przyłącza zimnej wody użytkowej do budynku usytuowanego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 396 w Poznaniu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52a40ed1-7d4d-4caf-9483-24b7d122ccbf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419834
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne:
W związku z koniecznością udzielenia zamówienia na Zaprojektowanie i wykonanie odcinka sieci wodociągowej oraz nowego przyłącza zimnej wody użytkowej do budynku usytuowanego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 396 w Poznaniu Zamawiający przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie art. 275 pkt.2. W terminie wyznaczonym na składanie ofert nie została złożona żadna oferta. W konsekwencji postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.
Z uwagi na konieczność realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający udzielił zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli w uprzednio prowadzonym postępowaniu nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.201.37.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie odcinka sieci wodociągowej oraz nowego przyłącza zimnej wody użytkowej do budynku usytuowanego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 396 w Poznaniu na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, stanowiącego integralną część Umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOBEX Sobiesław Bereta
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7772244740
7.3.3) Ulica: Stęszewska 26 a
7.3.4) Miejscowość: Krosinko
7.3.5) Kod pocztowy: 62-050
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 219454,14 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 342 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 219 454 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE