Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 243 540 PLN

„Przebudowa dróg i chodników na terenie miasta Zgierza”, w ramach którego będzie wykonany remont ul. Murarskiej w Zgierzu - zamówienie powtórzone do zamówienia IR.271.18.2026.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00409389

Zamawiający

Gmina Miasto Zgierz

Plac Jana Pawła II 16

95-100 Zgierz, Łódzkie

NIP: 7322037248

REGON: 472057721

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Hewer Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Lutomiersk 7252301791

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Hewer Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Lutomiersk) Umowa podpisana 243 540 PLN 243 540 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 136 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6)

Najniższa cena

151 094 PLN

Średnia cena

1 701 700 PLN

Najwyższa cena

19 880 673 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Czartki 7 425 978 PLN 1 277 934 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz Kalisz 6 612 507 PLN 1 837 521 PLN
Grupa KAMI Sp. z o.o. Włoszczowa 3 608 447 PLN 608 447 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Poddębice 3 7 769 000 PLN 7 769 000 PLN
ŚLIW-BRUK SEBASTIAN ŚLIWIŃSKI SP Z O.O. Lubochnia 2 1 569 565 PLN 1 569 565 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW "ERBEDIM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Piotrków Trybunalski 2 2 017 445 PLN 4 034 890 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "PEUK" S.A. Piotrków Trybunalski 2 442 000 PLN 442 000 PLN
ARES KAROL WRZECIONIARZ Klonowa 2 332 924 PLN 332 924 PLN
DROG-BET MARCIN GŁUCHOWSKI Sochaczew 2 694 847 PLN 1 389 695 PLN
Krzysztof Łuczak - LuKpoL Krzysztof Łuczak Uniejów 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

"Budowa ul. Parzęczewskiej w Poddębicach"

LuKpol Krzysztof Łuczak 8 999 725 PLN

2026-09-02 11:43:59Z

„Przebudowa dojazdu pożarowego nr 15 w Leśnictwie Błota”

„MOSKA Budownictwo” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 1 933 528 PLN

2026-09-01 12:16:46Z

Budowa drogi na odcinku od ul. Jaworowej do ul. Czereśniowej w Bełchatowie

STRADA ŁUKASZ PIĄTEK 846 240 PLN

2026-09-01 11:21:27Z

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Śmiecheń

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "LARIX" Sp. z o.o. -

2026-09-01 10:54:37Z

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Modła

DROG-BET MARCIN GŁUCHOWSKI 607 702 PLN

2026-09-01 09:12:31Z

Przebudowa ulicy Południowej Bukowiec – Kurowice.

DROGI I BRUKI Wojciech Danielczyk 380 963 PLN

2026-09-01 07:21:40Z

„Przebudowa drogi Mysiakowiec-Poświętne”

Grupa KAMI Sp. z o.o. -

2026-08-31 13:03:30Z

„Przebudowa dróg i chodników na terenie miasta Zgierza”, w ramach którego będzie wykonany remont ul. Murarskiej w Zgierzu - zamówienie powtórzone do zamówienia IR.271.18.2026.

Hewer Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 243 540 PLN

2026-08-27 07:09:34Z

Przebudowa drogi gminnej nr 110176E Szydłów Kolonia - Kamocinek, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW "ERBEDIM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 1 474 145 PLN

2026-08-25 08:58:04Z

„ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI BRONÓW”

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-08-24 12:19:09Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 361 441 PLN Max: 9 967 923 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg i chodników na terenie miasta Zgierza”, w ramach którego
będzie wykonany remont ul. Murarskiej w Zgierzu - zamówienie powtórzone
do zamówienia IR.271.18.2026.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 16

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 427143200

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1353352

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa dróg i chodników na terenie miasta Zgierza”, w ramach którego
będzie wykonany remont ul. Murarskiej w Zgierzu - zamówienie powtórzone
do zamówienia IR.271.18.2026.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8db24200-a2ca-4c71-8b02-5a680759836e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409389

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie przepisu art. 214 ust. 1 pkt 7 – ustawy Prawo zamówień publicznych. tj. „w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości”.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-9a9a8ad7-dc76-4d2f-8d88-84e404b71912

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.26.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 204544,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia:
1.Planowany zakres robót:
Przed przystąpieniem do wykonywania prac:
1) Wykonawca jest odpowiedzialny za „uzyskanie wszelkich wymaganych prawem decyzji, uzgodnień, opinii, projektów, pozwoleń i zgłoszeń;
2) Wykonawca dokonuje zgłoszenia robót budowlanych wraz z uzyskaniem
zaświadczenia o braku sprzeciwu właściwego organu;
3) Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do działania przed organami administracji publicznej;
4) Zamawiający przekaże Wykonawcy mapy zasadnicze oraz skrócone wypisy z
rejestru gruntów;
5) Wykonawca ponosi ryzyko i koszty związane z koniecznością uzyskania
dodatkowych, niezaplanowanych uzgodnień, jeżeli wynikają one z przepisów
prawa;
6) Wykonawca opracuje i wprowadzi zatwierdzoną czasową organizację ruchu na
czas prowadzenia robót
2 Remont ul. Murarskiej długość ok. 132,3m
Zamówienie będzie obejmowało remont ul. Murarskiej w Zgierzu. Roboty związane z remontem nawierzchni ul. Murarskiej zostaną zrealizowane na odcinku zlokalizowanym na działkach o numerach ewidencyjnych: 95/5, 96 obręb 124 od granicy z działką 95/4 w obrębie 124, w części na działkach 98/1 i 98/2 w ww. obrębie do południowej granicy działki 167 w ww. obrębie. Szacowana długość utwardzenia wynosi 132,30 m a szerokość 5,00 m z uwzględnionym poszerzeniem na wysokości ul. Sukienniczej zgodnie
z załącznikiem graficznym oraz możliwościami terenowymi.
Utwardzenie zostanie wykonane nowymi wielootworowymi płytami żelbetowymi typu JOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm, podwójnie zbrojonymi, ułożonymi na podsypce (warstwie stabilizacyjnej) po wcześniejszym przygotowaniu podłoża na łącznej powierzchni około 800 m². Podłoże nawierzchni z prefabrykowanych płyt JOMB stanowi grunt rodzimy wzmocniony tłuczniem drogowym. Po zdjęciu starej warstwy wierzchniej i
wykorytowaniu, podłoże zostanie przygotowane mechanicznie przy użyciu koparek i spycharek lub równiarką drogową poprzez nadanie mu właściwego profilu podłużnego oraz poprzecznego, zgodnie z PTZ i zagęszczone przy użyciu zagęszczarek lub walcy drogowych. W celu poszerzenia istniejącej ulicy do w/w wymiaru zostaną wykonane prace ziemne poprzez przesunięcie nasypu (grobli) biegnące na odcinku około 70 m wzdłuż ulicy Murarskiej po jej północno-wschodniej stronie. Bok przesuniętej grobli zostanie wyprofilowany i przygotowany do ułożenia podsypki za pomocą używanych płyt
Jomb lub nowych płyt ażurowych. Po wykonaniu profilowania podłoża zostanie ono zagęszczone mechanicznie. Na tak przygotowane podłoże zostanie rozłożona podsypka pod nawierzchnię wykonana z mieszanki piaskowo – cementowej. Grubość stabilizacji to min 10 cm po zagęszczeniu,
odporność na ściskanie 10 MPa. Mieszanka zostanie rozłożona, w sposób zapewniający uzyskanie wymaganych spadków i rzędnych wysokościowych. Na tak przygotowanej podsypce zostanie ułożona nawierzchnia z płyt JOMB ułożona stroną z mniejszymi otworami ku górze, z wypełnieniem spoin i otworów w płytach. Dodatkowo w celu umożliwienia zachowania docelowej szerokości ulicy zostaną przesunięte barierki U-11a oraz przeprowadzona będzie wycinka gałęzi krzaków zachodzących bezpośrednio na
ulicę Murarską. W celu skutecznego odwodnienia ulicy zostanie wyremontowany krótki rów odwadniający włączony do istniejącego. Remont rowu będzie wykonane płytami ażurowymi. Profilowanie ulicy murarskiej na wysokości ulicy Sukienniczej należy wykonać w kształcie daszku do środka osi jezdni ulicy Sukienniczej oraz ze spadkiem w kierunku rowu za barierkami U-11a. Po zakończeniu prac tereny zostaną uporządkowane
oraz będą wykonane z kruszywa łamanego 0-31,5mm pobocza na powierzchni ok 70m2 zgodnie z załącznikiem graficznym). W zakresie robót należy uwzględnić demontaż istniejących starych płyt JOMB oraz usunąć warstwę asfaltu.
Roboty należy wykonać zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. Zakres robót wskazany na graficznym załączniku nr 1, należy traktować jako materiał integralny i stanowiący uzupełnienie OPZ, lecz nie stanowiący przedmiaru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 243540,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 243540,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 243540,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hewer Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7252301791

7.3.3) Ulica: Wola Puczniewska 2

7.3.4) Miejscowość: Lutomiersk

7.3.5) Kod pocztowy: 95-083

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 243540,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 133 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
204 544 PLN
Wartość umowy
243 540 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad dróg) 45233121-3 (Roboty w zakresie budowy dróg głównych)