Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 919 074 PLN

Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00290431

Numer referencyjny: GKLP.271.11.2026

Zamawiający

GMINA IZBICA KUJAWSKA

Marszałka Pilsudskiego 32

87-865 Izbica Kujawska, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8882894327

REGON: 910866850

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo.” Zakres rzeczowy obejmuje: - wykonanie robót ziemnych, - wykonanie warstwy odsączającej, - wykonanie stabilizacji C3/4, - wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5, - wykonanie nawierzchni bitumicznej AC 11S gr. 3cm, - wykonanie nawierzchni bitumicznej AC 11W gr. 3cm, - wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5. Podstawowe parametry techniczne: Droga gminna 191235C Sokołowo-Skarbanowo: - klasa drogi: D, gminna, - kategoria ruchu KR1, - szerokość pasa ruchu: 3,5 m, - typ przekroju: jednojezdniowy (1x2), - pochylenie poprzeczne jezdni: daszkowe 2%, - pochylenie poprzeczne pobocza: 6%, - zjazdy: pochylenie zjazdów zm. do 5%, - długość projektowanego odcinka: 645 mb. Droga wewnętrzna w miejscowości Skarbanowo: - klasa drogi: D, gminna, - kategoria ruchu KR1, - szerokość pasa ruchu: 3,5 m, - typ przekroju: jednojezdniowy (1x2), - pochylenie poprzeczne jezdni: daszkowe 2%, - pochylenie poprzeczne pobocza: 6%, - zjazdy: pochylenie zjazdów zm. do 5%, - długość projektowanego odcinka: 708 mb. Łączna długość odcinka 1353 mb, szerokość jezdni 3,5m, pobocza z KŁSM 2x0,50m. Pochylenie poprzeczne daszkowe 2,00% skierowane w kierunku istniejących pól. Pochylenie pobocza 6,00% skierowane do zewnątrz. Zjazdy do posesji (bitumiczne) zaprojektowano o szerokości dopasowanej do istniejących szerokości. Zjazdy na pola zaprojektowano jako bitumiczne na szerokości pobocza. Zjazdy zaprojektowano w miejscu istniejących zjazdów. W ramach zadania projektuje się: W KM 0+000 – 0+645 oraz 0+000 – 0+708 planuje się doziarnienie oraz wykonanie nowej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie warstw bitumicznych z uprzednim oczyszczeniem i skropieniem między warstwowym. Na wskazanym odcinku miejscowo, gdzie projektowana nawierzchnia zlokalizowana jest poza istniejącym śladem drogi gminnej należy wykonać w pierwszej kolejności koryto, warstwę odsączającą z piasku gr. 15cm oraz stabilizację C3/4 gr. 10cm. Droga gminna została zaprojektowana jako odcinki proste z łukiem poziomymi o promieniu od 50m do 150m. Droga została maksymalnie dopasowana do istniejącego śladu oraz do istniejącego pasa drogowego. Niweleta drogi ma zostać w stanie niezmiennym w stosunku do stanu istniejącego, więc nawierzchnię należy dostosować do istniejących spadków. Konstrukcja jezdni w śladzie istniejącym: Warstwa ścieralna AC11S 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Warstwa wiążąca AC16W 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Istniejąca nawierzchnia - - RAZEM 31 cm Konstrukcja jezdni w miejscu poszerzenia: Warstwa ścieralna AC11S 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Warstwa wiążąca AC16W 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Stabilizacja gruntu cementem C3/4 10 cm Warstwa odsączająca Piasek średni 15 cm RAZEM 56 cm Konstrukcja pobocza: Warstwa ścieralna KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde 6 cm Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Istniejąca nawierzchnia Kruszywo łamane - RAZEM 31 cm Konstrukcja pobocza w miejscu poszerzenia: Warstwa ścieralna KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 6 cm Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Stabilizacja gruntu cementem C3/4 10 cm Warstwa odsączająca Piasek średni 15 cm RAZEM 56 cm Woda opadowa za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych zostanie zagospodarowana w obrębie istniejącego pasa drogowego. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do: - opracowania przed rozpoczęciem robót projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót prowadzonych w pasie drogowym oraz uzyskania zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem; - wprowadzenia stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają złączniki nr 4, 8, 9 do SWZ. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowionym załącznik nr 3 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
F.I.D "Drogtom" Sp. z o. o. Krzywa Góra 8/10 8882833998

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 F.I.D "Drogtom" Sp. z o. o. (Krzywa Góra 8/10) Umowa podpisana 919 074 PLN 919 074 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 53 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Najniższa cena

183 292 PLN

Średnia cena

914 841 PLN

Najwyższa cena

4 050 455 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Firma Inżynieryjno-Drogowa DROGTOM Sp. z o.o. Włocławek 5 322 670 PLN 1 613 348 PLN
BUD-WEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA TORUŃ 3 289 976 PLN 289 976 PLN
Zakład Drogowo Mostowy Sp. z o.o. Świecie 3 298 898 PLN 298 898 PLN
ROADBUD GP sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 2 223 706 PLN 223 706 PLN
Roboty Ziemne Dariusz Sala Sławęcin 2 341 545 PLN 341 545 PLN
Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Nowa Wieś 2 414 216 PLN 414 216 PLN
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Prace Ziemne Piotr Leśków Bytoń 2 388 695 PLN 777 390 PLN
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Kaczmarek” Jacek Kaczmarek Józefowo 9, 1 348 900 PLN 348 900 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Lipno 1 365 770 PLN 365 770 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Lipno 1 2 012 941 PLN 2 012 941 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej Nr 130519C relacji Czewujewo - Izdebno od km 0+000,00 do km 1+853,00

DUO-LAB Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 1 897 328 PLN

2026-08-31 12:30:02Z

Przebudowa dróg gminnych nr 190790C, 190787C, 190784C na terenie Gminy Choceń

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe LUX-DOM Sp. z o.o. -

2026-08-28 09:05:14Z

Przebudowa drogi gminnej nr 180227C Osięciny – Karolin od km 0+000 do km 0+313 obręb 0016 Osięciny o długości 0,313 km

Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Prace Ziemne Piotr Leśków 183 292 PLN

2026-08-24 12:34:14Z

Rozwój sieci drogowej na terenie Gminy Gostycyn

SOLO DUO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-24 06:42:26Z

„Modernizacja ulicy Zboińskiego w Kikole”

ROADBUD GP sp. z o.o. -

2026-08-04 09:53:45Z

Rozbudowa drogi gminnej 191245C Wólka Komorowska – Chociszewo - etap II

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Prace Ziemne Piotr Leśków 811 640 PLN

2026-08-03 10:50:39Z

Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

F.I.D "Drogtom" Sp. z o. o. 919 074 PLN

2026-08-03 10:25:43Z

Utwardzenie terenu wraz z odwodnieniem na działce nr 717/1 położonej w Izbicy Kujawskiej

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Kaczmarek” Jacek Kaczmarek 348 900 PLN

2026-07-31 07:31:20Z

Przebudowa dróg powiatowych 26-1

Firma IFirma Inżynieryjno – Drogowa „DROGTOM” Sp. z o.o. 270 428 PLN

2026-07-30 06:58:59Z

Przebudowa dróg powiatowych 26-1

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Prace Ziemne Piotr Leśków 378 439 PLN

2026-07-30 06:58:59Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 54 780 PLN Średnia: 1 197 821 PLN Max: 11 923 076 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IZBICA KUJAWSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866850

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszałka Pilsudskiego 32

1.5.2.) Miejscowość: Izbica Kujawska

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-865

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@izbicakuj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.izbicakuj.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c82ed18-0c8e-441f-9afd-eb21f88b37a7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290431

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007391/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo-Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327278

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/izbicakuj

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdz. X SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdz. XXVII SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GKLP.271.11.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo.”

Zakres rzeczowy obejmuje:
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie warstwy odsączającej,
- wykonanie stabilizacji C3/4,
- wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5,
- wykonanie nawierzchni bitumicznej AC 11S gr. 3cm,
- wykonanie nawierzchni bitumicznej AC 11W gr. 3cm,
- wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5.

Podstawowe parametry techniczne:
Droga gminna 191235C Sokołowo-Skarbanowo:
- klasa drogi: D, gminna,
- kategoria ruchu KR1,
- szerokość pasa ruchu: 3,5 m,
- typ przekroju: jednojezdniowy (1x2),
- pochylenie poprzeczne jezdni: daszkowe 2%,
- pochylenie poprzeczne pobocza: 6%,
- zjazdy: pochylenie zjazdów zm. do 5%,
- długość projektowanego odcinka: 645 mb.
Droga wewnętrzna w miejscowości Skarbanowo:
- klasa drogi: D, gminna,
- kategoria ruchu KR1,
- szerokość pasa ruchu: 3,5 m,
- typ przekroju: jednojezdniowy (1x2),
- pochylenie poprzeczne jezdni: daszkowe 2%,
- pochylenie poprzeczne pobocza: 6%,
- zjazdy: pochylenie zjazdów zm. do 5%,
- długość projektowanego odcinka: 708 mb.

Łączna długość odcinka 1353 mb, szerokość jezdni 3,5m, pobocza z KŁSM 2x0,50m. Pochylenie poprzeczne daszkowe 2,00% skierowane w kierunku istniejących pól. Pochylenie pobocza 6,00% skierowane do zewnątrz. Zjazdy do posesji (bitumiczne) zaprojektowano o szerokości dopasowanej do istniejących szerokości. Zjazdy na pola zaprojektowano jako bitumiczne na szerokości pobocza. Zjazdy zaprojektowano w miejscu istniejących zjazdów.
W ramach zadania projektuje się:
W KM 0+000 – 0+645 oraz 0+000 – 0+708 planuje się doziarnienie oraz wykonanie nowej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie warstw bitumicznych z uprzednim oczyszczeniem i skropieniem między warstwowym. Na wskazanym odcinku miejscowo, gdzie projektowana nawierzchnia zlokalizowana jest poza istniejącym śladem drogi gminnej należy wykonać w pierwszej kolejności koryto, warstwę odsączającą z piasku gr. 15cm oraz stabilizację C3/4 gr. 10cm.

Droga gminna została zaprojektowana jako odcinki proste z łukiem poziomymi o promieniu od 50m do 150m. Droga została maksymalnie dopasowana do istniejącego śladu oraz do istniejącego pasa drogowego.
Niweleta drogi ma zostać w stanie niezmiennym w stosunku do stanu istniejącego, więc
nawierzchnię należy dostosować do istniejących spadków.
Konstrukcja jezdni w śladzie istniejącym:

Warstwa ścieralna AC11S 50/70 3 cm
Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM -
Warstwa wiążąca AC16W 50/70 3 cm
Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM -
Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm
Istniejąca nawierzchnia - -
RAZEM 31 cm

Konstrukcja jezdni w miejscu poszerzenia:

Warstwa ścieralna AC11S 50/70 3 cm
Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM -
Warstwa wiążąca AC16W 50/70 3 cm
Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM -
Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm
Stabilizacja gruntu cementem C3/4 10 cm
Warstwa odsączająca Piasek średni 15 cm
RAZEM 56 cm


Konstrukcja pobocza:

Warstwa ścieralna KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde 6 cm
Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm
Istniejąca nawierzchnia Kruszywo łamane -
RAZEM 31 cm

Konstrukcja pobocza w miejscu poszerzenia:

Warstwa ścieralna KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 6 cm
Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm
Stabilizacja gruntu cementem C3/4 10 cm
Warstwa odsączająca Piasek średni 15 cm
RAZEM 56 cm

Woda opadowa za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych zostanie zagospodarowana w obrębie istniejącego pasa drogowego.

Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do:
- opracowania przed rozpoczęciem robót projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót prowadzonych w pasie drogowym oraz uzyskania zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem;
- wprowadzenia stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają złączniki nr 4, 8, 9 do SWZ.
Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowionym załącznik nr 3 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że:
a) Wykonawca samodzielnie lub jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, lub inny podmiot, na którego zdolnościach technicznych lub zawodowych polega Wykonawca (doświadczenie w/w podmiotów nie sumuje się), nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie dróg o nawierzchni bitumicznej o wartości min. 400 000,00 złotych (czterysta tysięcy złotych ) brutto każda.
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający żąda: wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz robót wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy roboty te zostały wykonane należycie - załącznik nr 7 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1) Formularz ofertowy – załącznik nr 1 do SWZ;
2) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 2a
do SWZ;
3) Oświadczenie Podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w
postępowaniu – załącznik nr 2b do SWZ, jeśli dotyczy;
4) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ, jeśli dotyczy;
5) Oświadczenia Podmiotu udostępniającego zasoby – załącznik nr 6 do SWZ, jeśli dotyczy;
6) Zastrzeżenie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa – jeśli dotyczy,
7) Pełnomocnictwo, jeśli dotyczy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. w ramach konsorcjum, spółki cywilnej),
oświadczenie, o którym mowa w rozdz XV. 1. SWZ, stanowiące załącznik nr 2a do SWZ, składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to musi potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie
warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w
postępowaniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. w ramach konsorcjum, spółki cywilnej)
ustalają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, składając stosowne pełnomocnictwo, składają oświadczenie, z
którego wynika, które części zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy – załącznik nr 5 do SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z załącznikiem 3 do SWZ projektowane postanowienia umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/izbicakuj

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-01

2026-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
15.06.2026
Termin składania ofert
03.07.2026 08:00
Wartość umowy
919 074 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad dróg)

Okres realizacji

3 miesiące