Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 374 755 PLN
Przebudowa drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków
Numer referencyjny: GK.ZP.271.1.14.2026
Zamawiający
MIASTO I GMINA GĄBIN
ul. Stary Rynek 16
09-530 Gąbin, Mazowieckie
NIP: 7743211258
REGON: 611015425
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 1-3 w wersji edytowalnej
Załączniki 1-3 w wersji edytowalnej.zip
Załącznik nr 3
załącznik nr 3 dot. podstaw wykluczenia z postępowania.pdf
Załącznik nr 2
załącznik nr 2 oświadczenie dot. spełniania warunków udziału w postępowaniu.pdf
Załącznik nr 4
załącznik nr 4 projektowane postanowienia umowy.pdf
Załącznik nr 1
załącznik nr 1 formularz cenowy.pdf
Załącznik nr 5 - DOKUMENTACJA
załącznik nr 5 dokumentacja i przedmiar.zip
SWZ
GK.ZP.271.1.14.2026 SWZ.pdf
informacja z otwarcia ofert
GK.ZP.271.1.14.2026 Informacja z otwarcia ofert.pdf
Informacja o wyborze oferty
GK.ZP.271.1.14.2026_informacja_o_wyborze_oferty_do_publikacji.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych SA | Gostynin | 9710335631 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych SA (Gostynin) | Umowa podpisana | 374 755 PLN | 374 755 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
21 384 PLN
Średnia cena
1 229 389 PLN
Najwyższa cena
18 963 148 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PRO-WORKS Bartłomiej Ślizak Wieniawa | 4 | 810 000 PLN | 3 240 000 PLN |
| Kłak Łukasz Zakład Usługowo Budowlany "TERMO-BUD" Ninków | 2 | 887 710 PLN | 1 775 420 PLN |
| AMTC Poland Sp. z o.o. Kraków | 2 | 181 642 PLN | 363 283 PLN |
| Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Staroźreby Sp. z o.o. Staroźreby | 2 | - | - |
| FEDRO Sp. z o.o. Osieck | 2 | 426 715 PLN | 853 430 PLN |
| Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Przemysław Wiatrak wspólnik s.c. ,Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Paweł Wiatrak wspólnik s.c. Radom | 2 | 1 294 575 PLN | 2 589 150 PLN |
| PHU CYMUŚ Rafał Janicki Śladów | 2 | 332 682 PLN | 665 363 PLN |
| Express -Bud Usługi remontowo-budowlane Jacek Mróz "LOFT" Rząśnik | 2 | 364 401 PLN | 728 803 PLN |
| INSTAL-BUD PLUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 2 | 784 100 PLN | 1 568 200 PLN |
| ENERGOTEL Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 289 848 PLN | 579 696 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
"Adaptacja i dostosowanie pomieszczeń biurowych w budynku UMiG Cegłów"
2026-09-03 07:14:26Z
Modernizacja placu zabaw na terenie szkoły podstawowej w Zegrzu
2026-09-03 07:12:52Z
Modernizacja placu zabaw na terenie plaży w Serocku
2026-09-03 06:32:13Z
Remont poszycia i konstrukcji dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową przy ul. 1 Maja 48 w Żyrardowie
2026-09-03 06:27:07Z
Przebudowa drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków
2026-09-02 13:10:04Z
Remont balkonów wraz z robotami towarzyszącymi na budynkach przy ul. Modrzewiowej 3A i 3B w Nisku.
2026-09-02 12:54:33Z
Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Ulatowo - Pogorzel, Kobylaki - Konopki, Kobylaki - Czarzaste oraz rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Olszewka
2026-09-02 12:33:45Z
Przebudowa instalacji gazowej i instalacji centralnego ogrzewania, remont klatek schodowych i piwnic w budynku mieszkalnym przy ul. Wroniej 33 w Warszawie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.
2026-09-02 11:52:35Z
Remont lokali mieszalnych (10 szt.) stanowiących własność m.st. Warszawy, administrowanych przez ZGN Wola -Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców Koło.
2026-09-02 10:48:03Z
Budowa urządzeń rekreacji codziennej – urządzeń sprawnościowych w ramach zadania inwestycyjnego – „Budowa toru Ninja”.
2026-09-02 09:32:46Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344580 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA GĄBIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015425
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Stary Rynek 16
1.5.2.) Miejscowość: Gąbin
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-530
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad-sekretariat@gabin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gabin.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f5b0b6bb-22d0-48b6-b8d8-3ec4d0a5228e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344580
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00002331/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5b0b6bb-22d0-48b6-b8d8-3ec4d0a5228e3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce „Centrum Pomocy”.
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej
w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady
Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informujemy, że:
Administratorami Pani/Pana danych osobowych są:
1. Województwo Mazowieckie reprezentowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, mający siedzibę w Warszawie (03-715)
przy ul. Jagiellońskiej 26 – odpowiada za dane osobowe niezbędne do prawidłowego wykonania i rozliczenia umowy o udzielenie
pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego przedmiotowego zadania.
2. Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin mający siedzibę w Gąbinie (09-530) przy ul. Stary Rynek 16 – w zakresie danych przetwarzanych
w dokumentacji i innych zbiorach danych prowadzonych przez organ zamawiający.
Z administratorem – Województwem Mazowieckiem – można skontaktować się poprzez adres e-mail
urzad_marszalkowski@mazovia.pl, przez elektroniczną skrzynkę podawczą na adres: /umwm/skrytka lub pisemnie na adres
siedziby administratora.
Z administratorem – Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin można się skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Urząd
Miasta i Gminy Gąbin, ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin, przez elektroniczną skrzynkę podawczą na adres /umiggabin/skrytka,
poprzez e-mail: sekretariat@gabin.pl, telefonicznie: 24 267 41 50.
Administrator – Województwo Mazowieckie wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować
poprzez e-mail: iod@mazovia.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora.
Administrator – Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można kontaktować się w
następujący sposób: listownie na adres: Urząd Miasta i Gminy w Gąbinie, ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin, przez elektroniczną
skrzynkę podawczą na adres /umiggabin/skrytka, poprzez e-mail: iod@gabin.pl.
Jest to osoba, z którą mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz
korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.
Pani/Pana dane niezbędne do udziału w postępowaniu będą przetwarzane w celu związanym z realizacją postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz działanie przez administratora w interesie
publicznym [PZP], zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c, e oraz art. 10 RODO.
Pani/Pana dane mogą być udostępniane podmiotom i osobom upoważnionym do tego na podstawie przepisów prawa lub umowy.
Mogą zostać także udostępnione podmiotom realizującym czynności niezbędne do zrealizowania wskazanego celu przetwarzania,
tzn. operatorzy pocztowi, kurierzy, podmioty świadczące usługi doręczeń przy użyciu środków komunikacji elektronicznej oraz
podmioty wspierające Administratora w wypełnianiu uprawnień i obowiązków oraz świadczeniu usług, w tym zapewniających asystę i
wsparcie techniczne dla użytkowanych w Urzędzie systemów informatycznych.
Ze względu na jawność postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być wszystkie zainteresowane osoby lub podmioty. Ograniczenie dostępu do danych może wystąpić jedynie w szczególnych
przypadkach, jeśli jest to uzasadnione ochroną prywatności, interesem publicznym lub informacja stanowi tajemnicę
przedsiębiorstwa.
Podane przez Panią/Pana dane będą przechowywane przez okres 5 lat od dnia zakończenia postępowania. Jeżeli okres
obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekroczy 5 lata, administrator przechowuje dane przez cały okres
obowiązywania tej umowy.
W związku z jawnością postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Pani/Pana dane mogą być także przekazywane do
państw trzecich.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Administrator informuje, że przepisy PZP ograniczają prawo do skorzystania:
- ze sprostowania lub uzupełnienia danych (art. 16 RODO), jeżeli zrealizowanie tego prawa mogłoby skutkować zmianą wyniku
postępowania o udzielenie zamówienia lub zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym
z PZP;
- z ograniczenia przetwarzania (art. 18 RODO), które nie może zostać zrealizowane do czasu zakończenia tego postępowania.
Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO w razie uznania, że przetwarzanie danych przez Administratora
narusza przepisy prawa.
Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymagane przepisami PZP do wzięcia udziału w postępowaniu
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: GK.ZP.271.1.14.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków w
następującej technologii:
• Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym
• Rowy wykonywane koparkami podsiębiernymi o poj. łyżki 0,15 m³ w gruncie kat. III z transportem urobku na odległość 10
km po drogach o nawierzchni utwardzonej samochodami samowyładowczymi z utylizacją urobku
• Przepusty rurowe pod zjazdami – ławy fundamentowe żwirowe
• Przepusty rurowe pod zjazdami – rury PVC o średnicy 40 cm
• Przepusty rurowe pod zjazdami – ścianki czołowe dla rur o średnicy 40 cm
• Warstwy odsączające zagęszczane mechanicznie o gr. 10 cm
• Koryta gł. 30 cm wykonywane w gruntach kat. V–VI na poszerzeniach jezdni lub chodników z utylizacją urobku
• Profilowanie i zagęszczanie podłoża wykonywane mechanicznie w gruncie kat. II–IV pod warstwy konstrukcyjne
nawierzchni
• Podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem w ilości 25 kg/m², warstwa o grubości po zagęszczeniu 15 cm
• Warstwa dolna podbudowy z kruszyw łamanych o grubości po zagęszczeniu 15 cm – m2
• Warstwa górna podbudowy z kruszyw łamanych o grubości po zagęszczeniu 15 cm – m2
• Skropienie asfaltem nawierzchni drogowych
• Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 4 cm (warstwa wiążąca)
• Skropienie asfaltem nawierzchni drogowych
• Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o gr. 4cm po zagęszczeniu
• Pobocza z kruszyw łamanych o grubości po zagęszczeniu 8 cm,
• Pionowe znaki drogowe – słupki z rur stalowych,
• Pionowe znaki drogowe – znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne
• Obsianie skarp w ziemi urodzajnej.
Szczegółowy zakres określają dokumentacje projektowe oraz kosztorysy ofertowe sporządzone na zasadach określonych w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, stanowiące załącznik do niniejszej umowy
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunek/warunki udziału w postępowaniu dotyczący/-e:3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli: wykaże, że jest
ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem
zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 300 000,00 zł.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający uzna za
spełnienie warunku dot. posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, gdy:
• co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedłoży polisę OC potwierdzającą,
że jest ubezpieczony w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie
mniejszą niż 300 000 zł. lub
• gdy dwóch lub więcej wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedłożą polisy OC
potwierdzające, że są ubezpieczeni w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem
zamówienia na łączną sumę nie mniejszą niż 300 000 zł.
Zgodnie ze stanowiskiem prezentowanym w orzecznictwie w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia,
potencjał finansowy konsorcjantów może być badany łącznie (właśnie celem powstania konsorcjum jest wspólne
posługiwanie się posiadanym przez uczestników konsorcjum potencjałem technicznym i finansowym,), a więc możliwość
sumowania potencjału obejmuje również posługiwanie się polisa ubezpieczeniową.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli: przedłoży wykaz robót
budowlanych zawierający co najmniej:
jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie drogi o nawierzchni z mieszanek mineralnobitumicznych
o wartości minimum 500 000 zł brutto
wykonaną nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie
wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów na rzecz których roboty te zostały
wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie przy czym
dowodami o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych
dokumentów-inne odpowiednie dokumenty.
b) Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli wykaże, że będzie
dysponował osobami uprawnionymi zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 poz. 682 ze zm.) do
pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia tj.
Kierownikiem budowy o specjalności drogowej,
posiadającymi odpowiednie uprawnienia budowlane wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Izby
Samorządu Zawodowego lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie
wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia funkcji w odpowiednim zakresie
Zgodnie z art. 117 ust. 4 Pzp W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub
doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z
wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
W związku z powyższym Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie
zamówienia spełnią powyższy warunek łącznie.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do wniosku o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu albo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają
poszczególni wykonawcy.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) Oświadczenie wykonawcy
o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dn. 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i
konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami
lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej
e) Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w
zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka
zapobiegawczego
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczący zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenia konkurencji
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałani
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: b) Polisa
OC potwierdzają, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z
przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 300 000,00 zł.
c) Wykaz robót budowlanych zawierający co najmniej:
- jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie drogi o nawierzchni z mieszanek mineralnobitumicznych
o wartości minimum 500 000 zł brutto
wykonaną nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wraz z
podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz
załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie przy czym dowodami o których mowa są
referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane a jeżeli
wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów-inne odpowiednie dokumenty.
d) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego zawierający dane kierownika budowy o
specjalności drogowej wraz z informacjami na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia oraz informację o prawie
do dysonowania osobami.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie żąda, by wykonawca złożył wraz z ofertą, przedmiotowe środki dowodowe5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
pełnomocnictwo. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Formularz cenowy.Zobowiązanie podmiotu trzeciego. Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa. Informacje czy wybór
oferty wykonawcy będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1) Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 3 500,00 zł. (słownie: trzy tysiące pięćset złotych i 00/100).2) Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 28.08.2026 r.
3) Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
4) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku PKO, numer rachunku 08 1020 1592 0000 2102 0231 8764 Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego).
5) Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być
Miasto i Gmina Gąbin
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
- kwotę gwarancji/poręczenia,
- termin ważności gwarancji/poręczenia,
- zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6) W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
7) Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp.
8) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający przewiduje, na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, możliwość dokonywania zmian postanowieńniniejszej umowy, w zakresie:
1) zmiany wysokości wynagrodzenia w przypadku:
a) zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, z tym zastrzeżeniem, że wartość netto
wynagrodzenia wykonawcy nie zmieni się, a wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona na podstawie nowych
przepisów;
b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, z tym zastrzeżeniem, że wynagrodzenie wykonawcy ulegnie
zmianie o wartość wzrostu całkowitego kosztu wykonawcy wynikającą ze zwiększenia wynagrodzeń osób bezpośrednio
wykonujących niniejsze zamówienie do wysokości obowiązującego minimalnego wynagrodzenia, z uwzględnieniem
wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia;
c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na
ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, z tym zastrzeżeniem, że wynagrodzenie wykonawcy ulegnie zmianie o wartość
wzrostu całkowitego kosztu wykonawcy, jaką będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu uwzględnienia tej zmiany,
przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodzenia osób bezpośrednio wykonujących niniejsze zamówienie;
d) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z 4
października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych, z tym zastrzeżeniem, że wynagrodzenie wykonawcy ulegnie
zmianie o wartość wzrostu kosztu wykonawcy, jaką będzie on zobligowany ponieść w przypadku zmiany przepisów
dotyczących zasad gromadzenia lub wpłat podstawowych finansowanych przez podmiot zatrudniający do pracowniczych
planów kapitałowych w odniesieniu do osób bezpośrednio wykonujących niniejsze zamówienie;
e) konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych lub innych nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, a
których wykonanie jest konieczne albo w przypadku ograniczenia zakresu robót przewidzianych w Umowie.
(Wysokość wynagrodzenia ze względu na zmianę przedmiotu Umowy zostanie ustalona na podstawie:
- kosztorysu dodatkowego opracowanego na podstawie kosztorysu ofertowego złożonego przez Wykonawcę przed
podpisaniem niniejszej umowy,
- jeżeli nie jest możliwe ustalenie zmiany wysokości wynagrodzenia w sposób opisany powyżej w szczególności rodzaje
robót lub materiałów nie występują w kosztorysie ofertowym lub z innych przyczyn ustalenie wysokości wynagrodzenia nie
jest możliwe, wynagrodzenie jest ustalone na podstawie kosztorysu dodatkowego Wykonawcy, który będzie uwzględniać
ceny nie wyższe niż ceny jednostkowe wynikające z ogólnie dostępnych cenników, np. SEKOCENBUD)
cd. w załączniku nr 4
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-30 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-30 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-28
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Zadanie pn. ”Przebudowa drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 15.07.2026
- Termin składania ofert
- 30.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 374 755 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-09-30