Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 08:00 (5 dni)
Przebudowa drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Mierzyno.
Numer referencyjny: 271.28.2026.RGIS
Zamawiający
Gmina Gniewino
Pomorska
84-250 Gniewino, Pomorskie
NIP: 5882125449
REGON: 191675280
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 157 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)
Najniższa cena
8 573 PLN
Średnia cena
1 844 756 PLN
Najwyższa cena
17 189 802 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Kruszywo Sp. z o.o. Linia | 7 | 1 654 875 PLN | 15 608 676 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "DROMOS" Sp. z o.o. Kartuzy | 5 | 2 595 803 PLN | 2 595 803 PLN |
| Colas Polska Sp. z o.o. Palędzie | 5 | 3 533 786 PLN | 7 616 474 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o. o. Kartuzy | 5 | 338 446 PLN | 1 692 232 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. Kartuzy | 4 | 1 792 440 PLN | 7 388 800 PLN |
| Pol-Dróg S.A. Drawsko Pomorskie | 4 | 261 035 PLN | 1 044 140 PLN |
| Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych "STRZELBUD" Sp. z o.o. Kwidzyn | 4 | 1 333 419 PLN | 5 333 675 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA Starogard Gdański | 3 | 3 847 936 PLN | 7 695 871 PLN |
| Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski Kalisz | 3 | 5 120 222 PLN | 10 240 443 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek Przyborzyce | 3 | 562 695 PLN | 1 688 085 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Remont drogi powiatowej nr 1328G od km 7+730 do 8+130, Remont drogi powiatowej nr 1315G od km 4+920 do 5+470
2026-09-02 06:01:43Z
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. WCZASOWEJ W MIEJSCOWOŚCI NOWY KLINCZ
2026-09-01 12:35:57Z
Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części
2026-09-01 05:36:10Z
Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części
2026-09-01 05:36:10Z
Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części
2026-09-01 05:36:10Z
Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części
2026-09-01 05:36:10Z
ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI STAWISKA
2026-08-28 11:41:52Z
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DŁUGIEJ W MIEJSCOWOŚCI KŁOBUCZYNO
2026-08-28 10:51:29Z
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. WIOSENNEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁUBIANA
2026-08-28 10:33:25Z
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DZ. NR 98/1 I 94/9 W MIEJSCOWOŚCI KOŚCIERSKA HUTA
2026-08-27 11:30:12Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402162 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Mierzyno.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gniewino
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675280
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pomorska
1.5.2.) Miejscowość: Gniewino
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-250
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gniewino@gniewino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gniewino.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Mierzyno.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4679cec-35bc-4aa7-ad31-8ae41e8a1172
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402162
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004587/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa drogi gminnej w Mierzynie ul. Polna.
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Przystąpienie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gminy Gniewino: https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino
Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych, Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 1 Mb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC z aktualnym systemem operacyjnym (np. MS Windows 10, macOS, Linux lub nowsze),
3) aktualna wersja przeglądarki internetowej (np. Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera, Safari). Uwaga: Przeglądarka Internet Explorer nie jest obsługiwana,
4) włączona obsługa JavaScript oraz plików cookies,
5) program obsługujący format plików .pdf (np. Adobe Acrobat Reader).
6) szyfrowanie danych na platformazakupowa.pl odbywa się przy użyciu protokołu TLS 1.2 lub nowszego,
7) datą i godziną otrzymania danych przez Platformę jest czas generowany według czasu lokalnego serwera, synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1.Administratorem danych osobowych jest Gmina Gniewino reprezentowana przez Wójta Gminy. 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@gniewino.pl. 3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit.c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego. 4. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp. 5. Państwa dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 ust 1 ustawy Pzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy oraz nie krócej niż przez okres przewidziany w instrukcji kancelaryjnej stanowiącej załącznik nr 1 do rozporządzenia Prezesa rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 w sprawie instrukcji kancelaryjnych, jednolitych rzeczowych wykazów akt. 5. Obowiązek podania Państwa danych osobowych bezpośrednio Państwa dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 6. Posiadają Państwo a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących, b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Państwa danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmiana postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników), c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Nie przysługuje Państwu: a) w zawiązku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych, b) prawo do przenoszenia danych osobowych na podstawie art. 20 RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 271.28.2026.RGIS
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Mierzyno gm. Gniewino w zakresie nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem zjazdów na posesje. Przebudowa obejmuje odcinek drogi o długości 355,1 mb i szerokości od 5,25 do 5,5 mb.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja jakości na wykonane roboty budowlane i użyte materiały
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
doświadczenieWykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że:
- w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedno zadanie polegające na budowie, rozbudowie lub przebudowie dróg o nawierzchni betonowej – z płyt ażurowych lub kostki betonowej o wartości minimum 200 000,00 zł brutto.
(nie dopuszcza się sumowania mniejszych, cząstkowych robót objętych odrębnymi umowami lub zleceniami).
skieruje do realizacji zamówienia osobę posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (Dz. U. 2025, poz. 418) w zakresie:
Osoby z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi:
- Kierownik budowy
- osoba z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi
w specjalności drogowej, która pełnić będzie funkcję kierownika budowy, posiadającą co najmniej 5 lat doświadczenia w zakresie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót dla zadań polegających na budowie nowych, rozbudowie lub przebudowie dróg.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykaz robót budowlanych,
2. Wykaz osób,
3. Oświadczenie o braku przynależności do grupy kapitałowej
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
2. Wadium może być wniesione w:1) pieniądzu;
2) gwarancjach ubezpieczeniowych;
3) gwarancjach bankowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r., poz. 98)
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
3. Zmiany umowy:a) z uwagi na wystąpienie konieczności wykonania robót zamiennych/dodatkowych
w trybie art. 455 ust. 1 pkt. 1;
b) istotnych braków lub błędów w dokumentacji projektowej, również tych polegających na niezgodności dokumentacji z przepisami prawa;
c) wprowadzenia zmian w dokumentacji techniczno – projektowej, co może powodować brak możliwości dotrzymania pierwotnego terminu zakończenia realizacji zawartej umowy;
d) konieczności wykonania robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych, technologicznych lub materiałowych niż wynikające z dokumentacji technicznej
w sytuacji gdy zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem robót albo ze względu na zmiany przepisów prawa lub zmiany w dokumentacji technicznej narzucone lub wprowadzone przez uprawnione organy administracji publicznej, co w zależności od danej okoliczności zostanie potwierdzone przez inspektora nadzoru inwestorskiego, projektanta sprawującego nadzór autorski lub Zamawiającego,
e) okoliczności niezależnych od Stron lub nieznanych Stronom umowy w chwili jej zawarcia, takich jak: wystąpienie wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie Robót (tj. nawalne opady deszczu o współczynniku natężenia co najmniej 4 wg skali IMGW, temperatury poniżej -7°C, silne i porywiste wiatry powyżej 80 km/h), wynikające z wad opisu przedmiotu umowy ujawniających się dopiero po rozpoczęciu procesu budowlanego, spowodowane wystąpieniem niezinwentaryzowanych ukrytych obiektów budowlanych, przeszkód geologicznych, odkryciem niewybuchów i niewypałów oraz innych przeszkód utrudniających lub uniemożliwiających prowadzenie robót w zgodzie z opisem zamówienia, zasadami wiedzy technicznej i właściwymi przepisami, wynikające
z postępu technicznego umożliwiającego zastosowanie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych z korzyścią dla Zamawiającego;
f) działania osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze Stron;
g) konieczności uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: decyzji, uzgodnień, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów;
h) wystąpienia siły wyższej, przez którą rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej Strony więzi prawnej: - o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, - którego nie można uniknąć, ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, - której nie można przypisać drugiej Stronie; Za siłę wyższą warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, stan epidemii lub zagrożenia epidemicznego, działania wojenne, nagłe długotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia;
i) konieczności wykonania prac archeologicznych na terenie budowy lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie, skutkujących wstrzymaniem robót przez właściwego Konserwatora Zabytków,
j) urzędowej zmiany stawki podatku VAT (dotyczy to części wynagrodzenia za prace, których w dniu zmiany stawki podatku VAT jeszcze nie wykonano);
k) zmiany zakresu robót powierzonych Podwykonawcom;
l) zlecenia części robót Podwykonawcy (pod warunkiem odpowiedniego zgłoszenia i po akceptacji przez Zamawiającego);
m) rezygnacji lub zmiany Podwykonawcy, przy zachowaniu zasad określonych w ustawie pzp.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 21.08.2026
- Termin składania ofert
- 07.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
45 dni