Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 050 000 PLN
Przebudowa instalacji gazowej i instalacji centralnego ogrzewania, remont klatek schodowych i piwnic w budynku mieszkalnym przy ul. Wroniej 33 w Warszawie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.
Numer referencyjny: ZP.260.154.2026.JR
Zamawiający
"ZAKŁAD GOSPODAROWANIA NIERUCHOMOŚCIAMI W DZIELNICY WOLA M.ST. WARSZAWY"
ul. Józefa Bema 70
01-225 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5272457153
REGON: 000665840
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Projektowane postanowienia umowy
Projektowane postanowienia umowy.zip
Załączniki do swz - wersja edytowalna
Załączniki do SWZ edytowalne.docx
Program Funkjcjonalno Użytkowy
1814980_PFU_Wronia_33.pdf
SWZ wraz z załącznikami
SWZ wraz z załącznikami.pdf
SWZ - wersja edytowalna
SWZ edytowalne 154.docx
Program Funkcjonalno Użytkowy - wersja edytowalna
1813055_PFU_Wronia_33.doc
.
Informacja z otwarcia ofert.doc
.
Informacja o wyborze oferty.pdf
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| LESTAN SP. Z O.O. | Warszawa | NIP 5213989291 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | LESTAN SP. Z O.O. (Warszawa) | Umowa podpisana | 1 050 000 PLN | 1 050 000 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
21 384 PLN
Średnia cena
1 229 389 PLN
Najwyższa cena
18 963 148 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PRO-WORKS Bartłomiej Ślizak Wieniawa | 4 | 810 000 PLN | 3 240 000 PLN |
| Kłak Łukasz Zakład Usługowo Budowlany "TERMO-BUD" Ninków | 2 | 887 710 PLN | 1 775 420 PLN |
| AMTC Poland Sp. z o.o. Kraków | 2 | 181 642 PLN | 363 283 PLN |
| Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Staroźreby Sp. z o.o. Staroźreby | 2 | - | - |
| FEDRO Sp. z o.o. Osieck | 2 | 426 715 PLN | 853 430 PLN |
| Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Przemysław Wiatrak wspólnik s.c. ,Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Paweł Wiatrak wspólnik s.c. Radom | 2 | 1 294 575 PLN | 2 589 150 PLN |
| PHU CYMUŚ Rafał Janicki Śladów | 2 | 332 682 PLN | 665 363 PLN |
| Express -Bud Usługi remontowo-budowlane Jacek Mróz "LOFT" Rząśnik | 2 | 364 401 PLN | 728 803 PLN |
| INSTAL-BUD PLUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 2 | 784 100 PLN | 1 568 200 PLN |
| ENERGOTEL Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 289 848 PLN | 579 696 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
"Adaptacja i dostosowanie pomieszczeń biurowych w budynku UMiG Cegłów"
2026-09-03 07:14:26Z
Modernizacja placu zabaw na terenie szkoły podstawowej w Zegrzu
2026-09-03 07:12:52Z
Modernizacja placu zabaw na terenie plaży w Serocku
2026-09-03 06:32:13Z
Remont poszycia i konstrukcji dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową przy ul. 1 Maja 48 w Żyrardowie
2026-09-03 06:27:07Z
Przebudowa drogi gminnej nr 290667W relacji Nowa Korzeniówka-Dobrzyków
2026-09-02 13:10:04Z
Remont balkonów wraz z robotami towarzyszącymi na budynkach przy ul. Modrzewiowej 3A i 3B w Nisku.
2026-09-02 12:54:33Z
Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Ulatowo - Pogorzel, Kobylaki - Konopki, Kobylaki - Czarzaste oraz rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Olszewka
2026-09-02 12:33:45Z
Przebudowa instalacji gazowej i instalacji centralnego ogrzewania, remont klatek schodowych i piwnic w budynku mieszkalnym przy ul. Wroniej 33 w Warszawie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.
2026-09-02 11:52:35Z
Remont lokali mieszalnych (10 szt.) stanowiących własność m.st. Warszawy, administrowanych przez ZGN Wola -Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców Koło.
2026-09-02 10:48:03Z
Budowa urządzeń rekreacji codziennej – urządzeń sprawnościowych w ramach zadania inwestycyjnego – „Budowa toru Ninja”.
2026-09-02 09:32:46Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00355234 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa instalacji gazowej i instalacji centralnego ogrzewania, remont klatek schodowych i piwnic w budynku mieszkalnym przy ul. Wroniej 33 w Warszawie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: "ZAKŁAD GOSPODAROWANIA NIERUCHOMOŚCIAMI W DZIELNICY WOLA M.ST. WARSZAWY"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000665840
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Bema 70
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-225
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jraczyk@zgnwola.waw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wola.um.warszawa.pl/waw/zgn-wola
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarzadzanie na terenie Dzielnicy Wola m. st. Warszawy zasobami stanowiącymi własność i współwłasność Miasta Stołecznego Warszawy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa instalacji gazowej i instalacji centralnego ogrzewania, remont klatek schodowych i piwnic w budynku mieszkalnym przy ul. Wroniej 33 w Warszawie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b828fa09-3cc2-491c-bb35-32ca77019256
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355234
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014146/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.77 Wronia 33 - Przebudowa inst. gazowej i instalacji co. (w częściach wspólnych) wraz z remontem klatek schodowych i piwnic - projektuj i buduj
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b828fa09-3cc2-491c-bb35-32ca770192563.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem, https://ezamowienia.gov.pl. Korzystanie z ww. platformy jest bezpłatne.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.260.154.2026.JR
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
przebudowa instalacji gazowej i instalacji centralnego ogrzewania (w częściach wspólnych) wraz z remontem klatek schodowych i piwnic w budynku mieszkalnym przy ul. Wroniej 33 w Warszawie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 20,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie i tym samym nie wymaga podmiotowego środka dowodowego.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie i tym samym nie wymaga podmiotowego środka dowodowego.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie i tym samym nie wymaga podmiotowego środka dowodowego.
4) zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający określa następujące warunki w tym zakresie:
a) Wykonawca nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał:
• minimum jedną robotę budowlaną polegającą na montażu, wymianie lub przebudowie instalacji gazowej w czynnym budynku mieszkalnym lub użyteczności publicznej o łącznej wartości brutto min. 100 tys. zł.
Powyższe doświadczenie może wynikać z kilku kontraktów.
• minimum jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie lub przebudowie w czynnym budynku mieszkalnym lub użyteczności publicznej o łącznej wartości brutto min. 400 tys. zł.
Powyższe doświadczenie może wynikać z kilku kontraktów.
b) Wykonawca dysponuje osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, odpowiedzialnymi za kierowanie robotami budowlanymi oraz legitymującymi się odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, tj.:
• co najmniej 1 osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
• co najmniej 1 osobą pełniącą funkcję kierownika robót posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
• co najmniej 1 projektantem posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
• co najmniej 1 projektantem posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz
z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
Wzór wykazu robót stanowi załącznik nr 5 do SWZ;
b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
10000,00 zł6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy, stanowią integralną część SWZ.2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w dokumencie, o którym mowa w pkt 1.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-06 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-06 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 22.07.2026
- Termin składania ofert
- 06.08.2026 07:00
- Wartość umowy
- 1 050 000 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
120 dni