Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
,,Przebudowa stacji uzdatniania wody w Wyśmierzycach – etap I” – w formule zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający
GMINA WYŚMIERZYCE
Wyśmierzyce, Mazowieckie
NIP: 7981457693
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| "EKOIDEA" Tomasz Olek | Radom | REGON 670779674 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | "EKOIDEA" Tomasz Olek (Radom) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 43 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45300000-0)
Najniższa cena
81 PLN
Średnia cena
1 130 777 PLN
Najwyższa cena
6 903 032 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Electrotech Solutions Sp. z o.o. Rumia | 3 | - | 87 000 PLN |
| Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. Piaseczno | 2 | 598 530 PLN | 1 197 061 PLN |
| ENERGOTEL Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 81 PLN | 60 618 PLN |
| MONTERS ARTUR MISIOR, Warszawa | 1 | - | - |
| Andrzej Majewski Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „BUDOMAT” Żychlin | 1 | 967 687 PLN | 967 687 PLN |
| TRADBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Biała Podlaska | 1 | - | - |
| LPG DIRECT Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 312 120 PLN | 312 120 PLN |
| Usługi Ogólnobudowlane Kamil Demiańczuk Borychów 27 | 1 | 742 633 PLN | 742 633 PLN |
| MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna Gliwice | 1 | - | 4 288 949 PLN |
| SOV-AIR Jagoda Flont-Sowała Łódź | 1 | 366 540 PLN | 366 540 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wymiana instalacji oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego w budynku Prokuratury Regionalnej w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 25/Kozia 1
2026-08-25 12:18:09Z
Pomoc osobom z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Łosickiego w dostępie do całodobowego wsparcia w ramach utworzenia Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Nowych Litewnikach.
2026-08-21 08:31:04Z
Wykonanie napraw i robót konserwacyjnych w budynkach, lokalach i na terenach wraz z pogotowiem w branży elektrycznej w zasobach administrowanych przez ZGN Włochy m.st. Warszawy-roboty powtórzone
2026-08-17 12:34:20Z
Modernizacja hali sportowej przy Al. Żwirki i Wigury oraz boiska piłkarskiego i bieżni prostej przy Al. Legionów w Garwolinie - Modernizacja hali sportowej przy Al. Żwirki i Wigury
2026-08-07 06:40:10Z
,,Przebudowa stacji uzdatniania wody w Wyśmierzycach – etap I” – w formule zaprojektuj i wybuduj
2026-07-29 06:22:49Z
Poprawa jakości udzielania świadczeń medycznych w Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej - Etap II
2026-07-23 07:00:34Z
Modernizacja budynku Nadleśnictwa Gostynin
2026-07-23 06:01:02Z
Remont pomieszczeń sanitariatów w budynku IMIDK PAN w Warszawie
2026-07-19 18:55:01Z
Przebudowa pomieszczeń biurowych wraz z budową nowej łazienki przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnością w budynku Świętokrzyskiej Delegatury NIK w Kielcach
2026-07-15 10:26:52Z
Modernizacja Sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowo – socjalnym w PSP Głowaczów
2026-07-14 12:11:25Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366752 z dnia 2026-07-29 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
,,Przebudowa stacji uzdatniania wody w Wyśmierzycach – etap I” – w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA WYŚMIERZYCE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223422
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 75
1.4.2.) Miejscowość: Wyśmierzyce
1.4.3.) Kod pocztowy: 26-811
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.4.7.) Numer telefonu: (48)6157003
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umwysmierzyce@wysmierzyce.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wysmierzyce.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-129cdae1-2c75-11ef-b373-0e435a8a43bc
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366752
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-29
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00368443
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
,,Przebudowa stacji uzdatniania wody w Wyśmierzycach – etap I” – w formule zaprojektuj i wybuduj
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, pozyskanie wszystkich niezbędnychdecyzji, a następnie wykonanie robót w ramach realizacji w systemie „zaprojektuj wybuduj” zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa stacji uzdatniania wody w Wyśmierzycach” – etap I”.
2. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy, który stanowi Załącznik nr 8 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, dalej jako „PFU”.
4. Zamówienie dotyczy wyłącznie zadania nazwanego w PFU jako zadanie 01. Pozostałe zadania tj. 02 i 03 będą przedmiotem drugiego postępowania.
5. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania pozwolenie na budowę SUW, uzyskanie pozwolenia na budowę,
budowa budynku SUW o powierzchni nie mniejszej niż 100 m2,
dostawa i montaż kompletnej technologii uzdatniania wody o wydajności 35 m3/h z zachowaniem możliwości rozbudowy do wydajności 50 m3/h,
wyprowadzenie rurociągów technologicznych (woda surowa, woda uzdatniona, popłuczyny, kanalizacja) co najmniej 2 m od budynku SUW, rurociągi zakończone kołnierzem lub mufą przyłączeniową,
wykonanie instalacji elektrycznej wewnątrz budynku oraz wykonanie rury osłonowej typu Arot, zlokalizowanej pod
posadzką i fundamentem przeznaczoną do wprowadzenia kabli do budynku SUW z urządzeń pracujących poza budynkiem, uruchomienie urządzeń,
przeprowadzenie szkolenia,
współpraca i koordynacja prac z wykonawcą zadania 02 i 03.
Przedmiotową stację uzdatniania wody należy zrealizować na bazie powszechnie stosowanej technologii filtracji ciśnieniowej, z założeniem prowadzenia procesu w sposób naturalny, przy ograniczonym stosowaniu środków chemicznych (dopuszcza się awaryjną dezynfekcję wody uzdatnionej przy użyciu dwutlenku chloru).
Stacja należy zaprojektować i wykonać dla następujących przepływów:
wydajność nominalna 35 m3/h tj. 700 m3/d (do realizacji w ramach tego zadania)
zapewnienie możliwości zabudowy urządzeń technologicznych (filtrów) w projektowanej hali dla potencjalnie przyszłej wydajności 50 m3/h tj. 1’000 m3/d (miejsce zabudowy przeznaczone dla filtrów montowanych w przyszłości powinno odpowiadać powierzchni i kontynuacji zabudowy realizowanej w ramach niniejszego zadania zapewniając logiczną unifikację i kontynuację obecnego układu, przy spełnieniu obecnych wymogów z PFU).
6. Zakres prac projektowych do wykonania w ramach zamówienia.
Wymagania ogólne.
dokumentacja projektowa powinna być opracowana zgodnie z powszechnymi regułami technicznymi i dobrymi praktykami, z przepisami i normami oraz przy założeniu spełnieniu wszystkich wymogów zawartych w niniejszym PFU, dokumentacja projektowa musi być wykonana w sposób zgodny z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami w tym techniczno-budowlanymi i ochrony środowiska,
dokumentacja projektowa musi być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, dokumentacja powinna być zaakceptowana przez Zamawiającego w odniesieniu do wymogów i zakresu zawartego w niniejszym w PFU.
Wymagania szczegółowe.
dokumentacja powinna być wykonana zgodnie z wymogami projektu technicznego oraz w zwymiarowanych rzutach i przekrojach,
dokumentacja winna zawierać w szczególności:
umiejscowienie urządzeń technologicznych,
rzuty 3D urządzeń wraz z instalacjami w obrębie budynku SUW,
wyliczenia technologiczne,
trasy przebiegu rurociągów wewnętrznych oraz rurociągów zewnętrznych,
projekt zbiornika wody uzdatnionej, projekt osadnika wód popłucznych, projekt zagospodarowanie terenu.
Zgody i pozwolenia.
W ramach przedmiotowej inwestycji należy uzyskać decyzję pozwolenie na budowę.
7. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) przeprowadzenia prób końcowych (w tym rozruchu technologicznego) i nadzór nad próbami eksploatacyjnymi,
b) przeprowadzanie pomiarów i badań materiałów oraz robót z częstotliwością zapewniającą stwierdzenie, że roboty wykonano zgodnie z umową,
c) uzyskania pozytywnego protokołu przeglądu i dopuszczenia do eksploatacji Stacji Uzdatniania Wody w Wyśmierzycach przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białobrzegach, jeśli zajdzie taka konieczność,
e) zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego urządzeń, które tego wymagają,
f) wykonania dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą, jeśli zajdzie taka konieczność,
g) przeprowadzenia szkolenia instruktażowego z obsługi dla osób wskazanych przez Zamawiającego oraz przygotowania instrukcji obsługi i eksploatacji stacji uzdatniania wody, która winna wskazywać elementy wskazane w PFU.
8. W ramach realizacji zaprojektowania i przebudowy stacji uzdatniania wody w Wyśmierzycach – etap I, Wykonawca zobowiązany jest do:
a) uzyskania wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, niezbędnych dla zaprojektowania, wybudowania, uruchomienia i przekazania przedmiotu umowy do użytkowania,
b) wykonania inwentaryzacji istniejącego zagospodarowania terenu, łącznie z dokumentacją zdjęciową.
c) zorganizowania własnym kosztem i staraniem oraz na własną odpowiedzialność koniecznego do wykonania przedmiotu umowy zaplecza magazynowego i socjalnego dla osób wykonujących bezpośrednio prace związane z realizacją niniejszej umowy;
d) należytego wykonania przedmiotu umowy, przy użyciu własnych materiałów, zgodnie z umową, zasadami wiedzy technicznej i przepisami prawa;
e) postępowania z odpadami powstałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) i ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska
(tj. Dz. U. 2024 r. poz. 54);
f) zapewnienia, że materiały użyte do realizacji zamówienia, są nowe i odpowiadają co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane i wymaganiom SWZ, a wszystkie elementy dostawy będące przedmiotem zamówienia są fabrycznie nowe, tj. wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 roku.
3.9.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45259900-6 - Modernizacja zakładów
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45000000-7 - Roboty budowlane
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): "EKOIDEA" Tomasz Olek
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670779674
4.3.3.) Ulica: ul. Warszawska 187
4.3.4.) Miejscowość: Radom
4.3.5.) Kod pocztowy: 26-600
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2390997,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00480079/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-08
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2390997,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 29.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE