Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)

Przebudowa ul. Pułaskiego w Sierpcu na odcinku od posesji nr 83 do ul. Bema – I etap

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00393968

Numer referencyjny: Nr postępowania: WIR.271.13.2026

Zamawiający

Gmina Miasto Sierpc

Piastowska

09-200 Sierpc, Mazowieckie

NIP: 7761679049

REGON: 611015483

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Pułaskiego w Sierpcu na odcinku od posesji nr 83 do ul. Bema – I etap”. KONTYNUACJA Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony w następujących dokumentach: 1) projekt budowlany i wykonawczy na przebudowę drogi gminnej ul. Pułaskiego w Sierpcu; 2) projekt techniczny i wykonawczy na przebudowę drogi gminnej ul. Pułaskiego w Sierpcu; 3) Przedmiar Pułaskiego od ul Bema do posesji nr 55; 4) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót na przebudowę ulic na osiedlu Bema w Sierpcu; 5) projekt stałej organizacji ruchu na przebudowę ulic na osiedlu Bema w Sierpcu. 6) Zakres robót. Ww. dokumenty stanowią łącznie opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)

Najniższa cena

51 889 PLN

Średnia cena

1 625 095 PLN

Najwyższa cena

15 231 747 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
DROG-BET Marcin Głuchowski Sochaczew 5 306 568 PLN 1 532 840 PLN
Invest Brothers Michał Gniadek Brwinów 4 1 455 071 PLN 2 910 142 PLN
JZ BUD JAKUB ZIEMIECKI Pomiechówek 4 439 588 PLN 1 758 350 PLN
Infrastruktura BUD-59 Sp. z o.o. Warszawa 3 1 202 812 PLN 2 405 624 PLN
DROGI I MOSTY - Jan Kaczmarczyk Kacice 76 3 - -
DROMATO SP. Z O.O. Warszawa 3 851 843 PLN 2 133 013 PLN
NAVARA Sp. z o.o. Słubice 2 222 959 PLN 222 959 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE RYDMAR Juliopol 96 2 349 838 PLN 349 838 PLN
„BUDROMOST-STARACHOWICE” Sp. z o.o. Wąchock 2 1 938 972 PLN 1 938 972 PLN
Usługi Transportowo - Budowlane Michał Kleniewski Kondrajec Pański 28A/1 2 225 015 PLN 225 015 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa ul. Aroniowej w miejscowości Zbuczyn

Firma Handlowo Usługowa MAGNUM sp. z.o.o. 436 670 PLN

2026-09-02 07:45:27Z

Przebudowa drogi gminnej nr 450534W w Atalinie

STAR BUDOWA INWESTYCJE Sp. z o.o. -

2026-09-02 06:37:21Z

Wzmocnienie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4120W na odcinku o dł. ok. 1600 m od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4121W w m. Pogroszew do drogi wojewódzkiej nr 718 w m. Umiastów

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SP. Z O.O. -

2026-09-01 13:58:11Z

„Rozbudowa dróg gminnych w miejscowościach Strzembowo i Januszewo”

Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „NOWBUD” Agnieszka Kleniewska 924 023 PLN

2026-09-01 12:28:36Z

„Rozbudowa dróg gminnych w miejscowościach Strzembowo i Januszewo”

DROG-BET MARCIN GŁUCHOWSKI 849 951 PLN

2026-09-01 12:28:36Z

„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Rozlazłów dz. nr 58/4, 58/5, 58/10, 58/14, 58/19, 58/22, 58/23”

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE RYDMAR -

2026-09-01 09:40:27Z

MODERNIZACJA ULICY GAZOWEJ NA ODCINKU OD UL. KASPROWICZA DO UL. KRASICKIEGO W DZIELNICY WESOŁA M.ST. WARSZAWY

JTM CONSTRUCTION Sp. z o.o. 530 210 PLN

2026-09-01 07:33:02Z

Przebudowa drogi do miejscowości Grądy (etap I)

EM-BRUK Sp. z o. o. -

2026-08-31 09:58:30Z

Wykonanie robót podobnych dla zadania: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 747 na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 w m. Iłża do skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w m. Lipsko”

STRABAG Sp. z o.o. 651 900 PLN

2026-08-31 08:53:43Z

BUDOWA CHODNIKA PRZY UL. J. MATEJKI NA ODCINKU OD UL. A. MICKIEWICZA DO UL. J. SŁOWACKIEGO W DZIELNICY WESOŁA m.st. WARSZAWY

Integral Sp. z o.o. -

2026-08-28 07:48:49Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 081 934 PLN Max: 9 099 073 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Pułaskiego w Sierpcu na odcinku od posesji nr 83 do ul. Bema – I etap

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Sierpc

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015483

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastowska

1.5.2.) Miejscowość: Sierpc

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-200

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.sierpc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.sierpc.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Pułaskiego w Sierpcu na odcinku od posesji nr 83 do ul. Bema – I etap

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab7d0e16-e8b6-42f5-9c5e-2774b51fbf42

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393968

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052848/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa ul. Pułaskiego w Sierpcu na odcinku od posesji nr 83 do ul. Bema – I etap

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab7d0e16-e8b6-42f5-9c5e-2774b51fbf42

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Państwa danych osobowych jest Gmina Miasto Sierpc (ul. Piastowska 11a, 09-200 Sierpc) (Administrator) jako zamawiający.
Kontakt z Administratorem: +48 24 275 86 86, info@sierpc.pl. Administrator jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo przekazanych danych osobowych oraz przetwarzanie ich zgodnie z przepisami prawa.
[Szczegółowa klauzula informacyjna RODO została określona w Rozdziale II SWZ- ze względu na ograniczoną ilość wprowadzenia znaków w ogłoszeniu o zamówieniu]

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Nr postępowania: WIR.271.13.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Pułaskiego w Sierpcu na odcinku od posesji nr 83 do ul. Bema – I etap”. KONTYNUACJA
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony w następujących dokumentach:
1) projekt budowlany i wykonawczy na przebudowę drogi gminnej ul. Pułaskiego w Sierpcu;
2) projekt techniczny i wykonawczy na przebudowę drogi gminnej ul. Pułaskiego w Sierpcu;
3) Przedmiar Pułaskiego od ul Bema do posesji nr 55;
4) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót na przebudowę ulic na osiedlu Bema w Sierpcu;
5) projekt stałej organizacji ruchu na przebudowę ulic na osiedlu Bema w Sierpcu.
6) Zakres robót.
Ww. dokumenty stanowią łącznie opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że:
i) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie drogi w rozumieniu art. 4 pkt 2 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 889) o wartości nie mniejszej niż 150.000,00 zł brutto;
ii) dysponuje co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności drogowej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714, z późn. zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 6 do SWZ,

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. wykaz wykonanych robót budowlanych – wg wzoru Załącznika nr 7 do SWZ, wraz z dokumentami potwierdzającymi należyte wykonanie robót budowlanych wymienionych w wykazie. Przy czym ww. dokumentami mogą być referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty,
2. wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego – wg wzoru Załącznika nr 8 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ;
2) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy); 3) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 3.000,00 zł (słownie: trzy tysiące zł 00/100).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają dostawy/usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W tym przypadku, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są wskazać w ofercie, które dostawy/usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o ile Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały określone w treści załącznika nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Okres realizacji

3 miesiące