Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Przebudowa ulic w ścisłym zabytkowym centrum miasta Lubań.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00387402

Zamawiający

Gmina Miejska Lubań

Lubań, Dolnośląskie

NIP: 6131568359

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

59-700 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Jagielski Spółka Komandytowa Bolesławiec 6121878414

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Jagielski Spółka Komandytowa (Bolesławiec) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 58 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233220-7)

Najniższa cena

504 PLN

Średnia cena

1 268 718 PLN

Najwyższa cena

12 916 722 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów 5 3 767 635 PLN 7 535 269 PLN
URBIT J. MICHALIK Sp. K. Lubań 4 772 513 PLN 2 317 538 PLN
ZAKŁAD BUDOWY DRÓG I MOSTÓW ANBUD ANNA TWARDOCHLEB Lwówek Śląski 4 74 155 PLN 296 620 PLN
KAMA INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Mysłakowice 3 290 847 PLN 872 542 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. Lubań 3 779 820 PLN 779 820 PLN
Przedsiębiorstw Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów 2 1 887 349 PLN 1 887 349 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik Gryfów Śląski 2 426 832 PLN 426 832 PLN
Nobilis Sp. z o.o. Oleszna 2 504 PLN 436 220 PLN
Nobilis Sp. z o.o. Oleszna 1 - -
TOM TRANS Tomasz Walczak Oleśnica 1 693 718 PLN 693 718 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja dróg na terenie Gminy Głogów – postępowanie nr 2

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. 494 172 PLN

2026-08-25 07:02:04Z

„Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic: Matejki , Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei Wolności w Głogowie”

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. -

2026-08-21 11:43:14Z

„Przebudowa al. Niepodległości (drogi wojewódzkiej nr 379) w Świdnicy – etapami” – etap II i III

HYPMAR Sp. z o.o. 12 916 722 PLN

2026-08-21 10:29:48Z

Odbudowa drogi nr 100057D w m. Dobrzejowice, dz. 436 obręb Dobrzejowice w km 00+000 – 00+540 (wrzesień 2024)

Przedsiębiorstw Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. -

2026-08-19 12:49:08Z

Rozbudowa ul. Lawendowej w Polkowicach

CEHINI MARCIN GIL -

2026-08-19 11:33:26Z

Przebudowa ulic w ścisłym zabytkowym centrum miasta Lubań.

Jagielski Spółka Komandytowa -

2026-08-11 11:23:16Z

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 2273D relacji Kraszowice-Ocice”

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik -

2026-08-10 09:36:31Z

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 2272D w miejscowości Pasternik”

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. -

2026-08-10 07:33:14Z

Modernizacja jezdni dróg gminnych (powierzchniowe utrwalenie emulsją i grysami „patcher”) na terenie gminy Czernica

S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. 316 110 PLN

2026-08-04 12:55:30Z

Poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych poprzez przebudowę istniejących przejść dla pieszych na aktywne przejścia w miejscowości Trzebnica

AMTC POLAND Sp. z o. o. 222 331 PLN

2026-07-31 08:36:44Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 87 047 PLN Średnia: 1 441 942 PLN Max: 13 987 308 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa ulic w ścisłym zabytkowym centrum miasta Lubań.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Lubań

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821380

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: 7 Dywizji 14

1.4.2.) Miejscowość: Lubań

1.4.3.) Kod pocztowy: 59-800

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: boi.um@miastoluban.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.luban.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d89d43f-2189-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387402

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00348008

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Przebudowa ulic w ścisłym zabytkowym centrum miasta Lubań.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przebudowa ulic w ścisłym zabytkowym centrum miasta Lubań.
zakres zamówienia obejmuje:
- Przebudowę nawierzchni bitumicznych jezdni ulic oraz przebudowę na nawierzchnię z kostki granitowej (ul. Mikołaja, Zaułek),
- Przebudowę nawierzchni chodników , ciągów pieszych i pieszo-jezdnych z brukowej kostki betonowej, - Przebudowę nawierzchni parkingów i zjazdów z brukowej kostki betonowej,
- Oznakowanie poziome i pionowe,
- Przebudowę kanalizacji deszczowej ( wymiana rurociągu i studni) wraz z budową nowego odcinka kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącej kanalizacji,
- Budowę kanału technologicznego,
- Remont oświetlenia ulicznego,
- Przebudowę sieci wodociągowej,
- Przebudowę sieci ciepłowniczej,
- przebudowę skweru przy Placu Lompy,
- wykonanie wycinek drzew oraz nasadzeń zastępczych zgodnie z wydanymi decyzjami administracyjnymi.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik Nr 7 do SWZ

3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-19

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

15 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Jagielski Spółka Komandytowa

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6121878414

4.3.3.) Ulica: Bolesławice 239B

4.3.4.) Miejscowość: Bolesławiec

4.3.5.) Kod pocztowy: 59-700

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 8880000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00423350/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-11-28

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku z opóźnieniem innych inwestycji i organów administracji publicznej w wydaniu decyzji administracyjnych i uzgodnień zmiany projektu przebiegu sieci ciepłowniczej wykonywanej przez PEC Lubań Sp. z o.o. oraz udrożnień sieci sanitarnej i wodociągowej oraz z wystąpieniem wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających ułożenie masy bitumicznej , przesuwa się termin realizacji zadania o jeden miesiąc.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 4 ust. 1 umowy otrzymuje nowe brzmienie:
Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 1 ust. 1 i 2 niniejszej umowy, zgodnie z Harmonogramem rzeczowo – finansowym, którego treść stanowi załącznik nr 4 do niniejszej Umowy w terminie 16 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8880000,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
11.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233220-7
45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45112711-2 (Roboty w zakresie kształtowania parków) 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 45231000-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych) 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 45316100-6 (Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego) 45232130-2 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej) 45232140-5 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)