Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Realizacja robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Makowej i Kalwaryjnej w Brusach oraz drogi gminnej nr 206072G na odcinku Brusy – Małe Gliśno
Zamawiający
Gmina Brusy
Brusy, Pomorskie
NIP: 5551921230
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski | Kalisz | 190596614 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski (Kalisz) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 104 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6)
Najniższa cena
8 000 PLN
Średnia cena
1 361 307 PLN
Najwyższa cena
6 918 096 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Usługi Ogólnosprzetowo-transportowe Roboty Drogowe Teresa Groth BOLSZEWO | 7 | 207 413 PLN | 1 451 888 PLN |
| Kruszywo Sp. z o.o. Linia | 4 | 3 368 333 PLN | 8 750 139 PLN |
| Przedsiębiorstwo Usług Budowlano-Drogowych "JASZUL" Andrzej Jaszul Tuchomie | 4 | 398 998 PLN | 398 998 PLN |
| SPÓŁDZIELNIA USŁUG WIELOBRANŻOWYCH W RUMI Rumia | 3 | 79 867 PLN | 239 600 PLN |
| Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski Kalisz | 3 | 380 161 PLN | 380 161 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Lorek Piotr Lorek Słupsk | 3 | 278 448 PLN | 556 896 PLN |
| ROMADO-BRZEZIŃSKI Sp. z o.o. Sznurki | 3 | 332 127 PLN | 664 255 PLN |
| "KRĘŻEL" Sp. z o.o. Kobylnica | 3 | 1 503 506 PLN | 4 510 517 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe LOREK Piotr Lorek Słupsk | 2 | - | - |
| Dariusz Rostankowski Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "WASKO" Mareza | 2 | 191 102 PLN | 191 102 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa ul. Szkolnej w Gowinie
2026-08-31 08:39:47Z
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Słowińskiej w Górze.
2026-08-31 08:37:21Z
Remont Al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna do budynku przy Al. Niepodległości 689
2026-08-28 09:47:17Z
Budowa drogi gminnej – ul. Rolniczej w Redzie.
2026-08-27 12:22:17Z
„Budowa drogi gminnej nr 243015G w miejscowości Mirotki Gmina Skórcz”
2026-08-21 06:14:28Z
Budowa i przebudowa drogi w m. Kranek i Wolental Gmina Skórcz
2026-08-20 13:14:05Z
"Budowa dróg od miejscowości Żychckie Osady do miejscowości Zielona Huta" - ETAP I
2026-08-20 12:43:51Z
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Szymbark
2026-08-19 13:54:50Z
Budowa dojazdu pożarowego nr 22 leśnictwo Damnica
2026-08-13 09:52:58Z
Realizacja robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Makowej i Kalwaryjnej w Brusach oraz drogi gminnej nr 206072G na odcinku Brusy – Małe Gliśno
2026-08-12 08:21:52Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388660 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Makowej
i Kalwaryjnej w Brusach oraz drogi gminnej nr 206072G na odcinku Brusy – Małe Gliśno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brusy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351251
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Na Zaborach 1
1.4.2.) Miejscowość: Brusy
1.4.3.) Kod pocztowy: 89-632
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.4.7.) Numer telefonu: 52 3969300
1.4.8.) Numer faksu: 52 3969303
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@brusy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brusy.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24a15736-fd1f-4df3-9a48-914bdfc2dfc9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388660
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00600404
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Realizacja robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Makowej
i Kalwaryjnej w Brusach oraz drogi gminnej nr 206072G na odcinku Brusy – Małe Gliśno
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych polegających na przebudowie
ul. Makowej i Kalwaryjnej w Brusach oraz drogi gminnej nr 206072G na odcinku Brusy – Małe Gliśno w ramach zadania „Przebudowa drogi gminnej Brusy - Małe Gliśno” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w tym:
1) Branża drogowa
a) ul. Makowa, w tym:
rozbiórka istniejącej nawierzchni wraz z konstrukcją
wykonanie nowej nawierzchni, w tym jezdni o szerokości 6,0m z poszerzeniami na łukach poziomych do 8,0m oraz po stronie prawej jednostronna droga dla pieszych i rowerów o szerokości 3,0m oddzielona terenem zielonym oraz na części przylegająca do jezdni. Jezdnię zamknięto krawężnikiem ulicznym 30 x15cm, przebudowa skrzyżowania z ul. Dworcową oraz z ul. Słoneczną i Kalwaryjną,
wykonanie oznakowania poziomego i pionowego
a) ul. Kalwaryjna – droga gminna publiczna nr 206071G (km 0+203,0-1+057,3),
w tym:
poszerzenie jezdni poprzez wykonanie „zabruku” z kostki kamiennej, tzw. ścieku przykrawężnikowego tak, aby docelowo uzyskać szerokość jezdni min. 6,0m,
w km 0+868,0-1+057,3 rozbiórka istniejącej nawierzchni wraz z konstrukcją oraz wykonanie nowej nawierzchni o szerokości od 6,0m do 9,0m. W okolicy skrzyżowania z ul. Kalinową należy wykonać dodatkowy pas do skrętu w lewo tzw. „lewoskręt” wraz z wyspami kanalizującymi ruch, które wpłyną na ograniczenie prędkości na wlocie do miejscowości.
Wzdłuż całego odcinka wykonanie po stronie prawej jednostronnej drogi
dla pieszych i rowerów o szerokości 3,0m przylegającej bezpośrednie do krawężnika oraz po stronie lewej drogi dla pieszych o szerokości 2,0m również przylegającej bezpośrednio do krawężnika. Jezdnię zamknięto krawężnikiem ulicznym 30 x15cm. Warstwę ścieralną nawierzchni jezdni należy wykonać z betonu asfaltowego, nawierzchnię zjazdów, drogę dla pieszych, drogę dla pieszych i rowerów – z kostki betonowej
wykonanie oznakowania poziomego i pionowego
b) droga relacji Brusy-Małe Gliśno-Lubnia na odcinku od m. Brusy do m. Małe Gliśno – droga gminna publiczna nr 206072G (km 1+057,3-2+758,4), w tym:
rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni wraz z konstrukcją
budowę nawierzchni, w tym jezdnię o szerokości 5,5m oraz jednostronną drogę dla pieszych i rowerów o szerokości 3,0m przylegającą do jezdni. Jezdnię zamknięto krawężnikiem ulicznym 30 x15cm po stronie prawej oraz poboczem z mieszanki kruszywa łamanego 0/31,5mm o szerokości 1,0m. Warstwę ścieralną nawierzchni jezdni, zjazdów oraz drogi dla pieszych i rowerów należy wykonać z betonu asfaltowego
wykonanie oznakowania poziomego i pionowego
2) branża sanitarna, w tym:
a) sieć kanalizacji sanitarnej: kanał sanitarny fi 315 PCV L=11,0 m, kanał sanitarny fi 200 PCV L=36,50 m, - studnie betonowe fi 1200 szt- 2, rury przewiertowe fi 315 PE SN-8 L=20,5 m
b) sieć kanalizacji deszczowej z przykanalikami do wpustów: kanał deszczowy fi 315 PCV L=204,00 m, kanał deszczowy fi 250 PCV L=34,00 m, kanał deszczowy fi 200 PCV L=11,5 m, kanał deszczowy fi 160 PCV L=93,50 m, wpusty deszczowe betonowe fi 500 z osadnikiem h=1,0 m szt- 20, studnie betonowe fi 1200 szt- 9, studnie betonowe fi 1500 szt- 1
c) usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem
3) branża elektryczna, w tym:
a) budowa linii kablowej oświetlenia drogowego wzdłuż ul. Kalwaryjnej i Makowej oraz na skrzyżowaniu dróg gminnych w miejscowości Małe Gliśno, szafki sou, wyposażone w zegar astronomiczny ze sterowaniem poprzez bluetooth lub NFC
b) usunięcie kolizji istniejącej sieci energetycznej własności ENEA Operator Sp. z o.o.,
c) usunięcie kolizji z istniejącym oświetleniem ENEA (demontaż),
4) Zieleń:
a) wykonanie trawników siewem na warstwie ziemi urodzajnej grubości 15 cm,
b) wykonanie nasadzeń drzew – lipa drobnolistna – 90 szt., brzoza dorenbos - 30 szt.
nowo nasadzone drzewa należy opalikować trzema lub jednym palikiem drewnianym impregnowanym o średnicy 6-8 cm, (ilość palików uzależniona od materiału sadzeniowego),
wykonać stabilizacji drzew w min. 2 punktach za pomocą taśmy parcianej, elastycznej o szerokości 3-5 cm,
wykonać misę o średnicy minimum 1 m, z zagłębieniem ok. 7-10 cm poniżej istniejącego terenu, misę należy uzupełnić korą, która powinna pozostawać na poziomie przyległych trawników,
ściółkowanie należy wykonać korą drzew iglastych warstwą gr. 7 - 10 cm.
wymagany obwód pnia na wysokości 1 metra 8-10 cm
5) wyniesienie kamieni granicznych zgodnie z projektami podziału zatwierdzonymi decyzją ZRID
Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy wykonanie 2 tablic informacyjnych
o wym. 120x180cm, na stelażu stalowym w kolorze grafitowym lub czarnym zbliżonym do stelażu pokazanego w Załączniku nr 8 do SWZ wraz z ich montażem. Treść tablic
i miejsce montażu do uzgodnienia z Zamawiającym.
Uwaga:
1) Zamówienie nie obejmuje budowy ul. Bratkowej, Lawendowej, Tulipanowej, Kalinowej
i Poziomkowej. W ramach zamówienia należy wykonać zaprojektowane sieci wod-kan
w tych ulicach poza nawierzchnię utwardzoną oraz wykonać nawierzchnie drogowe
w obrębie skrzyżowania z ul. Kalwaryjną wraz z chodnikami.
2) W trakcie realizacji inwestycji oraz po jej zakończeniu należy zapewnić ciągły dostęp do sąsiednich nieruchomości. Inwestycja nie może pogorszyć warunków użytkowania sąsiednich nieruchomości.
2. Szczegółowy opis, wielkość i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik Nr 6 do SWZ,
w Projektach budowlano - wykonawczych - Załącznik Nr 5 do SWZ oraz w Przedmiarach robót (stanowiących materiał pomocniczy przy przygotowywaniu oferty) – Załącznik Nr 7 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232460-4 - Roboty sanitarne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-13
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
18 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 190596614
4.3.3.) Ulica: ul. Jana Pawła II 16
4.3.4.) Miejscowość: Kalisz
4.3.5.) Kod pocztowy: 83-425
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 8323112,88 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00671373/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku ze zmianą cen materiałów i kosztów związanych z realizacją umowy powodującą wzrost kosztów realizacji zamówienia (wzrost wskaźnika GUS, o którym mowa w §13 ust. 2 pkt 5) lit. e) o 5,32%) oraz przerwą w prowadzeniu robót trwającą od 15 grudnia 2025 r. do 30 kwietnia 2026 r. spowodowanych występowaniem ujemnych temperatur w ww. okresie
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedłuża się termin wykonania zamówienia do 31 lipca 2026 r.
Zwiększa się wynagrodzenie Wykonawcy
5.4.6.) Wartość zmiany: 312416,67
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8635529,55 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 12.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE