Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 215 950 PLN

Realizacja szkoleń specjalistycznych dla strażaków z województwa opolskiego

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00306480

Numer referencyjny: WL.2371.2.2026

Zamawiający

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

płk. poż. Zdzisława FILINGIERA 1

45-005 Opole, Opolskie

NIP: 7541093488

REGON: 000173692

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie usługi szkolenia specjalistycznego w zakresie ratownictwa wodnego (kurs w zakresie uprawnień do kierowania łodzią z silnikiem zaburtowym).

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Doświadczenie trenera 40%

Część 2

Cena 60%
Doświadczenie trenera 40%

Część 3

Cena 60%
Doświadczenie trenera 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Fordek Sp. z o.o. Pyskowice NIP: 9691634515
Centrum Szkoleń DELTA Sp. z o.o. Sp. K. Nysa NIP: 9910461665
ROYAL SCHOOL CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH BARBARA KUBALAŃCA Opole NIP: 5741984280

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Fordek Sp. z o.o. (Pyskowice) Umowa podpisana 79 950 PLN 79 950 PLN
2 Centrum Szkoleń DELTA Sp. z o.o. Sp. K. (Nysa) Umowa podpisana 114 000 PLN 114 000 PLN
3 ROYAL SCHOOL CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH BARBARA KUBALAŃCA (Opole) Umowa podpisana 22 000 PLN 22 000 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 63 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Najniższa cena

1 246 PLN

Średnia cena

78 831 PLN

Najwyższa cena

888 420 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
DUDU PsychoSensorycznie Maja Orska Opole, Opole 12 - -
Mirosław Ciołek Szkolenia Specjalistyczne Lublin 4 3 308 PLN 13 230 PLN
Homo Creator Centrum Szkoleń i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Barabra Jura Opole, Opole 4 - -
Collegium Wratislaviense sp. z o.o. Wrocław 3 119 467 PLN 358 400 PLN
MAIK GROUP ARTUR MAIK Podstrobów 3 5 560 PLN 16 680 PLN
Konsorcjum: Lider: Krajowe Centrum Realizacji Sp. z o.o. Lublin 2 - -
Fundacja ADIUVAME Rajgród 2 - 15 400 PLN
Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju Dziecka Emocja – Ewa Dominik, Opole, Opole 2 - -
DEJKO JOANNA STUDIUM DOSKONALENIA ZDOLNOŚCI POZNAWCZYCH Stoczek 2 4 100 PLN 8 200 PLN
Europejskie Centrum Doradztwa sp. z o. o. Lublin 2 14 000 PLN 28 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługa polegająca na zorganizowaniu rekrutacji i przeprowadzeniu kursów adaptacyjnych dla pełnoletnich cudzoziemców spoza Unii Europejskiej na terenie województwa opolskiego

Kuźnia Umiejętności Marcin Jędrzejewski 309 960 PLN

2026-09-02 14:13:27Z

Kompleksowa organizacja usług szkoleniowych podnoszących kompetencje kadry, która bezpośrednio zajmuje się świadczeniem usług dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

Placówki Kształcenia Ustawicznego dla Dorosłych SZKOŁA BIZNESU Sp.z o.o. 39 114 PLN

2026-09-02 06:15:32Z

Kompleksowa organizacja usług szkoleniowych podnoszących kompetencje kadry, która bezpośrednio zajmuje się świadczeniem usług dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

Placówki Kształcenia Ustawicznego dla Dorosłych SZKOŁA BIZNESU Sp.z o.o. 25 452 PLN

2026-09-02 06:15:32Z

U/17/2026 Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „Kompetentna kadra – wzmocnienie potencjału administracyjnego Uniwersytetu Opolskiego”

Karina Lniska 110 835 PLN

2026-08-26 09:22:41Z

U/17/2026 Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „Kompetentna kadra – wzmocnienie potencjału administracyjnego Uniwersytetu Opolskiego”

Altkom Akademia S.A. 10 300 PLN

2026-08-26 09:22:41Z

U/17/2026 Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „Kompetentna kadra – wzmocnienie potencjału administracyjnego Uniwersytetu Opolskiego”

ITRUST Sp. z o.o. 11 905 PLN

2026-08-26 09:22:41Z

U/17/2026 Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „Kompetentna kadra – wzmocnienie potencjału administracyjnego Uniwersytetu Opolskiego”

L² - Language Consulting Sp. z o.o. 144 288 PLN

2026-08-26 09:22:41Z

Realizacja szkoleń specjalistycznych dla strażaków z województwa opolskiego

Fordek Sp. z o.o. 79 950 PLN

2026-08-11 12:28:14Z

Realizacja szkoleń specjalistycznych dla strażaków z województwa opolskiego

Centrum Szkoleń DELTA Sp. z o.o. Sp. K. 114 000 PLN

2026-08-11 12:28:14Z

Realizacja szkoleń specjalistycznych dla strażaków z województwa opolskiego

ROYAL SCHOOL CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH BARBARA KUBALAŃCA 22 000 PLN

2026-08-11 12:28:14Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 350 PLN Średnia: 82 197 PLN Max: 1 674 800 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Realizacja szkoleń specjalistycznych dla strażaków z województwa opolskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000173692

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: płk. poż. Zdzisława FILINGIERA 1

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-005

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 47 861 70 01

1.5.8.) Numer faksu: 47 861 70 80

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@psp.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kwpsp-opole/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja szkoleń specjalistycznych dla strażaków z województwa opolskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-90b48da8-b3b2-4135-b2b7-b5f4b27d26bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306480

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00089958/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Realizacja szkoleń specjalistycznych dla strażaków z województwa opolskiego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Projekt “Wspólna reakcja na zmiany klimatyczne”, nr rej. w MS2021+ CZ.11.01.01/00/22_001/0000022, w ramach programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027, priorytetu Priorytet 1 – Zintegrowany system ratownictwa i środowisko

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/psp_opole

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/psp_opole

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli były wymagane) składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub elektronicznym podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym. W procesie składania oferty, w tym przedmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny lub elektronicznym podpis zaufany lub elektronicznym podpis osobisty Wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu.

Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów zostały opisane w rozdziale XIII Specyfikacji Warunków Zamówienia przedmiotowego postępowania.

Opis sposobu przygotowania ofert oraz dokumentów wymaganych przez Zamawiającego w SWZ zostały opisane w rozdziale XIV Specyfikacji Warunków Zamówienia przedmiotowego postępowania.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula dot. ochrony danych osobowych została opisana w rozdziale II Specyfikacji Warunków Zamówienia przedmiotowego postępowania.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula dot. ochrony danych osobowych została opisana w rozdziale II Specyfikacji Warunków Zamówienia przedmiotowego postępowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WL.2371.2.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 222300,00 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie usługi szkolenia specjalistycznego w zakresie ratownictwa wodnego (kurs w zakresie uprawnień do kierowania łodzią z silnikiem zaburtowym).

4.2.5.) Wartość części: 83800,00 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-13

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która otrzyma najwyższą liczbę punktów.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie trenera

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie usługi szkolenia specjalistycznego dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

4.2.5.) Wartość części: 114000,00 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-13

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która otrzyma najwyższą liczbę punktów.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie trenera

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie nauki języka czeskiego.

4.2.5.) Wartość części: 24500,00 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-13

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która otrzyma najwyższą liczbę punktów.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie trenera

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedno świadczenie polegające na:
a) przeprowadzeniu szkolenia z zakresu uprawnień do kierowania łodzią z silnikiem zaburtowym dla min. 10 osób o wartości min. 5 000,00 zł brutto – dotyczy części nr 1,
b) przeprowadzeniu szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych dla min. 10 osób o wartości min. 5 000,00 zł brutto – dotyczy części nr 2,
c) przeprowadzeniu szkolenia z zakresu nauki języka obcego dla min. 10 osób o wartości min. 5 000,00 zł brutto – dotyczy części nr 3.
3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
4. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ;
2. Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
1) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawca, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ;
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
3) Wykaz szkoleń wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 5 do SWZ;
2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o których mowa w ust. 4 pkt 2, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 4 pkt 2, zastępuje się je w całości lub części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy.
4. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
5. W zakresie nieuregulowanym ustawą PZP lub niniejszą SWZ do oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu zastosowanie mają w szczególności przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

W celu potwierdzenia doświadczenia trenerów (kryterium oceny) wraz z ofertą należy dostarczyć wykaz trenerów, którzy będą uczestniczyć w realizacji zamówienia wraz z załączeniem dowodów określających czy szkolenia zrealizowane przez trenerów zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane - zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 PZP oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
5. Każda zmiana postanowień umowy wymaga formy pisemnej lub elektronicznej (dokument podpisany podpisem elektronicznym przesłany pocztą elektroniczną) pod rygorem nieważności. Zmiany treści umowy muszą być zgodne z ustawą Prawo zamówień publicznych.
6. Zamawiający przewiduje następujące zmiany:
a) zmianę terminu wykonania przedmiotu umowy ze względów organizacyjnych,
b) zmianę miejsca przeprowadzenia szkolenia, co może być spowodowane względami organizacyjnymi,
c) zmniejszenia liczby uczestników szkolenia z powodów organizacyjnych lub z powodu rezygnacji kandydata z udziału w szkoleniu z przyczyn losowych,
7. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień niniejszej umowy także w przypadkach, gdy:
a) nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia,
b) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu, w ramach, którego realizowane jest zamówienie,
c) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych dotyczących Programu Operacyjnego lub wytycznych i zaleceń Instytucji Zarządzającej,
d) wynikną rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-09 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/psp_opole

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-09 12:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-07

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.06.2026
Termin składania ofert
09.07.2026 10:00
Wartość umowy
215 950 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe) 80510000-2 (Usługi szkolenia specjalistycznego) 80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

Okres realizacji

do 2026-11-13