Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Remont drogi dojazdowej od ul. Przemysłowej do terenu Oddz. Maz. obejm. reg. wysokości urządzeń infr. kanalizacji sanit. i teletechnicznej,uzup. urządzeń (...)

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00403803

Numer referencyjny: TO.260.17OM.2026

Zamawiający

Instytut Techniki Budowlanej

Filtrowa 1

00-611 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5250009358

REGON: 000063650

Opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi dojazdowej od ul. Przemysłowej do terenu Oddziału Mazowieckiego obejmujący regulację wysokości urządzeń infrastruktury kanalizacji sanitarnej i teletechnicznej, uzupełnienie urządzeń i sieci kanalizacji deszczowej, naprawa części nawierzchni drogi dojazdowej, ułożenie nowej warstwy asfaltobetonu: wyrównawczej i ścieralnej, przesunięcie ogrodzenia, prace porządkowe” Powierzchnia remontowanej drogi wynosi ok. 790m2. 4.3. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale III niniejszej SWZ. 4.4. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. 2024 poz. 725)

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

21 384 PLN

Średnia cena

1 261 604 PLN

Najwyższa cena

18 963 148 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PRO-WORKS Bartłomiej Ślizak Wieniawa 4 810 000 PLN 3 240 000 PLN
Kłak Łukasz Zakład Usługowo Budowlany "TERMO-BUD" Ninków 2 887 710 PLN 1 775 420 PLN
Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Staroźreby Sp. z o.o. Staroźreby 2 - -
FEDRO Sp. z o.o. Osieck 2 426 715 PLN 853 430 PLN
Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Przemysław Wiatrak wspólnik s.c. ,Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Paweł Wiatrak wspólnik s.c. Radom 2 1 294 575 PLN 2 589 150 PLN
PHU CYMUŚ Rafał Janicki Śladów 2 332 682 PLN 665 363 PLN
INSTAL-BUD PLUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 784 100 PLN 1 568 200 PLN
ENERGOTEL Sp. z o.o. Warszawa 2 289 848 PLN 579 696 PLN
SOLAR GLASS SP. Z O. O. Radom 2 1 059 034 PLN 2 118 068 PLN
"MR GLOBAL" Marta Laskowska Kobyłka 1 419 600 PLN 419 600 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Chłopków-Kolonia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością 333 329 PLN

2026-09-04 06:33:08Z

Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pomieszczeń dla potrzeb Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Płocku

Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Marzęcki, Dominik Marzęcki s.c. -

2026-09-04 06:13:36Z

Budowa leśnej sceny plenerowej z przyrodniczą ścianką przy siedzibie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego

1) ZPU PRO AGRO Grzegorz Malinowski -

2026-09-03 16:23:30Z

Prace rozbiórkowe wraz z niwelacją terenu w filii Krajowej Szkoły Skarbowości w Białobrzegach.

DEKORACYJNACEGLA.PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 197 000 PLN

2026-09-03 12:27:46Z

Żłobek Samorządowy w Trąbkach

Budi-Tech Wojciech Bartniczak -

2026-09-03 12:21:35Z

Remont pustostanów lokali mieszkalnych, stanowiących własność m.st. Warszawy, administrowanych przez ZGN Wola m.st. Warszawy na terenie TZOM Nowolipki (5 lokali).

Jerzy Gwaryś Z. U. R. B. -

2026-09-03 11:46:33Z

Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji części kojców dla psów służbowych zlokalizowanych na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

SODAFAST Sp. z o.o. 987 000 PLN

2026-09-03 11:42:27Z

Remont pomieszczeń i sanitariatów w budynku nr 89 ul. Radiowa 2 w Warszawie K-6045

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ADBUD Adam Sojka 287 642 PLN

2026-09-03 11:14:24Z

Remont dróg na terenie miasta i gminy Iłża

STAR BUDOWA INWESTYCJE Sp. z o.o 188 700 PLN

2026-09-03 11:12:52Z

Remont dróg na terenie miasta i gminy Iłża

BUDROMOST - STARACHOWICE Sp. z o.o., 93 191 PLN

2026-09-03 11:12:52Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont drogi dojazdowej od ul. Przemysłowej do terenu Oddz. Maz. obejm. reg. wysokości urządzeń infr. kanalizacji sanit. i teletechnicznej,uzup. urządzeń (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Techniki Budowlanej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000063650

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Filtrowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-611

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@itb.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.itb.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Działalność naukowa i techniczna w dziedzinie nauk inżynieryjno - technicznych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi dojazdowej od ul. Przemysłowej do terenu Oddz. Maz. obejm. reg. wysokości urządzeń infr. kanalizacji sanit. i teletechnicznej,uzup. urządzeń (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cbe1ab9-54b6-42e1-b94d-cbe304868995

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403803

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://itb.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 6.1 W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji:
elektronicznie na adres e-mail: zamowienia@itb.pl lub za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://itb.ezamawiajacy.pl w sekcji „Korespondencja”.
6.2 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upły-wem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmu-je się datę ich wpływu na Platformę.
6.3 Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 8 niniejszego Rozdziału zgodnie z pkt 6 SWZ

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 6.9 Zamawiający, określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Plat-formie Zakupowej tj.:
6.9.1 Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
6.9.2 Komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
6.9.3 Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta ob-sługująca TLS 1.2;
6.9.4 Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
6.10 Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2GB w txt, rtf, pdf, xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc.
Zgodnie z pkt. 6 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia PE i RE 679/ 2016 o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informuję, iż:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych udostępnionych przez Wykonawcę jest Instytut Techniki Budowlanej z siedzibą w 00-611 Warszawa, ul. Filtrowa 1.
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: Instytut Techniki Budowlanej; 00-611 Warszawa, ul. Filtrowa 1; telefon 22 5796466; adres email: iod@itb.pl
3. Dane osobowe Pani/Pana udostępnione przez Wykonawcę przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego p.n. „Remont drogi dojazdowej od ul. Przemysłowej do terenu Oddziału Mazowieckiego ITB obejmujący regulację wysokości urządzeń infrastruktury kanalizacji sanitarnej i teletechnicznej, uzupełnienie urządzeń i sieci kanalizacji deszczowej, naprawa części nawierzchni drogi dojazdowej, ułożenie nowej warstwy asfaltobetonu: wyrównawczej i ścieralnej, przesunięcie ogrodzenia, prace porządkowe.”
4. Podstawa prawna przetwarzania rozporządzenie PE i RE 679/ 2016 RODO art. 6 ust. 1 lit. c.
5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych udostępnionych przez Wykonawcę będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793), dalej „ustawa Pzp”.
6. Dane osobowe Pani/Pana udostępnione przez Wykonawcę będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
7. Obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio dotyczących Pani/Pana jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
8. Podane przez Wykonawcę Pani/Pana dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym do profilowania stosowanie do art. 22 RODO.
Zgodnie z pkt 23 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: TO.260.17OM.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi dojazdowej od ul. Przemysłowej do terenu Oddziału Mazowieckiego obejmujący regulację wysokości urządzeń infrastruktury kanalizacji sanitarnej i teletechnicznej, uzupełnienie urządzeń i sieci kanalizacji deszczowej, naprawa części nawierzchni drogi dojazdowej, ułożenie nowej warstwy asfaltobetonu: wyrównawczej i ścieralnej, przesunięcie ogrodzenia, prace porządkowe” Powierzchnia remontowanej drogi wynosi ok. 790m2.
4.3. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale III niniejszej SWZ.
4.4. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. 2024 poz. 725)

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami
oceny ofert:
Cena oferty – waga 100%

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

9. Warunki udziału w postępowaniu, które muszą spełniać Wykonawcy
9.1. Wykonawca musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200.000 PLN na jedno i wszystkie zdarzenia.
Zamawiający nie dopuszcza sumowania kwot ubezpieczenia przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
9.2. Wykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej i posiadającą co najmniej 5-letnią praktyką zawodową.
9.3. Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty:
minimum dwie roboty drogowe oddane do użytku o wartości minimum 200 000 zł netto każda polegające na wykonaniu, przebudowie, rozbudowie lub remoncie drogi w zakresie obejmującym łącznie co najmniej naprawę lub rozbudowę urządzeń i sieci kanalizacji sanitarnej i teletechnicznej oraz naprawę lub wymianę nawierzchni drogi.
Zamawiający ustalając warunki udziału w postępowaniu w zakresie, o którym mowa w pkt 9.2. oraz 9.3. nie stosuje poziomów zdolności określonych w przepisach wykonawczych do ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. poz. 1235 ze zm.), gdyż dla danego przedmiotu zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone stosownym rozporządzeniem (przepisy art. 5 ust. 3 pkt 2 i ust. 5 przywołanej ustawy wchodzą w życie w dniu 12 września 2029 r.).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 10.1. Do oferty każdy Wykonawca musi dołączyć:
- aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodne z treścią formularza zamieszczonego w Rozdziale II.2 SWZ.
W oświadczeniu, w pkt. 2., Wykonawca wskazuje, czy będzie posługiwał się certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku gdy Wykonawca będzie posługiwał się tym certyfikatem, w oświadczeniu podaje numer i oznaczenie tego certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał ten certyfikat, okres ważności certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz wskazuje, w zakresie których podstaw wykluczenia będzie posługiwał się tym certyfikatem.
- odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności
Gospodarczej,sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru
lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp.
- oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w punkcie 10.1, w zakresie podstaw
wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 10.3. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania:
- wykazu robót budowlanych (nawierzchniowych lub drogowych) wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, wraz z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty wedle załącznika – Rozdział II.6.
- wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego posiadających uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej z co najmniej z 5-letnią praktyką zawodową,
- dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

11.1 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
11.2 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu natomiast warunek udziału w postępowaniu ma być spełniony łącznie. Zapisy punktu 9.3 stosuje się odpowiednio.
11.3 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w punkcie 10.1, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
11.4 W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają przedmiot zamówienia.
11.5 W przypadku, o którym mowa w pkt 11.4, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy wedle wzoru formularza II.5

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia dotyczące niniejszej umowy wymagają pisemnej formy, pod rygorem nieważności.
2. Istotna zmiana postanowień Umowy w stosunku do treści Oferty Wykonawcy, na podstawie której został wybrany, możliwa jest w przypadku zaistnienia jednej z następujących okolicz-ności i w zakresie określonym poniżej:
1) W przypadku konieczności zrealizowania przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych roz-wiązań technicznych lub materiałów ze względu na zmianę przepisów prawa – możliwa jest w szczególności zmiana: sposobu wykonania, rozwiązań technicznych lub materiałów, termi-nu realizacji Umowy i/lub Wynagrodzenia w zakresie w jakim zmiany te stanowią konse-kwencję zmiany przepisów.
2) Istotnych zmian w opisie przedmiotu zamówienia wynikających z potrzeb Zamawiającego lub z ogólnego postępu technologicznego.
3) Pozostałe zmiany spowodowane następującymi okolicznościami:
a) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z SWZ, przez którą, na potrzeby niniejszej Umowy rozumieć się zdarzenie zewnętrzne o charak-terze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem niniejszej umowy, oraz którego Strony nie mogły uniknąć ani któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe załamania warunków atmosferycznych, długotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia;
b) gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia Umowy oko-liczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania Umowy lub jej części zgodnie z SWZ;
c) zaistniała konieczność skorygowania błędów lub wprowadzenia zmian w Opisie Przedmiotu Zamówienia,
d) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub norm w zakresie mają-cym wpływ na realizację przedmiotu Umowy lub świadczenia Stron,
e) powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w niniejszej Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożli-wiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie niniejszej Umowy w celu jednoznacz-nej interpretacji jej zapisów przez Strony,
f) zmiana zakresu powierzonego Podwykonawcom,
g) zwłoki w przekazaniu terenu budowy przez Zamawiającego.
W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych powyżej w pkt 3 lit. a-d zmiana polegać będzie na uwzględnieniu konsekwencji występujących utrudnień w realizacji umowy, w szczególności może polegać na zmianie terminu w stopniu koniecznym do przezwyciężenia występujących utrudnień lub na zmianie wynagrodzenia w zakresie w jakim występujące okoliczności wpływają na ponoszone przez Wykonawcę koszty. W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w pkt 3) lit. f), zmiana polegać będzie na określeniu nowego zakresu podwykonawstwa. W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w pkt 3) lit. d) i g), zmiana dotyczyć będzie przesunięcia terminu realizacji o czas odpowiadający okresowi w jakim występujące okoliczności wstrzymały możliwość realizacji robót.
3. W przypadku zajścia okoliczności uprawniających do zmiany umowy wskazanych zarówno w niniejszym paragrafie jak i w § 7, Zamawiający jest uprawniony do dokonania jednostron-nego wyboru lub zastosowania obydwu podstaw do dokonania zmiany.
4. Strona występująca o zmiany postanowień niniejszej Umowy zobowiązana jest do udoku-mentowania zaistnienia okoliczności stanowiących podstawę zmiany, w szczególności przed-stawić odpowiednie dokumenty, cenniki, wyliczenia.
5. W przypadku zmiany wynagrodzenia strony wezmą pod uwagę rzeczywisty wzrost lub spa-dek kosztów realizacji zamówienia wywołany okolicznościami opisanymi w niniejszym paragrafie.
Par 19 umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty winny być złożone za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego. https://itb.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający, zgodnie z art. 134 ust 2 pkt 9 SWZ Pzp w związku z art. 131 ust.2 pzp, obliguje Wy-konawców do przeprowadzenia wizji lokalnej, pod rygorem odrzucenia oferty na mocy art. 226 ust 1 pkt 18 ustawy Pzp w celu umożliwienia Wykonawcom oceny możliwości sposobu wyko-nania przedmiotu umowy oraz skalkulowania ceny oferty. Terminy wizji ustala się na dni wskazane w SWZ w pkt4.7.
Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 2 ustawy Pzp w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób związanych z realizacją zamówienia:
4.7.1. Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące czynności polegające na świadczeniu na-jemnej pracy fizycznej pod nadzorem (robotnicy) w ramach realizacji przedmiotowego zamówienia były zatrudniane przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Minimalna liczba osób jak również wymiar etatu dla poszczególnych osób określa Wykonawca mając na uwadze konieczność terminowego i prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.
4.7.2. sposób weryfikacji zatrudnienia osoby lub osób wskazanych w punkcie 4.7.1. SWZ oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wyma-gań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wy-magań wskazane są w projektowanych postanowieniach umowy (Rozdział IV SWZ).
pkt 4.7
8.3. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się również:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (dalej w tym punkcie: „ustawa”);
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.
Osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawie punktu 8.3, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, podlegają karze pieniężnej do 20 000 000 zł
2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45230000-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych autostrad dróg lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu) 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Okres realizacji

56 dni