Termin składania ofert minął. Postępowanie oczekuje na rozstrzygnięcie.

Remont drogi na ul. Brzozowej w Sosnówce

Po terminie składania ofert Roboty budowlane 2026/BZP 00394922

Numer referencyjny: RI.271.13.2026

Zamawiający

Gmina Podgórzyn

Żołnierska 14

58-562 Podgórzyn, Dolnośląskie

NIP: 6110107601

REGON: 230821718

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest wykonanie remontu ulicy Brzozowej w miejscowości Sosnówka. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje wykonanie kompleksowych robót remontowych i odtworzeniowych korpusu drogowego oraz towarzyszącej infrastruktury odwadniającej na odcinku o długości ok. 810 metrów.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
gwarancja 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 58 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Najniższa cena

504 PLN

Średnia cena

1 268 718 PLN

Najwyższa cena

12 916 722 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów 5 3 767 635 PLN 7 535 269 PLN
URBIT J. MICHALIK Sp. K. Lubań 4 772 513 PLN 2 317 538 PLN
ZAKŁAD BUDOWY DRÓG I MOSTÓW ANBUD ANNA TWARDOCHLEB Lwówek Śląski 4 74 155 PLN 296 620 PLN
KAMA INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Mysłakowice 3 290 847 PLN 872 542 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. Lubań 3 779 820 PLN 779 820 PLN
Przedsiębiorstw Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów 2 1 887 349 PLN 1 887 349 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik Gryfów Śląski 2 426 832 PLN 426 832 PLN
Nobilis Sp. z o.o. Oleszna 2 504 PLN 436 220 PLN
Nobilis Sp. z o.o. Oleszna 1 - -
TOM TRANS Tomasz Walczak Oleśnica 1 693 718 PLN 693 718 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja dróg na terenie Gminy Głogów – postępowanie nr 2

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. 494 172 PLN

2026-08-25 07:02:04Z

„Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic: Matejki , Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei Wolności w Głogowie”

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. -

2026-08-21 11:43:14Z

„Przebudowa al. Niepodległości (drogi wojewódzkiej nr 379) w Świdnicy – etapami” – etap II i III

HYPMAR Sp. z o.o. 12 916 722 PLN

2026-08-21 10:29:48Z

Odbudowa drogi nr 100057D w m. Dobrzejowice, dz. 436 obręb Dobrzejowice w km 00+000 – 00+540 (wrzesień 2024)

Przedsiębiorstw Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. -

2026-08-19 12:49:08Z

Rozbudowa ul. Lawendowej w Polkowicach

CEHINI MARCIN GIL -

2026-08-19 11:33:26Z

Przebudowa ulic w ścisłym zabytkowym centrum miasta Lubań.

Jagielski Spółka Komandytowa -

2026-08-11 11:23:16Z

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 2273D relacji Kraszowice-Ocice”

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik -

2026-08-10 09:36:31Z

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 2272D w miejscowości Pasternik”

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. -

2026-08-10 07:33:14Z

Modernizacja jezdni dróg gminnych (powierzchniowe utrwalenie emulsją i grysami „patcher”) na terenie gminy Czernica

S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. 316 110 PLN

2026-08-04 12:55:30Z

Poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych poprzez przebudowę istniejących przejść dla pieszych na aktywne przejścia w miejscowości Trzebnica

AMTC POLAND Sp. z o. o. 222 331 PLN

2026-07-31 08:36:44Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 87 047 PLN Średnia: 1 441 942 PLN Max: 13 987 308 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont drogi na ul. Brzozowej w Sosnówce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Podgórzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821718

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żołnierska 14

1.5.2.) Miejscowość: Podgórzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-562

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 48 101

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@podgorzyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.podgorzyn.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi na ul. Brzozowej w Sosnówce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3964c0bf-0c89-498f-9028-3f8653555fde

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394922

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3964c0bf-0c89-498f-9028-3f8653555fde

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl.
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
Całość informacji jest zawarta w SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.13.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest wykonanie remontu ulicy Brzozowej w miejscowości Sosnówka. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje wykonanie kompleksowych robót remontowych i odtworzeniowych korpusu drogowego oraz towarzyszącej infrastruktury odwadniającej na odcinku o długości ok. 810 metrów.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-23

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty jedynie spośród ofert niepodlegających odrzuceniu oraz złożonych przez Wykonawców niepodlegających wykluczeniu, spełniających wymogi SWZ.
Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Zamawiający przy wyborze ofert będzie kierował się następującymi kryteriami:
1. Cena oferty brutto (C) 60% = 60 pkt
2. Gwarancja (G) 40%= 40 pkt

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Znajdują się w sytuacji ekonomicznej lub finansowej potwierdzającej zdolność Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia, przejawiającą się następującym minimalnym poziomem zdolności.
Zamawiający spełni warunek w postaci posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 1 000 000,00 złotych.
Dysponują zdolnością techniczną lub zawodową potwierdzającej zdolność Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia, przejawiającą się następującym minimalnym poziomem zdolności tj. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że:
7.1.4.1. Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności był krótszy – w tym okresie wykonał należycie (zakończył) co najmniej: − jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie, odbudowie, przebudowie drogi polegającej na stabilizacji gruntu cementem o warstwie nie mniejszej niż 50kg/1m2 o wartości co najmniej 250 000,00 złotych brutto
7.1.4.2. Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednim do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca wskaże osoby, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania: − osoba (1 osoba) pełniąca funkcję Kierownika Robót posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń, min 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Kierownika budowy i/lub robót oraz będąca członkiem właściwej terytorialnie Izby Inżynierów Budownictwa.
7.1.4.3. Wykonawca musi wykazać, że dysponuje sprzętem do wykonania inwestycji m.in.: rozkładarką do masy bitumicznej, walcem drogowym oraz całym sprzętem budowlanym (koparką, wywrotką).
Zgodnie z SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy PZP, zmiany w zawartej Umowie w stosunku do treści oferty.
Dokładne informacje znajdują się w paragrafie 19 projektu umowy - załącznik nr 5 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma eZamowienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 12:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.08.2026
Termin składania ofert
02.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45232451-8 (Roboty odwadniające i nawierzchniowe) 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

Okres realizacji

do 2026-10-23