Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 2 483 178 PLN
Remont dylatacji modułowych na trasie Sucharskiego w Gdańsku.
Numer referencyjny: 14/B/IM/2026
Zamawiający
Gdański Zarząd Dróg
Partyzantów 36
80-254 Gdańsk, Pomorskie
NIP: 5840900085
REGON: 190030083
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
swz
SWZ.zip
kosztorys ofertowy (aktualny)
Zal. nr 2 do umowy - Kosztorys ofertowy_aktualizacja 28.04.2026.xls
Wyjaśnienia treści SWZ
14_Wyjaśnienie treści SWZ.docx
otwarcie ofert
otwarcie ofert.docx
Otwarcie ofert - DODATKOWE
otwarcie ofert — DODATKOWE.docx
Informacja o wyborze oferty
informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty - www.doc
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| FBSerwis SA | Warszawa | 5272676062 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FBSerwis SA (Warszawa) | Umowa podpisana | 2 483 178 PLN | 2 483 178 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 11 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane)
Najniższa cena
535 784 PLN
Średnia cena
1 184 916 PLN
Najwyższa cena
2 483 178 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Zakład Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach Sp. z o.o. Jezierzyce | 2 | - | - |
| „MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sopot | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo | 2 | - | - |
| ROKA BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Starogard Gdański | 1 | - | - |
| FBSerwis SA Warszawa | 1 | 2 483 178 PLN | 2 483 178 PLN |
| Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo | 1 | 535 784 PLN | 535 784 PLN |
| Przedsiębiorstwo Wodno-Welioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo | 1 | 535 784 PLN | 535 784 PLN |
| „BUDREM-RYBAK” Sp. z o.o. Sp.k. Luzino | 1 | - | - |
| CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI Szadłowice | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku
2026-08-25 12:30:50Z
Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni rejon południowy
2026-08-13 07:52:24Z
Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni rejon północny
2026-08-13 07:28:34Z
Budowa ekranów akustycznych dla Centrum Integracji Społecznej „Wodne Ogrody” w Wejherowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”
2026-06-30 05:58:58Z
Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku
2026-06-22 08:05:22Z
Remont dylatacji modułowych na trasie Sucharskiego w Gdańsku.
2026-06-11 07:54:45Z
Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni (rejon południowy i rejon północny).
2026-06-10 09:59:02Z
Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni (rejon południowy i rejon północny).
2026-06-10 09:59:02Z
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 235 Brusy – Chojnice polegająca na rozbudowie mostu w km 39 + 507 nad rz. Brdą
2026-06-02 06:10:45Z
Utworzenie 62 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w ramach budowy żłobka w Gminie Miasto Reda, ul. Gniewowska 4, 84-240 Reda (...)
2026-06-01 11:23:27Z
Cała Polska — 166 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00201524 z dnia 2026-04-16 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont dylatacji modułowych na trasie Sucharskiego w Gdańsku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gdański Zarząd Dróg
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190030083
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Partyzantów 36
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-254
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gzd-przetargi@gdansk.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gzdiz.gda.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dylatacji modułowych na trasie Sucharskiego w Gdańsku.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0257278-3cd5-4aed-81a8-ad20d29a1360
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201524
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047833/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont dylatacji obiektów mostowych w ciągu ul Sucharskiego z remontem nawierzchni.
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d0257278-3cd5-4aed-81a8-ad20d29a13603.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 14/B/IM/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont dylatacji modułowych na trasie Sucharskiego w Gdańsku.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 90
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja i rękojmia
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 1 zamówienie obejmujące remont obiektu inżynierskiego związanego z wymianą/remontem dylatacji mostowej modułowej na drodze o minimum 2-ch pasach ruchu w jednym kierunku jazdy o wartości co najmniej 500.000 zł bruttoWykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić ten warunek w sposób następujący: przynajmniej jeden z wykonawców musi spełnić ten warunek.
2) Dysponują do realizacji zamówienia co najmniej:
a) 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej lub równoważne, która kierowała robotami w zakresie remontu obiektu inżynierskiego, obejmującego swym zakresem wymianę/remont dylatacji mostowej modułowej,
b) 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej mostowej lub równoważne.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić ten warunek w sposób następujący: wykonawcy wspólnie mogą spełnić ten warunek.
Wykonawca może wykazać mniejszą ilość osób jeżeli łącznie spełniać będzie ona warunek
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz wykonanych zamówień, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zamówienia zostały wykonane.
2) dowody określające czy te zamówienia zostały wykonane lub są wykonywane należycie, np. referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego zamówienia były wykonywane,
a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy.
3) wykaz osób z uprawnieniami i doświadczeniem dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1) Formularz ofertowy2) Dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy)
3) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy)
4) Zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy)
5) Informacja z KRS lub CEIDG.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
16.000zł6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
wskazano w swz6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
wskazano w umowie7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-05-05 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-05-05 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:
bez ograniczeńSEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
7. Pracownikiem uprawnionym do kontaktów z Wykonawcami i składania wyjaśnień na piśmie jest:Sławomir Piotrowski od poniedziałku do piątku, w godz. 800 - 1400 tel.: (58) 52-44-625.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 16.04.2026
- Termin składania ofert
- 05.05.2026 08:00
- Wartość umowy
- 2 483 178 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
4 miesiące