Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 6 322 705 PLN

Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2025/BZP 00256498

Numer referencyjny: 40/B/IM/2025

Zamawiający

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Partyzantów 36

80-254 Gdańsk, Pomorskie

NIP: 5840900085

REGON: 190030083

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w formule zaprojektuj i wybuduj jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych związanych z remontem estakady drogowo – tramwajowej w ciągu ul. Franciszka Rakoczego w Gdańsku.

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
Okres gwarancji 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
„MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sopot NIP 5851398301

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 „MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sopot) Umowa podpisana 6 322 705 PLN 6 322 705 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 11 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane)

Najniższa cena

535 784 PLN

Średnia cena

1 184 916 PLN

Najwyższa cena

2 483 178 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach Sp. z o.o. Jezierzyce 2 - -
„MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sopot 2 - -
Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo 2 - -
ROKA BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Starogard Gdański 1 - -
FBSerwis SA Warszawa 1 2 483 178 PLN 2 483 178 PLN
Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo 1 535 784 PLN 535 784 PLN
Przedsiębiorstwo Wodno-Welioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo 1 535 784 PLN 535 784 PLN
„BUDREM-RYBAK” Sp. z o.o. Sp.k. Luzino 1 - -
CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI Szadłowice 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku

„MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-25 12:30:50Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni rejon południowy

Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna -

2026-08-13 07:52:24Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni rejon północny

Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna -

2026-08-13 07:28:34Z

Budowa ekranów akustycznych dla Centrum Integracji Społecznej „Wodne Ogrody” w Wejherowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI -

2026-06-30 05:58:58Z

Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku

„MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-06-22 08:05:22Z

Remont dylatacji modułowych na trasie Sucharskiego w Gdańsku.

FBSerwis SA 2 483 178 PLN

2026-06-11 07:54:45Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni (rejon południowy i rejon północny).

Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna 535 784 PLN

2026-06-10 09:59:02Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni (rejon południowy i rejon północny).

Przedsiębiorstwo Wodno-Welioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna 535 784 PLN

2026-06-10 09:59:02Z

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 235 Brusy – Chojnice polegająca na rozbudowie mostu w km 39 + 507 nad rz. Brdą

ROKA BUDOWNICTWO Sp. z o.o. -

2026-06-02 06:10:45Z

Utworzenie 62 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w ramach budowy żłobka w Gminie Miasto Reda, ul. Gniewowska 4, 84-240 Reda (...)

„BUDREM-RYBAK” Sp. z o.o. Sp.k. -

2026-06-01 11:23:27Z

Cała Polska — 166 przetargów

Min: 11 000 PLN Średnia: 1 676 265 PLN Max: 19 587 750 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190030083

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Partyzantów 36

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-254

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gzdiz-przetargi@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gzdiz.gda.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Zarządzanie infrastrukturą drogową i zielenią

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c50ae90-a72f-428f-b5e0-5d14265f970c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00256498

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00098689/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.27 Remont pomostu estakady drogowo tramwajowej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0c50ae90-a72f-428f-b5e0-5d14265f970c

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-0c50ae90-a72f-428f-b5e0-5d14265f970c

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: wskazano w SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): wskazano w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 40/B/IM/2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w formule zaprojektuj i wybuduj jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych związanych z remontem estakady drogowo – tramwajowej w ciągu ul. Franciszka Rakoczego w Gdańsku.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71322300-4 - Usługi projektowania mostów

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa:
1. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) – wykonał remont lub przebudowę obiektu inżynierskiego (most, estakada, wiadukt) z zachowaniem ciągłości ruchu o wartości nie mniejszej niż 2 mln zł brutto
2. Wykonawca zobowiązany jest dysponować wykwalifikowanym personelem do realizacji zamówienia tj. co najmniej:
- 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej lub równoważne, która w ciągu 5 ostatnich lat kierowała robotami w zakresie remontu lub przebudowy obiektu inżynierskiego o wartości min. 1 mln zł brutto,
- 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej mostowej lub równoważne.
Zamawiający dopuszcza wykazanie 1 osoby, jeżeli łącznie będzie posiadać wszystkie wymagane uprawnienia i doświadczenie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (jeżeli dotyczy).
2) Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Oświadczenie wykonawcy znajduje się w treści formularza ofertowego, nie należy go składać na osobnym formularzu.
Uwaga: W przypadku podwykonawcy lub podmiotu użyczającego potencjał należy do oferty dołączyć dodatkowe oświadczenia o analogicznej treści.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Wykaz wykonanych zamówień
2) Dowody potwierdzające należyte wykonanie wykazanych zamówień np. referencje.
3) Wykaz osób z uprawnieniami i opisem ich doświadczenia

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1) Formularz ofertowy
2) Kosztorys ofertowy uproszczony (dokument nie wymaga dodatkowego podpisu)
3) Dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy).
4) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy).
5) Zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy).
6) CEiDG lub KRS.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

55 000,00 zł

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

wskazano w SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z zapisami "Wzoru umowy"

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-06-18 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-06-18 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Osoba do kontaktu: Sławomir Piotrowski, tel (58) 52 44 625.
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, jeżeli wykonawca wskazany jest w art. 7 ust. 1
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę
oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu
prowadzonego na podstawie ustawy p.z.p.
3. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 30 dni
2025-05-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
30.05.2025
Termin składania ofert
26.06.2025 08:00
Wartość umowy
6 322 705 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 71322300-4 (Usługi projektowania mostów) 71322300-4 - Usługi projektowania mostów

Okres realizacji

15 miesiące