Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)
Remont i modernizacja pól spacerowych na dachu sali widzeń Aresztu Śledczego w Krakowie
Numer referencyjny: 6/D/Kw/26
Zamawiający
Areszt Śledczy w Krakowie
Montelupich 7
31-155 Kraków, Małopolskie
NIP: 6761114051
REGON: 351141869
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
24 986 PLN
Średnia cena
1 434 513 PLN
Najwyższa cena
19 565 782 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior Miechów | 6 | 183 462 PLN | 917 311 PLN |
| Firma Usługowo Handlowa Krzysztof Głowa Przybysławice 39, Marcinkowice | 3 | - | - |
| BUD-MAT Lucyna Matyja Krynica-Zdrój | 3 | 4 722 943 PLN | 9 445 886 PLN |
| Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka Podegrodzie 620 | 2 | - | - |
| Euro Mar Sp. z o.o. Kolbark | 2 | - | - |
| Firma Usługowa Mieczysław Dudek Królówka | 2 | 580 795 PLN | 1 155 643 PLN |
| FERRE INVESTMENTS Sp. z o.o. Sandomierz | 2 | 9 225 000 PLN | 9 225 000 PLN |
| ZAKŁAD USŁUGOWO REMONTOWY MAREK GÓRNIAK Kamieniec | 2 | 130 133 PLN | 260 266 PLN |
| Firma Francuz Sp. z o.o. Proszowice | 2 | 943 035 PLN | 1 886 071 PLN |
| "DACH-SYSTEM" Mariusz Drej Oleszno | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie strefy reprezentacyjnej oraz strefy gastro z odnowieniem portierni w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ ul. Łojasiewicza 4.
2026-09-04 12:04:45Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 1767K Wadowice – Wieprz poprzez budowę chodnika dla pieszych w km od ok. 0+000 do km ok. 0+336 w miejscowości Frydrychowice
2026-09-04 10:50:07Z
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1769K w km 1+444 – 1+745 w zakresie budowy chodnika wraz z odwodnieniem oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną w miejscowości Bachowice oraz Spytkowice
2026-09-04 10:41:26Z
„Rozwój strefy turystycznej w Januszowicach”
2026-09-04 10:16:37Z
„Przystosowanie pomieszczeń w budynku OSP Niedźwiedź do urządzenia miejsc doraźnego schronienia”
2026-09-04 10:01:31Z
Budowa hali sportowej przy ul. Monte Cassino 31 w Krakowie.
2026-09-04 08:25:25Z
Roboty budowlane związane z przeniesieniem Pracowni Mammotomii
2026-09-04 08:22:48Z
„Modernizacja części kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Wężerowie, w Gminie Słomniki”.
2026-09-04 08:20:16Z
„Roboty budowlane związane z wykonaniem pochylni dla osób z niepełnosprawnościami oraz remontem dwóch łazienek w Zamku w Spytkowicach”
2026-09-04 08:16:51Z
Budowa węzła gospodarki biogazowoosadowej w ramach realizacji II etapu zadania „Rozbudowa oczyszczalni ścieków Łęgi w Zakopanem”
2026-09-04 07:54:18Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405419 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont i modernizacja pól spacerowych na dachu sali widzeń Aresztu Śledczego w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Areszt Śledczy w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351141869
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Montelupich 7
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_as_krakow@sw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.platformazakupowa.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont i modernizacja pól spacerowych na dachu sali widzeń Aresztu Śledczego w Krakowie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1cfdda4-55c0-491d-a606-d6c6fd48c4fd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405419
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055958/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 remont i modernizacja pól spacerowych na dachu sali widzeń
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej (preferowane formaty .pdf, .doc, .docx. ). Ofertę, a także oświadczenie
o jakim mowa w Rozdziale VIII SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, podpisem osobistym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują poprzez platformę, dostępną pod adresem: www.platformazakupowa.pl.
Sposób rejestracji na platformie zasady korzystanie z niej oraz wymogi techniczne stanowią Załącznik nr 5 do SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 6/D/Kw/26
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 569436,65 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie roboty budowlane pod nazwą „Remont i modernizacja pól spacerowych na dachu Sali widzeń Aresztu Śledczego w Krakowie”
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45216113-9 - Roboty budowlane w zakresie budynków więziennych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-15
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas wyłączenia spacernika z użytkowania - okres realizacji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do wystąpienia w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie;
3) sytuacji ekonomicznej i finansowej:
Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie;
4) zdolności technicznych lub zawodowych:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali minimum dwie roboty budowlane o wartości co najmniej 400 000 zł brutto każda.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
3. Zamawiający dopuszcza zmiany umowy zgodnie z § 14 wskazanym we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.4. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
5. Zmiana podatku VAT przedmiotu zamówienia nie wymaga zmiany umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:10
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.08.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-12-15