Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 07:00 (6 dni)

Remont nawierzchni drogi polegający na przełożeniu kostki kamiennej w m. Brusy w ciągu DW 235

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00403900

Numer referencyjny: 62/WZP/2026/TP/WUDiM

Zamawiający

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

ul. Mostowa 11A

80-778 Gdańsk, Pomorskie

NIP: 5832590397

REGON: 191687276

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z remontem nawierzchni drogi polegający na przełożeniu kostki kamiennej w m. Brusy ul. Gdańska w ciągu DW 235 w km 30+500 do km 31+300 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m. in.: • oznakowanie odcinka robót; • rozbiórkę nawierzchni jezdni z kostki kamiennej; • wzmocnienie podłoża stabilizacją wg SST D-04.05.01 Warstwa z mieszanki związanej cementem gr. 15 cm; • uzupełnienie podbudowy w miejscach wykonanej stabilizacji podłoża, wykonanie pod-sypki cementowo – piaskowej gr. 5 cm (+- 1 cm) po zagęszczeniu; • oczyszczenie kostki kamiennej; • ponowne ułożenie i zagęszczenie kostki kamiennej na jezdni wg SST D-05.03.01 Nawierzchnia z kostki kamiennej; • uzupełnienie brakujących kostek granitowych; • regulację wysokościową kratek żeliwnych wpustów deszczowych; • wykonanie, uzupełnienie spoin zaprawą cementowo-piaskową; • demontaż oznakowania.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie zawodowe kierownika budowy 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 76 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg)

Najniższa cena

35 PLN

Średnia cena

797 410 PLN

Najwyższa cena

14 954 581 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
KomunalSystem s.c. Paweł Bizoń, Jakub Niedzielski, Ilona Niedzielski Gliwice 6 120 603 PLN 723 619 PLN
S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. Stargard 3 177 002 PLN 531 006 PLN
B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska Pruszcz Gdański 3 - -
POL-DRÓG S.A Drawsko Pomorskie 3 759 775 PLN 2 279 325 PLN
SOLIDBUD Sp. z o.o. Ustka 2 299 185 PLN 299 185 PLN
P.U.T. ARWIT Arkadiusz Wicki Luzino 2 830 828 PLN 1 661 656 PLN
Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „Drog-Bud” s.c. Wojciech Rytlewski, Ireneusz Zagórski, Sławomir Rytlewski Tczew 2 128 PLN 80 000 PLN
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA Starogard Gdański 2 237 200 PLN 237 200 PLN
Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Budowlanych STRZELBUD Sp. z o.o. Kwidzyn 2 196 996 PLN -
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS Sp. z o.o. Kartuzy 2 1 657 794 PLN 3 141 420 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Wykonanie 2 etapu remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych masą bitumiczną na gorąco”

GRUPA CH SP. Z O.O. -

2026-08-25 08:32:32Z

Utrzymanie i konserwacja dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych na terenie Nadleśnictwa Ustka w 2026 roku

SOLIDBUD Sp. z o.o. -

2026-08-20 05:51:18Z

Remont nawierzchni drogi wewnętrznej Osiedle Na Wzgórzu dz.nr 166/55 obr. Cewice

Produkcja i Eksploatacja Kruszywa Formella s.c., 202 292 PLN

2026-08-07 10:37:57Z

Modernizacja ul. Spacerowej w Opaleniu

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA -

2026-08-06 12:22:01Z

Bieżące utrzymanie dróg i remonty nawierzchni ulic w mieście Tczewie (dróg publicznych i wewnętrznych) w 2026 roku

Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe DROG-BUD s.c. Wojciech Rytlewski, Ireneusz Zagórski, Sławomir Rytlewski 1 198 604 PLN

2026-08-05 09:36:44Z

Bieżące utrzymanie dróg i remonty nawierzchni ulic w mieście Tczewie (dróg publicznych i wewnętrznych) w 2026 roku

Saferoad Services Gdańsk Sp. z o. o. 167 772 PLN

2026-08-05 09:36:44Z

Konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn w 2026 roku - zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w trybie z wolnej ręki.

Usługi Transportowe DARIA Krzysztof Czałpiński -

2026-08-04 07:27:58Z

Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg na terenie Gminy Stężyca

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS Sp. z o.o. 174 168 PLN

2026-07-24 11:23:39Z

Regulacja pionowa wraz z wymianą wpustów ulicznych, włazów studni kanalizacji deszczowej (włazy żeliwne i żeliwno-betonowe) i odwodnienia linowego oraz regulacja wpustów ulicznych i ...

KomunalSystem s.c. Paweł Bizoń, Jakub Niedzielski, Ilona Niedzielski 36 640 PLN

2026-07-23 11:20:48Z

Regulacja pionowa wraz z wymianą wpustów ulicznych, włazów studni kanalizacji deszczowej (włazy żeliwne i żeliwno-betonowe) i odwodnienia linowego oraz regulacja wpustów ulicznych i ...

KomunalSystem s.c. Paweł Bizoń, Jakub Niedzielski, Ilona Niedzielski 114 529 PLN

2026-07-23 11:20:48Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 909 PLN Średnia: 1 190 671 PLN Max: 14 888 144 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont nawierzchni drogi polegający na przełożeniu kostki kamiennej w m. Brusy w ciągu DW 235

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191687276

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mostowa 11A

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-778

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdwgdansk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw-gdansk.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont nawierzchni drogi polegający na przełożeniu kostki kamiennej w m. Brusy w ciągu DW 235

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6b43a20-e189-4b41-a69e-a3b0632e68f8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403900

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038122/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.41 Remont nawierzchni drogi polegający na przełożeniu kostki kamiennej w m. Brusy w ciągu DW 235

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej: https://platformazakupowa.pl/ lub poprzez adres profilu nabywcy:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy. Niezbędne wymagania techniczne umożliwiające pracę na platformie zakupowej: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 256 kbit/s, 2) przeglądarka internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies”. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w pkt 11 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). W zakresie kwestii nieuregulowanych SWZ obowiązują przepisy ustawy Pzp oraz Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO określona została w pkt 21.3 Instrukcji dla Wykonawców – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna RODO określona została w pkt 21.3 Instrukcji dla Wykonawców – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 62/WZP/2026/TP/WUDiM

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z remontem nawierzchni drogi polegający na przełożeniu kostki kamiennej w m. Brusy ul. Gdańska w ciągu DW 235 w km 30+500 do km 31+300
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m. in.:
• oznakowanie odcinka robót;
• rozbiórkę nawierzchni jezdni z kostki kamiennej;
• wzmocnienie podłoża stabilizacją wg SST D-04.05.01 Warstwa z mieszanki związanej cementem gr. 15 cm;
• uzupełnienie podbudowy w miejscach wykonanej stabilizacji podłoża, wykonanie pod-sypki cementowo – piaskowej gr. 5 cm (+- 1 cm) po zagęszczeniu;
• oczyszczenie kostki kamiennej;
• ponowne ułożenie i zagęszczenie kostki kamiennej na jezdni wg SST D-05.03.01 Nawierzchnia z kostki kamiennej;
• uzupełnienie brakujących kostek granitowych;
• regulację wysokościową kratek żeliwnych wpustów deszczowych;
• wykonanie, uzupełnienie spoin zaprawą cementowo-piaskową;
• demontaż oznakowania.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 55 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe kierownika budowy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1.Zdolność zawodowa Wykonawcy
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże (oświadczy), że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał zamówienia odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym będącym przedmiotem niniejszego zamówienia, tzn.:
Wykonał należycie (zakończył) co najmniej 2 zamówienia polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie nawierzchni drogi z bruku lub kostki kamiennej o powierzchni min. 500 m2 każde.
2. Zdolność zawodowa personelu Wykonawcy
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże (oświadczy), że skieruje do realizacji zamówienia osobę, legitymującą się uprawnieniami i doświadczeniem, określonymi poniżej:
Kierownik budowy - posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności drogowej lub równoważnej oraz posiadający doświadczenie zawodowe jako kierownik budowy lub kierownik robót branży drogowej, na co najmniej dwóch zadaniach, polegających na budowie lub przebudowie lub remoncie nawierzchni drogi z bruku lub kostki kamiennej o powierzchni min. 500 m2 każde.
Ponadto patrz pkt 7 IDW - Rozdział I SWZ.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały szczegółowo wskazane w pkt 7.7. IDW

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiana umowy jest możliwa jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach i na warunkach określonych w SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 09:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1.Termin realizacji zamówienia 45 dni od dnia podpisania umowy + 10 dni (szacowany czas na czynności odbiorowe).
2. Szczegółowe informacje dotyczące oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą zostały zawarte w pkt 10 IDW - Rozdział I SWZ.
2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Okres realizacji

55 dni