Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Remont oświetlenia elewacji budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska - etap I.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00322975

Numer referencyjny: BDGwzp/260/15/2026/bk

Zamawiający

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wawelska 52/54

00-922 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5261647453

REGON: 001064858

Opis przedmiotu zamówienia

Remont oświetlenia elewacji budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska - etap I

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
termin realizacji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
ELEKTROPARTNER Daniel Masiak Długosiodło 7621933045

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 ELEKTROPARTNER Daniel Masiak (Długosiodło) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 2 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania)

Najniższa cena

55 080 PLN

Średnia cena

55 080 PLN

Najwyższa cena

55 080 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ELEKTROPARTNER Daniel Masiak Długosiodło 1 - -
MARCIN KLUKOWSKI "VOLTEX" INSTALACJE ELEKTRYCZNE ROBOTY OGÓLNOBUDOWLANE Marki 1 55 080 PLN 55 080 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 20 przetargów

Min: 18 215 PLN Średnia: 92 553 PLN Max: 315 778 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont oświetlenia elewacji budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska - etap I.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001064858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wawelska 52/54

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-922

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.kurek@klimat.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/klimat

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont oświetlenia elewacji budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska - etap I.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13123e09-644a-4245-8e6b-697b7f3e3869

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322975

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00079372/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont oświetlenia terenu zewnętrznego budynku (BDG 73.)

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się w języku polskim za
pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem https://zamowienia-
mos.ezamawiajacy.pl/
2. Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
3. Dokumentacja niniejszego postępowania została opublikowana na Platformie. W celu zapoznania się z dokumentacją postępowania wykonawca po przejściu na dedykowany Zamawiającemu adres Platformy:
3.1 Do upłynięcia terminu składania ofert przechodzi do zakładki „Lista postępowań PZP”, a następnie zakładki „Aktualne”.
3.2 Po upłynięciu terminu składania ofert przechodzi do zakładki „Lista postępowań PZP”, wybiera zakładkę „W toku”.
4. Złożenie oferty wymaga zalogowania na Platformie poprzez aplikację Marketplanet OnePlace.
5. Instrukcja w jaki sposób zarejestrować się i korzystać z Platformy, znajduje się w zakładce „Baza wiedzy”, dostępnej pod adresem: https://zamowienia-
mos.ezamawiajacy.pl/.
6. Instrukcja założenia konta zawarta jest na Platformie w zakładce „Baza wiedzy”.
7. Zwrócenie się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ nie wymaga logowania do Platformy. Sposób złożenia wniosku oraz przekazanie wyjaśnień zostało szczegółowo określone w Rozdziale 18 SWZ.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://zamowienia- mos.ezamawiajacy.pl/

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z udziałem w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy Prawo zamówień
publicznych.
32
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia
dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), dalej jako: RODO
uprzejmie informuję, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Minister Klimatu i Środowiska.
2) Może się Pani/Pan z nami kontaktować w następujący sposób:
- listownie na adres: ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa
- poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą: /mos/skrytka
- adres eDoręczeń: AE:PL-76338-88700-JTFJE-30
- poprzez e-mail: info@klimat.gov.pl
- telefonicznie: 22 36 92 900

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegóły w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BDGwzp/260/15/2026/bk

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1074600,37 PLN

4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 335297,24 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont oświetlenia elewacji budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska - etap I

4.2.6.) Główny kod CPV: 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: wg kryteriów oceny

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin realizacji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna i finansowa:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, tj. wykonywania robót budowlanych na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200 000 PLN

Zdolność techniczna i zawodowa: Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca:
2.4.1 wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie, budowie lub rozbudowie oświetlenia elewacji budynku o wartości co najmniej 300 000,00 zł brutto, wraz z podaniem jej rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotu, na rzecz którego robota ta została wykonana wraz z załączeniem dowodów określających czy ta robota budowlana została wykonana należycie.
2.4.2. skieruje do realizacji zamówienia co najmniej 4 osoby, z których:
1) kierownik robót - posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowalnymi bez ograniczeń w specjalności instalacji w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
2) monter instalacji eletrycznej - posiada uprawnienia eksploatacyjne Grupy I w zakresie urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku dozoru;
3) monter istalacji elektrycznej - posiada uprawnienia eksploatacyjne Grupy I w zakresie urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji;
4) co najmniej jedna osoba posiada uprawnienia lub certyfikat lub zaświadczenie producenta w zakresie montażu, uruchomiania oraz konserwacji oferowanego przez Wykonawcę systemu oświetlenia

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 , jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalnośći związanej z przedmiotem zamówienia tj. wykonywania robót budowlanych na sume gwarancyjną w wysokości 200 000,00 zł
b) dokumenty dotyczące podmiotu trzeciego, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje sie na jego zasoby - jeżeli wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego.
c) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie.
Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
d) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich doświadczenia, kwalifikacji zawodowych, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Szczegółowo określone w SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-21 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma zakupowa Zamawiającego

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-21 12:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-19

2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.07.2026
Termin składania ofert
21.07.2026 10:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314300-4 (Instalowanie infrastruktury okablowania) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Okres realizacji

75 dni