Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 11:00 (4 dni)
Remont pomieszczeń 5, 6, 7, 8, 9 przyziemia, korytarza i klatki schodowej w budynku siedziby PSSE w Gliwicach przy ul. Banacha 4 w Gliwicach
Numer referencyjny: OK.272.5.2026
Zamawiający
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gliwicach
Banacha 4
44-100 Gliwice, Śląskie
NIP: 6311081512
REGON: 000315838
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 102 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)
Najniższa cena
25 920 PLN
Średnia cena
854 363 PLN
Najwyższa cena
14 485 537 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Rak Invest Tomasz Rak Myszków | 3 | - | - |
| Zakład Remontowo Budowlany Piotr Boguszewski Mikołów | 3 | 822 802 PLN | 2 468 406 PLN |
| ART-BUD Bartłomiej Mroziewicz Pszczyna | 3 | - | - |
| Firma "DAGOMEX" Piotr Ścibor Bielsko-Biała | 3 | - | - |
| AMTC Poland Sp. z o.o. Kraków | 2 | 257 751 PLN | 257 751 PLN |
| Marek Korus Daw-Mar Sosnowiec | 2 | 121 796 PLN | 243 591 PLN |
| ABARE sp. z o.o. Lelów | 2 | 1 479 523 PLN | 2 959 045 PLN |
| BAM Sp. z o.o. Bytom | 2 | 54 503 PLN | 109 005 PLN |
| F.U.H. Dziedzicki Marcin Dziedzicki Konopiska | 2 | 384 084 PLN | 768 167 PLN |
| Firma "DAGOMEX" Piotr Ścibor Bielsko-Biała | 2 | 345 301 PLN | 345 301 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
,,Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – zaprojektuj i wybuduj” - postępowanie drugie
2026-08-31 13:53:48Z
Remont warsztatów szkolnych w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach
2026-08-25 18:31:25Z
Remont sali programistycznej w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach
2026-08-25 18:25:26Z
Przystosowanie części pomieszczeń ZSP nr 7 przy ul. Wręczyckiej 111/115 w Częstochowie do prowadzenia zajęć przedszkolnych
2026-08-24 08:56:42Z
Remont konserwatorski budynku Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała-Północ w Bielsku-Białej w zakresie dachu budynku i budowy instalacji piorunochronnej
2026-08-18 17:43:45Z
Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamkach w gminie Konopiska
2026-08-14 07:46:57Z
2 Remont pokrycia dachu antylopiarni wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi wykonanie równoważnego systemu wentylacji mechanicznej obiektu
2026-08-11 07:24:17Z
2 Remont pokrycia dachu antylopiarni wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi wykonanie równoważnego systemu wentylacji mechanicznej obiektu
2026-08-11 07:24:17Z
Przebudowa pomieszczeń UM.
2026-08-07 09:31:40Z
Wykonanie kompleksowego remontu budynków mieszkalnych przy ul. Franciszkańskiej 29 oraz ul. Franciszkańskiej 21 w Gliwicach, z podziałem na dwie części
2026-08-05 08:46:17Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404696 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń 5, 6, 7, 8, 9 przyziemia, korytarza i klatki schodowej
w budynku siedziby PSSE w Gliwicach przy ul. Banacha 4 w Gliwicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gliwicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000315838
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Banacha 4
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 3380500
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: psse.gliwice@sanepid.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/psse-gliwice
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pomieszczeń 5, 6, 7, 8, 9 przyziemia, korytarza i klatki schodowej
w budynku siedziby PSSE w Gliwicach przy ul. Banacha 4 w Gliwicach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0cd6ca1-25dc-4636-aa97-26ed63bff44d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404696
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00092555/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont pomieszczeń przyziemia, korytarza i klatki schodowej w budynku siedziby PSSE w Gliwicach przy ul. Banacha 4 w Gliwicach
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b0cd6ca1-25dc-4636-aa97-26ed63bff44d3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: rozdział X SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna (PSSE) w Gliwicach z siedzibą przy ul. Banacha 4, 44-100 Gliwice.
2. PSSE w Gliwicach wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail odo.psse.gliwice@sanepid.gov.pl i/lub telefonicznie +48 887435393, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania umowy z Zamawiającym, sporządzonej w związku z udzieleniem zamówienia publicznego na podstawie Pzp.
4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 10 lat, licząc od końca roku, w którym nastąpiło podpisanie umowy na dostawę/usługę/roboty budowlane. Dane osobowe oferentów, których oferty zostały odrzucone przetwarzane są 5 lat, licząc od końca roku, w którym postępowanie przetargowe przeprowadzono.
5. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.
6. Podanie danych osobowych jest warunkiem dopełnienia przez PSSE w Gliwicach obowiązku zgodnego z Pani/Pana wnioskiem/umową.
7. Jednocześnie PSSE w Gliwicach jest zobowiązana do poinformowania Pani/Pana o sprostowaniu, usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania oraz o nieuprawnionym dostępie do Pani/Pana danych, które może stanowić zagrożenie dla ochrony Pani/Pana praw i wolności.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Tak
4.1.2.) Numer referencyjny: OK.272.5.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 357400 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są prace remontowo-budowlane w pomieszczeniach nr 5, 6, 7, 8, 9 przyziemia, korytarza i klatki schodowej w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach przy ul. Stefana Banacha 4. Zakres robót obejmuje kompleksowy remont pomieszczeń, mający na celu poprawę stanu technicznego, funkcjonalności oraz estetyki wnętrz, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa budowlanego, zasad wiedzy technicznej oraz norm branżowych.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-20
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: do 15% wartości zawartej umowy
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: wyłonienie najkorzystniejszej oferty wg kryteriów: ceny, wymiaru gwarancji i terminu wykonania robót
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: termin wykonania robót
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: wymiar gwarancji
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
rozdział XX SWZ: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:1) zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: Zamawiający uzna warunek za spełniony w przypadku, gdy Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonał dwa zamówienia (dwa odrębne kontrakty) polegające na wykonaniu robót budowlanych obejmujących swym zakresem roboty budowlane /remontowo-budowlane, każde o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto (słownie: czterysta pięćdziesiąt tysięcy zł), a roboty te zostały wykonane należycie, w szczególności zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. W przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku Wykonawców, każdy z nich musi wykazać się przynajmniej po jednym określonym powyżej zamówieniu;
2) gwarancji na wykonanie przedmiotu zamówienia: Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji na wykonanie przedmiotu zamówienia: co najmniej na 48 miesięcy.
3) Spełnienia warunku udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu.
4) Niepodleganiu wykluczeniu na podstawie przesłanek wynikających z przepisów o niewspieraniu agresji na Ukrainę.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenia
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: rozdział XX SWZ: Zamawiający na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy pzp wezwie Wykonawcę, którego oferta została oceniona najwyżej, do złożenia w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, poniższych podmiotowych środków dowodowych:
1) dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, tj - wykazu robót budowlanych, zgodnie z załącznikiem nr 11 do SWZ - wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, tj. referencje, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty;
2) Wykaz osób, skierowanych do wykonania przedmiotu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego a także zakresu wykonywanych przez te osoby czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami /wzór wykazu osób – załącznik nr 12 do SWZ/,
3) oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę. /wzór oświadczenia – załącznik nr 13 do SWZ/.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykaz i dowody oraz oświadczenia składa i podpisuje każdy z wykonawców we własnym imieniu.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
oświadczenia, referencjeSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
oświadczenie6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
termin wykonania umowy z powodu siły wyższej, zmiana wartości umowy zgodnie z zastosowanym wariantem wykończenia ścian7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 13:00
8.2.) Miejsce składania ofert: ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 13:05
8.4.) Termin związania ofertą: 45 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.08.2026
- Termin składania ofert
- 08.09.2026 11:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.1
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-20