Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Remont rozdzielni nr 140 i obwodnicy oświetleniowej zlokalizowanych na terenie OSPWL Żagań – Obozowisko Karliki

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00404028

Numer referencyjny: 10/TP2/WEN/2026

Zamawiający

Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze

Bolesława Chrobrego 7

65-043 Zielona Góra, Lubuskie

NIP: 9290000549

REGON: 970391038

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont rozdzielni nr 140 i obwodnicy oświetleniowej zlokalizowanych na terenie OSPWL Żagań – Obozowisko Karliki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach do SWZ zamieszczonych na stronie platformy zakupowej.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Wydłużenie okresu gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubuskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

26 637 PLN

Średnia cena

1 551 487 PLN

Najwyższa cena

14 603 149 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
"IDEA DOM" Piotr Mytnik Dobroszów Mały 4 - -
"INTER-ELBUD" - PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE JAN CZUBIENIAK Gorzów Wielkopolski 4 76 317 PLN 305 268 PLN
BLACH-DEK sp. z o.o. sp. k. Wolsztyn 4 282 250 PLN 1 129 002 PLN
EUROBUD Sp. z o.o. Nowogród Bobrzański 3 - -
Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg Sp. z o.o. Podbrzezie Dolne 3 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG Sp. z o.o. Podbrzezie Dolne 2 304 225 PLN 608 450 PLN
BDB Sp. z o.o. Jarosław 2 233 416 PLN 466 832 PLN
STB Spółka z o.o. Myślibórz 2 649 711 PLN 1 299 421 PLN
AMS-BUD Michał Sobierajski Zielona Góra 2 4 275 469 PLN 4 275 469 PLN
Zakład Budownictwa Ogólnego H. i J. Kowalczykowscy s.c. Wschowa 2 319 798 PLN 319 798 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Uporządkowanie gospodarki ściekowej części Nietkowic dla zlewni nr 5 oraz przebudowa oczyszczalni ścieków w Dobrzęcinie”.

ZPB Kaczmarek Budownictwo Sp. z o.o. -

2026-09-04 07:00:53Z

Budowa boiska sportowego przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach

BAYDO Sp. z o. o. -

2026-09-03 11:39:25Z

Remont sal dydaktycznych wraz z ciągami komunikacyjnymi w budynku CKZiU przy ul. Armii Krajowej 75-realizacja zaleceń SANEPID

Biuro usługowo-handlowe Tomasz Zaworski -

2026-09-03 10:19:13Z

Remont obiektu magazynowego na terenie Targowiska Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich służącego do przechowywania wielkogabarytowych zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej

DETAL-BUD Dawid Urbanek 2 437 368 PLN

2026-09-03 10:11:00Z

Budowa cmentarza komunalnego

TAXUS Małgorzata Guran -

2026-09-03 10:07:55Z

Roboty budowlane w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Jagiellończyka 8

Good Builder Sp. z o. o. 965 550 PLN

2026-09-03 10:00:59Z

Budowa odcinka drogi powiatowej nr 1176F ul. Sadowa w Płotach

TransOder-Plus Piotr Opadczyk 256 916 PLN

2026-09-02 11:45:17Z

Prace remontowo – adaptacyjne w OPS

PHU Grako Kinga Kłos -

2026-09-02 10:45:08Z

Budowa ul. Drzonków-Zamkowa w Zielonej Górze w ramach zadania „Przebudowa i rozbudowa sieci dróg na terenie Miasta Zielona Góra"

Sakuta Group Sp. z o.o. 385 710 PLN

2026-09-02 09:43:44Z

Remont i przebudowa budynku Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich

FENIKS Anna Miziniak- Piątkowska 1 697 400 PLN

2026-09-02 08:32:02Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont rozdzielni nr 140 i obwodnicy oświetleniowej zlokalizowanych na
terenie OSPWL Żagań – Obozowisko Karliki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze

1.3.) Oddział zamawiającego: Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970391038

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bolesława Chrobrego 7

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-043

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzizielonagora.przetargi@ron.mil.pl.

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rzizielonagora.wp.mil.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont rozdzielni nr 140 i obwodnicy oświetleniowej zlokalizowanych na
terenie OSPWL Żagań – Obozowisko Karliki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4cc912c-0990-4fdc-bae1-fba903917c32

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404028

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00528776/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 2026_WEN_poz. nr 3_Remont rozdzielni nr 140 i obwodnicy oświetleniowej zlokalizowanych na terenie OSPWL Żagań – Obozowisko Karliki

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/rzi_zielonagora

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/rzi_zielonagora/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na https://platformazakupowa.pl/pn/rzi_zielonagora tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików.pdf,
6) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod powyższym linkiem w zakładce „Regulamin” oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert oraz wniosków dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.
3. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków, o wyjaśnienie treści ogłoszenia oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy znajdują się
w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
4. Za datę przekazania oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu, przyjmuje się datę ich przekazania na Platformie zakupowej.
5. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza
do komunikacji, jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń (z wyłączeniem oferty) za pomocą poczty elektronicznej, na adres e-mail rzizielonagora.przetargi@ron.mil.pl Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny
z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 31.12.2020 r. – Dz. U. 2020, poz. 2452.
6. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 10/TP2/WEN/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont rozdzielni nr 140 i obwodnicy oświetleniowej
zlokalizowanych na terenie OSPWL Żagań – Obozowisko Karliki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach do SWZ zamieszczonych na stronie platformy zakupowej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Na zasadach określonych w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zamawiający przewiduje udzielenie w okresie 3 lat od dnia udzielenia
zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych,
zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych,
do wysokości nie większej niż 200 000,00 zł brutto – pod warunkiem posiadania środków
finansowych na ich wykonanie. Na okoliczność ich wystąpienia zostanie zawarta umowa
w trybie z wolnej ręki.
2. Zakres prac dla zamówienia podobnego może dotyczyć robót stanowiących przedmiot
zamówienia podstawowego, ale także prac zbliżonych do nich charakterem (np. roboty
ogólnobudowlane i/lub instalacyjne wykonywane w innym standardzie niż roboty objęte
zamówieniem podstawowym) czy też prac tego samego rodzaju, ale wykonywanych w innej
technologii.
3. Do zakresu prac objętych zamówieniem podobnym zalicza się.:
a) roboty budowlane, które będą wymagane do prawidłowego działania i eksploatacji
obiektu (rozbiórkowe, demontażowe, montażowe, budowlane, elektryczne),
b)
pozyskanie wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń, pomiarów
powykonawczych / geodezyjnych.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużenie okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający określił w dokumentach zamówienia

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca wniesie wadium najpóźniej do upływu terminu składania ofert w kwocie
9 000,00 zł.
2. W zależności od woli wykonawcy wadium może być wnoszone w formach:
a) pieniądza,
b) gwarancjach bankowych,
c) gwarancjach ubezpieczeniowych,
d) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy
z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłacać należy na rachunek bankowy Zamawiającego
Szczególy w dokumentach zamówienia

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzania zmian do zawartej umowy w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793), przy czym zakres i warunki tych zmian zostały określone we wzorze umowy – załącznik do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę w postępowaniu za pośrednictwem Formularza do złożenia lub wycofania oferty na Platformie zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/rzi_zielonagora na stronie dotyczącej odpowiedniego postępowania.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane)

Okres realizacji

do 2026-11-30