Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 09:00 (3 dni)

Rewitalizacja centrum Głuszycy wraz z modernizacją placu targowego (IV)”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00402180

Numer referencyjny: NIBITZKiZP.271.3.12.2026

Zamawiający

Gmina Głuszyca

ul. Parkowa 9

58-340 Głuszyca, Dolnośląskie

NIP: 8862572750

REGON: 890718248

Opis przedmiotu zamówienia

1. 1. Zadanie współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – Promesa NR Edycja6PGR/2023/2164/PolskiLad. 2. Przedmiotem zadania jest wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj roboty budowlanej tj. rewitalizacji centrum Głuszycy. 3. Zakres zadania obejmuje: a. dla terenu przy budynku Centrum Kultury i. budowę utwardzonego dojścia i placu z płyt betonowych, ii. rozbiórkę istniejącego ogrodzenia wraz z podmurówką betonową, iii. montaż obiektów małej architektury, iv. niwelację terenu, v. budowę nowej siedzi elektrycznej wraz z montażem opraw nawierzchniowych, vi. uporządkowanie istniejącej zieleni, vii. wykonanie nowych nasadzeń, viii. renowację trawników. b. dla terenu placu targowego: i. rozbiórkę istniejącej nawierzchni, ii. rozbiórkę dwóch istniejących kontenerów blaszanych, iii. demontaż istniejących lamp parkowych wraz z zasilającą siecią energetyczną, iv. demontaż schodów terenowych wraz z balustradami (3 sztuki), v. demontaż istniejącej małej architektury, vi. budowę nawierzchni z płyt betonowych (ciągi piesze), kostki granitowej (ciągi piesze i jezdne), vii. niwelację terenu pozwalającą na budowę amfiteatru, viii. budowę amfiteatru w formie siedzisk betonowych umieszczonych na skarpie, ix. budowę schodów betonowych prefabrykowanych, x. montaż obiektów małej architektury, xi. budowę nowej sieci elektrycznej wraz z montażem lamp parkowych oraz oświetlenie elementów amfiteatru oraz zapewnieniu zasilania dla organizowanych imprez plenerowych, xii. uporządkowanie zieleni istniejącej, xiii. wykonanie nowych nasadzeń, xiv. założenie trawników. Szczegółowy zakres robót do zrealizowania w ramach zamówienia przedstawiają załącznik nr 4 do SWZ – program funkcjonalno użytkowy wraz z załącznikami. Uwaga: Zamawiający informuje, że zgodnie z zapisami programu Polski Ład oraz w nawiązaniu do zapisów umownych § 6 ust. 5 Zamawiający może wystąpić do BGK o końcową transzę płatności nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. W związku z powyższym płatność za fakturę końcową Wykonawcy zostanie dokonana po otrzymaniu ww. transzy

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji jakości 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych)

Najniższa cena

320 000 PLN

Średnia cena

1 588 364 PLN

Najwyższa cena

6 025 725 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
WOD-BRUK sp. z o.o. Prochowice 2 437 588 PLN 437 588 PLN
Usługi Sprzętowe Sebastian Ankus Paszowice 2 490 000 PLN 980 000 PLN
Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni Krzeczyn 2 630 371 PLN 1 260 741 PLN
Roboty Ziemne i Budowlane Dariusz Żubert Zimna Woda 67 1 - -
ATTIS Tomasz Obrzut Krużlowa Wyżna Stara Wieś Krużlowa Wyżna 1 - -
QUOOS SP. z o.o. Bielawa 1 2 900 000 PLN 2 900 000 PLN
MEL-KAN-BUD Spółka Jawna Dynowska, Kuchta Świdnica 1 875 589 PLN 875 589 PLN
Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. Strzegom 1 697 000 PLN 697 000 PLN
SK DESIGN KAROL GRZONDZIEL Wałbrzych 1 2 707 000 PLN 2 707 000 PLN
DAMIAN WĄCHAŁA DAM - BUD Usługi Ogólnobudowlane Ludwikowice Kłodzkie 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Park Młodych Ekologów - zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27-29 we Wrocławiu, zadanie realizowane z programu Zielona Rewolucja oraz WBO (projekt nr 71, WBO 2023).

ATTIS Tomasz Obrzut Krużlowa Wyżna -

2026-09-02 13:29:55Z

„Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół”

Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni 717 935 PLN

2026-07-22 08:08:00Z

„Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół”

Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni 542 806 PLN

2026-07-22 08:08:00Z

„Budowa Rodzinnej Strefy Sportu i Rekreacji w Niemczy”

QUOOS SP. z o.o. 2 900 000 PLN

2026-07-20 06:30:06Z

Odnowa terenów publicznych na terenie trzech gmin Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia II

SK DESIGN KAROL GRZONDZIEL 2 707 000 PLN

2026-07-07 06:09:06Z

Zagospodarowanie terenu rekreacyjno- wypoczynkowego w Prochowicach w elementy małej architektury wraz ze zwiększeniem bioróżnorodności na trasie rowerowej KŁO – Rowerowy Szlak Odry

WOD-BRUK sp. z o.o. -

2026-06-09 07:14:49Z

Rozwój ogólnodostępnych terenów zielonych w Aglomeracji Wałbrzyskiej w Gminie Świdnica - staw Burkatów - FEDS / EFRR

MEL-KAN-BUD Spółka Jawna Dynowska, Kuchta 875 589 PLN

2026-06-03 07:52:02Z

Budowa miejsca spotkań, rekreacji i wypoczynku w Szalejowie Górnym

DAMIAN WĄCHAŁA DAM - BUD Usługi Ogólnobudowlane -

2026-05-11 09:40:56Z

Budowa elementu infrastruktury stadionowej - BUDKA DLA SPIKERA - na Ślęzańsko-Bielańskim Obiekcie Sportowo Rekreacyjnym

RAMIRES Rafał Siemiątkowski 134 070 PLN

2026-05-10 11:33:48Z

„Odbudowa stawu w Kłobuczynie”

Roboty Ziemne i Budowlane Dariusz Żubert -

2026-05-08 09:59:24Z

Cała Polska — 135 przetargów

Min: 45 530 PLN Średnia: 1 137 545 PLN Max: 6 374 463 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rewitalizacja centrum Głuszycy wraz z modernizacją placu targowego (IV)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuszyca

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718248

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Parkowa 9

1.5.2.) Miejscowość: Głuszyca

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-340

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gluszyca.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.gluszyca.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja centrum Głuszycy wraz z modernizacją placu targowego (IV)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1acbff28-e93d-46c4-af2f-fe4c02d72e2d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402180

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021726/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rewitalizacja Centrum Głuszycy wraz z modernizacją placu targowego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362630

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362630

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (dokument z podpisem kwalifikowanym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2. Wykonawca składa ofertę wraz z wymaganymi dokumentami za pośrednictwem Platformy Zakupowej w sposób określony w instrukcji dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl
3. Sposób dokonywania zmiany lub wycofania oferty zamieszczono w instrukcji pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Za skutecznie złożoną zmianę lub wycofanie oferty Zamawiający uzna tylko tą, która została złożona zgodnie z instrukcją dostępną pod adresem przywołanym w zdaniu pierwszym.
4.Komunikacja w postępowaniu odbywa się w formie elektronicznej przy użyciu platformy zakupowej dostępnej pod adresem https://www.platformazakupowa.pl za pośrednictwem formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Moduł "Wyślij wiadomość" nie służy do składania ofert
5. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: NIBITZKiZP.271.3.12.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. 1. Zadanie współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – Promesa NR Edycja6PGR/2023/2164/PolskiLad.
2. Przedmiotem zadania jest wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj roboty budowlanej tj. rewitalizacji centrum Głuszycy.
3. Zakres zadania obejmuje:
a. dla terenu przy budynku Centrum Kultury
i. budowę utwardzonego dojścia i placu z płyt betonowych,
ii. rozbiórkę istniejącego ogrodzenia wraz z podmurówką betonową,
iii. montaż obiektów małej architektury,
iv. niwelację terenu,
v. budowę nowej siedzi elektrycznej wraz z montażem opraw nawierzchniowych,
vi. uporządkowanie istniejącej zieleni,
vii. wykonanie nowych nasadzeń,
viii. renowację trawników.
b. dla terenu placu targowego:
i. rozbiórkę istniejącej nawierzchni,
ii. rozbiórkę dwóch istniejących kontenerów blaszanych,
iii. demontaż istniejących lamp parkowych wraz z zasilającą siecią energetyczną,
iv. demontaż schodów terenowych wraz z balustradami (3 sztuki),
v. demontaż istniejącej małej architektury,
vi. budowę nawierzchni z płyt betonowych (ciągi piesze), kostki granitowej (ciągi piesze i jezdne),
vii. niwelację terenu pozwalającą na budowę amfiteatru,
viii. budowę amfiteatru w formie siedzisk betonowych umieszczonych na skarpie,
ix. budowę schodów betonowych prefabrykowanych,
x. montaż obiektów małej architektury,
xi. budowę nowej sieci elektrycznej wraz z montażem lamp parkowych oraz oświetlenie elementów amfiteatru oraz zapewnieniu zasilania dla organizowanych imprez plenerowych,
xii. uporządkowanie zieleni istniejącej,
xiii. wykonanie nowych nasadzeń,
xiv. założenie trawników.

Szczegółowy zakres robót do zrealizowania w ramach zamówienia przedstawiają załącznik nr 4 do SWZ – program funkcjonalno użytkowy wraz z załącznikami.

Uwaga: Zamawiający informuje, że zgodnie z zapisami programu Polski Ład oraz w nawiązaniu do zapisów umownych § 6 ust. 5 Zamawiający może wystąpić do BGK o końcową transzę płatności nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. W związku z powyższym płatność za fakturę końcową Wykonawcy zostanie dokonana po otrzymaniu ww. transzy

4.2.6.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie stawia warunku w niniejszym zakresie,
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie stawia warunku w niniejszym zakresie,
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - – Zamawiający nie stawia warunku w niniejszym zakresie
4) zdolności technicznej lub zawodowej - o udzielenie niniejszego zamówienia ubiegać się może Wykonawca, który wykaże, że :
A. A. nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie- wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej 1 robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia i prawidłowo ukończoną. Za taki sam rodzaj robót budowlanych Zamawiający uzna wykonanie robót w zakresie zagospodarowania terenu, zawierające elementy małej architektury, tereny utwardzone, chodniki.
7. Warunek udziału w postępowaniu o którym mowa w pkt 6 4.A musi być spełniony przez Wykonawcę samodzielnie, lub w przypadku Wykonawców występujących wspólnie, samodzielnie przez jednego z Wykonawców występujących wspólnie, lub przez podmiot udostępniający samodzielnie.
8. zdolności technicznej lub zawodowej - o udzielenie niniejszego zamówienia ubiegać się może Wykonawca, który wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby posiadające uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w wydanymi zgodnie z przepisami ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane oraz zgodnie z przepisami wykonawczymi lub im odpowiadające uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów tj.:
A. dysponuje 1 (jedną) osobą – kierownikiem budowy- posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej upoważniające do sprawowania funkcji kierownika budowy;
B. dysponuje 1 (jedną) osobą – projektantem – w branży architektonicznej – posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w ww. specjalności.
9. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą funkcję wszystkich warunków wymaganych dla tych funkcji.
10. Warunek udziału w postępowaniu o którym mowa w pkt 8 lit. A musi być spełniony przez Wykonawcę samodzielnie, lub w przypadku Wykonawców występujących wspólnie, samodzielnie przez jednego z Wykonawców występujących wspólnie, lub przez podmiot udostępniający samodzielnie.
11. Warunek udziału w postępowaniu o którym mowa w pkt 8.lit. B musi być spełniony przez Wykonawcę samodzielnie, lub w przypadku Wykonawców występujących wspólnie, samodzielnie przez jednego z Wykonawców występujących wspólnie, lub przez podmiot udostępniający samodzielnie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - załącznik nr 6 do SWZ;
2. wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 7 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Ofertę należy złożyć na Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
a. oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VI.1 SWZ (z uwzględnieniem zapisów Rozdziału VII.7 i Rozdziału VIII.2 SWZ),
b. zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale VII.3 (jeżeli dotyczy),
c. dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy),
d. dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy),

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 15 000,00 zł. (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia,
o których mowa w Rozdziale VI punkcie 1 niniejszej SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału
w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi, roboty budowlane, dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (pkt 8 formularza oferty).
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

3. Zamawiający przewiduje możliwość zmian zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projekcie umowy stanowiący załącznik do niniejszej SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy składać za pośrednictwem Platformy Zakupowej Open nexus

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w:
1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
2. art. 109 ust. 1 pkt 5, 7, 8 ustawy Pzp,
3. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych)

Okres realizacji

15 miesiące