Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Roboty budowlane polegające na rozbudowie ul. hr. A. Potockiego

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00379175

Zamawiający

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów, Podkarpackie

NIP: 8133734188

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

05-800 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 010676681

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 88 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6)

Najniższa cena

42 837 PLN

Średnia cena

1 249 233 PLN

Najwyższa cena

7 598 376 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak Krzywcza 5 412 325 PLN 824 650 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna Dębica 5 211 506 PLN 1 057 532 PLN
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 4 1 121 904 PLN 1 121 904 PLN
Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. Rzeszów 3 164 987 PLN 329 975 PLN
MG Infrastruktura Marian Wołczyk Rzeszów 3 695 314 PLN 695 314 PLN
Przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o.o. Głogów Małopolski 2 - -
Firma Usługowa Hubert Ślimak Krzywcza 2 74 714 PLN 74 714 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Sanok 2 2 760 497 PLN 5 520 994 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu Mielec 2 366 240 PLN 366 240 PLN
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Mielec 2 2 118 434 PLN 4 236 868 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Rakszawie

REMET BUILDING PAWEŁ PIEKUT 278 829 PLN

2026-08-28 08:44:44Z

"Modernizacja ulicy Ujejskiego".

BRU-dróg Mateusz Strenczak -

2026-08-24 11:14:09Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 1189R klasy „Z” w km 3+700,21 – 4+346,33 oraz drogi powiatowej nr 1190R klasy „Z” w km 2+388,90 – 3+090,55 w m. Wola Mielecka;

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Spółka Akcyjna 7 598 376 PLN

2026-08-20 09:27:49Z

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 143R w km 2+172,50 – 2+818,50 w m. Kliszów;

Przedsiębiorstwo Budowlane POLBUD Tomasz Darowski -

2026-08-20 09:05:11Z

Przebudowa i remont dróg na terenie Gminy Radomyśl nad Sanem

Przedsiębiorstwem Robót Drogowych DROKAM Tomasz Wojtas 826 668 PLN

2026-08-19 11:13:58Z

„Przebudowa drogi powiatowej Nr P 1593 R Rozbórz – Mirocin – Ożańsk w km 3+040,0 + 4+786,6 w m. Mirocin – ETAP II”

STRABAG Sp. z o.o. -

2026-08-06 05:26:26Z

„Przebudowa drogi powiatowej Nr P 1593 R Rozbórz – Mirocin – Ożańsk w km 3+040,0 + 4+786,6 w m. Mirocin – ETAP II”

STRABAG Sp. z o.o. -

2026-08-06 05:10:32Z

Roboty budowlane polegające na rozbudowie ul. hr. A. Potockiego

STRABAG Sp. z o.o. -

2026-08-05 11:51:51Z

Przebudowa drogi wewnętrznej dz. ewid. nr 399, 401/5, 410, 411/2 w miejscowości Stara Bircza

Zakład Transportowo Drogowy Jolanta Oleksów -

2026-08-05 07:14:14Z

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pn. „Przebudowa i rozbudowa odcinka drogi gminnej Nr 117655R wraz z budową obiektu mostowego w miejscowości Odrzechowa, ul. Słoneczna”.

DROGBUD GOLCOWA PRO Sp. z o.o. 2 928 388 PLN

2026-08-04 10:51:55Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 054 378 PLN Max: 9 099 073 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na rozbudowie ul. hr. A. Potockiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.4.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.4.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-564c8a0f-c844-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379175

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/S 082-210155

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Roboty budowlane polegające na rozbudowie ul. hr. A. Potockiego

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. hr. A. Potockiego o długości ok. 1 km obejmująca:
1) rozbudowę drogi powiatowej ul. Potockiego klasy Z na odcinku od zatoki autobusowej po stronie prawej do ul. Jaspisowej, poszerzenie jezdni, budowę chodnika, przykrycie rowu, przebudowę nawierzchni na ul. Jaspisowej;
2) budowę zatoki autobusowej po stronie lewej wraz z zakryciem odcinkowym istniejącego rowu, na długości budowy zatoki poszerzenie jezdni wraz z odwodnieniem;
3) rozbudowę drogi powiatowej ul. Potockiego klasy Z na odcinku od pkt A1 w km 0–105,30 do pkt C w km 0+578,35;
4) rozbudowę drogi gminnej ul. Potockiego klasy D na odcinku od C 1 km 0+000 do pkt B w km 0+286,55;
5) budowę oświetlenia na odcinku od ul. Ametystowej do końca zatoki autobusowej przy ul. Nefrytowej – 280 m;
6) przebudowę kolidującej infrastruktury na przebudowywanych odcinkach drogi.

3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

13 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STRABAG Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010676681

4.3.3.) Ulica: Parzniewska 10

4.3.4.) Miejscowość: Pruszków

4.3.5.) Kod pocztowy: 05-800

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 3404128,23 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2021/S 142-376914

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2022-09-23

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 7

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność zwiększenia zakresu rzeczowego umowy o roboty, których zamawiający nie mógł przewidzieć a stały się niezbędne do wykonania.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zwiększono zakres wykonanych prac w wyniku konieczności przebudowy sieci gazowej kolidującej z budowaną kanalizacją deszczową,

5.4.6.) Wartość zmiany: 25557,95

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana wypłaty wynagrodzenia w rozbiciu na lata realizacji

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmieniono wynagrodzenie Wykonawcy w rozbiciu na lata realizacji umowy:
w roku 2021 kwota 1 494 716,69 zł brutto
w roku 2022 kwota 2 717 918,98 zł brutto

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność zwiększenia zakresu rzeczowego umowy o roboty, które nie zostały uwzględnione w zamówieniu podstawowym i stały się niezbędne do wykonania

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1) Zwiększenie zakresu wykonanych robót w wyniku konieczności wzmocnienia istniejącej konstrukcji drogi w miejscach powstałych spękań jezdni,
2) Ustawienie poręczy wzdłuż chodnika na odcinkach gdzie spadek podłużny jest większy niż 6 % oraz montaż bariery energochłonnej w miejscu zbliżenia drzewa do krawędzi jezdni,

5.4.6.) Wartość zmiany: 61901,75

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana zakresu rzeczowego zamówienia poprzez zaniechanie niektórych robót wraz ze zmianą wysokości wynagrodzenia, gdyż w trakcie realizacji umowy wystąpiły okoliczności powodujące, że niecelowe było wykonanie pełnego zakresu robót zgodnie z dokumentacją projektową

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmniejszenie zakresu umocnienia dna rowów oraz skarp elementami betonowymi.

5.4.6.) Wartość zmiany: 41502,91

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 5

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

- zmniejszenie zakresu rzeczowego umowy zgodnie z art. 455 ust. 2 ustawy o 13,9 %

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmniejszenie zakresu rzeczowego ww. umowy, tj. robót budowlanych polegających na rezygnacji z przykrycia rowu melioracyjnego na odcinku projektowanej zatoki autobusowej wraz ze zmniejszeniem wynagrodzenia Wykonawcy,

5.4.6.) Wartość zmiany: 583544,56

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 6

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

1) zmiana zakresu rzeczowego zamówienia poprzez zaniechanie niektórych robót wraz ze zmianą wysokości wynagrodzenia, gdyż w trakcie realizacji umowy wystąpiły okoliczności powodujące, że niecelowe było wykonanie pełnego zakresu robót zgodnie z dokumentacją projektową,
2) zmiana ostatecznej wysokość wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy, w oparciu o zryczałtowane ceny jednostkowe oraz zakres faktycznie zrealizowanych robót wynikających z dokonanych obmiarów powykonawczych,
3) zmiana terminu wykonania umowy z uwagi konieczność opracowania i uzyskania dodatkowych materiałów tj. operatu wodnoprawnego i decyzji wodnoprawnej oraz wstrzymanie wykonywania ww. zakresu prac niezależnych od Wykonawcy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1) Zmiana zakresu rzeczowego zamówienia poprzez zaniechanie wykonywania budowy zatoki autobusowej,
2) Zmiana ostatecznej wysokość wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy, obliczona w oparciu o zryczałtowane ceny jednostkowe oraz zakres faktycznie zrealizowanych robót wynikających z dokonanych obmiarów powykonawczych,
3) Termin wykonania umowy po zmianie do 14 miesięcy i 11 dni od podpisania umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 237854,58

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 7

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Waloryzacja wynagrodzenia Wykonawcy po 12 miesiącach realizacji umowy (art. 439 Pzp, § 3 ust. 6 umowy). Zmiana wprowadzana jest na wniosek Wykonawcy z dnia 22.09.2022 r. w oparciu o Komunikat Prezesa GUS o średniorocznym wskaźniku cen za 2021 rok, który wyniósł 105,1 (wzrost cen o 5,1%). Waloryzacji podlegają ceny jednostkowe robót pozostałych do wykonania.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zakres rzeczowy zamówienia pozostaje bez zmian. Zmiana ma charakter wyłącznie finansowy i polega na podwyższeniu o 5,1% cen jednostkowych dla robót niewykonanych w ciągu pierwszych 12 miesięcy umowy. Nowe stawki określa zaktualizowany kosztorys ofertowy stanowiący załącznik do aneksu nr 4, co skutkuje zwiększeniem wynagrodzenia o kwotę 30 939,06 zł.

5.4.6.) Wartość zmiany: 30939,06

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3442574,43 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
05.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)