Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)
ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE Z REMONTAMI DRÓG GMINNYCH W DZIELNICY WESOŁA m.st. WARSZAWY
Numer referencyjny: 35/2025
Zamawiający
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wesoła
1 Praskiego Pułku Nr 33
05-075 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5252248481
REGON: 015259640
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg)
Najniższa cena
120 PLN
Średnia cena
2 193 248 PLN
Najwyższa cena
15 971 092 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A. Gostynin | 6 | 4 641 723 PLN | 13 925 170 PLN |
| BUDROMOST-STARACHOWICE Sp. z o.o. Wąchock | 4 | 2 904 001 PLN | 8 712 003 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. Jasieniec | 3 | 1 484 519 PLN | 4 453 558 PLN |
| ANAT WITOLD POCIEJEWSKI Płochocin | 3 | 823 055 PLN | 2 469 164 PLN |
| Kruszywosort PPHU Wiktor Siadaczka Radom | 3 | 355 630 PLN | 711 260 PLN |
| Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid "Czystość" Spółka Jawna Wołomin | 3 | 11 232 923 PLN | 33 698 770 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Lubartów | 3 | 2 042 538 PLN | 6 127 614 PLN |
| WIKRUSZ Sp. z o.o. Miedzna | 3 | 3 406 600 PLN | 10 219 801 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych S.A. Gostynin | 3 | 4 111 020 PLN | 12 333 060 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Spółka Akcyjna Gostynin | 3 | 3 250 000 PLN | 6 122 219 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Remont dw nr 722 na odcinku od km 0+035 w miejscowości Pilawa do km 2+422 w miejscowości Chojnów, gmina Piaseczno, powiat piaseczyński, województwo mazowieckie – nr postępowania 131/26
2026-08-31 10:42:19Z
Naprawy dróg gminnych o nawierzchni mineralno-asfaltowej
2026-08-27 12:23:52Z
Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice
2026-08-26 12:40:41Z
Remont drogi wojewódzkiej nr 544 Przasnysz – Ostrołęka od km 129+900 do km 131+500 (m. Nowy Krasnosielc)– nr postępowania 014/26
2026-08-18 11:20:24Z
Remont dw nr 805 na odcinkach: od km 0+000 do km 0+605 (z wył. mostu) w m. Warszawice oraz od km 1+688 do km 2+480 w m. Warszawice, gm. Sobienie Jeziory, powiat otwocki, woj. maz.–nr postęp. 130/26
2026-08-17 08:34:32Z
Wzmocnienie drogi powiatowej nr 1511W w Milanówku (ul. Nowowiejska i Kazimierzowska)
2026-08-14 10:27:43Z
Remont drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od km 12+375 do km 13+216 w m. Stara Iwiczna, gmina Lesznowola, powiat piaseczyński, województwo mazowieckie – nr postępowania 126/26
2026-08-13 09:22:09Z
Wykonanie zamówienia podobnego do umowy nr 121/MZDW/03/2026/R z dnia 26.03.2026 r. w zakresie: "Remont dr. woj. nr 541 od km 102+900 (102+931) do km 104+510 (104+541) odc. Żuki-Żółtowo.
2026-08-11 13:50:33Z
Wymiana warstwy ścieralnej na drodze powiatowej nr 3503W Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom
2026-08-11 07:05:56Z
Remont cząstkowy nawierzchni dróg
2026-08-10 15:40:10Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399958 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE Z REMONTAMI DRÓG GMINNYCH W DZIELNICY WESOŁA m.st. WARSZAWY
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wesoła
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Praskiego Pułku Nr 33
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-075
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: l
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wesola.zp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wesola.um.warszawa.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE Z REMONTAMI DRÓG GMINNYCH W DZIELNICY WESOŁA m.st. WARSZAWY
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06bdae2c-5382-4202-8871-cf2cd7574a16
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399958
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014101/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Remonty dróg gminnych
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zamowienia.um.warszawa.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia.um.warszawa.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: określone w SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): okreslony w SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): określone w SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 35/2025
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 918910,07 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty związane z remontami dróg gminnych ujętych w załączniku nr 14 do uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy Nr XXXVII/846/2004 z dnia 16 września 2004 r. na terenie Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Wesoła. Do zakresu robót należy: wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni ulic o nawierzchni bitumicznej, z kostki betonowej, z płyt betonowych typu MON, trylinki, ulic utwardzonych tłuczniem kamiennym, destruktem i chodników oraz dróg nieutwardzonych.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: określone w SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane na drogach utwardzonych i użyte do nich materiały i urządzenia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
określone w SWZ5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: określone w SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: określone w SWZ
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Kwota i termin wniesienia wadium1) Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 13 000,- zł (słownie: trzynaście tysięcy zł)
2) Termin wniesienia wadium upływa dnia 4 września 2026 roku o godz. 10:00
3) Wadium musi obejmować okres związania ofertą tj. do dnia 3 października 2026 roku.
2. Forma i miejsce wniesienia wadium
1) Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
2) Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego: Numer rachunku zamawiającego: 52 1030 1508 0000 0005 5001 5129
O uznaniu przez zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data wpływu środków na rachunek zamawiającego.
3) Wadium w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
4) Zamawiający zwraca wadium zgodnie z przepisami art. 98 ustawy PZP.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
określone w SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie zmiany terminu wykonania zamówienia oraz terminów pośrednich, wysokości wynagrodzenia, technologii wykonywania robót, zakresu rzeczowego wykonywanych robót, w następujących przypadkach:1) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych zgodnie z technologią ich wykonania i zdarzeń losowych,
2) zaniechania lub zwiększenia zakresu niektórych robót,
3) zmiany wysokości środków budżetowych przyznanych do realizacji przedmiotu zamówienia,
4) zmian podwykonawców u Wykonawcy dokonanych za zgodą Zamawiającego – pod warunkiem, że zmiana wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://zamowienia.um.warszawa.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 20.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
12 miesiące