Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 07:00 (5 dni)

Roboty fundamentowe i towarzyszące związane z budową pomnika Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00404949

Numer referencyjny: Rg.271.41.2026.ZP

Zamawiający

GMINA PRZYGODZICE

Plac Powstańców Wielkopolskich 2

63-421 Przygodzice, Wielkopolskie

NIP: 6222395605

REGON: 250855191

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane fundamentowe i towarzyszące związane budową pomnika upamiętniającego Powstańców Wielkopolskich przy budynku Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim, w tym: - rozebranie istniejącego pomnika, - wykonanie fundamentu pod pomnik wraz z pionową płytą żelbetową, zbrojoną zgodnie z dokumentacją projektową, - wykonanie posadzki oraz obłożenie pomnika kostką brukową, - wykonanie obrzeży nawierzchni z kostki brukowej, wykończonych krawężnikiem, - wykonanie instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem pomnika, - wykonanie niezbędnych prac wykończeniowych i uporządkowanie terenu wokół pomnika, - wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

Kryteria oceny ofert

Koszt 60%
Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 36 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę)

Najniższa cena

187 821 PLN

Średnia cena

3 306 222 PLN

Najwyższa cena

24 449 194 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpinski Złotów 2 2 166 421 PLN 4 332 841 PLN
AGNIESZKA TROIŃSKA ST INVEST WILKOWYJA 2 - -
Izbruk Zakład Ogólnobudowlany Sp. z o. o. Dziedzice 59, 62-404 Ciążeń 2 857 145 PLN 857 145 PLN
STRABAG sp. z o.o. Pruszków 1 24 449 194 PLN 24 449 194 PLN
ARES Karol Wrzecioniarz Klonowa 1 594 034 PLN 594 034 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. Koło 1 388 418 PLN 388 418 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. Koło 1 971 784 PLN 971 784 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. Ostrzeszów 1 4 769 005 PLN 4 769 005 PLN
Szewbud Inowrocław 1 187 821 PLN 187 821 PLN
MasterRoad Sp. z o.o. Inowrocław 1 206 271 PLN 206 271 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa kolektora deszczowego „Gronowo” oraz „Budowa kolektora deszczowego wzdłuż ulicy Kordeckiego”

Complex Instal Marcin Grygier 11 500 000 PLN

2026-09-03 10:29:44Z

Przebudowa drogi gminnej G 832560 dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat Pustkowie

ARES Karol Wrzecioniarz 594 034 PLN

2026-08-19 12:23:56Z

„Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Gorzycach Wielkich wraz z budową wiat rekreacyjnych”, Gmina Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie

AMELIS Marcin Bober 322 728 PLN

2026-08-03 11:46:53Z

Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – ORLIK" w Kobylej Górze wraz z budową skate parku

PTM. Ignaciuk Spółka Komandytowa u.Hutnicza 537 510 PLN

2026-07-29 06:54:25Z

Budowa sieci wodociągowej w ul. Żabikowskiej w Luboniu

Navi-Expert PS Sp. z o.o. -

2026-07-22 04:58:19Z

Rozwój zrównoważonej mobilności poprzez budowę ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 2147P w m. Olekszyn, gm. Kiszkowo

Izbruk Zakład Ogólnobudowlany Sp. z o. o. -

2026-07-09 07:48:47Z

Remont ulicy Akacjowej w Konarzycach

Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo-Akcyjna 210 000 PLN

2026-07-03 12:24:10Z

Rozbudowa zbiorników retencyjnych na terenie Gminy Gniezno - staw w Mnichowie_postępowanie_2 w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

Szewbud 187 821 PLN

2026-07-02 19:55:27Z

„Budowa drogi gminnej nr 284001P w m. Dąbrówka Kościelna, gm. Kiszkowo”

FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO – AKCYJNA 790 000 PLN

2026-07-01 10:42:25Z

Budowa żłobka przy Zespole Szkół w Witaszycach

AGNIESZKA TROIŃSKA ST INVEST -

2026-06-30 09:23:36Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 37 900 PLN Średnia: 1 742 668 PLN Max: 23 650 220 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Roboty fundamentowe i towarzyszące związane z budową pomnika Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZYGODZICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855191

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Powstańców Wielkopolskich 2

1.5.2.) Miejscowość: Przygodzice

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-421

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 625927722

1.5.8.) Numer faksu: 625927000

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugp@przygodzice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przygodzice.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty fundamentowe i towarzyszące związane z budową pomnika Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10686aca-809d-48dc-a8bd-359d3335dd37

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033268/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Roboty budowlane w zakresie fundamentu i utwardzena nawierzchni dla zadania: Budowa pomnika upamiętniającego Powstańców Wielkopolskich przy budynku Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10686aca-809d-48dc-a8bd-359d3335dd37

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10686aca-809d-48dc-a8bd-359d3335dd37

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu "Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 2. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” „Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 3. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 5. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 6. Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. Szczegóły dotyczące sposobu przygotowania i złożenia oferty określone zostały w rozdz. 20 i 21 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna zgodnie z art. 13 RODO -administratorem Pani/Pana danych
osobowych jest: Gmina Przygodzice, Plac Powstańców Wlkp. 2, 63-421 Przygodzice. Pozostałe informacje znajdują się w rozdz. 30 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Rg.271.41.2026.ZP

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane fundamentowe i towarzyszące związane budową pomnika upamiętniającego Powstańców Wielkopolskich przy budynku Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim, w tym:
- rozebranie istniejącego pomnika,
- wykonanie fundamentu pod pomnik wraz z pionową płytą żelbetową, zbrojoną zgodnie z dokumentacją projektową,
- wykonanie posadzki oraz obłożenie pomnika kostką brukową,
- wykonanie obrzeży nawierzchni z kostki brukowej, wykończonych krawężnikiem,
- wykonanie instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem pomnika,
- wykonanie niezbędnych prac wykończeniowych i uporządkowanie terenu wokół pomnika,
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Najkorzystniejszą ofertą będzie oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Koszt

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający wymaga wykonanie w sposób należyty, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej dwóch robót polegających na wykonaniu konstrukcji żelbetowej, w tym fundamentu żelbetowego, wraz z wykonaniem nawierzchni z kostki brukowej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
- ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
- zobowiązani są ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia;
- pełnomocnictwo musi wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej; fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów, wszelka korespondencja prowadzona będzie z Pełnomocnikiem;
- jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, pełnomocnik przed zawarciem umowy przedstawi kopię umowy regulującą współpracę tych Wykonawców;
- przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2. Zamawiający wymaga, aby warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia określony w rozdz. 9 pkt 2 ppkt 4 był spełniony w całości przez co najmniej jeden podmiot.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do dołączenia do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w tym o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514), składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

a) zmiany zapisów umowy, które nie są istotne,
b) zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia w przypadku:
- zaistnienia niesprzyjających warunków atmosferycznych, geologicznych, archeologicznych, terenowych uniemożliwiających wykonywanie prac lub spełnienie wymogów technologicznych, w szczególności: klęsk żywiołowych, wykopalisk archeologicznych, odmiennych niż określone w dokumentacji warunki terenowe, istnienie nie zinwentaryzowanych podziemnych sieci, instalacji, urządzeń lub obiektów budowlanych – o czas trwania niesprzyjających warunków, które zostaną udokumentowane;
- zlecenia robót dodatkowych lub zamiennych, jeżeli terminy ich zlecenia, rodzaj lub zakres mają wpływ na pierwotny termin umowy;
- stwierdzenia wad w dokumentacji projektowej uniemożliwiającej prawidłową realizację przedmiotu umowy termin zakończenia robót może zostać przedłużony o czas potrzebny na dokonanie zmian w dokumentacji;
- wstrzymania robót przez Zamawiającego spowodowanych okolicznościami, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy, mających wpływ na prowadzenie i realizację robót - o czas jego trwania,
- zaistnienia innej, niemożliwej do przewidzenia w momencie zawarcia Umowy okoliczności prawnej, ekonomicznej lub technicznej, za którą żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania Umowy, zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia,
- zmiany terminu wykonania lub montażu pomnika przez Artystkę, realizującej dzieło artystyczne w ramach odrębnego zamówienia, jeżeli zmiana ta będzie miała bezpośredni wpływ na możliwość terminowej realizacji robót objętych niniejszą Umową, w szczególności na wykonanie i przygotowanie fundamentu oraz innych elementów niezbędnych do montażu pomnika – o okres odpowiadający rzeczywistemu wpływowi tej okoliczności na realizację przedmiotu Umowy, pod warunkiem że okoliczność ta nie będzie wynikała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
- wystąpienia okoliczności związanych z wykonaniem, dostarczeniem lub montażem pomnika przez Artystkę, które uniemożliwiają lub istotnie utrudniają wykonanie robót objętych niniejszą Umową w pierwotnie ustalonym terminie – o czas niezbędny do usunięcia przeszkody;
c) zmiana terminów oraz zasad płatności na skutek wystąpienia przyczyn zewnętrznych niezależnych od Zamawiającego oraz Wykonawcy, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
d) zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia - na czas (data) wnioskowania o zmianę / rezygnację,
e) zmiany dotyczące wprowadzenia podwykonawcy lub zakresu robót wykonywanych przez podwykonawców,
f) realizacja robót dodatkowych nieuwzględnionych w przedmiarze, które są niezbędne do wykonania Umowy w zakresie określonym w projekcie budowlanym lub robót niezbędnych do realizacji przedmiotu Umowy zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, których konieczność wynika w szczególności z błędów w Dokumentacji projektowej;
g) realizacja robót zamiennych w stosunku do tych, które są objęte zamówieniem podstawowym powstałych z przyczyn technologicznych (np. wycofanie określonego materiału z produkcji), co wpłynie na zakres robót koniecznych do wykonania i/lub użycia materiałów zamiennych, zwiększających właściwości użytkowe wykonanych robót;
h) zmiana umownego wynagrodzenia, a w przypadku zwiększenia wynagrodzenia – o nie więcej niż 15% wynagrodzenia umownego określonego w § 8 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli będzie to wynikało z kosztorysu powykonawczego zatwierdzonego przez przedstawiciela Zamawiającego i Inspektora nadzoru, sporządzonego zgodnie z obmiarem wykonanych robót.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10686aca-809d-48dc-a8bd-359d3335dd37

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia roboty ziemne) 45223500-1 (Konstrukcje z betonu zbrojonego) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Okres realizacji

2 miesiące