Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 209 086 PLN

Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu – 2 Zadania.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00300443

Numer referencyjny: ZZK-NZ/241/3405/58/26

Zamawiający

ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

ul. św. Elżbiety 3

50-111 Wrocław, Dolnośląskie

NIP: 8971660625

REGON: 932671448

Opis przedmiotu zamówienia

1. ZADANIE nr 1 – ul. Maślicka 10b/3, ul. Dworcowa 12/9. 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 Etapy i obejmuje: 1) Etap gwarantowany, w zakres którego wchodzą m. in.: a) roboty murarsko-tynkarskie, podłogowe, posadzkarskie, stolarskie, okładzinowe i malarskie, b) roboty w zakresie instalacji sanitarnych wraz z konieczną wymianą osprzętu, c) roboty w zakresie instalacji elektrycznych wraz z konieczną wymianą osprzętu, d) wykonanie dokumentacji odbiorowej dla każdego lokalu mieszkalnego w zakresie określonym w § 4 ust. 1 pkt 19) wzoru umowy, 2) Etap objęty prawem opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp, obejmuje wykonanie przewodów wentylacyjnych w przypadku stwierdzenia (opinia kominiarska) braku wentylacji w danym lokalu i konieczności jej wykonania.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
okres gwarancji 35%
kryterium społeczne 5%

Część 2

Cena 60%
okres gwarancji 35%
kryterium społeczne 5%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
ABT Agnieszka Baczewska - Trocha Smolec 8961630338
-

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 ABT Agnieszka Baczewska - Trocha (Smolec) Umowa podpisana 209 086 PLN 209 086 PLN
2 - Unieważniono - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 61 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Najniższa cena

82 512 PLN

Średnia cena

626 809 PLN

Najwyższa cena

3 899 100 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BAUTOP Maciej Hanyś Wrocław 4 206 574 PLN 598 927 PLN
Marcin Szychalski Usługi Budowlane Trzebieszowice 3 794 033 PLN 2 382 100 PLN
Zakład Ogólnobudowlany AN-BUD Anna Bochniak Bielawa 3 101 556 PLN 304 667 PLN
SCAN HOUSE DEVELOPMENT PRZEMYSŁAW BARNAŚ Wrocław 3 189 800 PLN 569 400 PLN
PS BUD sp. z o.o. Wrocław 2 221 696 PLN 443 392 PLN
KORT Sp. z o.o. Wołów 2 - -
GL Company Sp. z o.o. Wrocław 2 218 711 PLN 437 422 PLN
BAUTOP MACIEJ HANYŚ Wrocław 2 209 450 PLN 418 900 PLN
PLANIVERSO SP Z O.O. Wrocław 2 - -
Zakład Usługowo-Budowlany Wiesław Denes Wąsosz 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu.

BAUTOP Maciej Hanyś -

2026-08-26 10:46:52Z

Adaptacja oficyny przy ul. Leśnej 1 w Trzebnicy na potrzeby Starostwa Powiatowego w Trzebnicy – etap II

KORT Sp. z o.o. -

2026-08-20 11:34:56Z

ZZK-NZ/241/3408/59/26 Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu, w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego – 2 Zadania.

BAUTOP Maciej Hanyś -

2026-08-11 10:14:18Z

ZZK-NZ/241/3408/59/26 Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu, w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego – 2 Zadania.

CSB Service Sp. z o.o. -

2026-08-11 10:14:18Z

Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu – 2 Zadania.

ABT Agnieszka Baczewska - Trocha 209 086 PLN

2026-08-11 09:58:05Z

ZZK-NZ/241/3408/57/26 Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu, w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego– 2 Zadania.

BAUTOP MACIEJ HANYŚ 247 700 PLN

2026-08-10 08:16:14Z

ZZK-NZ/241/3408/57/26 Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu, w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego– 2 Zadania.

BAUTOP MACIEJ HANYŚ 171 200 PLN

2026-08-10 08:16:14Z

Robota budowlana: Remont toalet na II piętrze budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach ul Hubala 3, 59-100 Polkowice w 2026 r.

"FENIX" PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWO TRANSPORTOWE MACIEJ POLAŃSKI 346 665 PLN

2026-08-05 18:17:35Z

Remont gminnych lokali mieszkalnych – pustostanów położonych we Wrocławiu – 2 Zadania. ZZK - NZ/241/3408/56/26

CSB Service Sp. z o.o., 155 679 PLN

2026-08-04 08:40:06Z

Remont gminnych lokali mieszkalnych – pustostanów położonych we Wrocławiu – 2 Zadania. ZZK - NZ/241/3408/56/26

ABT Agnieszka BaczewskaTrocha 129 617 PLN

2026-08-04 08:40:06Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 30 002 PLN Średnia: 517 923 PLN Max: 3 837 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu – 2 Zadania.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932671448

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Elżbiety 3

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-111

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zzk.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zzk.wroc.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty remontowe w gminnych lokalach mieszkalnych – pustostanach położonych we Wrocławiu – 2 Zadania.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43331c90-2252-4a3b-867e-9933ec124190

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300443

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058303/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont 50 lokali mieszkalnych (pustostanów) objętych zarządem ZZK

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zzk-wroc.logintrade.net/zapytania_email,234012,d4f587d8588c41482345153125a9ef24.html

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej https://zzk-wroc.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html. Wymiana informacji oraz
przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej https://zzkwroc.
logintrade.net.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne, które muszą spełniać urządzenia informatyczne w celu korzystania z platformy zakupowej opisane zostały na stronie internetowej pod adresem: https://zzk-wroc.logintrade.net/reg,info,wymaganiatechniczne.html. Korzystanie z platformy zakupowej jest bezpłatne. Pełną obsługę techniczną platformy zakupowej świadczy firma Logintrade S.A. W przypadku ewentualnych problemów technicznych prosimy o
kontakt z infolinią techniczną +48 71/7873534 (pn-pt: 8:00-16:00), e-mail helpdesk@logintrade.net. Wszelkie zmiany i wyjaśnienia
treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia udostępniane będą
na wymienionej wyżej platformie zakupowej.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula dotycząca obowiązku informacyjnego wynikającego z RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z
przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE znajduje się w Rozdziale XVI SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZZK-NZ/241/3405/58/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. ZADANIE nr 1 – ul. Maślicka 10b/3, ul. Dworcowa 12/9.
2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 Etapy i obejmuje:
1) Etap gwarantowany, w zakres którego wchodzą m. in.:
a) roboty murarsko-tynkarskie, podłogowe, posadzkarskie, stolarskie, okładzinowe i malarskie,
b) roboty w zakresie instalacji sanitarnych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
c) roboty w zakresie instalacji elektrycznych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
d) wykonanie dokumentacji odbiorowej dla każdego lokalu mieszkalnego w zakresie określonym w § 4 ust. 1 pkt 19) wzoru umowy,
2) Etap objęty prawem opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp, obejmuje wykonanie przewodów wentylacyjnych w przypadku stwierdzenia (opinia kominiarska) braku wentylacji w danym lokalu i konieczności jej wykonania.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1. Etap objęty prawem opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp, obejmuje wykonanie przewodów wentylacyjnych w przypadku stwierdzenia (opinia kominiarska) braku wentylacji w danym lokalu i konieczności jej wykonania.
2. Etap objęty prawem opcji będzie realizowany zgodnie z następującymi zasadami:
1) zamówienie realizowane w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego,
2) prace mogą być zlecane do upływu terminu realizacji etapu gwarantowanego,
3) warunkiem uruchomienia prawa opcji jest przekazanie Wykonawcy, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany w umowie, pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i zakresu prac do wykonania (przedmiar robót zawierający pozycje ujęte w kosztorysie ofertowym) - zwanego dalej „oświadczeniem o skorzystaniu z prawa opcji”,
4) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zamówienia objętego prawem opcji po powiadomieniu przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji,
5) Zamawiający może skorzystać w całości lub w części z prawa opcji. Zakres prac będzie każdorazowo precyzowany w oświadczeniu o uruchomieniu prawa opcji. Przedmiar robót dla prac objętych prawem opcji zostanie sporządzony przez Zamawiającego dla danego lokalu, a koszty wykonania będą rozliczane kosztorysem zamiennym na podstawie cen jednostkowych wskazanych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy zgodnie z zapisami umowy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego w wysokości do 20 % wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.
1) Warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie, zostaną ustalone w wyniku negocjacji. Udzielenie zamówienia jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego.
2) Zamówienie może dotyczyć całego zakresu zamówienia podstawowego i będzie udzielone na prace w lokalach stanowiących własność Gminy Wrocław.
3) Zamówienie zostanie udzielone na warunkach podobnych do warunków udzielenia zamówienia podstawowego.
4) Wartość robót zostanie ustalona na podstawie przyjętych w umowie podstawowej składników cenotwórczych. Dopuszcza się zmianę stawki roboczogodziny po upływie 6 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o maksymalnie 10 %, a po upływie 12 miesięcy o maksymalnie 20 %.
5) Ceny materiałów i sprzętu podlegać będą negocjacjom w odniesieniu do aktualnych cen rynkowych.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 35

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.) Nazwa kryterium: kryterium społeczne

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie jest podzielone jest na dwa zadania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na jedno lub dwa zadania:.
1. ZADANIE nr 2 – ul. Ołowiana 2-4/32, ul. Podwale 78/3.
2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 Etapy i obejmuje:
1) Etap gwarantowany, w zakres którego wchodzą m. in.:
a) opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie ogrzewania etażowego z kotłem na paliwo gazowe wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych, wydanych przez organ administracji architektoniczno-budowlanej dla lokalu nr 3 w budynku przy ul. Podwale 78 oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji,
b) roboty murarsko-tynkarskie, podłogowe, posadzkarskie, stolarskie, okładzinowe i malarskie,
c) roboty w zakresie instalacji sanitarnych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
d) roboty w zakresie instalacji elektrycznych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
e) wykonanie dokumentacji odbiorowej dla każdego lokalu mieszkalnego w zakresie określonym w § 4 ust. 1 pkt 19) wzoru umowy,
2) Etap objęty prawem opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp, obejmuje wykonanie przewodów wentylacyjnych w przypadku stwierdzenia (opinia kominiarska) braku wentylacji w danym lokalu i konieczności jej wykonania.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1. Etap objęty prawem opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp, obejmuje wykonanie przewodów wentylacyjnych w przypadku stwierdzenia (opinia kominiarska) braku wentylacji w danym lokalu i konieczności jej wykonania.
2. Etap objęty prawem opcji będzie realizowany zgodnie z następującymi zasadami:
1) zamówienie realizowane w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego,
2) prace mogą być zlecane do upływu terminu realizacji etapu gwarantowanego,
3) warunkiem uruchomienia prawa opcji jest przekazanie Wykonawcy, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany w umowie, pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i zakresu prac do wykonania (przedmiar robót zawierający pozycje ujęte w kosztorysie ofertowym) - zwanego dalej „oświadczeniem o skorzystaniu z prawa opcji”,
4) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zamówienia objętego prawem opcji po powiadomieniu przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji,
5) Zamawiający może skorzystać w całości lub w części z prawa opcji. Zakres prac będzie każdorazowo precyzowany w oświadczeniu o uruchomieniu prawa opcji. Przedmiar robót dla prac objętych prawem opcji zostanie sporządzony przez Zamawiającego dla danego lokalu, a koszty wykonania będą rozliczane kosztorysem zamiennym na podstawie cen jednostkowych wskazanych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy zgodnie z zapisami umowy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego w wysokości do 20 % wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.
1) Warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie, zostaną ustalone w wyniku negocjacji. Udzielenie zamówienia jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego.
2) Zamówienie może dotyczyć całego zakresu zamówienia podstawowego i będzie udzielone na prace w lokalach stanowiących własność Gminy Wrocław.
3) Zamówienie zostanie udzielone na warunkach podobnych do warunków udzielenia zamówienia podstawowego.
4) Wartość robót zostanie ustalona na podstawie przyjętych w umowie podstawowej składników cenotwórczych. Dopuszcza się zmianę stawki roboczogodziny po upływie 6 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o maksymalnie 10 %, a po upływie 12 miesięcy o maksymalnie 20 %.
5) Ceny materiałów i sprzętu podlegać będą negocjacjom w odniesieniu do aktualnych cen rynkowych.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 35

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.) Nazwa kryterium: kryterium społeczne

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca musi wykazać, że:
1) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – wykonał prace remontowe ogólnobudowlane i instalacyjne (sanitarne
i elektryczne) zrealizowane w budynku lub lokalu mieszkalnym bądź użytkowym o wartości nie mniejszej niż 50 000 zł, w ramach nie więcej niż dwóch umów.
Uwaga! W przypadku, gdy Wykonawca wykazuje umowy o szerszym zakresie niż wskazany powyżej, zobowiązany jest wskazać wartość robót żądanych przez Zamawiającego.
2) dysponuje co najmniej 1 (jedną) osobą, którą skieruje do realizacji zamówienia publicznego, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi o specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające kierowanie robotami budowlanymi w powyższej specjalności, zgodne z aktualnym stanem prawnym. Osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika budowy.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (wzór, załącznik nr 5 do SWZ),
2) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór, załącznik nr 6 do SWZ).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wtedy: ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia mogą polegać na zdolnościach tych Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. W tym przypadku dołączają
odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Szczegółowe zapisy dotyczące rodzaju i zakresu zmian do umowy oraz warunków ich wprowadzenia zawiera wzór umowy (załącznik do SWZ)

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-08 11:30

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zzk-wroc.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-08 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-06

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

cena

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

6. Termin realizacji zamówienia:
1) W przypadku realizacji wyłącznie zakresu gwarantowanego termin wykonania zamówienia wynosi:
a) Zadanie nr 1 - do 110 dni od dnia zawarcia umowy,
b) Zadanie nr 2 – do 150 dni od dnia zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie wskazanym w programie funkcjonalno-użytkowy (pfu) - do 90 dni od dnia zawarcia umowy,
2) W przypadku uruchomienia prawa opcji termin wykonania zamówienia wynosi: do 150 dni od dnia zawarcia umowy,
2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
22.06.2026
Termin składania ofert
14.07.2026 09:30
Wartość umowy
209 086 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Okres realizacji

150 dni