Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 06:30 (3 dni)

Rozbiórka starego mostu i budowa nowego mostu Karolinka

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00379941

Numer referencyjny: ZP-M.3701.4.2026.IB

Zamawiający

Drawieński Park Narodowy

Leśników 2

73-220 Drawno, Zachodniopomorskie

NIP: 5941600692

REGON: 321169489

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac polegających na rozbiórce istniejącego mostu drogowego „Karolinka” przez rzekę Płociczną oraz budowę nowego mostu na działkach nr ewidencyjny 500 obręb Głusko, gm. Dobiegniew i 8261 obręb Szczuczarz, gmina Człopa. Szczegółowy opis zawarty jest w przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ, Projekcie Budowlanym stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ oraz STWiOR stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin wykonania 40%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 5 do SWZ

Załącznik nr 5 do SWZ - Wykaz osób.doc

Załącznik nr 7 do SWZ

Załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.docx

SWZ

SWZ.pdf

Załącznik nr 10 do SWZ

Załącznik nr 10 do SWZ - Przedmiar.pdf

Załącznik nr 2 do SWZ

załącznik nr 2 do SWZ - oświadczenie.docx

Załącznik nr 3 do SWZ

Załącznik nr 3 do SWZ oświadczenie o grupa kapitałowa.docx

Załącznik nr 9 do SWZ

załącznik nr 9 do SWZ- aktualizacja oświadczeń.docx

Załącznik nr 6 do SWZ

Załącznik nr 6 do SWZ do SWZ - Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby.doc

Załącznik nr 8 do SWZ

Załącznik nr 8 do SWZ - Klauzula RODO.docx

Załącznik nr 4 do SWZ

Załącznik nr 4 do SWZ- Wykaz robót budowlanych.doc

Załącznik nr 11 do SWZ

Załącznik nr 11 do SWZ - Projekt.pdf

Załącznik nr 12 do SWZ

Załącznik nr 12 do SWZ - STWiORB .pdf

Informacja o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia

Informacja o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia.pdf

Załącznik nr 1 do SWZ

Załącznik nr 1 - Formularz Ofertowy - zaktualizowany.docx

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.pdf

Zmiana do SWZ

Zmiana do SWZ.pdf

Odpowiedź na zapytanie nr 3

Odpowiedź+na+zapytanie+nr+3.pdf

Odpowiedź na zapytanie

odpowiedź na zapytanie.pdf

Odpowiedź na zapytanie nr 1

Odpowiedź na zapytanie nr 1.pdf

Odpowiedź na zapytanie nr 4

odpowiedź na zapytanie nr 4.pdf

Odpowiedź na zapytanie nr 2

Odpowiedź na zapytanie nr 2.pdf

ogłoszenie o zmianie ogłoszenia 2

ogłoszenie o zmianie ogłoszenia 2.pdf

Załacznik nr 10 - Przedmiar 2 aktualizacja

Załącznik nr 10 do SWZ - Przedmiar2.pdf

Zmiana do SWZ - 2

zmiana do SWZ 2.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Najniższa cena

36 741 PLN

Średnia cena

549 667 PLN

Najwyższa cena

2 081 838 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
SCB Sp. z o.o. Stobno 2 36 741 PLN 36 741 PLN
Admiral Yacht Anna Krupa Świnoujście 2 1 098 000 PLN 1 098 000 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO USLUGOWO-HANDLOWE "TOMAL" TOMASZ GOŁAWSKI WYBUDOWANIE 23 1 170 970 PLN 170 970 PLN
"CERAMIKA-DEKOR" Mirosław Wrona Łobez 1 109 470 PLN 109 470 PLN
CERAMIKA DEKOR MIROSŁAW WRONA Łobez 1 - -
CERAMIKA DEKOR Mirosław Wrona Łobez 1 72 570 PLN 72 570 PLN
Ceramika Dekor Mirosław Wrona Łobez 1 - -
DRAKKAR WYBURZENIA MARCIN GALERA WROCŁAW 1 - -
Drakkar Wyburzenia Marcin Galera Wrocław 1 - -
RECYCLING GROUP Sp. z o.o. Sp. komandytowa Szczecin 1 179 000 PLN 179 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie robót rozbiórkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych przy ul. Nad Odrą 3A, 5, 7, 7A w Szczecinie

"CERAMIKA-DEKOR" Mirosław Wrona 109 470 PLN

2026-08-28 07:55:47Z

Przebudowa budynku nr 25 (nr inw. WPN 0455) w celu jego adaptacji na bazę sprzętu do gaszenia pożarów lasu w zarodku oraz dogaszania po zakończeniu działań jednostek straży pożarnej (Biała Góra)

Admiral Yacht Anna Krupa -

2026-08-12 08:20:22Z

Wykonanie rozbiórki budynku mieszkalnego, wraz z uprzątnięciem i uporządkowaniem terenu oraz robotami towarzyszącymi na nieruchomości przy ul. Skwarnej 5 w Szczecinie, działka nr 54, obręb 3050.

Recycling Group Sp.z o.o. Sp.k. 147 575 PLN

2026-08-04 06:39:46Z

Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi budynku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego 89 oficyna w Szczecinie

CERAMIKA -DEKOR Mirosław Wrona 94 900 PLN

2026-07-30 10:43:20Z

Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi budynku przy ul. Małopolskiej 60 w Szczecinie.

Ceramika Dekor Mirosław Wrona -

2026-07-29 10:58:48Z

Przebudowa Przedszkola Publicznego nr 1 wraz z budową Żłobka w Kamieniu Pomorskim realizowana w ramach Programu Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

PPHU ALMAR Aneta Ziopaja -

2026-07-28 11:38:55Z

Rozbiórka budynków gospodarczych oraz muru ceglanego przy ul. Dobropole 15 w Szczecinie

SCB Sp. z o.o. -

2026-07-17 09:15:26Z

Wykonanie rozbiórki całkowitej budynków i budowli położonych w miejscowości Turowo, gmina Szczecinek, powiat szczecinecki, województwo zachodniopomorskie na dz. nr 15/25 oraz 15/36, obręb Turowo

PRZEDSIĘBIORSTWO USLUGOWO-HANDLOWE "TOMAL" TOMASZ GOŁAWSKI 170 970 PLN

2026-07-13 09:47:44Z

Rozbiórka budynków przy ul. Piłsudskiego 24, 24A, 24B i 24C w Szczecinie

Drakkar Wyburzenia Marcin Galera -

2026-06-30 12:41:45Z

Wykonanie robót rozbiórkowych budynku mieszkalnego przy ul. Nad Odrą 46 w Szczecinie

CERAMIKA DEKOR Mirosław Wrona 72 570 PLN

2026-05-27 09:38:04Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 25 218 PLN Średnia: 624 289 PLN Max: 5 185 102 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozbiórka starego mostu i budowa nowego mostu Karolinka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Drawieński Park Narodowy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321169489

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Leśników 2

1.5.2.) Miejscowość: Drawno

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-220

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dpn@dpn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dpn.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka starego mostu i budowa nowego mostu Karolinka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30e840b1-87f9-4a53-9e13-ded55b633e53

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379941

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050768/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rozbiórka i budowa nowego mostu "Karolinka"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30e840b1-87f9-4a53-9e13-ded55b633e53

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załącznik do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania
z usług Platformy e – Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e – Zamówienia.
W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e – Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 32 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e – Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres
e- mail: dpn@dpn.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30e840b1-87f9-4a53-9e13-ded55b633e53

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Obowiązek informacyjny znajduje się w rozdziale 24 SWZ oraz w załaczniku nr 8 do SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP-M.3701.4.2026.IB

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac polegających na rozbiórce istniejącego mostu drogowego „Karolinka” przez rzekę Płociczną oraz budowę nowego mostu na działkach nr ewidencyjny 500 obręb Głusko, gm. Dobiegniew i 8261 obręb Szczuczarz, gmina Człopa.

Szczegółowy opis zawarty jest w przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ, Projekcie Budowlanym stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ oraz STWiOR stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Procentowo do Kryterium "Cena" oraz punktowo do Kryterium "Termin wykonania"
W ramach kryterium „Termin wykonania” ocena ofert zostanie dokonana w następujący sposób:
- realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 50 dni – 0 pkt;
- realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 47 dni – 20 pkt;
- realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 45 dni – 40 pkt.
Jeżeli Wykonawca w formularzu ofertowym nie wypełni zobowiązania dotyczącego terminu wykonania zamówienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca przyjął termin wynoszący 50 dni i przyzna mu w tym kryterium 0 punktów.
UWAGA: wskazanie w formularzu ofertowym terminu realizacji przedmiotu umowy dłuższego niż 50 dni skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia.

W ramach kryterium „Cena” ocena ofert zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru podanego w rozdziale 19 SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca spełni warunek, jeżeli:
a) wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykaże wykonanie co najmniej jednej roboty budowlanej o charakterze zgodnym z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 500 000,00 zł brutto. Przez charakter zgodny z przedmiotem zamówienia Zamawiający rozumie prace polegające na budowie, odbudowie lub przebudowie obiektu mostowego o długości minimum 10m o konstrukcji nośnej stalowej z podkładem drewnianym;
b) wykaże, że dysponuje wykwalifikowanymi osobami, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia tj.: jedną osobą, która pełnić będzie funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane co najmniej do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej lub w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa lub uprawnienia budowlane w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia według przepisów kraju ich uzyskania.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U.
z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ;

oświadczenie o aktualności informacji w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 ustawy, b) art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, c) art. 7 ust. 1 z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wpierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie z załącznikiem nr 9 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – załącznik nr 4 do SWZ;

wykaz osób skierowanych do wykonania zadania – oświadczenie wykonawcy – załącznik nr 5 do SWZ;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium
Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 10 500,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy pięćset złotych),
Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert i obejmować pełen okres związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto BGK Oddział Szczecin nr rachunku: 56 1130 1176 0022 2122 3620 0007
W tytule przelewu należy podać znak sprawy i nazwę postępowania: „Wadium do postępowania nr ZP-M.3701.4.2026.IB”.
Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data i godzina wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego).
Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy:
nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym
w gwarancji lub poręczeniu musi być: Drawieński Park Narodowy, ul. Leśników 2; 73-220 Drawno; NIP:5941600692
określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
kwotę gwarancji/poręczenia,
termin ważności gwarancji/poręczenia,
zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
W takim przypadku:
a) wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego;
b) wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem;
c) w przypadku oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) w formularzu oferty należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
d) oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty – treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania;
e) wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą ponosić odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą zobowiązany jest dopełnić następujących formalności:
1) wnieść wymagane zabezpieczanie należytego wykonania umowy;
2) przedłożyć Zamawiającemu:
- umowę konsorcjum, jeżeli zamówienie będzie realizowane przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
- zabezpieczenie należytego wykonania umowy;


Oświadczenie składają odrębnie: wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału
w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany znajdują się w załaczniuku nr 7 do SWZ w § 16
1. Zmiana umowy jest dopuszczalna wyłącznie w okolicznościach opisanych art. 455 p.z.p.
2. Istotne zmiany treści umowy mogą wynikać z następujących okoliczności:
1) zmiany terminu polegającej na przedłużeniu realizacji przedmiotu umowy
w przypadku:
a) wystąpienia siły wyższej, o której mowa w § 11 uniemożliwiającej wykonanie umowy;
b) opóźnienia lub wstrzymania przez Zamawiającego wykonania robót budowlanych
z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy;
Zmiany wskazane w ust. 2 pkt 1) w zakresie terminu zakończenia umowy będą dopuszczalne wyłącznie w takim zakresie, w jakim ukończenie przedmiotu Umowy jest lub przewiduje się, że będzie, opóźnione na skutek zaistnienia okoliczności określonych w ust. 2 pkt. 1).
2) zmiany wysokości wynagrodzenia w przypadku:
a) wprowadzania zmian do umowy na podstawie ust. 2 pkt. 1);
b) nastąpi zmiana stawki podatku VAT.
3. Zmiana w zakresie wynagrodzenia, związana ze zmianą stawki VAT, może zostać dokonana odpowiednio do wzrostu lub obniżenia tej stawki.
4. Wprowadzenie zmian do umowy jest możliwe pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę, że zmiany o których mowa w ust. 2 pkt 1 mają wpływ na termin wykonania zamówienia wraz z uzasadnieniem. Zamawiającemu będzie przysługiwać prawo żądania wyjaśnień wraz z przedstawieniem dalszych dokumentów celem stwierdzenia dopuszczalności zmiany umowy.
5. Zmiany umowy mogą zostać zainicjowane zarówno przez Zamawiającego jak i przez Wykonawcę.
6. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian do umowy strona zainteresowana przekazuje drugiej stronie wniosek na piśmie na adresy wskazane w umowie wraz z opisem zdarzenia lub okoliczności stanowiących podstawę do żądania takiej zmiany.
7. Zmiana umowy może nastąpić tylko w formie pisemnej w postaci aneksu do umowy pod rygorem nieważności.
8. Nie stanowią zmiany umowy następujące zmiany:
a) danych związanych z obsługą administracyjno – organizacyjną umowy, w szczególności numeru rachunku bankowego, zmiany osób do kontaktu,
b) danych teleadresowych,
c) danych rejestrowych.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-27 08:30

8.2.) Miejsce składania ofert: 16.1. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy E-zamówienia. Sposób złożenia oferty opisany został w Instrukcji interaktywnej na stronie Platformy E-zamówienia.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-27 09:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-25

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający zgodnie z art. 95 Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na robotach rozbiórkowych starego mostu oraz robotach budowlanych przy budowie nowego mostu, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.).
Zamawiający przewiduje obowiązek odbycia przez wykonawcę wizji lokalnej w celu weryfikacji uwarunkowań terenowych dla budowy mostu będącego przedmiotem zamówienia.
Miejsce spotkania Punkt Informacyjny DPN, Głusko, 66-520 Dobiegniew, o godzinie 09:00.
W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami (Rozdział 10 SWZ) w godz. 7.00 – 15.00
Potwierdzeniem dokonania wizji lokalnej będzie Protokół z wizji lokalnej podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę oraz Zamawiającego. Osoba reprezentująca Wykonawcę musi być upełnomocniona do tej czynności w oparciu o dokumenty rejestrowe lub pełnomocnictwo przedłożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
Koszty Wykonawcy, związane z udziałem w wizji lokalnej poniesie Wykonawca.
Zgodnie z art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej.
Termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie: 50 dni od daty zawarcia umowy;
Zamawiający informuje, że termin realizacji zamówienia stanowi kryterium oceny ofert wobec powyższego wykonanie przedmiotu zamówienia zostanie zrealizowane w terminie określonym w ofercie wykonawcy, zgodnie z wymaganiami określonymi w kryterium oceny ofert (Rozdz. 19 SWZ), z zastrzeżeniem, że ostateczny, maksymalny termin wykonania zamówienia wynosi 50 dni od daty zawarcia umowy.
Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji zamówienia uregulowane są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
Zamawiający informuje, że na dzień ogłoszenia postępowania jest w trakcie uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę dla przedmiotu zamówienia. Rozpoczęcie robót budowlanych oraz przekazanie placu budowy będzie możliwe wyłącznie po uzyskaniu przez Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, co zostało uwzględnione w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 7 do SWZ).
Do oferty wykonawca załącza również dokumenty wymienione w rozdzale 15 pkt 15.17 SWZ
2026-08-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
06.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 06:30
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45221100-3 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów) 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

Okres realizacji

50 dni