Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne
Zamawiający
Miasto Gliwice
Gliwice, Śląskie
NIP: 6311006640
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna | GLIWICE | NIP: 6310000173 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna (GLIWICE) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)
Najniższa cena
13 227 PLN
Średnia cena
1 260 295 PLN
Najwyższa cena
10 971 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW | 2 | 4 218 284 PLN | 4 218 284 PLN |
| Firma A.S Michał Świderek Gliwice | 2 | 224 989 PLN | 224 989 PLN |
| Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój | 2 | 84 312 PLN | 168 625 PLN |
| KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 2 269 450 PLN | 4 538 900 PLN |
| DSC System sp. z o.o Kraków | 2 | - | - |
| Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice | 2 | 253 749 PLN | 253 749 PLN |
| FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice | 2 | - | - |
| Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec | 2 | 62 955 PLN | 125 911 PLN |
| FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA "BUDMAR" NOWEK MARCIN Sosnowiec | 2 | 414 528 PLN | 829 055 PLN |
| Zakład Robót Komunalnych "BUD-KOM" sp. z o.o. sp.k. Czeladź | 2 | 155 595 PLN | 155 595 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne
2026-09-03 09:29:56Z
Przebudowa cel mieszkalnych z wydzieleniem kącików sanitarnych w pawilonie C Aresztu Śledczego w Katowicach II
2026-09-03 09:12:58Z
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne - nadzór inwestorski
2026-09-03 08:44:01Z
Budowa drogi rowerowej na odcinku Chwostek – Hadra etap II – dokończenie realizacji zadania
2026-09-03 08:08:01Z
BO - L8/08/XII - Renowacja i remont nawierzchni ogólnodostępnych boisk przy Szkole Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach, Osiedle Witosa
2026-09-03 07:13:06Z
Poprawa parametrów technicznych ul. Traugutta w Jastrzębiu-Zdroju
2026-09-03 07:01:19Z
Renowacja i przebudowa zabytkowego budynku przy ul Damrota 6 w Pilchowicach
2026-09-03 06:35:28Z
Remonty nawierzchni dróg zarządzanych przez Wójta Gminy Kozy oraz naprawa i montaż drogowych barier energochłonnych w 2026 r.”
2026-09-03 06:21:25Z
BO - L6/10/XII - "Brzechwolandia" - modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach
2026-09-02 11:01:14Z
Posadowienie budynku kontenerowego wraz z przyłączeniem mediów na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Łaszczyka 18 w Bytomiu – edycja 2.
2026-09-02 10:41:03Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00420379 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice
1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Zwycięstwa 21
1.4.2.) Miejscowość: Gliwice
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: or@um.gliwice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-510d7061-1f4e-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00420379
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/S 124-382624
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń
na oddziały przedszkolne”, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach którego przewiduje się:
A. dla zakresu „zaprojektuj” wykonanie:
1. projektów technicznych dla wszystkich branż do projektu zagospodarowania terenu i projektu
architektoniczno-budowlanego na który otrzymano decyzję o pozwoleniu na budowę w oparciu o wytycznych
do projektów technicznych [załącznik nr 8 do Suplementu nr 1 do PFU] wykonanych przez Pracownię
Projektową ARCHIDOM:
- dla branży budowlanej data opracowania listopad 2023 r.
- dla branży elektrycznej data opracowania 12.12.2023 r.
- dla branży sanitarnej data opracowania 31.01.2024 r.,
1.1. w tym opracowanie projektowanej charakterystyki energetycznej.
2. projektów wykonawczych dla wszystkich branż wraz z wykonaniem projektów aranżacji wnętrz w oparciu
o wskazane wyposażenie (załącznik nr 5) do Suplementu nr 1 do PFU] z uwzględnieniem wykonania ścianek
mobilnych akustycznych ognioodpornych montowanych na I i II piętrze nowoprojektowanego budynku
[załącznik nr 6 do Suplementu nr 1 do PFU],
3. dokumentacji projektowej dla zakresu związanego z przebudową układu komunikacyjnego wokół terenu
szkoły, tj. ul. Ligonia, ul. Daszyńskiego, działce nr 1772/2 obręb Nowe Miasto zgodnie z uzyskanymi
wytycznymi Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach [załącznik nr 1 do Suplementu nr 1 do PFU] wraz
z przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej zgodnie z uzyskanymi warunkami:
• PWIK Gliwice w zakresie miejskiej sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej [załącznik nr 2
do Suplementu nr 1 do PFU],
• PWIK Gliwice w zakresie miejskiej sieci kanalizacji deszczowej [załącznik nr 3 do Suplementu nr 1 do PFU],
• Wydziału Usług Komunalnych w zakresie oświetlenia [załącznik nr 4 do Suplementu nr 1 do PFU],
4. dokumentacji projektowej dla zakresu związanego z rozbiórką istniejących garaży zlokalizowanych
na działce nr 976 obręb Nowe Miasto będących własnością miasta Gliwice w celu wykonania miejsc
parkingowych wraz z połączeniem z droga publiczna zgodnie z wytycznymi pkt IV Zarządu Dróg Miejskich
w Gliwicach [załącznik nr 1 do Suplementu nr 1 do PFU],
5. dokumentacji projektowej dla zakresu związanego z dobudową windy do istniejącego budynku w celu
dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami o parametrach jak najbardziej zbliżonych do nowego
budynku,
6. dokumentacji projektowej dla zakresu związanego z budową 10 stojaków 4 stanowiskowych z barierkami
na ramy rowerów oraz 4 stojaków 5 stanowiskowych mini dla przedszkolaków na terenie Zespołu
Szkolno-Przedszkolnego nr 7. Lokalizacje należy uzgodnić z Użytkownikiem i Zamawiającym.
Infrastruktura rowerowa musi być zgodna ze standardami i wytycznymi dotyczącymi kształtowania
infrastruktury rowerowej - uchwała Górnoslasko - Zagłębiowskiej Metropolii nr 322/2022 z dnia 29.11.2022 r.:
https://bip.metropoliagzm.pl/artykul/34552/125426/standardy-i-wytyczne-ksztaltowania-infrastruktury-rowerowej
i wytycznymi stow. „Rowerowe Gliwice” [załącznik nr 9 do Suplementu nr 1 do PFU],
7. analizy możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energetycznych OZE (analizę należy przeprowadzić
dla części istniejącej jak i nowej),
8. analizy dostępności obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wraz z zaprojektowaniem
odpowiednich rozwiązań (analizę należy przeprowadzić dla części nowej),
9. Specyfikacji Technicznej i Odbioru Robót budowlanych dla wszystkich branż,
10. przedmiarów robót dla wszystkich branż,
11. szacunkowego zestawieniem kosztów,
Dla zakresu „wybuduj” wykonanie:
1. robót budowlanych w oparciu o projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlanego,
dla którego otrzymano decyzję o pozwoleniu na budowę i pozostałą dokumentację projektową wskazaną dla
zakresu „zaprojektuj”,
2. renowacji nawierzchni istniejącego boiska wielofunkcyjnego wraz z wyznaczeniem dodatkowego pola do gry
w siatkówkę (nawierzchnia, nowe linie wraz z wyposażeniem boiska w słupki z siatką).
Uwaga: Zamawiający odstępuje od likwidacji części istniejącego boiska wielofunkcyjnego i wykonania na nim
placu zabaw. Urządzenia zabawowe, które miały być zlokalizowane na tym miejscu należy zlokalizować
na terenie placówki i zamontować z zachowaniem wymaganych stref bezpiecznych. Lokalizację należy
uzgodnić z Użytkownikiem i Zamawiającym.
Dodatkowo:
- wraz z robotami towarzyszącymi oraz czynnościami niezbędnymi do realizacji robót budowlanych, uzyskanie
wymaganych pozwoleń i decyzji umożliwiających budowę i oddanie obiektu do użytkowania, w tym: uzyskanie
decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, zgłoszenie zakończenia robót budowlanych/budowy do organu
architektoniczno – budowlanego i przygotowaniem kompletnej dokumentacji powykonawczej.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości likwidacji istniejącej zieleni (wycinki drzew).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
71351910-5 - Usługi geologiczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
17 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTÓW ULIC I MOSTÓW S. A
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6310000173
4.3.3.) Ulica: PLAC PIASTÓW 10
4.3.4.) Miejscowość: GLIWICE
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-101
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 31829601,76 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/S 237-742244 z dnia 05.12.2024 r.
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-19
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 32586229,13 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE