Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 239 697 PLN

Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara Sławogóra

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00354489

Numer referencyjny: IGK.271.3.2026

Zamawiający

Gmina Szydłowo

Mazowiecka 61

06-516 Szydłowo, Mazowieckie

NIP: 5691749854

REGON: 130378479

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara Sławogóra wraz z wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej. Zakres przedsięwzięcia obejmuje roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, roboty ziemne, wykonanie fundamentów, posadzek, ścian konstrukcyjnych i działowych oraz budowę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem. W ramach inwestycji wykonane zostaną również roboty elewacyjne, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, kompleksowe roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, budowa schodów zewnętrznych oraz wykonanie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Zakres zadania obejmuje także montaż wyposażenia sanitarnego oraz budowę szczelnego zbiornika na ścieki wraz z przyłączami. Realizacja inwestycji ma na celu zwiększenie powierzchni użytkowej i poprawę funkcjonalności świetlicy wiejskiej, co przyczyni się do podniesienia standardu obiektu oraz poprawy warunków organizacji działalności społecznej, kulturalnej i integracyjnej mieszkańców miejscowości Stara Sławogóra.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji jakości 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
EKO-DOM Sp. z o.o. Uniszki Cegielnia 5272721070

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 EKO-DOM Sp. z o.o. (Uniszki Cegielnia) Umowa podpisana 239 697 PLN 239 697 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

43 050 PLN

Średnia cena

1 387 012 PLN

Najwyższa cena

18 963 148 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
AMTC Poland Sp. z o.o. Kraków 2 181 642 PLN 363 283 PLN
Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Staroźreby Sp. z o.o. Staroźreby 2 - -
FEDRO Sp. z o.o. Osieck 2 426 715 PLN 853 430 PLN
PHU CYMUŚ Rafał Janicki Śladów 2 332 682 PLN 665 363 PLN
Express -Bud Usługi remontowo-budowlane Jacek Mróz "LOFT" Rząśnik 2 364 401 PLN 728 803 PLN
INSTAL-BUD PLUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 784 100 PLN 1 568 200 PLN
ENERGOTEL Sp. z o.o. Warszawa 2 289 848 PLN 579 696 PLN
SOLAR GLASS SP. Z O. O. Radom 2 1 059 034 PLN 2 118 068 PLN
USEHOUSE Sp. z o. o. Radzymin 1 - -
USEHOUSE Sp. z o.o. Radzymin 1 1 181 036 PLN 1 181 036 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara Sławogóra

EKO-DOM Sp. z o.o. 239 697 PLN

2026-09-01 08:34:18Z

Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie w zakresie dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami.

EWENTO Sp. z o. o. 550 000 PLN

2026-09-01 07:40:26Z

SVA/4620-231/2025 Termomodernizacja budynków nr 12, 13, 14, 15 na terenie kompl. wojsk. w m. Ustronie Morskie

Bartłomiej Lasik B.L-BUD -

2026-09-01 07:27:01Z

Przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Płocku – adaptacja powierzchni na potrzeby archiwum.

LUX-BUD Piekutowski Piotr 1 041 879 PLN

2026-09-01 07:24:32Z

„Asfaltowanie drogi nr 160215W przez wieś Bronisławów”

ZYKO-DRÓG Sp. z o.o. -

2026-09-01 07:13:29Z

Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ramach zadania pn.: „Budowa drogi dla pieszych i rowerów na DK79 na odcinku Świerże Górne - Chinów”.

MG Infrastruktura Marian Wołczyk 7 983 268 PLN

2026-09-01 06:24:59Z

Modernizacja placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3

DBS BUD Sp. z o.o. 271 038 PLN

2026-09-01 06:13:58Z

Budowa altany na cele kulturalne i turystyczne w ramach zadania „Wiata piknikowa w m. Zaliwie- Piegawki”

RICOLAND-DOM -

2026-08-31 12:56:24Z

Koszenie i czyszczenie przydrożnych rowów, cieków podstawowych i przepustów na terenie Gminy Piaseczno

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FENCE TECH Tomasz Fol -

2026-08-31 12:49:20Z

Wymiana ślusarki aluminiowej (witryn) w budynku przy ul. gen. W. Andersa 5 w Warszawie

Instal Diament Artur Kaniewski 589 474 PLN

2026-08-31 12:03:19Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 891 PLN Średnia: 1 964 054 PLN Max: 89 800 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara Sławogóra

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szydłowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378479

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mazowiecka 61

1.5.2.) Miejscowość: Szydłowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-516

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: 236554019

1.5.8.) Numer faksu: 236549328

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@szydlowo-maz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.szydlowo-maz.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara Sławogóra

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7551ddfa-ff99-4a6b-94ba-6b261697f0e9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354489

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021528/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara Sławogóra

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szydlowo.ezamawiajacy.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://szydlowo.ezamawiajacy.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Oferta wraz z załącznikami musi zostać złożona w postaci elektronicznej. Złożenie oferty wymaga do Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://szydlowo.ezamawiajacy.pl, zgodnie z poniższą kolejnością. Rejestracja konta następuje automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym, osobistym lub profilem zaufanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie. Konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. Mając to na uwadze, zamawiający zaleca wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca biorący udział w postępowaniu prowadzonym drogą elektroniczną w systemie zakłada konto, wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Po założeniu konta wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu.
2. Zamawiający wskazuje informacje, o których mowa w Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępnienia i przechowywania dokumentów elektronicznych, dotyczące systemu dostępnego pod adresem https://szydlowo.ezamawiajacy.pl:
• Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
• Komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
• Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;
• Włączona obsługa JavaScript;
• Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1) Na podstawie art. 19 ust. 1 PZP w związku z art. art. 13 ust. 1-3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
a) administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Szydłowo, ul. Mazowiecka 61, 06-516 Szydłowo.
b) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, adres e-mail: iod@szydlowo-maz.pl.
c) Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, które jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego;
d) odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 PZP;
e) Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy (art. 78 ust. 4 PZP);
f) obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio dotyczących Państwa jest wymogiem określonym w przepisach PZP, związanym z udziałem w niniejszym postępowaniu;
g) w odniesieniu do Państwa danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do postanowień art. 22 RODO;
2) Posiadają Państwo:
a) zgodnie z art. 15 RODO - prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących (z zastrzeżeniem, że w sytuacji, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku, mogą Państwo zostać zobowiązani do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego albo sprecyzowania nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) zgodnie z art. 16 RODO - prawo do sprostowania Państwa danych osobowych (z tym, że skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu z postępowania oraz załączników do niego);
c) zgodnie z art. 18 RODO - prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO;

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Nie przysługuje Państwu:
a) zgodnie z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO - prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) zgodnie z art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IGK.271.3.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara Sławogóra wraz z wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej. Zakres przedsięwzięcia obejmuje roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, roboty ziemne, wykonanie fundamentów, posadzek, ścian konstrukcyjnych i działowych oraz budowę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem. W ramach inwestycji wykonane zostaną również roboty elewacyjne, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, kompleksowe roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, budowa schodów zewnętrznych oraz wykonanie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Zakres zadania obejmuje także montaż wyposażenia sanitarnego oraz budowę szczelnego zbiornika na ścieki wraz z przyłączami. Realizacja inwestycji ma na celu zwiększenie powierzchni użytkowej i poprawę funkcjonalności świetlicy wiejskiej, co przyczyni się do podniesienia standardu obiektu oraz poprawy warunków organizacji działalności społecznej, kulturalnej i integracyjnej mieszkańców miejscowości Stara Sławogóra.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-16

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, Warunki, na jakich zostaną udzielone ww. roboty budowlane, są następujące: Dopuszczalna wartość zamówienia nie może przekroczyć 25% zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Nie dotyczy.
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Nie dotyczy.
c) sytuacji ekonomicznej i finansowej: Nie dotyczy.
d) zdolności technicznej lub zawodowej:
- Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem, w wykonaniu (zakończeniu), (def. wykonania zadania: protokół odbioru lub dokument równoważny) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 najważniejszych podobnych robót budowlanych. Za najważniejszą robotę budowlaną podobną Zamawiający uzna wykonanie robót polegających na budowie lub przebudowie budynku o wartości nie mniejszej niż 150.000,00 zł brutto każde.
- Wykonawca musi wskazać osobę, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymującą się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednim do funkcji, jaka zostanie jej powierzona.
- osoba proponowana do pełnienia funkcji Kierownik Budowy
- liczba osób: 1
- minimalne kwalifikacje: osoba wskazana na stanowisko Kierownika Budowy winna posiadać: uprawnienia budowlane wymagane ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. - doświadczenie zawodowe: min. 3 lata na stanowisku kierownika budowy. Posiadanie aktualnych zaświadczeń o członkostwie we właściwych izbach samorządu zawodowego.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej,
b) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym, czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty,
b) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami,

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

a) Wykonawca, którego Oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany będzie przed zawarciem umowy do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, na zasadach określonych przepisami ustawy Pzp, które stanowić będzie 5% ustalonej w umowie wartości przedmiotu zamówienia z podatkiem VAT.
b) Zabezpieczenie należytego wykonania umowy służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, w tym należności z tytułu kar umownych.
c) Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia całości zabezpieczenia należytego wykonania umowy na pełny okres jego ważności najpóźniej w dniu wyznaczonym przez Zamawiającego jako dzień zawarcia umowy z zastrzeżeniem art. 452 ust. 8 ustawy Pzp.
d) Zabezpieczenie może być wniesione:
- w pieniądzu na rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym w Szydłowie nr konta 42 8225 1022 2003 0030 0012 0012
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający, zgodnie z art. 455 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego, w sposób i na warunkach określonych w projekcie umowy będącej częścią SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-05 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: za pośrednictwem „Platformy szydlowo.ezamawiajacy.pl” https://szydlowo.ezamawiajacy.pl.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-05 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-03

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.07.2026
Termin składania ofert
10.08.2026 08:00
Wartość umowy
239 697 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 65000000-3 (Obiekty użyteczności publicznej) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Okres realizacji

do 2026-10-16