Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Rozbudowa drogi gminnej nr 119007E w miejscowości Branica, gmina Zapolice
Zamawiający
GMINA ZAPOLICE
Zapolice, Łódzkie
NIP: 8291708296
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA MARTOM MARIUSZ RUBAJCZYK | ZDUŃSKA WOLA | 8291466870 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA MARTOM MARIUSZ RUBAJCZYK (ZDUŃSKA WOLA) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 38 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233000-9)
Najniższa cena
75 522 PLN
Średnia cena
1 621 617 PLN
Najwyższa cena
11 923 076 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o. Nowiny | 5 | 220 785 PLN | 910 323 PLN |
| BITUM Sp. z o.o. Lipie Śląskie | 3 | 8 035 158 PLN | 16 070 315 PLN |
| Sieradzkie Kruszywa Mineralne Sp. z o.o. Bronisławów | 3 | 268 632 PLN | 268 632 PLN |
| DROGI I BRUKI Wojciech Danielczyk Bedoń Przykościelny | 2 | 316 722 PLN | 633 443 PLN |
| Zakład Budowlano – Drogowy „DUKT” Sp. z o.o., Spółka Komandytowa Włoszczowa | 1 | 662 806 PLN | 662 806 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Baszki Sp. z o.o. Błaszki | 1 | - | - |
| REG-BUD Katarzyna Regulska Częstochowa | 1 | 545 767 PLN | 545 767 PLN |
| Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX" Boronów | 1 | - | - |
| LARIX Sp. z o.o. Lubliniec | 1 | - | - |
| OLS Sp. z o.o. Sp. k. Lubliniec | 1 | 2 942 614 PLN | 2 942 614 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
2026-09-01 12:48:19Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 1705E Złoczew - Łagiewniki
2026-08-31 11:01:28Z
Przebudowa i remont dróg gminnych
2026-08-31 10:39:18Z
Przebudowa drogi pożarowej o długości 940 m położonej w leśnictwie Proszenie na odcinku od km 0+000 do km 0+940
2026-08-25 12:49:04Z
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
2026-08-17 12:20:13Z
Rozbudowa drogi powiatowej nr 4529E w miejscowości Raduczyce oraz w miejscowości Drobnice
2026-08-12 06:31:09Z
Rozbudowa drogi gminnej nr 119007E w miejscowości Branica, gmina Zapolice
2026-08-10 12:36:20Z
Przebudowa drogi wewnętrznej w Klęku- droga dojazdowa do gruntów rolnych
2026-08-04 07:59:50Z
„Przebudowa drogi powiatowej nr 1719E Słomków Suchy - Wągłczew”
2026-07-31 10:00:18Z
Przebudowa drogi w miejscowości Parczówek
2026-07-29 06:12:26Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385649 z dnia 2026-08-10 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 119007E w miejscowości Branica, gmina Zapolice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAPOLICE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934482
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: pl. Strażacki 5
1.4.2.) Miejscowość: Zapolice
1.4.3.) Kod pocztowy: 98-161
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.4.7.) Numer telefonu: 438231982
1.4.8.) Numer faksu: 438231982
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zapolice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zapolice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a263173b-0e8c-456f-9406-72db52522f90
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385649
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-10
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00528189
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa drogi gminnej nr 119007E w miejscowości Branica, gmina Zapolice
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Zakres zamówienia obejmuje rozbudowę drogi gminnej publicznej nr 119007E w m. Branica. Zamówienie obejmuje wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego. W ciągu całego odcinka rozbudowywanej drogi wykonać należy indywidualne zjazdy do działek o nawierzchni utwardzonej z kruszywa łamanego oraz nawierzchni gruntowej o szerokości zmiennej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznikach 2, 8 i 9 do SWZ.
3. Zatrudnianie na podstawie stosunku pracy, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.
1) Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby przez cały okres realizacji robót Wykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby wykonujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wymagania w tym zakresie dotyczą zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy w szczególności pracowników fizycznych (robotników budowlanych), wykonujących roboty bezpośrednio związane z wykonywaniem robót pod kierownictwem oraz operatorów sprzętu mechanicznego przy pomocy którego realizowany będzie przedmiot zamówienia (wymóg ten nie dotyczy m.in. osób kierujących budową czy dostawców materiałów budowlanych oraz sytuacji, gdy prace te wykonuje osobiście osoba fizyczna prowadząca samodzielnie działalność gospodarczą na podstawie umowy o podwykonawstwo). Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę to wykonywanie robót budowlanych szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia.
2) Ilości pracowników niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia określa Wykonawca uwzględniając termin wykonania oraz złożoność dokumentacji projektowej. Wykonawca na każdym etapie realizacji umowy jest uprawniony do wprowadzenia dodatkowych pracowników lub wymiany tych już zgłoszonych.
3) Do pracowników podwykonawców zapisy o pracownikach zatrudnionych na umowę o pracę do realizacji przedmiotu zamówienia stosuje się odpowiednio.
4) Sposób kontroli i weryfikacji zatrudnienia uregulowano w projekcie umowy.
4. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w dokumentach zamówienia. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w dokumentach zamówienia.
5. Zamawiający nie przewiduje składania ofert częściowych.
6. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Kompleksowa realizacja zamówienia wynika z charakteru zamówienia. Podział zamówienia na części mógłby w sposób istotny zagrozić terminowemu oraz właściwemu jakościowo wykonaniu zamówienia z uwagi na brak możliwości dokładnego i zgodnego w czasie skoordynowania współpracy kilku wykonawców. Zamówienie nie zostało podzielone na części z następujących względów:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych. Rozdzielenie robót groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy robót wykonywanych przez różnych Wykonawców.
2) Przedmiot zamówienia powinien być realizowany etapowo i wg kolejności etapów. Ponadto przy tego typu robotach wykonywanych przez różnych Wykonawców opóźnienie jednego z Wykonawców wpłynęło by negatywnie na terminowość wykonania innych elementów lub etapów inwestycji — zależnych od terminowego wykonania prac przez innego Wykonawcę.
3) Przy tego typu pracach wykonywanych przez różnych Wykonawców niemożliwe byłoby jednoznaczne określenie zasad odpowiedzialności OC (np. w razie jednoczesnego wykonywania robót przez wielu Wykonawców utrudnione byłoby ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za szkody objęte polisą OC).
4) Wykonawcy powielaliby koszty prac, co wpływałoby na koszty inwestycji. W każdej z ofert częściowych Wykonawca musiałby założyć odrębną wycenę użycia tego samego rodzaju sprzętu, w sytuacji, w której składając jedną ofertę, użycie sprzętu wyceniłby jednokrotnie. W dokumentacji projektowej wskazane są rozwiązania wymagające użycia wielorodzajowego sprzętu budowlanego.
5) Każdy z Wykonawców w cenę wliczałby odrębne koszty ubezpieczenia, co zwiększyłoby poziom wydatków Zamawiającego. Reasumując Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
6) Niedokonanie podziału zamówienia na części podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnymi oraz charakterem przedmiotu zamówienia
7) Podkreślić należy, że zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw ze względu na to, iż zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zamawiający nie określił wygórowanych wymagań progowych dotyczących doświadczenia dla potencjalnych wykonawców zainteresowanych zamówieniem. Warunki udziału w postępowaniu zostały dostosowane w taki sposób aby mali i średni wykonawcy mogli złożyć oferty. Potencjalni Wykonawcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw jeżeli nie są zainteresowani wykonaniem całości zamówienia mogą złożyć ofertę wspólną, tworząc np. konsorcja. W takiej sytuacji należy złożyć oświadczenie określając w nim jaki zakres świadczenia wykona każdy z nich.
7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji na przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 36 miesięcy i nie dłuższy niż 60 miesięcy. Niezależnie od gwarancji Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi. Okres rękojmi ustala się na okres tożsamy okresowi gwarancji.
8. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 20 dni od daty zawarcia Umowy przedłożyć Zamawiającemu do akceptacji szczegółowy harmonogram rzeczowo – terminowo - finansowy dla zakresu objętego przedmiotem niniejszej Umowy. Wskazany harmonogram musi określać szczegółowe terminy realizacji poszczególnych czynności w ujęciu tygodniowym, kolejność wykonywania prac, czas w jakim wykonawca zamierza wykonać prace.
3.9.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-15
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
10 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA MARTOM MARIUSZ RUBAJCZYK
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8291466870
4.3.4.) Miejscowość: ZDUŃSKA WOLA
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2162300,31 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00601768/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-09-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana harmonogramu płatności
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmieniono zapisy umowy w zakresie zapłaty wynagrodzenia w częściach, zmieniono wysokości platności
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmieniono wynagrodzenie: podwyższenie wynagrodzenia z uwagi na roboty dodatkowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększono zakres zamówienia
5.4.6.) Wartość zmiany: 31023,10
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmieniono wynagrodzenie: podwyższenie wynagrodzenia z uwagi na roboty dodatkowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększono zakres zamówienia
5.4.6.) Wartość zmiany: 1000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2194323,41 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 10.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE