Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Rozbudowa i remont bazy edukacyjnej na terenie Gminy Maków

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00382498

Zamawiający

Gmina Maków

Maków, Łódzkie

NIP: 8361544205

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

96-126 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Firma REM-DOM Leszek Głuszek Byczki 97 8361427971

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Firma REM-DOM Leszek Głuszek (Byczki 97) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 37 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45210000-2)

Najniższa cena

13 759 PLN

Średnia cena

1 610 175 PLN

Najwyższa cena

5 990 211 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Hurtownia Materiałów Budowlanych DON BUD BIS Piotr Marciniak Opatówek 2 29 856 PLN 59 711 PLN
Firma Budowlana KAR-BUD Karol Kuszczyński Dobra 2 205 223 PLN 205 223 PLN
Warbud SP. z.o.o Piotrkow Trybunalski 2 - -
ZAKŁAD OGÓLNO-BUDOWLANY Zbigniew Wodzisławski Dąbrowa Zielona 1 596 550 PLN 596 550 PLN
Droma Construction Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa 1 1 844 941 PLN 1 844 941 PLN
Zakład Zabezpieczeń Przecipożarowych Stanpoż Grzegorz Staniak Szerokie nr 56N 1 - -
PPHU BUDOWNICTWO OGÓLNE Marian Wdowiak Pabianice 1 298 815 PLN 298 815 PLN
Zakład Remontowo-Budowlany Mirosław Lewandowski Aleksandrów Łódzki 1 - -
WITTRADE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Pabianice 1 - -
Hurtownia Materiałów Budowlanych ,,DON-BUD BIS" Piotr Marciniak Opatówek 1 13 759 PLN 13 759 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

BUDOWA WOLNOSTOJĄCEGO OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W MIEJSCOWOŚCI RUDA

ZAKŁAD OGÓLNO-BUDOWLANY Zbigniew Wodzisławski 596 550 PLN

2026-08-31 16:24:07Z

Utworzenie Międzypokoleniowego Ośrodka Rozwoju w Radomsku-budowa budynku Świetlicy Miejskiej

Grupa AMB Budownictwo Sp. z o.o. 2 455 388 PLN

2026-08-27 09:46:28Z

Rozbudowa i remont bazy edukacyjnej na terenie Gminy Maków

Firma REM-DOM Leszek Głuszek -

2026-08-07 08:23:53Z

„Remont wewnątrz budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach”.

Firma Budowlana KAR-BUD Karol Kuszczyński 205 223 PLN

2026-08-06 06:40:41Z

"Budowa Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Ostrowie"

PIOTRAS PIOTR MARCZEWSKI 5 580 000 PLN

2026-07-23 07:38:17Z

Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” przy I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach

PPHU BUDOWNICTWO OGÓLNE Marian Wdowiak 298 815 PLN

2026-07-20 07:20:31Z

Wykonanie prac remontowych w budynkach gminnych ( świetlice wiejskie)_2

Hurtownia Materiałów Budowlanych DON-BUD BIS Piotr Marciniak 19 337 PLN

2026-07-10 10:14:55Z

Wykonanie prac remontowych w budynkach gminnych ( świetlice wiejskie)_2

Hurtownia Materiałów Budowlanych DON BUD BIS Piotr Marciniak 28 719 PLN

2026-07-10 10:14:55Z

Wykonanie prac remontowych w budynkach gminnych ( świetlice wiejskie)_2

Hurtownia Materiałów Budowlanych DON BUD BIS Piotr Marciniak 30 992 PLN

2026-07-10 10:14:55Z

Przebudowa pomieszczeń parteru w budynku Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Pabianicach, ul. Kościuszki 25

Zakład Remontowo-Budowlany Mirosław Lewandowski -

2026-07-09 10:29:52Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 43 PLN Średnia: 2 378 498 PLN Max: 15 696 538 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa i remont bazy edukacyjnej na terenie Gminy Maków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Maków

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148331

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Akacjowa 2A

1.4.2.) Miejscowość: Maków

1.4.3.) Kod pocztowy: 96-124

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.4.7.) Numer telefonu: 46 831-20-09

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminamakow.info

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ugmakow.nv.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d7c6013-18fb-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382498

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00339487

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Rozbudowa i remont bazy edukacyjnej na terenie Gminy Maków

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie przedsięwzięcia według opracowanego projektu rozbudowy i remontu bazy edukacyjnej na terenie Gminy Maków - budynku przedszkola gminnego oraz budynku szkoły podstawowej
w Makowie.

3.2.1. Zakres prac projektowych:
W zakresie prac projektowych dot. planowanego przedsięwzięcia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej obejmującej projekty architektoniczno-budowlane z projektami technicznymi branżowymi, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, kosztorysów, informacji BiOZ wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami, oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie zgłoszenia wykonania robót budowlanych, a następnie realizacja zamierzenia budowlanego zgodnie z opracowaną dokumentacją.

Wykonawca dokumentacji powinien uzyskać własnym staraniem i na własny koszt wszystkie wymagane przepisami opinie, uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody oraz wykonać wymagane badania i pomiary.

Dokumentacja projektowa musi uwzględniać minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 2240) o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Przed zakończeniem prac projektowych należy bezwzględnie przedstawić Inwestorowi wizualizacje rozwiązań technicznych, projekty koncepcyjne poszczególnych robót zawierające część rysunkową określającą cechy obiektów dotyczące rozwiązań projektowych. Po ich akceptacji przez Inwestora można przystąpić do dalszych prac.

3.2.2. Zakres robót przewidzianych do realizacji dla budynku przedszkola:
• rozbudowa budynku;
• przebudowa i remont pomieszczeń budynku;
• wymiana uszczelek i regulacja stolarki okiennej;
• montaż windy osobowej;
• montaż wentylacji i klimatyzacji;
• modernizacja instalacji oświetleniowej z wymianą lamp na energooszczędne;
• montaż systemu monitoringu;
• zakup wyposażenia przedszkola;
• budowa placów zabaw.
Do obowiązków Wykonawcy należy przeprowadzenie szkolenia użytkowników obiektu w zakresie obsługi zainstalowanych urządzeń.

3.2.3. Zakres robót przewidzianych do realizacji dla budynku szkoły:
• rozbudowa budynku;
• nadbudowa, przebudowa i remont pomieszczeń budynku;
• wymiana uszczelek i regulacja stolarki okiennej;
• montaż wentylacji i klimatyzacji;
• modernizacja instalacji oświetleniowej z wymianą lamp na energooszczędne;
• montaż systemu monitoringu;
• zakup wyposażenia;
• montaż platformy schodowej;
• budowa boiska do koszykówki (połowa boiska);
• budowa placu zabaw;
• wykonanie utwardzenia z kostki betonowej.
Do obowiązków Wykonawcy należy przeprowadzenie szkolenia użytkowników obiektu w zakresie obsługi zainstalowanych urządzeń.

Uwaga: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym – załącznik nr 6.

Dopuszcza się także, niezależnie od zapisów powyższego PFU zastosowanie innych rozwiązań projektowych i zmianę poszczególnych parametrów za zgodą Zamawiającego.

Jeżeli w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdują się postanowienia w zakresie procedury udzielenia zamówienia i są one niespójne z postanowieniami zawartymi w SWZ, postanowienia SWZ w tym zakresie mają pierwszeństwo.

Wykonawca na obowiązek udzielić gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia przynajmniej na okres 36 miesięcy (3 lat) od dnia bezusterkowego odbioru końcowego (dodatkowa gwarancja stanowi kryterium oceny ofert).

Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w dokumentacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty czy inne prawa zastrzeżone lub wyłączne, lub też określone jest pochodzenie–należy przyjąć, że Zamawiający, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach techniczno-użytkowych nie gorszych niż te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, a opisowi takiemu towarzyszą wyrazy 'lub równoważne'.
Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo.
W miejscu gdzie Zamawiający dokonuje opisu przedmiotu zamówienia przez odniesie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy 'lub równoważne'.

3.9.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-16

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

24 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma REM-DOM Leszek Głuszek

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8361427971

4.3.4.) Miejscowość: Byczki 97

4.3.5.) Kod pocztowy: 96-126

4.3.6.) Województwo: łódzkie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 9869520,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00417626/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W toku realizacji Umowy, Strony zgodnie stwierdziły w ramach protokołu, okoliczności uzasadniającej przeprowadzenie robót dodatkowych, nieprzewidzianych Umową w tym w SWZ.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

2. Strony, niniejszym wprowadzają do Umowy niniejsze zmiany:
2. Wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy wynosi zgodnie z ofertą Wykonawcy:
netto 8 323 624,86 zł (słownie: osiem milionów trzysta dwadzieścia trzy tysiące sześćset dwadzieścia cztery złotych i 86/100), brutto 10 238 058,58 zł (słownie: dziesięć milionów dwieście trzydzieści osiem tysięcy pięćdziesiąt osiem złotych i 58/100 groszy) i zawiera ono koszty wszelkich prac i robót przygotowawczych, porządkowych, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wykonania dokumentacji powykonawczej oraz inne koszty wynikające z niniejszej Umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 368538,58

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 10238058,58 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Do umowy był jeszcze jeden aneks - zmiana nieistotna, tylko w zakresie adresu Wykonawcy.
2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
07.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45210000-2
45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45000000-7 (Roboty budowlane) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45443000-4 (Roboty elewacyjne) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45112700-2 (Roboty w zakresie kształtowania terenu) 71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)