Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej z wyposażeniem obiektu oraz budową jadalni i kuchni
Zamawiający
GMINA SIERADZ
Sieradz, Łódzkie
NIP: 8272162123
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością | Sieradz | 8272307768 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sieradz) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 4 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45214210-5)
Najniższa cena
460 000 PLN
Średnia cena
460 000 PLN
Najwyższa cena
460 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| B&G Budownictwo sp. z o. o. Białystok | 1 | 460 000 PLN | 460 000 PLN |
| Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sieradz | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Szafki szkolne dla każdego ucznia w SP 16 w Piotrkowie Trybunalskim (Remont pomieszczenia szatni szkolnej) – BO 2025
2026-08-06 07:21:34Z
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej z wyposażeniem obiektu oraz budową jadalni i kuchni
2026-06-01 06:41:14Z
Cała Polska — 65 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269334 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o zmianie umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej z wyposażeniem obiektu oraz budową jadalni i kuchni
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIERADZ
1.3) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934520
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 5
1.4.2.) Miejscowość: Sieradz
1.4.3.) Kod pocztowy: 98-200
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.4.7.) Numer telefonu: 43 827 55 50
1.4.8.) Numer faksu: 43 822 32 01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugsieradz.com.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugsieradz.finn.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy zmiany:
Umowy
2.2.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77aff86b-8633-47a4-8681-fbe58ee28deb
2.3.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269334
2.4.) Wersja ogłoszenia: 01
2.5.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA/UMOWA RAMOWA
3.1.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
3.1.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00405903
3.2.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
3.4.) Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy3.5.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane3.6.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej z wyposażeniem obiektu oraz budową jadalni i kuchni3.7.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1)Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, w formule „zaprojektuj i wybuduj", kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych dokumentów pozwalających na budowę i wykonanie robót budowlanych oraz instalacyjnych, decyzji na użytkowanie obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami dla zadania „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej z wyposażeniem obiektu oraz budową jadalni i kuchni”, działka nr 98/2 obręb Dzierlin, Gmina Sieradz.
2)Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: -opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego, -opracowanie projektów technicznych i wykonawczych wszystkich branż, -wykonanie robót budowalnych i instalacyjnych wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych dokumentów pozwalających na użytkowanie obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami, -zaprojektowanie i wykonanie przyłączy do budynku: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, zagospodarowania wód deszczowych, energii elektrycznej, internetowego lub wykorzystanie w tym zakresie istniejącej infrastruktury, -wyposażenie budynku w następujące instalacje wewnętrzne: instalacja zasilania elektroenergetycznego, instalacja elektryczna oświetlenia podstawowego i ewakuacyjnego pomieszczeń, korytarzy, instalacja gniazd wtykowych 230V, instalacja gniazd wtykowych 380V na potrzeby urządzeń technicznych, instalacje elektryczne zabezpieczające (np. przeciwporażeniowa), instalacja odgromowa, Instalacja zimnej wody na cele bytowe i przeciwpożarowe, instalacja ciepłej wody, instalacja kanalizacji, instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, instalacji ogrzewania płaszczyznowego, instalacji generatora fotowoltaicznego, instalacje słaboprądowe i telekomunikacyjne (okablowanie strukturalne), instalacje związane z ochroną przeciwpożarową budynku, -wyposażenie budynku w następujące instalacje zewnętrzne: instalacja zbierania i zagospodarowania wody opadowej, instalacja oświetlenia terenu, instalacja doprowadzająca ciepło z planowanego źródła - powietrznej sprężarkowej pompy ciepła, kanalizacja deszczowa zewnętrzna,
-zaprojektowanie i wykonanie budynku jako dostępnego dla osób niepełnosprawnych, -usuniecie istniejących nasadzeń kolidujących z projektowanym budynkiem, pozostałości fontanny oraz istniejącego utwardzenia (ścieżki i chodniki), -wykonanie utwardzeń terenu wokół budynku, ciągów pieszo jezdnych, chodników, -wykonanie budynku zgodnie z wymaganiami wnikającymi z przepisów odrębnych a nie wymienionych w PFU, o ile będzie to konieczne ze względu na jego specyfikę,
-wyposażenia budynku, w tym: sal zajęć, szatni, biura oraz wyposażenie kuchni.
3)Podstawowe dane o budynku:
-Budynek dwukondygnacyjny niepodpiwniczony. Powierzchnia budynku podzielona na 3 części zgodnie z planowaną funkcją budynku, tj. część pierwsza - przedszkolna zlokalizowana na parterze wraz z pomieszczeniami biurowymi, zapleczem szatniowym, część druga - jadalnia z kuchnią i zapleczem oraz część trzecia - pomieszczenia dydaktyczne zlokalizowane na piętrze. Komunikację pionową zapewniają dwie klatki schodowe oraz windy. Budynek na obydwu kondygnacjach połączony funkcjonalnie z istniejącym budynkiem szkoły. -Powierzchnia zabudowy nie więcej niż 718 m2 + 5%.
-Powierzchnia całkowita 1 257 m2 ±5%.
4)Zakres prac projektowych, do opracowania przez Wykonawcę, obejmuje w szczególności: -Opracowanie mapy do celów projektowych. - Uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego. -Opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o pozwolenie na budowę. -Opracowanie projektów technicznych i wykonawczych dla wszystkich branż (technologicznej, architektonicznej, konstrukcyjnej, drogowej, instalacyjnej, w tym instalacje zewnętrzne i wewnętrzne: wod.-kan., centralnego ogrzewania, wentylacja, klimatyzacja, ppoż., elektryczna i teletechniczna), spełniające wymagania polskich przepisów w zakresie bezpieczeństwa pracy, warunków sanitarnych, ochrony środowiska i ochrony pożarowej oraz posiadające wymagane uzgodnienia i zatwierdzenia. -Opracowanie planów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla prowadzenia robót. -Opracowanie instrukcji rozruchu, instrukcji obsługi i eksploatacji. -Uzyskanie pozwoleń na użytkowanie obiektu. -Opracowanie świadectwa charakterystyki energetycznej. -Projekty wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany, w zakresie i stopniu dokładności, niezbędnym do realizacji robót budowlanych. -Projekty, należy opracować w języku polskim, stosując zasady wymiarowania oraz oznaczenia graficzne i literowe, określone w Polskich Normach. -Projekt winien być wykonany, w 5 egzemplarzach w wersji papierowej, oprawiony w okładkę formatu A-4 oraz w 1 egz. wersji cyfrowej. -Pliki rysunkowe powinny zostać zapisane, w formacie DWG i PDF, natomiast tekstowe w formacie DOC i PDF. Podstawę, do wykorzystania projektów do celów budowlanych, będą stanowić jedynie wydruki tekstów i rysunków, w formacie papierowym. -Dla sprawnego i prawidłowego przeprowadzenia rozruchu wykonanych instalacji, Wykonawca winien opracować i przedłożyć Zamawiającemu - Instrukcje rozruchu (mechanicznego, hydraulicznego i technologicznego), obejmujące zakresy i sposób prowadzenia rozruchu wraz ze szczegółowym harmonogramem uruchamiania poszczególnych węzłów technologicznych. Instrukcje rozruchu należy dostarczyć w języku polskim, w ilości 3 egzemplarzy w terminie 14 dni przed planowanym rozruchem. W czasie prowadzenia rozruchu i ruchu próbnego, Wykonawca winien sporządzać raporty, oraz sprawozdanie po ich zakończeniu, przekazać do akceptacji przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego. Sprawozdanie z rozruchu winno zawierać w szczególności: opis wykonanych czynności rozruchowych, protokoły z przeprowadzenia prób końcowych, protokół z zakończenia prac końcowych, wnioski z prób rozruchowych, eliminacja zagrożeń, wykaz uzyskanych parametrów technologicznych poszczególnych instalacji z odniesieniem do założeń projektowych, wnioski i zalecenia dla prawidłowej eksploatacji obiektu. -Wykonawca opracuje i dostarczy Zamawiającemu - Instrukcję eksploatacji obiektu, która powinna zawierać: charakterystykę podstawową obiektów budowlanych, zabezpieczenie materiałowe, sprzętowe, osobowe, logistyczne na potrzeby eksploatacji, opis i przebieg poszczególnych procesów technologicznych, pełne i wyczerpujące instrukcje obsługi wszystkich wykonanych instalacji wraz z zaleceniami eksploatacyjnymi, inwentaryzacje powykonawcze, przedstawiające instalacje, po zakończeniu robót, schematy powykonawcze wszystkich połączeń elektrycznych i rysunki przedstawiające rozmieszczenie głównych urządzeń obiektu wraz z instrukcjami montażu i demontażu oraz instrukcją ruchową, wykaz dostarczonych maszyn, sprzętu i urządzeń wraz z nazwą producenta, właściwym modelem i numerem każdej maszyny, sprzętu lub urządzenia oraz numerem katalogowym, harmonogram okresowej konserwacji, każdej dostarczonej maszyny, sprzętu i urządzenia, plan ewakuacyjny i plan ochrony ppoż. -Wykonawca skompletuje, wymagane prawem budowlanym, dokumenty do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, wystąpi w imieniu Zamawiającego o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie i uzyska tą decyzję na rzecz Zamawiającego.
5)Wykonawca będzie zobligowany do sporządzenia harmonogramu szczegółowego wykonania poszczególnych opracowań projektowych, uzyskania poszczególnych opinii, uzgodnień i decyzji oraz wykonania robót budowlanych.
6)Wszystkie materiały wyjściowe, uzgodnienia, decyzje i opinie pozyska Wykonawca we własnym zakresie z upoważnienia Zamawiającego, który w tym celu udzieli mu stosownych upoważnień. Wykonawca dołączy do projektu oświadczenie, iż jest on wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami, normami i wytycznymi oraz, że został wykonany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
7)Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jak również opis sposobu wykonania zamówienia określa Program Funkcjonalno – Użytkowy dla zadania pn.: „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej z wyposażeniem obiektu oraz budową jadalni i kuchni" (dalej PFU).
8)Wykonawca składając ofertę w niniejszym postępowaniu zobowiązuje się do udzielenia na wykonane roboty budowlane minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji od daty bezusterkowego odbioru końcowego, na zamontowane urządzenia i wyposażenie zgodnie z kartami gwarancyjnymi z zastrzeżeniem, że bieg terminu z kart gwarancyjnych nie rozpocznie się wcześniej niż 90 dni przed terminem odbioru końcowego.
Okres rękojmi równy okresowi gwarancji. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
9)a) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: -czynności związane z wykonaniem robót rozbiórkowych, -czynności związane z obsługą sprzętu i transportu budowlanego, -czynności związane z wykonywaniem robót betoniarskich, -czynności związane z wykonywaniem robót murarskich, -czynności związane z wykonywaniem robót tynkarskich, -czynności związane z wykonywaniem pokryć i konstrukcji dachowych, -czynności związane z wykonywaniem izolacji cieplnych, -czynności w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej, -czynności związane z wykonywaniem robót wykończeniowych obiektów budowlanych, -czynności związane z wykonywaniem robót instalacyjnych w budynku, -czynności związane z wykonywaniem instalacji zewnętrznych, -czynności związane z wykonywaniem zagospodarowania terenu, -czynności związane z wykonywaniem prac porządkowych.
b)Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone we wzorze umowy.
10)Zamawiający informuje, że teren budowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującej szkoły podstawowej.Wykonawca prowadząc roboty budowlane musi uwzględnić zagrożenia i przeszkody wynikające z działalności placówki oświatowej i zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i osób korzystających z budynku i placu przy SP.
3.8.) Główny kod CPV: 45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
3.9.) Dodatkowy kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
SEKCJA IV - PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE/UMOWIE RAMOWEJ
4.1.) Data zawarcia umowy/umowy ramowej: 2024-10-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej:
36 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8272307768
4.3.3.) Ulica: ul. Wojska Polskiego
4.3.4.) Miejscowość: Sieradz
4.3.5.) Kod pocztowy: 98-200
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9499290,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP: 2024/BZP 00528676/01
SEKCJA V - ZMIANA UMOWY/UMOWY RAMOWEJ
5.1.) Data zmiany umowy/umowy ramowej): 2026-05-28
5.2.) Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy5.3.) Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej:
1. Koniecznością wykonania następujących robót budowlanych i dostaw:1) rozbudowa wyposażenia kuchni
2) rozbudowa budynku o instalację gazową wraz z zestawem butli i zabudową na zewnątrz budynku zapewniająca funkcjonalność zaplecza kuchennego zgodnie z przepisami
3) wykonanie dodatkowego hydrantu zewnętrznego wraz z przyłączem wodociągowym.
2. Koniecznością rezygnacji z wyposażenia kuchni zawartego w wytycznych PFU w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności zaplecza kuchennego z jego przeznaczeniem, które to wyposażenie okazało się niewystarczające do prawidłowego i bezpiecznego użytkowania kuchni,
5.4.) Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej:
1. Wykonanie dodatkowych robót budowlanych i dostaw:1) rozbudowa wyposażenia kuchni
2) rozbudowa budynku o instalację gazową wraz z zestawem butli i zabudową na zewnątrz budynku zapewniająca funkcjonalność zaplecza kuchennego zgodnie z przepisami
3) wykonanie dodatkowego hydrantu zewnętrznego wraz z przyłączem wodociągowym.
2. Rezygnacja z wyposażenia kuchni zawartego w wytycznych PFU w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności zaplecza kuchennego z jego przeznaczeniem, które to wyposażenie okazało się niewystarczające do prawidłowego i bezpiecznego użytkowania kuchni,
3. Zmiana wynagrodzenia wykonawcy.
5.5.) Wartość zmiany umowy
5.5.1.) Wartość zmiany: 808611,69
5.5.2.) Kod waluty: PLN
5.5.3.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.6.) Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy: Nie
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.06.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE